Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?

poruka: 66
|
čitano: 22.617
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?".
14 godina
offline
Re: Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?
amd freak kaže...

Ja sam akedmski gradanin sa diplomom koje je u it-u preko 10 godina.

 

Ono sto iz iskustva mogu potvrditi je da se jedino dugorocno isplati upisati fer. Ni tvz ni foi ni srodni fakulteti te ne pripreme za samostalan rad niti ti dau znanja kao fer.

 

Na stranu firme koje te zaposle ako si obavljao praksu kod njih.

 

Samostalan rad i ucenje neceg xy godina ili vremena je garancija za uspijeh u Hrvatskoj.

 

Tko je imalo radio u itu takoder je skuzio da vise drzavne firme nisu in. Ako imas znanje radit ces ko konj ali ce te i privatnik daleko vise platiti nego drzavna firma.

 

Ono sto po meni fali kod nas su pozicije juniora. Treba mladima dat priliku, nauciti ih i vecina ce ostati ekvivalentno rastu place i napredovanjem. Gotovo svaki oglas danas trazi minimum 2 godine rada u toj bransi. A gdje ce to uzet npr student koji je izvanredno studirao neki strucni studij?

 Ne znam, moje iskustvo je baš drugačije. Prošlo ljeto sam zayebo faks (isključivo vlastitom ljenošću i neodgovornošću), te sam se morao prebaciti na vanredni studij. Pošto mi roditelji nisu u bog-zna-kojoj financijskoj situaciji, skužio sam da ću se morat zaposlit da platim školarinu i usput se skinem starcima s grbače. Oko 10.og mjeseca prošle godine počeo malo aktivnije pratiti oglase. Na fejsu našao 3 oglasa sa Junior front-end deva (nešto što sam u to vrijeme već samostalno učio par mjeseci), bio na 3 intervjua, na 3. dobio posao, radim fulltime od 1.2.2018-a, s tim da svakodnevno vidim dosta sličnih oglasa još uvijek, bilo da je riječ o web-u ili nečem drugom.

 

Preporuke za fejs grupu IT Jobs Croatia, ja sva 3 intervjua našao tamo.

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 13:11 (The Unforgiven).
14 godina
offline
Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?
Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?

Predložio bih autoru članka da pod veleučilište u Rijeci stavi stručni studij telematika. Smjer je ok, radi se puno praktičnih projekata upoznaje sa osnovama programiranja, automatizacije, mreža, uporabom i programiranjem mikrokontrolera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 15:26 (Exilo).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?
Nilturion kaže...

 

Zdravlja ha ha, govorite kao da studirati na fakultetu u rangu rada u rudniku... Priznajem ima stresnih trenutaka, ali i isto kao i na poslu ili generalno u zivotu :D 

 meni stres na faksu nije usporediv sa poslom , ali dobro valjda ga zato nisam ni završio 

16 godina
offline
Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?

Stres ovisi od osobe do osobe a ne ovisi o faksu i poslu.

 

Ja poznajem kolege koji si isli na 8. rok nekog ispita gdje im fakat ovisi dal ce izgubit pravo studiranja i to na zadnjoj godini a oni onak mrtvo hladno sta bude bude.

 

Ja za pojedine ispite nisam spavao danima.

 

Isto vrijedi i za posao, ja kada dobijem kritike od sefa razmisljam dosta o tome, dok odredeni kolege tipa kako uslo u uho tako i izaslo.

 

Sve je u glavi.

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Gdje studirati informatiku u Hrvatskoj?
Hvala na savjetu! Dodat ćemo i taj smjer...
Vinko Krištić | BUG Marketing
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice