Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

poruka: 18
|
čitano: 4.840
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti".
15 godina
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

oj, Denise, znam da ti je posao "recenzirati" sve i svašta no uvijek je bilo tako: fractal pa svi ostali (kao i noctua pa sve ostalo ili dell monitor pa prikolice)*. neke su stvari jednostavno dostigle vrh a na njemu je samo jedno mjesto (stajaće, uglavnom).  

 

*jest, pristran sam: oba stroja doma su u fractalovim kantama, s debelim noctuama i dellovim 16:10 monitorima. nema se love za "eksperimentiranja" a sve mora biti pouzdano, kvalitetno i trajno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
Ajar kaže...

oj, Denise, znam da ti je posao "recenzirati" sve i svašta no uvijek je bilo tako: fractal pa svi ostali (kao i noctua pa sve ostalo ili dell monitor pa prikolice)*. neke su stvari jednostavno dostigle vrh a na njemu je samo jedno mjesto (stajaće, uglavnom).  

 

*jest, pristran sam: oba stroja doma su u fractalovim kantama, s debelim noctuama i dellovim 16:10 monitorima. nema se love za "eksperimentiranja" a sve mora biti pouzdano, kvalitetno i trajno. 

Švedi jednostavno znaju posao.

 

Također kao ajar mogu reći da sam malo pristran, ali brate, oni stvarno znaju napraviti kućište. Kako god okreneš.

Kad misliš da si dostigao vrhunac s Define (S) serijama, dođe nova koja nadjebe sve živo i neživo.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
odjavljen
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

Sve 5 osim karastrofalnih temperatura procesora sa zatvorenim prednjom vratima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
Ajar kaže...

oj, Denise, znam da ti je posao "recenzirati" sve i svašta no uvijek je bilo tako: fractal pa svi ostali (kao i noctua pa sve ostalo ili dell monitor pa prikolice)*. neke su stvari jednostavno dostigle vrh a na njemu je samo jedno mjesto (stajaće, uglavnom).  

 

*jest, pristran sam: oba stroja doma su u fractalovim kantama, s debelim noctuama i dellovim 16:10 monitorima. nema se love za "eksperimentiranja" a sve mora biti pouzdano, kvalitetno i trajno. 

Define R4 i Dell 16:10 ovdje.

Nakon (skoro) deset godina mrcvarenja, ko novi.

Ponekad imam noćne more u kojima Dell umre ničim izazvan.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
11 godina
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

FRACTAL DESIGN ARC MIDI već skoro 10 godine i bez ikakve potrebe za zamjenom.Svaka čast Šveđanima.Kada bude potrebno za zamjenu zna se što se kupuje.

Moj PC  
4 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

Uzeo x2 Fractal Design Focus G nakon Corsaira. Takvo smece od kucista davno nisam vidio. Losa zavrsna obrada, problem sa USB panelima, nema mjesta za HDD itd. Znam koje kuciste necu vise nikad kupiti..

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 14:09 (O_O_O).
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
Ajar kaže...

*jest, pristran sam: oba stroja doma su u fractalovim kantama, s debelim noctuama i dellovim 16:10 monitorima. nema se love za "eksperimentiranja" a sve mora biti pouzdano, kvalitetno i trajno. 

 itekako si pristran, ima puno kvalitetnih proizvođača koji slijede fractal u stopu, a neki su čak i bolji

isto tako i sa noctuom, ima itekako dobrih firmi osim noctue - primjerice be quiet ili arctic za neusporedivo nižu cijenu s minimalnim razlikama za prosječnog korisnika

 

da se razumijemo, imam fractala već skoro desetljeće i itekako sam zadovoljan, a također i komplet be quiet silent wings 3 ventilatora, no ne smatram da ništa drugo ne valja

16 godina
odjavljen
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
Jakovp kaže...

Sve 5 osim karastrofalnih temperatura procesora sa zatvorenim prednjom vratima.

 

A??

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

Preskupo za ono što nudi. Jača gaming konfiguracija prokuha u ovome a za office konfiguracije se uzima kućište od 150 a ne 1500kn. Fractal je bio dobar izbor prije 10 godina a od tada do danas napredovali su jedino cijenom. 

 
10 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
BlueMax kaže...

Preskupo za ono što nudi. Jača gaming konfiguracija prokuha u ovome a za office konfiguracije se uzima kućište od 150 a ne 1500kn. Fractal je bio dobar izbor prije 10 godina a od tada do danas napredovali su jedino cijenom. 

 Konačno netko pametan, ljudima je očito isisan mozak.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
picajzla0707 kaže...
Ajar kaže...

*jest, pristran sam: oba stroja doma su u fractalovim kantama, s debelim noctuama i dellovim 16:10 monitorima. nema se love za "eksperimentiranja" a sve mora biti pouzdano, kvalitetno i trajno. 

 itekako si pristran, ima puno kvalitetnih proizvođača koji slijede fractal u stopu, a neki su čak i bolji

isto tako i sa noctuom, ima itekako dobrih firmi osim noctue - primjerice be quiet ili arctic za neusporedivo nižu cijenu s minimalnim razlikama za prosječnog korisnika

 

da se razumijemo, imam fractala već skoro desetljeće i itekako sam zadovoljan, a također i komplet be quiet silent wings 3 ventilatora, no ne smatram da ništa drugo ne valja

 Točno tako. Imam Define R5, imao sam Define R4. U svoje vrijeme dobar izbor ali ni tada to nije bio nekakav sveti gral. Više sam ih kupio zbog izgleda nego funkcionalnosti. Danas ima jako puno kućišta koja lijepo izgledaju, funkcionalnija su, hladnija a i jeftinija od Fractala. Ovaj R7 je dobar izbor za nekoga ko želi tvrdo kućište, poprilično tiho a airflow mu nije bitan. Onaj ko ima volje jednom u dvije-tri godine očistiti prašinu iz kućišta ima puno boljih izbora. S cijenom od 200€ ovo je u rangu Lian Li O11-WXC koje je po svemu bolje od ovog Fractala osim ako netko s kućištem namjerava igrati nogomet.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
O_O_O kaže...

Uzeo x2 Fractal Design Focus G nakon Corsaira. Takvo smece od kucista davno nisam vidio. Losa zavrsna obrada, problem sa USB panelima, nema mjesta za HDD itd. Znam koje kuciste necu vise nikad kupiti..

 Uzeo si kučište od 60€ i čudiš se. Za 150 kn više dobiš skoro sve kaj fractal nudi u recenziranom.  Evo imam ovaj tvoj pokraj sebe i define  i jedno tolko bolje da mi je žao da te focuse opće izdaju. 

16 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
sudy_freak kaže...

Švedi jednostavno znaju posao.

 

Također kao ajar mogu reći da sam malo pristran, ali brate, oni stvarno znaju napraviti kućište. Kako god okreneš.

Kad misliš da si dostigao vrhunac s Define (S) serijama, dođe nova koja nadjebe sve živo i neživo.

 

Postoje 2 razloga zašto sam i ja pristran...

 

Prvi je da Fractal radi stvarno vrhunska kućišta, i tu nema nikakve dileme...

 

Drugi je taj da sam kupio njihovo kućište prije 8 godina (Arc Midi), i nakon 2 tjedna sam potrgao panel s prednjim USB portovima... Nakon neuspješnog pokušaja promjene porta, javio sam se njima u nadi da će mi prodati samo taj dio... Tražili su me serijski broj kućišta i sad ja par dana čekam da mi dođe mail s podacima za uplatu... Kad ono poštar u roku par dana donosi paket iz Švedske, i ja gledam koji je to vrag, a unutra cijeli prednji panel sa svim portovima i plastičnim maskama... I na tome im svaka čast. Moje iduće kućište bit će upravo Fractalovo iz ovih razloga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 23:00 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti

Ajd objektivno, I Fractal od prije 10 godina iskopirao je p180 seriju anteca. Sad ovo kraljevanje modularnosti nudi gotovo isto jedan msanov black widow. Da, izrugujte me, ali provjerite, uzeli smo za probu na poslu 3 komada, vrlo pristojan komad kućišća tih karakteristika za 500 kuna u odnosu na ovih 1500. 

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 2:30 (overhaul).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
overhaul kaže...

Ajd objektivno, I Fractal od prije 10 godina iskopirao je p180 seriju anteca. Sad ovo kraljevanje modularnosti nudi gotovo isto jedan msanov black widow. Da, izrugujte me, ali provjerite, uzeli smo za probu na poslu 3 komada, vrlo pristojan komad kućišća tih karakteristika za 500 kuna u odnosu na ovih 1500. 

 

 Točno to mi je bila dilema kad sam kupovao. Presudilo je to što je Fractal on/off, headphone, mic, i USB-ove stavio gore a ne kao Antec nisko, što mi nikako ne paše jer kutiju držim ispod stola. Ni takav layout mi nije pasao pa sam kupio "Define R4 front panel" i to je bilo super ali je crklo pa mi se nije dalo opet kupovati. Vidim da i Define R7 ima sve priključke odozgo i to mi je dovoljan razlog da ga ne bi kupio. Znam da je to dobro jer nećeš koljenom udariti u stick i sjebati i stick i kućište ali nikako ubosti stick kako treba. 

13 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
overhaul kaže...

Ajd objektivno, I Fractal od prije 10 godina iskopirao je p180 seriju anteca. Sad ovo kraljevanje modularnosti nudi gotovo isto jedan msanov black widow. Da, izrugujte me, ali provjerite, uzeli smo za probu na poslu 3 komada, vrlo pristojan komad kućišća tih karakteristika za 500 kuna u odnosu na ovih 1500. 

 

Prijatelju, slažem se. Ali ako mi dozvoliš povući paralelu, između auta i napraviti usporedbu. I auto od 50k kuna jednako će te odvesti kao onaj od 150k kuna. Zar ne?

Od točke A do točke B. Samo što si u ovom potonjem sigurniji, ugodnija vožnja, hrpa featurea kao i ime.

 

Ne umanjujem vrijednost MSanove perjanice, koja je ruku na srce stvarno dobra, imao sam priliku nekoliko puta slagati u njemu.

ALI! U slučaju kućišta (FD) plaćaš ime kao i kod auta. Dobrim dijelom. Razlika u materijalima, razlika u kvaliteti stakla i feature koje FD nudi u odnosu na MSanovo kućište jednostavno dižu na cijeni.

 

Ne opravdavam cijenu, ali opet jednako znam da svaka roba ima svog kupca. Netko tko želi dovoljno dobro kućište s onim što mu nudi MSan će mu taman dobro doći.

 

 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
sudy_freak kaže...

Prijatelju, slažem se. Ali ako mi dozvoliš povući paralelu, između auta i napraviti usporedbu. I auto od 50k kuna jednako će te odvesti kao onaj od 150k kuna. Zar ne?

Od točke A do točke B. Samo što si u ovom potonjem sigurniji, ugodnija vožnja, hrpa featurea kao i ime.

 

Ne umanjujem vrijednost MSanove perjanice, koja je ruku na srce stvarno dobra, imao sam priliku nekoliko puta slagati u njemu.

ALI! U slučaju kućišta (FD) plaćaš ime kao i kod auta. Dobrim dijelom. Razlika u materijalima, razlika u kvaliteti stakla i feature koje FD nudi u odnosu na MSanovo kućište jednostavno dižu na cijeni.

 

Ne opravdavam cijenu, ali opet jednako znam da svaka roba ima svog kupca. Netko tko želi dovoljno dobro kućište s onim što mu nudi MSan će mu taman dobro doći.

 

 

 Mislim da ti usporedba ne stoji. Postoje više od dvostruko jeftinija kućišta od Fractala koja po svim karakteristikama ista ili bolja. Znači od nekakve sigurnosti, featurea, ugodnije vožnje i sl. nema ništa, ostaje ti samo ime. Plaćati dvostruko više za neko "ime" (koje danas je, sutra nije) za nešto što ti stoji ispod stola nema apsolutno nikakvog smisla. Ne znam konkretno za MS Black Widow jer ga nisam vidio uživo (a stvarno sam dosta dobrog čuo o tom kučištu) ali šta to, osim imena (a neš ti imena Fractal) ima Define R7 u usporedbi s duplo jeftinijim Thermaltake Suppressor, CM Silencio, BeQuiet Silent Base, LianLi Lancool II, Phantex Eclipse...? 

16 godina
offline
Re: Fractal Design Define 7 - Šampion modularnosti
BlueMax kaže...
sudy_freak kaže...

Prijatelju, slažem se. Ali ako mi dozvoliš povući paralelu, između auta i napraviti usporedbu. I auto od 50k kuna jednako će te odvesti kao onaj od 150k kuna. Zar ne?

Od točke A do točke B. Samo što si u ovom potonjem sigurniji, ugodnija vožnja, hrpa featurea kao i ime.

 

Ne umanjujem vrijednost MSanove perjanice, koja je ruku na srce stvarno dobra, imao sam priliku nekoliko puta slagati u njemu.

ALI! U slučaju kućišta (FD) plaćaš ime kao i kod auta. Dobrim dijelom. Razlika u materijalima, razlika u kvaliteti stakla i feature koje FD nudi u odnosu na MSanovo kućište jednostavno dižu na cijeni.

 

Ne opravdavam cijenu, ali opet jednako znam da svaka roba ima svog kupca. Netko tko želi dovoljno dobro kućište s onim što mu nudi MSan će mu taman dobro doći.

 

 

 Mislim da ti usporedba ne stoji. Postoje više od dvostruko jeftinija kućišta od Fractala koja po svim karakteristikama ista ili bolja. Znači od nekakve sigurnosti, featurea, ugodnije vožnje i sl. nema ništa, ostaje ti samo ime. Plaćati dvostruko više za neko "ime" (koje danas je, sutra nije) za nešto što ti stoji ispod stola nema apsolutno nikakvog smisla. Ne znam konkretno za MS Black Widow jer ga nisam vidio uživo (a stvarno sam dosta dobrog čuo o tom kučištu) ali šta to, osim imena (a neš ti imena Fractal) ima Define R7 u usporedbi s duplo jeftinijim Thermaltake Suppressor, CM Silencio, BeQuiet Silent Base, LianLi Lancool II, Phantex Eclipse...? 

 Samo da se nadovežem; u Msanovom kućištu imamo xeone i threadrippere, dakle nije bio nikakav pored ukupnog budžeta problem kupiti fractal define (jednog imam doma zato mogu usporediti dali je baš kvalitetom jedan yugo, a drugi bentley - nije, da ne ponavljam da je usporedba promašena jer ovdje uspoređujemo samo "karoserije"), dakle praktično iskustvo nije razlikovno opravdalo razliku u cijeni za koju dobiješ npr. 1tb ssd, osim neznam nekom klincu koji bi došao pa prepoznao model kućišta, kao da je to na PC-u bitnije od sadržaja. Nadam se da na BUg forumu to ipak nije slučaj. Dakle praksa je pokazala da je ms bw složen sa vrlo dobro prigušenim stranicama, da su priloženi ventilatori iznenađujuće pristojni i nakon par godina rada (a i po ljeti izdržavaju heavy load toh žednih konfiguracija), da su mu komore i kanali dobro osmišljeni, da je lako prići komponentama za izmjenu ili dodavanje, da je cable management sasvim u standardu modernih potreba, da prima 1KW napajanja i ogromne zračne hladnjake i AiO najviše klase bez problema, i na kraju je tih, i na stolu izgleda decentno. Doma više šaram, pa imam trenutno i anteca p110, i fractala R2 Titanium, corsaira carbide, coolermastera (silencio i mali elite) i zalman z9 kućište. Još mi je najskuplji bio ovaj cougar panzer evo s čije konfe sad tipkam, - reko ajd da malo probam i te modele, da ne kupujem uvijek jedno te isto (zatvoreno crno kućište)... i moram reć fck ta gamerska kućišta: ventovi (šareni dakako) su mu prebučni pa sam ih morao sve promijeniti, a zato jer su stranice iz nekog razloga rezonirale s nekim od ventova. To što na polici pod stolom svijetli i ima prozore... couldn't care less sad kad sam već kupio i stoji tako.
Za one kojima je dakle Fractel Define 7 lijep dizajn (kao meni), eto da ponovim; nek si pregledaju taj black widow jer ipak je u pitanju jedna trećina cijene, ali ponavljam, nije baš jeftino smeće. Ma kako bio nepopularan msan, čini se da su uboli nekog pristojnog oem proizvođača u kini. Rosewill cullinan je recimo također tu negdje glede specki, izrade i designa, on je negdje pola cijene ali kod nas ga mislim nema. Tko zna koliko bi kod nas bio nakon davanja. Na kraju samo da napomenem - da, posvećenost detaljima i završna izrada komponenti fractala je odlična. No ja sam uglavnom završio sa većinom zamjenskih i rezervne opreme u kutiji i nikad više izvadio. Tako da valjda razmisliti dali vam je bitan godinama kasnije set remenčića sa imenom, 14 diskova, dva različita pokrova, stranice, slotinovi za cdove i diskove, multibracket i kavezi. Čak se dobar dio slične opreme dobije s ovim bw, ali opet, za trećinu cijene, pa ti je svejedno što završe u vrećici bačeni u neku ladicu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice