GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

poruka: 18
|
čitano: 6.488
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat".
14 godina
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

ako ništa ,po meni bolje izgleda nego nest

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

Tako mali uređaj može grijati i hladiti prostor, fascinantno

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

"Termostat pod imenom GLAS odlikuje moderan dizajn kojim dominira proziran zaslon, a kao operativni sustav koristi Windows 10 IoT Core. Što se tiče tehničkih značajki, GLAS sadrži Snapdragon 410E čip koji je specifično namijenjen IoT uređajima i ima četiri CPU jezgre na taktu 1,2 GHz, Adreno 306 grafiku, Hexagon DSP te podršku za Bluetooth 4.1, Bluetooth LE, Wi-Fi (802.11n) i GPS."

 

Prvi april ili šta? Čemu ovakve specifikacije za uređaj s dvije funkcije? I GPS? Šta, za slučaj da mi termostat i bojler odluče pobjeći u divljinu?

Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Mirko935 kaže...

"Termostat pod imenom GLAS odlikuje moderan dizajn kojim dominira proziran zaslon, a kao operativni sustav koristi Windows 10 IoT Core. Što se tiče tehničkih značajki, GLAS sadrži Snapdragon 410E čip koji je specifično namijenjen IoT uređajima i ima četiri CPU jezgre na taktu 1,2 GHz, Adreno 306 grafiku, Hexagon DSP te podršku za Bluetooth 4.1, Bluetooth LE, Wi-Fi (802.11n) i GPS."

 

Prvi april ili šta? Čemu ovakve specifikacije za uređaj s dvije funkcije? I GPS? Šta, za slučaj da mi termostat i bojler odluče pobjeći u divljinu?

 pa još i glasovno upravljanje. kao da ćemo svakih pet minuta mijenjati postavke temperature....

Ja rekoh
12 godina
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

Na što se spaja, sa čime je kompatibilan, klime, bojleri...??

 

Evo, ja ću ga kupiti i onda ću tužiti Microsoft jer neće moći regulirati temperaturu i kvalitetu zraka kod mene 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

i evo ga ponovo. sinko, "decidirano" (na decidiran način; odlučno, jasno) nije isto što i "dedicirano" (namjenski). za slova u riječima ne vrijedi zakon komutacije. aj se saberi više. ovo je već ne znam koji put. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo

Ali mislim stvarno... "GLAS će putem decidirane mobilne aplikacije" :-D
Kao da i bez toga nije dovoljno opskurno...
Dođe mi da branim MS i ovi gadgetstat, kad ga vako s c&p i google translate ms translatorom unakaze do kraja.

Što ustvari nudi Redmond megamozak? 

Ponovno žaba vidla konje pa digla krak na potkivanje:

Ideja je bila da se gooraju sa Amazon Echo (Alexa, hint: Mr. Robot) i Google HomeSony LF-S50G (Google Assistant).

No nakon što su se opet osramotili sa HK "Invoke" (Cortana), i nakon što se Apple osramotio sa HomePod (Siri), odlučili su ići nepretenciozno.

Sad to više nije "kućni univerzalni subinteligentni asistent", već - tek fensi termostat, koji, ako baš želimo, možemo priključiti na grijanje, hlađenje i crijeva pražnjenje.

 

edit - od ovog sam se rasplakao, iz reviewa gore:

"I don't like raising my voice at my home devices, but I had to yell at Cortana sometimes to get it to do anything."

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 8:49 (Zechina).
15 godina
neaktivan
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

Mikrosoftova Čortana !! Jeb.oti pas mater pa to je takav špijunski softver kakvog se rijetko viđa.Ameri pljuju po Kasperskom koji nas kao špijunira ispod stola.A sa druge strane ameri ti instaliraju spy software na komp, ono, in your face.Da ga ne možeš jedostavno maknuti.I još ti kažu da ti time pomažu.The balls they have.Zgazio sam im sve te điđe, i Čortanu, i update, i store, i telemetrijske servise, sve.Ono zadovoljstvo je kad u Kasperskom vidiš network activity 0/0 kada ništa ne radiš na netu.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Daj provjeri što pišeš. Ovaj uređaj je puno više od termostata. Da je samo termostat to bi bilo ogromno rasipanje resursa. On u sebi ima ugrađenu i funkciju termostat. Termostat je uređaj koji održava zadanu temperaturu u prostoru upravljajući radom izvora/ponora topline. Termostat je najniži mogući stupanj regulacije.
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Mislim da bi uređaj mogao biti izuzetno koristan. Na primjer;
- pothladiti prostor preko noći ako će sutra biti vruć dan
- dignuti ili spustiti rolete po položaju sunca
- predgijati prostor kad se korisnik počne kretati prema domu
Itd...
Takav bi uređaj sigurno isplatio sam sebe kroz par godina.
To što podržava glasovne upute, a zove se GLAS je samo bonus 😀

Špijuniranje? Pa ljudi mi nosimo prislušne uređaje 24 sata na dan u obliku 📱, ništa nova
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termostat

Dizajaniran ili dizajniran..hmmm 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Mirko935 kaže...

Čemu ovakve specifikacije za uređaj s dvije funkcije? I GPS? Šta, za slučaj da mi termostat i bojler odluče pobjeći u divljinu?

putešestvije dvaju bojlera i prike termostata kroz bespuća hrvatskih šuma, preko vodnih naknada do komunalnog otpada...

ravna zemlja i šupalj mjesec
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Gurusinj: automatika će se isplatiti ako se manje griješ i manje hladiš, nema tu puno filozofije. Pametno upravljanje dodaje više komfora uz najminimalnije POVEĆANJE troškova. Ušteda se postiže smanjenjem zahtjeva, odnosno poboljšavanjem izolacije ili korištenjem jeftinijeg izvora energije - da li je to solar, toplinska pumpa, drvo... nije previše bitno. Lokacija i orijentacija objekta također igraju vrlo veliku ulogu. Čisto financijski gledano, većim objektima se isplati imati noćnu proizvodnju leda koji se tijekom dana koristi za hlađenje, metoda pothlađivanja noću kao priprema za vrući dan nema puno smisla za stambeni objekt jer narušava komfor i postavlja ekstremne zahtjeve pred stolariju odnosno izvedbu vanjske ovojnice - čitaj kondenzacija u zidovima.
Uglavnom, nema tu puno filozofije oko troškova - izoliraj bolje, troši manje.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Da, upravo zato nisam napisao pothlađivanje doma, nego prostora... Npr. komercijelne zgrade.
Nisi u pravu da pametno upravljanje objektima troši više energije. Pametno upravljanje troši znatno manje energije uz povećani komfor. Naravno ušteda je veća na zgradama koje su u startu projektirane kao "pametne". U Zagrebu se upravo provodi istraživanje na upravnoj zgradi hep-a. Vodi ga naša mlada zvijezda dr. sc. Tea Žakula, dipl.ing., bivša studentica fakulteta strojarstva, doktorirala na MIT-u.
13 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Nije svejedno o kakvoj vrsti objekta se radi tako da se ne može tvrditi da je jedno rješenje ideal za sve situacije. Da je tako onda bi svi šta nalik samo jednu varijantu. Tko si može priuštiti može aplicirati sve mjere.
U današnje vrijeme raditi bilo što bez regulacije i gospodarenja utorška energije je u najmanju ruku neodgovorno. Ovisno o sustavu i vrsti objekta uštede, uz korištenje automatske regulacije i sustava gospodarenja energijom mogu biti i 25% (govorim za grijanje i hlađenje), što nije malo.
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Gurusinj: nisam baš razlikovao prostor i dom jer tema je kućni termostat. Kada govorimo o postotcima poput 25% manjih troskova moguće je na većim zgradama poslovne namjene. Način uporabe, iskorištenost prostora, namjena, broj prolaznika. Nezainteresiranost korisnika ureda jer oni ne plaćaju račun pa se luftaju otvaranjem prozora npr. Ništa od tih pretpostavki ne vrijedi za stambene prostore gdje se računi plaćaju individualno. Izlaskom iz kuće termostat na 18, dolaskom na 21. To moze svaki glupi termostat automatizirati. Zoniranje nije problem jer na jednoj sobi u jednoetaznom stanu je to potpuno besmisleno, u kućama izmjene u broju stanara su toliko rijetke da je ručno zatvaranje radijatora daleko efikasnije. Mislim da se puno više može uštediti pametnim izborom bojlera koji treba dimenzionirati po sezonskoj efikasnosti za potrebe objekta. Rolete? Samo komfor - tko ima velike prozore na zapadu ljeti mora ima rolete spuštene od ponoći do ponoći, nema se tu šta učiniti. Na jugu je daleko jeftinije i beskonačno efikasnije staviti male nadstrešnice ili u startu projektirati krov za određeno zasjenjenje. Ovo rješenje je bolje jer ne mora koštati baš ništa, vječno je i dovoljno pametno da ljeti radi sjenu a zimi ne. Samo od sebe
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Evo ti primjer zgrade u kojoj ja živim. Spojeni smo na toplanu. Nakon ugradnje razdjelnik i termostatskih ventila (vrlo jednostavan način regulacije) potrošnja energije, za grijanje, je smanjena za 25% (vrlo konzervativno sagledano, realno je negdje između 25 i 30%). Kako znam? Pa tako što imam Excel tabletu u kojoj pratim troškove od kada su ugrađeni razdjelnici + pet godina prije toga.
Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: GLAS je posebno dizajanirani Microsoftov termo
Naravno da ste smanjili potrošnju, prije niste imali bas nikakvu regulaciju osim otvaranja prozora hehe
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice