Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čelika

poruka: 34
|
čitano: 6.900
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čelika".
4 godine
protjeran
offline
Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čelika

1500 eura za telefon ? stvarno su polako popizdili sa tim ciframa,
mislim da vise nema sanse da izvdojim takve pare za flagship i
cini mi se da ce i ostali igraci poceti pratiti taj appleov trend od 10k+ za mob.

mislim da ce p30p biti zadnji flagship sta sam kupio. za 1500 eura kad si zaracunam
sta sve nabavim od telke i novog ps5, konfiguracije, ohoho fotic.

tipkam po mi 9t od cure za tih pisljivih 300 eura mob izuva iz cipela. kakvih 1500 eura
kaj ih je malo corona virus u glavu pogodila.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čelika

nek daju 5 godina software supporta za taj s20 ultra pa ćemo vidjet dalje. a gdje su još kamere, baterija, njihov exynos koji kaska za sd-om, a kamo li za jednim a13 čipom... bitno da ima čelični okvir. to samo vrijedi 500 eura.

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čeli
CyberDemonVZ kaže...
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

* * *

Mobiteli se spoje na full brzini WiFia, prebace što trebaju i vrate se na defaltnu vezu s routerom.

Ne radi to tako. Mobitel uvijek radi na full brzini (tačnije rečeno Half-Duplex) sa kućnim AP. Dijeljenje u lokalnoj mreži (da i kada sada probaš da ukucaš www.bug.hr tvoj DNS će prvo pogledati ima li tog URL-a na loklanoj mreži pa tek onda će da ide va home gateway (routera)) ide po brzini najslabije komponente, a vani po brzini koju ti ISP dodjeli.

 WiFi direct ne spaja dva mobitela izravnom vezom, nego koristi router?? 

Ne, ne koristi Router: izravno se spaja. (Objašnjenje na što sam dole mislio) Wi-Fi Direct, predhodno nazvan Wi-FI P2P povezuje dva uređaja bez potrebe za AP-om (Pristupno točkom ili Access Point ili što bi starlete rekle: Router), međutim iskreno osim u teoriji ja nisam vidio da se igdje koristi niti sam se susreo sa implementacijom Wi-Fi Directa. [Neuspjeli pokušaj da sa HTC-a nešto odštampam, pardon to je IR blaster] - Dobro si rekao samo ja sam na nešto drugo mislio. Dole boldanim slovima ide objašnjenje.

Router je malo širi pojam. Pa se danas pod Router podrazumijevaju nekoliko uređaja: sâm Router, Switch, AP, Firewall i QoS (ove zadnje dvije stavke de facto su u OS-u Routera) u jednom. Ali predpostavljam da smo se skontali šta je kućni Router (ovo gore što sam nabropjao).

Kada sam mislio na full brzini Wi-Fi-a rekao sam "ne radi to tako" pa ide malo objašnjenje na što sam točno mislio. SVE bežične mreže operiraju u Half Duplex modu što znači da u istom trenutku mogu ili slati ili primati signal (poruku) ali ne u istom trenutku oboje. To mogu samo Routeri, Switchevi i NIC-evi (Mrežna kartica) te Layer 2 do Layer 7 uređaja (Serveri i sl.).

Primjer: Ako ja tebi šaljem 1GB a i ti meni 1GB samo preko tog Wi-Fi direct. I ako meni treba minutu da pošaljem tebi 1GB pa tebi minutu da ti meni pošalješ 1 GB ispade da ako šaljemo tako trebaju nam 2 minute. Ali kada bi slali u istom trenutku sigurno da ne bi to uspjeli za 2 minute, a vjerojatno ne ni za 4 minute. Budući da su oba uređaja Half Duplex vjerojatno bi trebalo oko 6-8 minuta. Brzina drastično pada kada se u lanac spajaju više Wirelless uređaja mislim tolik odrastičan da ako imate lanac tih bežnih mreža i ako je prva karika sposobna davati 100 Mbps vjerojatno 5-ta neće moći imati niti 1 Mbps i kako bi to sve proradilo - jedan veliki upitnik. Milion nekakkvih protokola u mrežama.

Inače taj Wi-Fi direct ne znam ni da li ima oznaku svoju. Znam da može da radi na 802.11n i 802.11g mrežama u novijima i na 802.11a (5 GHz iliti veća propusnost manji domet). Ako negdje i radi taj Wi-Fi Direct radi u nekim kompatibilnim uređajima (Apple ima svoje ime za taj Wi-Fi Direct). Ne znam kakva je situacija sa printerima, jer sam printao preko Wi-Fi eh sada šta je bilo u printeru da li čisti Wi-Fi - nisam siguran.

Gore je bio primjer kod kućnih uređaja. Inače slično imenovanje bunilo je mnoge inžinjere mreža kod Etherneta i PTP (Point To Point) protokola unutar WAN (širokopojasnih) mreža. Tako da je morao biti izmišljenj PTPoE ili točnije Point To Point over Ethernet. WAN mreže koje su prije 10 godina koristili ovi mali Wirelless ISP-ovi. Iako PPoE radi daleko bolje na žičanim mrežama pa evo:

primjera kako stari Router napraviti kao dodatni repetitor (ne pojačivač, to je druga priča i temelji se na istim MAC adresama):
- Pod WAN ptokolom odabrati PPPoE
- Spojiti kablo iz kućnog routera do Ethernet 1, 2 ili 3. porta (na u WAN port) [Savjet: ne koristiti 4-ti port, jer dosta ISP-ova ostavlja ga za svoje potrebe).
- Isključiti DHCP
- Defaultni Gatawey = Router, Subnet masku ostaviti istu i Host porcije staviti 20-tak max. (ima toga more na youtube ali to su ključna 4 koraka).

Sorry na offtopicu. 

12 godina
offline
Re: Galaxy S20 Ultra s okvirom od nehrđajućeg čeli

 Znam 

 

 Zanimljiv post, bez brige, sigurno ima onih koje zanima!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice