GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

poruka: 63
|
čitano: 11.906
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer".
15 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

kod mene isto founders acc s 500/250 vezom i zicom. Destiny 2 na maximalnim detaljima raid na 60fps+ i jos snimam ekran za YT bez po muke na latptopu iz potpisa. lap je skoro u idleu, ne cuje se uopce. nakon par min uopce zaboravim da igram na remote racunalu.

 

 

takodjer bi htio napomenuti da se i kod mene zna javiti "neujednacena veza" ali nestane za par sec.

 

za mene je ovo pun pogodak. pogotov za pucacine koje na PS4 ne mogu igrati s istim gustom kako i s misem i tipkovnicom.

Sig
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Upravo isprobao sa The Witcher 3.

Na mom kompu radi na 1080p High/ultra hairworks off na 30-50 FPS.

 

Na Geforce Now vrti 60 FPS+ na 1080p sve ultra i ON (osim blur jer mi smeta dok igram).

 

Definitivno preporuka.

 

Brzina mi je 50/10 (T-Com), spojen sam žicom, nisam susreo nijedan problem oko laga i slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Isprobao TC2. Brzina interneta nije upitna. Sve radi baš super, 60 FPS na FHD-u.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 11:37 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Probao Destiny 2, sve max, vrti se na 1080p/60FPS. Lag neprimjetan (na kontroleru, miš isto). Veza 50/8.

 

Ista stvar za Division 2.

 

Iskreno, s obzirom na imam laptop sa nVidia-om 1050 unutra i da ništa ne mogu vrtiti na 1080p na max detaljima i pritom očekivati ikakav igriv framerate, ova usluga je nešto savršeno.

 

Čini mi se da su u zadnjih par dana nešto optimizirali jer mi je oko launcha bilo nešto lag-a, sad je kompletno nestao.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Meni ne radi. Ustvari radi ali za igru koju želim pokrenuti kaže da sačekam da se popravi server. Evo tako već 7 dana.
Veza je mila majka 1000/1000 Otpika. A igre koje imam ne rade.

Nije mi jasno kako tako ozbiljna firma kao što je Nvidija mogla sfušeriti ovako dobru ideju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Envy kaže...

Meni ne radi. Ustvari radi ali za igru koju želim pokrenuti kaže da sačekam da se popravi server. Evo tako već 7 dana.
Veza je mila majka 1000/1000 Otpika. A igre koje imam ne rade.

Nije mi jasno kako tako ozbiljna firma kao što je Nvidija mogla sfušeriti ovako dobru ideju.

 možda je odgovor u ovome:

GeForce NOW is currently available in North America and Europe. Visit the server status website for a list of available servers and their current status.

 

koliko se sjećam - ti si u bih, a na popisu servera svi europski su istaknuti s nazivom eu (eu central, eu west, eu northwest itd)

jel su time uslugu ograničili samo na zemlje europske unije nije navedeno, no baš ta oznaka eu bi mogla biti odgovor

15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

Meni ne radi. Ustvari radi ali za igru koju želim pokrenuti kaže da sačekam da se popravi server. Evo tako već 7 dana.
Veza je mila majka 1000/1000 Otpika. A igre koje imam ne rade.

Nije mi jasno kako tako ozbiljna firma kao što je Nvidija mogla sfušeriti ovako dobru ideju.

 možda je odgovor u ovome:

GeForce NOW is currently available in North America and Europe. Visit the server status website for a list of available servers and their current status.

 

koliko se sjećam - ti si u bih, a na popisu servera svi europski su istaknuti s nazivom eu (eu central, eu west, eu northwest itd)

jel su time uslugu ograničili samo na zemlje europske unije nije navedeno, no baš ta oznaka eu bi mogla biti odgovor

Je u BiH sam, uredno me logira na server (neki Central ili East Europe) i uredno prođem onu inicijalizaciju internet veze ali kada krenem da streamam igru kaže da na serveru za tu igru još rade.
Dakle moj geološki položaj nije im problem.

Čujem još da se neka igraća kompanija povukla (tipa Obsidian ili tako neka slična) što mi ide na živce. Ako sam kupio igru primjerice na DVD-u šta njih briga hoću li ja taj disk koristiti kao frizbi ili kao podmetač za čaše ili streamati igru preko nekog servisa za koje sam platio da to uradi umjesto mog računala. [Vijest pronađena na nekom drugom protalu ne znam na kojem i tamo su još rekli par caka koje igre mogu ili ne mogu - nešto ako si dobio tu igru na poklon onda ne može ili obratno može nešto u tom fazonu].

Probat ću još jednom danas prije no što povučem pretplatu ovu od 5€.

8 godina
neaktivan
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Ali kralj si. Ekipa ti uredno gore radi reporte da Geforece Now radi (samo je upitna kvaliteta igranja - ovisno ko kakvu internet vezu ima) ali ne, ti misliš da ne radi i dovodiš u pitanje Nvidiju kao firmu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Jeli netko probao možda kako to funkcionira na android boxu?
Inače igram na telki preko steam linka, koji cesto razmulja sliku pa ne izgleda baš najbolje, pa me zanima jeli netko probao (na nečemu drugom osim shielda na kojem radim perfektno vjerujem) na nekom od ovih jeftinijih do 500 kn.

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
esc0bar kaže...

Ali kralj si. Ekipa ti uredno gore radi reporte da Geforece Now radi (samo je upitna kvaliteta igranja - ovisno ko kakvu internet vezu ima) ali ne, ti misliš da ne radi i dovodiš u pitanje Nvidiju kao firmu.

Ekipa uredno kaže "radi - ne radi, radi - ne radi". Ili konkretnije "neće QHD", "mutno mi je", "nikad brži deinstall", "sve tip top". U mom slučaju i ja sam dao svoj report: "neće igra jer rade na njenom serveru". Dakle iz ovog boldanog malo prije možeš zaključiti da nisam rekao da GeFroce Now ne radi, nego nije radila igra (baš ta igra ili možda je samo ta igra bila u pitanju) a ako ne radi igra koju sam kupio i platio HW (uslugu) da mi streama tu igru mogu zaključiti da ni sam GeForce Now ne radi.

Ok, proradila je igra i grafička je Quadro P40 sa 24GB RAM-a. Dakle nikakve GTX-ice tipa 1060 ili 1080Ti niti RTX 2080 od 800 USD, nego ni manje ni niviše GPU od $8.000,00. Nisam primjetio razliku u odnosu na moju Quadrovku, stim da je sinoć slika malkice bila mutna na manje od minutu, vidio se po GUI-u i igri, mislim mutna kao "loša jpg kompresija" ali brzo se ispeglalo. Onda sam isto to probao na starijoj mašini i nema neke razlike. za 5€ zaista imate osjećaj kao da imate mašinu od cca 15-tak tisuća američkih dolara. Ali taj osjećaj imate samo kada igrate. Slijede pravi problemi.

Problem je sledeći: Activision Blizzard povlači svoje igre sa GeForce Now. Ovo mi stvarno nikako nije jasno. Kupim igru, i šta njih briga na čemu ću ja da igram, hoću li tu igru igrati kod prijatleja jer će mi posuditi svoj bolji PC ili će mi diskovi od ogre biti podmetač za čaše. To je prvi problem i Blizzard nije jedini. Stadia je još uvijek krš od usluge ali dosta kompanija povlači igre sa GeForce Now.

Drugi problem je If-Else uslov igranja, da ga ovako coderski nazovem.
Nema kupnje igara iz GeForce Now (i mana i nije mana, ali volio bih da imam izbor).
Neke igre koje imaš na GOG-u neće ti raditi nego ju moraš imati na Steamu kao primjet The Witcher 3
Batman: Arkham igre su podržane, ali ne ako ste ih besplatno nabavili na Epic Games Storeu.
Imate Assassin’s Creed IV: Black Flag na Uplayu, ali ne na Steamu – ne može, iako vam za Steam verziju zapravo treba Uplay na koji se ionako morate prijaviti. Fino je to ovdje objašnjeno, daleko bolje nego što ova M. Šop objašnjava.

Dakle glupost: plaćam doslovce uslugu streamanja a ne pravnu bitku odakle mi ta i ta igra.

Treći problem je fantastična ideja ali loše implentirana. Dugoročno razvijanje (u beti samoj su već duže vrijeme) i nekakvih dječijih bolesti i mušica na sve strane. Crni ekran oko HL2 ep.2. Radi se server oko te i te igre, navrati sutra.

Neki bonus problemi: Nema liste igara da znam šta imaju šta nemaju pa da ako mi je neka igra previše zahtjevna za moj PC da ju mogu kupiti za GeForce Now. More nekih klikni na Play, pa ukucaj šifru pa stisni na Play pa na Next.. srećom jedino ste sigurno da niti jedno od tih Next neće vam ostaviti kvačicu upaljenu da će vam CC Cleaner biti instaliran.

I generalno neki zaključak:
Kako usluga radi - kada radi? Pa jako dobro radi.
Kako radi dok ne proradi? Pa uz puno klikanja i upisivanja šifre po stoti put za Steam opet jako dobro radi.

Kakva je generalno usluga kada se sve zbroji i oduzme. Jako loša uzimajući u obzir reputaciju kompanije kao što je Nvidija koju itekako cijenim i ako se Nvidija željela da upusti u ove vode zbog čega je to tako bilo ako im prodaja grafulja ide kao vruće kifle? Je li to možda strah da se od strane Googla ne razvije sličan servis i baci na koljeno prodaju grafičkih. Tko će ga znati, nadam se da će ispeglati ove dječije bolesti koje ih muče.

15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Dalthor kaže...

* * * (na nečemu drugom osim shielda na kojem radim perfektno vjerujem) na nekom od ovih jeftinijih do 500 kn.

Nemoj tvrditi da usluga radi perfektno jer je ostatak periferije također Nvidijin. Najbolje da probaš pa nam javiš iskutva. Je li netko rekao da u par klikova igraš nešto? Ne znam je li to u par sekundi i par klikova meni samo inicijaliziranje veze traje svaki put preko pola minuta (EU Central 3 server).

Meni se lično AP ne prebacuje na 5GHz radi bolje brzine ali lošijeg signala/dometa.

Evo već treću put pokušavam Crossout i kao da pokrene ali unutar pomjerenego prozora, i vidim samo crnu sliku i miš kako se mijenja iz sistemskog u igraći kako se pomjera preko nečega što mogu da kliknem ali ne vidim.

Upravo instaliram Subnauticu pa ću nju da probam. Od sinoćnjeg blagog oduševljenja sada polako opet veliko razočarenje.

15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
LIX kaže...

Ako si na svom kompu ulogiran u steam onda ne možes ulogirati u taj steam account na NOW. Ako si napravio jedan NVIDIA NOW ACCOUNT (free ili paid) na njemu možeš koristiti bilo koji steam account, pod uvjetom da ga trenutno nitko drugi ne koristi. Gdje si stao igrati na svom kompu, nastavljaš na NOW. Gdje si stao na NOW, nastavljaš na svom kompu. U biti si pokrenuo svoj steam acc na drugom kompu. Prolaziš i verifikaciju i sve, saveovi i screenshoti se syncaju na cloud. Prvi put kad pokrećeš igru preko NOW launchera ti se i pojavi steam interface gdje odabereš install pa se igra instalira za sekund. Sljedeći put kad ponovo pokreneš tu igru onda ti steam stoji minimizan a igra se upali automatski.

Jesi li ovo sve ti provjerio prije no što si napisao. Ovi iz HCL.a kažu ovako:


ČETIRI KORAKA DO IGRANJA

Pokretanje igre preko GeForce Now nije proces koji se odvija uz minimalnu interakciju igrača. Ovako to izgleda… Prvo pronađete igru koju želite pokrenuti, dodate ju u svoj GeForce Now Library, pa stisnete „Play“. Onda vam se pokreće Steam ili neki drugi launcher. Ako je u pitanju Steam, morate još jednom stisnuti „Play“ da biste pokrenuli skidanje/instalaciju igre. Nakon instalacije još jednom morate stisnuti „Play“ da bi se igra stvarno pokrenula.

U slučaju Epic Gamesa igre ponekad nisu uvijek ažurirane automatski, tako da ih prije pokretanja morate sami ažurirati, odnosno čekati da se ažuriraju prije pokretanja. Koristite li uslugu prvi puta na mobitelu ili nekom drugom uređaju koji nije matični PC, a pritom imate dvofaktorsku autentifikaciju, ne ginu vam muke po upisivanju kodova za provjeru zbog čega cijeli proces pokretanja igre može potrajati i do pet minuta.

 

Nekad se dogodi da vam se igra ne pokrene u fullscreen modu rada, a nije strano ni rušenje/zamrzavanje jednom kada ste u igri. Nema brzog prebacivanja s jedne igre na drugu, a da bi vam se napredak sačuvao putem cloud savesa obavezno morate iz aplikacije izaći prirodnim putem, a ne alt+f4 kombinacijom


greysaint0 kaže...

* * *

 

Mislim da GeForce Now čeka uspješna budućnost ali nisu trebali izvaditi uslugu iz beta faze jer ovo nije za produkciju.

 

 

I ja upravo o tome govorim. Inače mi se rijetko dešavaju problemi u zadnje vrijeme sa ovakvim tipom usluga u širem pojmu, ali ovdje sam naletio kao na nagaznu minu.
 

toxic kaže...

* * *

 

sve ovo je bullshit svjetske klase...

Koa i sve... može biti potencijalni Facebook / Skype / Viber / Instagra.. .bilo šta što ili propadne ili se raketrira u industriju tešku nekoliko desetaka mlrd USD. Ideja poprilično stara kao i par izvedbi ali nikako da zaživi u pravom smislu te riječi.
 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko kenjatora kenja li ga kenja * * *

 

 

GeForce Now nije *zamjena* odnosno *nasljednik* za "lokalno" igranje. Ako imaš stroj/konzolu piči brate koliko god možeš pičiti s time.

 

* * *

Jesi li ti probao uslugu ili ako si probao uslugu zašto ne kažeš svoja iskustva.
Ne mogu kenjatori biti ljudi koji su to probali i kažu kako radi. Kenjatori mogu biti samo osobe kada o nečemu pričaju a to nisu ni probali.

Ovo je meni odlična kompletna zamjena za lokalno igranje ali pod uslovom da radi kao što je recimo sinoć usluga radila. Ja nikada ne gasim PC pa ni danas i ne znam šta se promjenilo od sinoć.

Probam kasnije Subnauticu pa javim dodatne dojmove.

Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Envy kaže...

ČETIRI KORAKA DO IGRANJA

Pokretanje igre preko GeForce Now nije proces koji se odvija uz minimalnu interakciju igrača. Ovako to izgleda… Prvo pronađete igru koju želite pokrenuti, dodate ju u svoj GeForce Now Library, pa stisnete „Play“. Onda vam se pokreće Steam ili neki drugi launcher. Ako je u pitanju Steam, morate još jednom stisnuti „Play“ da biste pokrenuli skidanje/instalaciju igre. Nakon instalacije još jednom morate stisnuti „Play“ da bi se igra stvarno pokrenula.

U slučaju Epic Gamesa igre ponekad nisu uvijek ažurirane automatski, tako da ih prije pokretanja morate sami ažurirati, odnosno čekati da se ažuriraju prije pokretanja. Koristite li uslugu prvi puta na mobitelu ili nekom drugom uređaju koji nije matični PC, a pritom imate dvofaktorsku autentifikaciju, ne ginu vam muke po upisivanju kodova za provjeru zbog čega cijeli proces pokretanja igre može potrajati i do pet minuta.

 

Nekad se dogodi da vam se igra ne pokrene u fullscreen modu rada, a nije strano ni rušenje/zamrzavanje jednom kada ste u igri. Nema brzog prebacivanja s jedne igre na drugu, a da bi vam se napredak sačuvao putem cloud savesa obavezno morate iz aplikacije izaći prirodnim putem, a ne alt+f4 kombinacijom


ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Koliko kenjatora kenja li ga kenja * * *

 

 

GeForce Now nije *zamjena* odnosno *nasljednik* za "lokalno" igranje. Ako imaš stroj/konzolu piči brate koliko god možeš pičiti s time.

 

* * *

Jesi li ti probao uslugu ili ako si probao uslugu zašto ne kažeš svoja iskustva.
Ne mogu kenjatori biti ljudi koji su to probali i kažu kako radi. Kenjatori mogu biti samo osobe kada o nečemu pričaju a to nisu ni probali.

Ovo je meni odlična kompletna zamjena za lokalno igranje ali pod uslovom da radi kao što je recimo sinoć usluga radila. Ja nikada ne gasim PC pa ni danas i ne znam šta se promjenilo od sinoć.

Probam kasnije Subnauticu pa javim dodatne dojmove.

 

:)

 

doslovce sve što je potrebno je pokrenuti geforce now aplikaciju i u njoj kliknuti na "steam". Tada u tom "remote steamu" odabereš igru koju hoćeš igrati i to je to. Nikakve teške životne filozofije HCL milenijalaca neće to promijeniti.

 

 

Isprobao sam i radi mi dobro. Ne znam koji još odgovor hoćeš? :)

 

 

Dakle, nije zamjena za lokalni stroj, ako ti je on dovoljno snažan naravno da ćeš vrtiti igre na lokalnom stroju. Em kvaliteta slike em latencija. Stvar razuma. 

Ako imaš ultrabook poput mene koji ti služi za posao, koji nema nikakvu karticu i koji nativno može vrtiti jedino solitaire, naravno da je geforce now super alternativa svemu drugome. Posebice jer sam ja tip osobe kojemu dođe gušt igrati igre 2 puta tjedno po sat vremena. Pa zar radi toga da kupujem kantu od 8,000 - 10,000 kn??

 

P.S.

trebaš odabrati pretplatu na geforce now, jer sa besplatnom verzijom si na listi čekanja za slobodnim serverom, pa to može potrajati i po nekoliko sati.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra

Sa jednim now founders accountom sam se bio ulogirao na 2 steam accounta i za svaki steam account zasebno mi je "instaliravao" istu igru - pokrene kao da instalira a zapravo ju doda u library na steam accountu na serveru. Igre koje sam testirao su samo iz steam librarya, nisam probavao dalje. Dva puta sam vidio istu proceduru za dodavanje igre - igru sam jednom dodao u founders account u NOW i onda mi je otvorio login ekran za steam. kad sam se ulogirao u steam - ako sam prvi put pokrenuo igru za taj steam acc onda mi otvori moj steam library gdje mi se vide sve moje igre. Taj put sam u steam libraryu odabrao istu igru koju sam dodao u founders accountu u NOW. Svako naknadno pokretanje igre u NOW aplikaciji mi je tražilo login u steam ali više mi ne otvara moj library nego direkt pokrene igru bez da mi podigne steam interface. Dok se ne loada igra dolje lijevo vidim minimizirani steam i ako ću se sad ići zezati jer mi je dosadno otvoriti ću interface od steama i potencijalno maknuti fokus prozora sa igre koja se još nije loadala. 

 

E sad - ako u NOW aplikaciji po prvi put dodam neku steam igru i onda se ulogiram u moj steam account i onda mi pokaže moj steam library i onda tamo da odaberem neku drugu igru, a ne onu koju sam dodao u NOW aplikaciji, to nisam probao. Ne znam hoće li to mapirati krivu igru u steamu na NOW aplikaciju ili da li se dozvoljava da u NOW aplikaciju dodam igru npr SCUM i kad mi se otvori library od steama da idem instalirati ARK survival.

Meni nepotrebna spoznaja.

 

Kad se igra normalno upali, prilikom izlaska iz igre se ugasi i (ne znam kako bi drugačije nazvao) RDP streaming session i vrati se na vaše računalo na NOW izbor igara. Mislim da nam tehnički gledano nije striktno dozvoljeno visiti u RDP streaming sessionu ako ne igramo igru. Ali po dodavanju igre prvi put u NOW i zatim podizanju sesije u kojoj trebate igru dodati sa vašeg steam librarya, može se biti u RDP streaming sessionu a da se ne igra već se pregledava steam glavni izbornik. 

 

Mislim, ovo su sve nebitne informacije koje nikom ne koriste, osim što je opisana procedura pokretanja vaše igre (STEAM IGRE) u NOW aplikaciji. 

1. dodaj igru u now aplikaciju

2. play

3. otvara se steam login ekran u RDP streaming sessionu

4. otvara se steam library za odabrati (možda samo i jedino) istu igru koju smo maloprije dodali u NOW

5. nakon "instalacije" igre, igra se pokreće automatski

6. svaki put kad ponovo pokrećemo tu igru u NOW - traži se login u steam account i nakon logina - igra se pokreće automatski.

 

NOW sam isprobao na više računala sa istim accountom i tražio je email verifikaciju kao i steam kad se pokreće na novom računalu. 

Svaki put kad bi koristio NOW na novom računalu, nisam morao ponovo potvrđivati steam account (prvo pokretanje steama na NOW RDP streaming sessionu je tražilo autentifikaciju putem maila)

 

BattleNet, Origin, Uplay, WorldOftanksplaneswarships nisam testirao. origin ni ne može to jest a battlenet se nešto vadi van koliko sam pročitao po vijestima.

8 godina
neaktivan
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Probao division 2. Svaki put me traži da upišem info od uplay, svaki put instalira neke gluposti. Iz nekog razloga uopće nemam rezolucije veće od 1920x1200... Igra mi radi bolje na mojem računalu nego ovako

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Igram GeForce Now doslovce svaki dan otkad je postao javno dostupan (na 50/8 konekciji) i ono što mogu zaključiti je slijedeće:

 

Pozivitno:

 

- nVidia je očito nešto napravila na strani servera jer taj sitan lag koji je tu i tamo postojao više uopće ne postoji

- rezolucija mi je u zadnjih tjedan dana doslovce samo jedanput pala na ispod 1080p. Trajalo je kratko, 30-ak sekundi i to je to

- framerate je konzistentnih 60 FPS-a

- danas objavljeno da će Cyberpunk 2077 biti dostupan na launch day na GeForce Now. Odlično s obzirom da se radi o jednoj od najočekivanijih igara.

 

 

Mane:

 

- nVidia mora naći način da sprema promjene grafičkih postavki za igre koje zahtjevaju restart za promjenu istih (ili kod optimizacije treba forsirati max detalje po defaultu kao npr. u Destiny 2)

- trebali bi što prije dovuči velike izdavače čije igre nisu prisutne

 

Iskreno, mislim da je GeForce Now trenutno jedina usluga koja nudi ozbiljan cloud gaming i ako nVidia ne usere stvari, mogli bi biti jedni od vodećih u svijetu po tom pitanju.

 

Skullscar1989 kaže...

Probao division 2. Svaki put me traži da upišem info od uplay, svaki put instalira neke gluposti. Iz nekog razloga uopće nemam rezolucije veće od 1920x1200... Igra mi radi bolje na mojem računalu nego ovako

 

Slažem se s tobom da može biti iritantno svaki put upisivati password (username mi pamti koliko se sjećam). Nemaš veće rezolucije od 1920x1080 jer GeForce Now zasad podržava 1080p kao max rezoluciju (u budućnosti će vjerojatno doći 4k podrška).

 

Igra ti može bolje raditi na tvom računalu samo pod dva uvjeta:

 

- imaš slabu Internet konekciju pa ti se vrti ispod 1080p@60fps

- imaš vrlo jak PC pa ne znam zašto bi uopće koristio GeForce Now

 

Division 2 zahtjeva restart za promjenu grafičkih postavki, no i bez istoga, većina postavki se promijeni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 14:21 (greysaint0).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
* * *

 

 

doslovce sve što je potrebno je pokrenuti geforce now aplikaciju i u njoj kliknuti na "steam". Tada u tom "remote steamu" odabereš igru koju hoćeš igrati i to je to. Nikakve teške životne filozofije HCL milenijalaca neće to promijeniti.

 

 

Isprobao sam i radi mi dobro. Ne znam koji još odgovor hoćeš? :)

 

 

Dakle, nije zamjena za lokalni stroj, ako ti je on dovoljno snažan naravno da ćeš vrtiti igre na lokalnom stroju. Em kvaliteta slike em latencija. Stvar razuma. 

Ako imaš ultrabook poput mene koji ti služi za posao, koji nema nikakvu karticu i koji nativno može vrtiti jedino solitaire, naravno da je geforce now super alternativa svemu drugome. Posebice jer sam ja tip osobe kojemu dođe gušt igrati igre 2 puta tjedno po sat vremena. Pa zar radi toga da kupujem kantu od 8,000 - 10,000 kn??

 

P.S.

trebaš odabrati pretplatu na geforce now, jer sa besplatnom verzijom si na listi čekanja za slobodnim serverom, pa to može potrajati i po nekoliko sati.

 

 

Prije P.S-a: Odabrao sam pretplatu onu od 5,5€ ili koliko već. Ne zezam se ja sa besplatnim stvarima. Naplata će mi stići 9. Maja, ukoliko je do tada ne otkažem.

Koju odgovor hoću? Hoču odgovor zašto ljude nazivaš kenjatorima koji pritom iznose svoja iskutva. (taj odgovor mi nije bitan nego ovi dole koje ću markirati žutom bojom)

GeForce Now kako je zamišljen je pravi primjer zamjene za lokalnog stroja. O impelmetaciji nećemo ovom prilikom. Ono što sam ja probao i kako radi meni može biti zamjena za lokalni stroj. Možda ne kome ne može (FPS i sl. igre). Mislim kada radi ali zadnja 24 sata - ne radi.

Ok a sada kako stvar idu. Odaberem GeFroce Now i gore imaš redom od lijeve ka desnoj strani: Nvidia Geforce Now logo; Find your games; Zupčanik (Settings), uzvičnik (Send Feedback) i moja slika avatara i ime i ispod piše Founders.
Ispod su njihove interne reklame THE POWER TO PLAY.. pa ispod My Library i Ispod Featured.
Gdje vidiš Steam opciju? 

Nakon svakog pokretanje Crossout igre pali mi incijalizirani Steam ekran u kojoj traži da upišem šifru tj. da potvrdim da je igra kupljena. Ali svaki put ide na nerve. I evo od juče Steam prozor se minimizira a otvara se prozor od igre koji je - crn. Prelaskom miša vidiš da se ikona stoga mijenja i znaš da na pamet lutaš po meniju ali dalje od toga ništa. Ok možeš i pokrenuti Bitku i čuti sve ali crn ekran je crn ekran ili bolje rečeno dio crnogekrana.

Juče sam na Epic-u instalirao Subnauticu i pokrenem je iz GeForce Now kada on meni otvara Steam a ja tu igru nemam na Steamu.

Isprobao si i radi ti dobro ali šta si isprobao? Mislim koju igru i gdje je kupljena ili dobivena ili je Free To Play.

Također ja ne znam tko su HCL milenijalaca ali ono što su oni rekli je sve provjereno i daleko bolje objašnjeno nego to objašnjava Mateja Šop.

LIX kaže...

Sa jednim now founders accountom sam se bio ulogirao na 2 steam accounta i za svaki steam account zasebno mi je "instaliravao" istu igru - pokrene kao da instalira a zapravo ju doda u library na steam accountu na serveru. Igre koje sam testirao su samo iz steam librarya, nisam probavao dalje. Dva puta sam vidio istu proceduru za dodavanje igre - igru sam jednom dodao u founders account u NOW i onda mi je otvorio login ekran za steam. kad sam se ulogirao u steam - ako sam prvi put pokrenuo igru za taj steam acc onda mi otvori moj steam library gdje mi se vide sve moje igre. Taj put sam u steam libraryu odabrao istu igru koju sam dodao u founders accountu u NOW. Svako naknadno pokretanje igre u NOW aplikaciji mi je tražilo login u steam ali više mi ne otvara moj library nego direkt pokrene igru bez da mi podigne steam interface. Dok se ne loada igra dolje lijevo vidim minimizirani steam i ako ću se sad ići zezati jer mi je dosadno otvoriti ću interface od steama i potencijalno maknuti fokus prozora sa igre koja se još nije loadala. 

 

E sad - ako u NOW aplikaciji po prvi put dodam neku steam igru i onda se ulogiram u moj steam account i onda mi pokaže moj steam library i onda tamo da odaberem neku drugu igru, a ne onu koju sam dodao u NOW aplikaciji, to nisam probao. Ne znam hoće li to mapirati krivu igru u steamu na NOW aplikaciju ili da li se dozvoljava da u NOW aplikaciju dodam igru npr SCUM i kad mi se otvori library od steama da idem instalirati ARK survival.

Meni nepotrebna spoznaja.

 

Kad se igra normalno upali, prilikom izlaska iz igre se ugasi i (ne znam kako bi drugačije nazvao) RDP streaming session i vrati se na vaše računalo na NOW izbor igara. Mislim da nam tehnički gledano nije striktno dozvoljeno visiti u RDP streaming sessionu ako ne igramo igru. Ali po dodavanju igre prvi put u NOW i zatim podizanju sesije u kojoj trebate igru dodati sa vašeg steam librarya, može se biti u RDP streaming sessionu a da se ne igra već se pregledava steam glavni izbornik. 

 

Mislim, ovo su sve nebitne informacije koje nikom ne koriste, osim što je opisana procedura pokretanja vaše igre (STEAM IGRE) u NOW aplikaciji. 

1. dodaj igru u now aplikaciju

2. play

3. otvara se steam login ekran u RDP streaming sessionu

4. otvara se steam library za odabrati (možda samo i jedino) istu igru koju smo maloprije dodali u NOW

5. nakon "instalacije" igre, igra se pokreće automatski

6. svaki put kad ponovo pokrećemo tu igru u NOW - traži se login u steam account i nakon logina - igra se pokreće automatski.

 

NOW sam isprobao na više računala sa istim accountom i tražio je email verifikaciju kao i steam kad se pokreće na novom računalu. 

Svaki put kad bi koristio NOW na novom računalu, nisam morao ponovo potvrđivati steam account (prvo pokretanje steama na NOW RDP streaming sessionu je tražilo autentifikaciju putem maila)

 

BattleNet, Origin, Uplay, WorldOftanksplaneswarships nisam testirao. origin ni ne može to jest a battlenet se nešto vadi van koliko sam pročitao po vijestima.

Da ovo zadnje je provjereno. Nema igara sa BettleNet (povčene su), a sa ostalih ima ali kako ih pokrenuti kada su u primjerice u Epicu a on meni incijilalizira Steam ekran da potvrdim da sam kupio igru.
Ovo pod 6. je totalna gnjavaža pogotovo što mi je šifra od Steama kao broj šasije automobila. Nema veze što je brzo kucam ali svaki put kada mislim da će pokrenuti igru i kada mi bljesne taj ekran neka mučnima me uhvati. I još ona inicijalizacija intenet veze koja nikada nije ispod pola minute, nekada i minut skoro.

Probat ću još par puta. Ne odustajem lako.

11 godina
protjeran
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Envy 

 

Ti jedini imaš takvih problema čini mi se. Dok sam u Geforce now drljam po svom steam library jednako kao u steam desktop aplikaciji, i biram kaj instalirati i igrati kao da sam na vlastitom PC-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Envy kaže...

Gdje vidiš Steam opciju? 


 Upiši u search: Steam. Trebao bi ti ponuditi da digneš samo klijent. Nisam osobno probao jer nemam nikakvih problema sa servisom, ali koliko sam čitao na taj način ti ponudi da digneš samo Steam klijent.

 

Probaj staviti shortcut na desktop jednom kad ga pronađeš na taj način.

15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
greysaint0 kaže...
Envy kaže...

Gdje vidiš Steam opciju? 


 Upiši u search: Steam. Trebao bi ti ponuditi da digneš samo klijent. Nisam osobno probao jer nemam nikakvih problema sa servisom, ali koliko sam čitao na taj način ti ponudi da digneš samo Steam klijent.

 

Probaj staviti shortcut na desktop jednom kad ga pronađeš na taj način.

Sve ja prođem za igru koju znam da mi je na steamu i nije mi mrsko upivati šifru i otvori se Stema klijent (vidi se da su prozori iz Windows 2000 stila), a onda se učita igra i ja kada treba da igram dobijam ovo:

 

  

Dakle gdje je ovaj crni prozr tu bi trebal da je igra (i jeste samo što je crna) a ovo saće okolo to je od GeForce Now sučelja.

15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Jarvan kaže...

Envy 

 

Ti jedini imaš takvih problema čini mi se. Dok sam u Geforce now drljam po svom steam library jednako kao u steam desktop aplikaciji, i biram kaj instalirati i igrati kao da sam na vlastitom PC-u.

Ma nemam samo ja.. meni čudno da imam ja, kao što rekoh većinu dječijih bolesti mene zaobilaze. Primjer pao instagram provjerite radi li i vama.. pola HR se žali - kod mene sve ok. Ali to nije bitno.

Ako sam te dobro razumio ti si (kao što sam ja malo prije probao) pokrenuo Steam iz GeForce NOW i iz takvog pokrenutog Steama pokrenuo igru. Jesam li dobro razumio?
Ako jesam probaj tu igru pokrenuti direktno iz GeForce NOW da ti Steam služi samo za dokaz da si kupio igru.

Malo prije sam to isto uradio i tražio mi je da instaliram igru?! I naravno kada sam krenuo rekli su mi da "bla bla, nisu zainteresovani za tu igru.. nego da ju mogu ako želim pokrenuti dikretno iz GeFroce NOW aplikacije".

Osim toga da usluga radi besprijekrono možda bi im i oprostio šturo sučelje, i to da u postavkama možeš nariktati svega par opcija.

Kao što rekoh ovo su gore samo moja iskustva koje će nekome možda dobro doći a možda i ne. Neko kaže "nikad brži deinstall" ali i on ima pravo na to.

12 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra

@ Envy, evo kod mene na mobu (Android klijent) radi normalno (vidi attachment). Upravo probao.

 

Nema instalacije, samo sam pokrenuo igru direktno iz GeForce Now klijenta. Odveo me na steam gdje sam kliknuo na play. Pričekao 10-ak sekundi i upao u igru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 15:32 (greysaint0).
15 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
greysaint0 kaže...

@ Envy, evo kod mene na mobu (Android klijent) radi normalno (vidi attachment). Upravo probao.

 

Nema instalacije, samo sam pokrenuo igru direktno iz GeForce Now klijenta. Odveo me na steam gdje sam kliknuo na play. Pričekao 10-ak sekundi i upao u igru.

Da, ta je igra u pitanju.
Probat ću druge bez instalacije.

Uređivano: Probao na istina način kao i ti Half-Life 2 i igra je proradila iz prve. Sad ću dodati ovaj Fortnite pa da probam.

Uređivano2: I Fortinet je proradio iz prve. Ovaj put mi je uredno pokrenuo Epic Store i iz prve pokrenuo igru.

Vjerujem da je sa ovim Crossoutom nešto ne valja jer sam prvo igru probao na lokalnom PC pa na GeForce Now. Probat ću ju deinstalirati pa probati direktno iz GeForce NOW.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 16:25 (Envy).
15 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

I ja probao. Probao sam Witcher 3. Radi sve 5, kao da mi je sa moga kompa po krenuti. Ali jedini nedostatak je što je reza Max 1080p. Jel netko zna hoće se to dizati kasnije bar na 1440p? Ovako mi je mutno...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Moram priznati da sam Gforce Now cijelo vrieme ocjenjivao po World Of Tanks koji mi radi očajno. Probao sam sada Witcher 3 i Metro Exodus. Radi top top

 
1 0 hvala 0
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Pozdrav, zašto ne mogu odabrati Hrvatsku kao zemlju plaćanja?

 

 

Odem na onaj dio za plaćanje, i pokaže mi ovo

 

 

Se to nešto promijenilo ili je uvijek bilo tako? Što ste vi odabrali kao zemlju? Što da odaberem kao ZIP code? Što god stavim veli mi da ZIP code ne valja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
Koliko znam founder pretplata je rasprodana u Europi i zasad je ne mozes kupiti. Nvidia dodaje servere u datacentre ali je zasad servis preplavljen zbog covid-19 i dostupan je samo free tier.
14 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav, zašto ne mogu odabrati Hrvatsku kao zemlju plaćanja?

 

 

Odem na onaj dio za plaćanje, i pokaže mi ovo

 

 

Se to nešto promijenilo ili je uvijek bilo tako? Što ste vi odabrali kao zemlju? Što da odaberem kao ZIP code? Što god stavim veli mi da ZIP code ne valja.

 To i mene živo zanima.Vi koji imate founder da li vam se pojavila Hrvatska kao zemlja plaćanja ili...? Jer i meni isto kao i njemu izbaci ovaj dio.. poslao sam im mail pa čekam odgovor. Kolega je isto pokušavao nadograditi ali njemu prikaže da je rasprodan founder ali meni se prikaže da nije i uvijek dođem do dijela za plaćanje ali dalje nisam pokušavao jer ne znam da li se može..

Ako može pomoć..

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
12 godina
offline
GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih trailer

Još ništa od Origina? Ima kakvih vijesti vezanih uz to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GeForce Now dostupan svima, nekoliko novih tra

Evo da sebi odgovorim a i tebi da pomognem.. Dakle samo si napravi paypal račun ako nemaš,i onda nemaš brige oko izbora zemlje. Ja se danas nadogradio na founder, i kad radi onda radi odlično..al kad trza onda baš i nije igrivo,pretpostavljam zbog interneta i servera(udaljenost ili zagušenosti samog servera). AC Syndicate sam igrao sa tim trzanjem i isprobao WoT al tamo nije bilo trzanja(barem zasad). 

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice