GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

poruka: 27
|
čitano: 5.625
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij".
10 godina
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Ma ne brinite ljudi preskocit ce oni drito na 2nm, kao sto su dosad preskocili 20nm, 14nm(kupljen Samsungov IP), 10nm te sad 7nm, 5nm i 3nm proces

 

Mooreov zakon je mrtav, slijede zanimljiva vremena.

 
2 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Uz ovakav tempo Samsunga i TSMC-a u zadnje vrijeme i njihovo ulaganje desetaka milijardi u nove procese GloFo može komotno reci da zatvaraju pogone u Roko od dvije godine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Bitno da Amd nastavlja dalje boli me racku za mobilno trziste💣lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
JozoBozo121 kaže...

Uz ovakav tempo Samsunga i TSMC-a u zadnje vrijeme i njihovo ulaganje desetaka milijardi u nove procese GloFo može komotno reci da zatvaraju pogone u Roko od dvije godine.

Hmm nije da arapi nisu usuli preko 20 milijardi$ u GF, a nastavili bi oni bacat i dalje bacat petrodolare (nije da im fali) u tu rupu bez dna zvanu GF, samo da im se bar nekako naziralo svijetlo na kraju tunelu.

Zasto bi zatvarali pogone?!? Cijena odrzavanje jednom ispeglanog postrojanje je mizerija u odnosu na lovu koja je potrebna za R&D procesa te izgradnju i opremanje faba. TSMC ima pogone koji doslovno neprikinuto rade godinama tj. desetljecima, i svi donose zaradu.

 

Sto se tice Samsunga oni su isto odgodili svoj 7nm, ali doduse njihov roadmap i performanse noda su daleko agresivnije u odnosu na ostatak konkurencije. Za razliku od svih ostalih oni idu drito na EUV (barem za osvjetljavanje kriticnih dijelova wafera) a to ce bit cupavo jer EUV je sve samo ne jos spreman za masovnu proizvodnju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 10:52 (Statsman).
7 godina
protjeran
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 15:10 (O_O_O).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

 A kapacitet??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
JozoBozo121 kaže...

Uz ovakav tempo Samsunga i TSMC-a u zadnje vrijeme i njihovo ulaganje desetaka milijardi u nove procese Globalfoundries može komotno reci da zatvaraju pogone u Roko od dvije godine.

Nema zatvaranja pogona, 12nm proces/Ryzen +i dalje ostaje aktivan za razne naručitelje prema potrebi.Žutanjak proizvodni proces je ovirno jeftin, a prinosi su vrlo visoki kud češ bolje.Idealno za razne naručitelje(posebno jeftiniji ARM SoC-evi), ili reci fala jer da nema žutanjka ti danas ne bi dobil R5 1600 ili R7 1700 za ovako ugodnu šaku dolara.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=366&jumpto=5489035&sort=asc&view=flat

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113435

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113428

 

Kaj se tiče preciznog komentara oko zelenog 7nm, to sam več napisal pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=1&jumpto=5732272&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Pa bog vas vidio, kakav božiji AMD... Nema sine kruha od toga.
Because anything Korea does, Japan does it better.
7 godina
protjeran
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Shockwave kaže...
O_O_O kaže...
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

 A kapacitet??

 TMSC ima najveci kapacitet na svijetu. Koliko je rezervirano za AMD ne znam, ali tu je uvijek Samsung.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 15:34 (O_O_O).
7 godina
protjeran
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Envy kaže...
Pa bog vas vidio, kakav božiji AMD... Nema sine kruha od toga.

 Zivis u proslosti, nova generacija je uz bok intelu. Ali istina, nema kruha dok ne uzmu dio serverskog kolaca tu je najveci profit. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
Shockwave kaže...
O_O_O kaže...
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

 A kapacitet??

 TMSC ima najveci kapacitet na svijetu. Koliko je rezervirano za AMD ne znam, ali tu je uvijek Samsung.

 Koliko sam ja pročitao AMD dobiva mali dio kolača, sve je APPLE uzeo, no ako im je Samsung dostupan super.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 15:47 (Shockwave).
11 godina
online
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

 mda, samo je pitanje koliko tsmc ima prostora za dodatne zahtjeve

sve mi se čini da kolega nije daleko od istine, barem što se tiče nas običnih korisnika i po pitanju cpu i gpu podjednako

a to što će amd izbaciti serverske procesore na 7nm meni baš ne znači puno

15 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
Envy kaže...
Pa bog vas vidio, kakav božiji AMD... Nema sine kruha od toga.

 Zivis u proslosti, nova generacija je uz bok intelu. Ali istina, nema kruha dok ne uzmu dio serverskog kolaca tu je najveci profit. 

 Nema kruha dok ne postane primarni izbor u laptopima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Envy kaže...
Pa bog vas vidio, kakav božiji AMD... Nema sine kruha od toga.

 Nema ni od Intela, kad god sam si uzimao novi procesor cura je ostala zakinuta pa su slijedile brojne svađe i prepirke .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 15:52 (Shockwave).
16 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
picajzla0707 kaže...

 mda, samo je pitanje koliko tsmc ima prostora za dodatne zahtjeve

sve mi se čini da kolega nije daleko od istine, barem što se tiče nas običnih korisnika i po pitanju cpu i gpu podjednako

a to što će amd izbaciti serverske procesore na 7nm meni baš ne znači puno

Pa s obzirom koje procesore sad imamo, ništa ti više niti ne treba ili Desktop procesori/HEDT mogu mirovat cjelu sljedeču godinu.

 

Epyc 2 7nm stiže prvi, dakle znatno prije Desktop Ryzen 2 procesora.Razlog za to je vrlo jednostavan, ili ima nekoliko sitnica a niti jedna Intelu ne ide u prilog.

 

- razne sigurnosne rupetine kao Spectre ili Meltdown itd, to najviše pogađa Intel serverske procesore

 

- Intel uloženo-dobiveno niti blizu nema odgovora na trenutno Epyc seriju serverskih procesora

 

- največi Epyc 2 je 64/128 proc na 7nm=konkurencije nema na vidiku još par godina

Mitch kaže...

 

 Nema kruha dok ne postane primarni izbor u laptopima.

Laptopi su dječiji vrtič, u usporedbi sa Serverskim biznisom gdje je gromna lova.Uostalom Ryzen mobile je na tržištu tek 6 mjeseci, kaj ti očekuješ da se to raširi brzinom svjetlosti jel.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
picajzla0707 kaže...
O_O_O kaže...
Dead kaže...

Na kraju će Intel prije AMD-a prijeći na 7nm.

 AMD koristi i Samsung i TMSC, a TMSC vec ima proizvodnju na 7nm, i oni ce im raditi slijedecu generaciju hardwera.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2018/08/amd-to-use-tsmc-to-make-its-7nm-cpus-gpus-as-glofo-abandons-7nm-development/

 mda, samo je pitanje koliko tsmc ima prostora za dodatne zahtjeve

sve mi se čini da kolega nije daleko od istine, barem što se tiče nas običnih korisnika i po pitanju cpu i gpu podjednako

a to što će amd izbaciti serverske procesore na 7nm meni baš ne znači puno

Nas obicne korisnike ko sisa, na serveru Intel namlati 90% svojeg profita a ako AMD-ov Epyc 2 bude uspjesan prve 7nm consumer chipove, citaj ryzen seriju 3xxx vidjet cemo tamo u 2020.

 

 

 

 

 

 

11 godina
online
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Shockwave kaže...
Envy kaže...
... Nema sine kruha seksanja od toga.

 Nema ni od Intela, kad god sam si uzimao novi procesor cura je ostala zakinuta pa su slijedile brojne svađe i prepirke .

...na kraju si zakinut ostao i ti, ne za kruh naravno

 

Statsman kaže...

Nas obicne korisnike ko sisa, na serveru Intel namlati 90% svojeg profita a ako AMD-ov Epyc 2 bude uspjesan prve 7nm consumer chipove, citaj ryzen seriju 3xxx vidjet cemo tamo u 2020.

 ma bit će to i prije... na 12+++ nm 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 16:39 (picajzla0707).
10 godina
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Takve se stvari nikako ne objavljuju javno .. Vjerovatno će objaviti prelazak na manji proizvodni proces kad to konkurencija ne bude očekivala ..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
* * *

 Zivis u proslosti, nova generacija je uz bok intelu. Ali istina, nema kruha dok ne uzmu dio serverskog kolaca tu je najveci profit. 

Ne živim u prošlosti nego i jednim dijelom u budućnosti jer ja sklapam konfiguraciju za medicinski simulator sada i za po tisuće narudžbi za Indiju (konkretno) i USA a svaki je po 20k-100k CHF. I tu jednostavno riječ AMD nema šta da traži.

Da li bih dobio veću maržu uzimajući AMD-ova rješenja, možda i bih, i zašto to ne radim.... su.... ne znam kako da ti to objasnim. Kada si u Consumer svijetu vaga se sve u 100 kuna da se uštedi ali u Businessu svijetu neke stvari teško da se mogu objasniti. Uzimaju se zdravo za gotovo.

 

I ne radim to samo ja. Kolege iz drugih IT branši, ozbiljnih firmi (firma u kojoj sam ja - najveći je support [novčani] Blenderu) jednostavno ne razmišlja o AMD-u.

 

Mitch kaže...
* * *

 Nema kruha dok ne postane primarni izbor u laptopima.

A laptopi su igračke. Jedna tinedjžreica kupit će laptop dok krene u srednju/studirati dok jedan Informatičar do kraja svog ovozemaljskog života nadograđivat će konfiguraciju.

 

Statsman kaže...
* * *

Nas obicne korisnike ko sisa, na serveru Intel namlati 90% svojeg profita a ako AMD-ov Epyc 2 bude uspjesan prve 7nm consumer chipove, citaj ryzen seriju 3xxx vidjet cemo tamo u 2020.

 

 

 

 

 

 

Eh upravo to "vidjet ćemo" slušam još od one megaočekivane serije 300 AMD-ovih GPU-ova.

 

W2000 kaže...

Takve se stvari nikako ne objavljuju javno .. Vjerovatno će objaviti prelazak na manji proizvodni proces kad to konkurencija ne bude očekivala ..

Intel ima 106.000 zaposlenih sa 9 tisuća i 600 milijardi Net Income, dok sa druge strane AMD je spao na svega 9600 zaposlenih i sićušnih 43 miliona Net Income vrijednosti.
Priče o litografskom procesu mogle su se pričati prelaskom sa 65nm na 45nm, a o ovim jednocifrenim iznosima nema uopće smisla pričati jer nije isto (čitaj: ne mogu se izravno porediti) Intelov 7nm i Samsungov 7nm litografski proces.

 

Ljudi budite malo više realni a malo manje fanboyisma.

12 godina
protjeran
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Ljudi budite malo više realni a malo manje fanboyisma kaze najveci forumaski anti amd fanboylp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Ali morate priznat da se razina fanboyisma ipak smanjila u zadnje vrijeme...ako se netko sjeća prije nekoliko godina se znalo okupit recimo par osoba za amd i par osobe za intel (i jedan neutralan sa spikom da svatko uzima šta mu paše ) i rasprava je trajala vječno.

Sad je situacija da par tih preostalih fanjbojčića trube po svome a svi ih više manje ignoriraju 

Živili 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Stjepanj kaže...

Ljudi budite malo više realni a malo manje fanboyisma kaze najveci forumaski anti amd fanboylp

 Da neprocjenjivo, ovakve bisere poput tebe se moze ulovit samo na ovom forumu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 0:31 (Statsman).
12 godina
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

Ovaj envy neki zajeban lik, malo je programer, malo slaze konfiguracije pa malo 3d dizajner itd..

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
ivanzu kaže...

Ovaj envy neki zajeban lik, malo je programer, malo slaze konfiguracije pa malo 3d dizajner itd..

 Sto reci, renesansni covjek.

5 godina
neaktivan
offline
GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno vrij

citam sad po forumima da im je ibm nalozio da odustanu of tog

procesa jer su partneri s nvidijom za servere

pa im "neodgovara" prebrzi izlazak epyca 2 i 7nm pro kartica

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
O_O_O kaže...
ivanzu kaže...

Ovaj envy neki zajeban lik, malo je programer, malo slaze konfiguracije pa malo 3d dizajner itd..

 Sto reci, renesansni covjek.

Coder nikad nisam bio osim nekada u prvom i drugom razredu osnovneš škole gdje sam na nekom terminalu ili šta je već bilo morao par A4 stranica koga ispisati da pokrenem neku bezzveze igru.

Ali... uskoro ako bog da, i pilot jednopropelerca (fali mi još nekih 10.000€ jer je licenca oko 30.000€) čisto eto ako me pratiš da znaš i to.

l.p.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
odjavljen
offline
Re: GlobalFoundries, partner AMD-a, na neodređeno
Envy kaže...
O_O_O kaže...
ivanzu kaže...

Ovaj envy neki zajeban lik, malo je programer, malo slaze konfiguracije pa malo 3d dizajner itd..

 Sto reci, renesansni covjek.

Coder nikad nisam bio osim nekada u prvom i drugom razredu osnovneš škole gdje sam na nekom terminalu ili šta je već bilo morao par A4 stranica koga ispisati da pokrenem neku bezzveze igru.

Ali... uskoro ako bog da, i pilot jednopropelerca (fali mi još nekih 10.000€ jer je licenca oko 30.000€) čisto eto ako me pratiš da znaš i to.

l.p.

 

Nikoga ne boli kurac, hvala! 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice