Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

poruka: 371
|
čitano: 47.299
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,".
9 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Koliko puta na tjednoj bazi vi odradite taj folding?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Promster kaže...
 Ne znam tko često mijenja diskove u svom privatnom kompu, i zašto bi ih trebao 5...Opet u manje kućište možeš staviti dva 3.5'' diska i tri 2.5'' diska, kaj je (po meni) i više nego dosta, pogotovo danas kad se sve seli na NVMe i klasične 2.5'' SSD-ove, a mehanika se baca van.

 

 

Evo da saznas da manijaci postoje! :D

 

Na MB jos 2x SATA za iskoristiti i 1x M2, u kucistu fizicki mjesta za jos jedan 2.5" (jer od dva 2,5" zauzet je jednim SSDom koji se ne vidi) i 3x3,5". Tesko da cu popuniti ostale 3.5" cisto jer volim da diskovi dišu, a ne da su nagruvani jedan na drugi. 

 

Cak i ako zanemarimo odnos cijene TB pohrane, probaj raditi recovery sa SSDa/NVMa ;) HDDs are going nowhere ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 19:27 (Jovanka).
11 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Antropofob kaže...

Ako vam je folding slot duze vremena  u "download" fazi, probajte pauzirat pa ponovno pokrenut isti.

Znači: desni klik na slot, pa "pause", pa "fold". Neki put pomogne :)

Doslo je do 10X povecanja korisnika, infrastruktura puca već tjednima ali navodno su neki veliki igrači (Amazon AWS) uskočili i samo treba posložiti servere.

 

 

 

Probao par puta, nece. Jucer odvrtio par paketa, u zadnjih 24 sata ništa. Izgleda da je potraznja debelo veca od ponude. *mirno sjedi u redu, pusi cigaru i ceka :)

 

 

EDIT: 2 min nakon posta, stigao GPU WU na obradu!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 18:26 (Jovanka).
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
playjob kaže...

Koliko puta na tjednoj bazi vi odradite taj folding?

 Pa meni jedino ne radi dok spavam jer mi je kompo u sobi,evo dok ovo pise on folda!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
dreadmoore kaže...
Aj nije lose 45 sam na listi.Ja sam svojo grafickoj stavio minimum sve, cak sam joj spustio klok i power limit na 50% max temp 60 jedino mislim da joj je potrosnja oko 50-60W procesor radi full.Sutra postam temperature jer me proc najvise zanima ventilatori na cooleru spusteni izmedju 212 rpm i 500 rpm.

 Premda je CPU vrlo bitan najvise posla obavlja GPU,meni CPU ne prelazi nikako 50C,moj je stari i6 6600K,mozda se novije generacije vise griju!?

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Jovanka kaže...
Promster kaže...
 Ne znam tko često mijenja diskove u svom privatnom kompu, i zašto bi ih trebao 5...Opet u manje kućište možeš staviti dva 3.5'' diska i tri 2.5'' diska, kaj je (po meni) i više nego dosta, pogotovo danas kad se sve seli na NVMe i klasične 2.5'' SSD-ove, a mehanika se baca van.

 

 

Evo da saznas da manijaci postoje! :D

 

Na MB jos 2x SATA za iskoristiti i 1x M2, u kucistu fizicki mjesta za jos jedan 2.5" (jer od dva 2,5" zauzet je jednim SSDom koji se ne vidi) i 3x3,5". Tesko da cu popuniti ostale 3.5" cisto jer volim da diskovi dišu, a ne da su nagruvani jedan na drugi. 

 

Cak i ako zanemarimo odnos cijene TB pohrane, probaj raditi recovery sa SSDa/NVMa ;) HDD are going nowhere ;)

 Gle postoje manijaci kao što Jovanka kaže, ja uploadam na THR 3+TB mjesečno, to sigurno ne možeš s jednim SSDom i HDDom kao što većina normalnih korisnika ima. A i to je zapravo sekundarna stvar, na kompu se i radi aerofotogrametrija, gdje ti jobovi znaju imati i do 200+GB, pa od tu prebacivanje diskova rađenja backupa nakon što se to sve odradi na SSDu. A za to treba mehanika i puno prostora za koju kažeš da se baca van. A i iskreno zašto uplodam, nemam pojma, komp mi i onako radi 0-24, i sve je ovo moja dobra volja, kao i ovo što sad foldam kao i svi vi ovdje. Ne nose svi heroji plašteve. A dobru pilu treba iskoristit, a još imam i optiku 200/100.

 

A što se tiče foldanja danas, meni samo job za jobom danas dolazi. Prije 2 dana sam došao u CRO grupu i na cca sam 2M bodova. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 19:11 (Franjo15).
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...
Jovanka kaže...
Promster kaže...
 Ne znam tko često mijenja diskove u svom privatnom kompu, i zašto bi ih trebao 5...Opet u manje kućište možeš staviti dva 3.5'' diska i tri 2.5'' diska, kaj je (po meni) i više nego dosta, pogotovo danas kad se sve seli na NVMe i klasične 2.5'' SSD-ove, a mehanika se baca van.

 

 

Evo da saznas da manijaci postoje! :D

 

Na MB jos 2x SATA za iskoristiti i 1x M2, u kucistu fizicki mjesta za jos jedan 2.5" (jer od dva 2,5" zauzet je jednim SSDom koji se ne vidi) i 3x3,5". Tesko da cu popuniti ostale 3.5" cisto jer volim da diskovi dišu, a ne da su nagruvani jedan na drugi. 

 

Cak i ako zanemarimo odnos cijene TB pohrane, probaj raditi recovery sa SSDa/NVMa ;) HDD are going nowhere ;)

 Gle postoje manijaci kao što Jovanka kaže, ja uploadam na THR 3+TB mjesečno, to sigurno ne možeš s jednim SSDom i HDDom kao što većina normalnih korisnika ima. A i to je zapravo sekundarna stvar, na kompu se i radi aerofotogrametrija, gdje ti jobovi znaju imati i do 200+GB, pa od tu prebacivanje diskova rađenja backupa nakon što se to sve odradi na SSDu. A za to treba mehanika i puno prostora za koju kažeš da se baca van. A i iskreno zašto uplodam, nemam pojma, komp mi i onako radi 0-24, i sve je ovo moja dobra volja, kao i ovo što sad foldam kao i svi vi ovdje. Ne nose svi heroji plašteve. A dobru pilu treba iskoristit, a još imam i optiku 200/100.

 

A što se tiče foldanja danas, meni samo job za jobom danas dolazi. Prije 2 dana sam došao u CRO grupu i na cca sam 2M bodova. 

 Hebote tvoja 1080ti jaca tri puta od moje 1070ti,ja imam oko milju ppd dnevno!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Meni proc ide do 70°C koliko znam nisam ni pastu mjenjao vec dugo vremena, a i krivulju sam napravio za ventilatore tako da gledam vise na tisinu.Sad nisam kuci pa tako da neznam dali uopce radi folding tek ujutro cu saznati pa uslikam i posaljem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

GPU Grid je pravo mjesto da donirate snagu nVidia grafičkih kartica u cilju medicinskih istraživanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

 Gle postoje manijaci kao što Jovanka kaže, ja uploadam na THR 3+TB mjesečno, to sigurno ne možeš s jednim SSDom i HDDom kao što većina normalnih korisnika ima. A i to je zapravo sekundarna stvar, na kompu se i radi aerofotogrametrija, gdje ti jobovi znaju imati i do 200+GB, pa od tu prebacivanje diskova rađenja backupa nakon što se to sve odradi na SSDu. A za to treba mehanika i puno prostora za koju kažeš da se baca van. A i iskreno zašto uplodam, nemam pojma, komp mi i onako radi 0-24, i sve je ovo moja dobra volja, kao i ovo što sad foldam kao i svi vi ovdje. Ne nose svi heroji plašteve. A dobru pilu treba iskoristit, a još imam i optiku 200/100.

 

 

Objasnio! Tu smo negdje po primjeni (Wink Wink); samo kod mene nije aerofotogrametrija. Keep up the good work ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...
dreadmoore kaže...
Aj nije lose 45 sam na listi.Ja sam svojo grafickoj stavio minimum sve, cak sam joj spustio klok i power limit na 50% max temp 60 jedino mislim da joj je potrosnja oko 50-60W procesor radi full.Sutra postam temperature jer me proc najvise zanima ventilatori na cooleru spusteni izmedju 212 rpm i 500 rpm.

 Premda je CPU vrlo bitan najvise posla obavlja GPU,meni CPU ne prelazi nikako 50C,moj je stari i6 6600K,mozda se novije generacije vise griju!?

Isti nam je procesor,al moj dođe  i do 65C . jel oc-an kod tebe , moj je na 4.5 GHz i 1.275 V 

12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
error_666 kaže...
volegradele kaže...
dreadmoore kaže...
Aj nije lose 45 sam na listi.Ja sam svojo grafickoj stavio minimum sve, cak sam joj spustio klok i power limit na 50% max temp 60 jedino mislim da joj je potrosnja oko 50-60W procesor radi full.Sutra postam temperature jer me proc najvise zanima ventilatori na cooleru spusteni izmedju 212 rpm i 500 rpm.

 Premda je CPU vrlo bitan najvise posla obavlja GPU,meni CPU ne prelazi nikako 50C,moj je stari i6 6600K,mozda se novije generacije vise griju!?

Isti nam je procesor,al moj dođe  i do 65C . jel oc-an kod tebe , moj je na 4.5 GHz i 1.275 V 

 E u tom grmu lezi zec,moj je 4.1GHz

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

 Gle postoje manijaci kao što Jovanka kaže, ja uploadam na THR 3+TB mjesečno, to sigurno ne možeš s jednim SSDom i HDDom kao što većina normalnih korisnika ima. A i to je zapravo sekundarna stvar, na kompu se i radi aerofotogrametrija, gdje ti jobovi znaju imati i do 200+GB, pa od tu prebacivanje diskova rađenja backupa nakon što se to sve odradi na SSDu. A za to treba mehanika i puno prostora za koju kažeš da se baca van. A i iskreno zašto uplodam, nemam pojma, komp mi i onako radi 0-24, i sve je ovo moja dobra volja, kao i ovo što sad foldam kao i svi vi ovdje. Ne nose svi heroji plašteve. A dobru pilu treba iskoristit, a još imam i optiku 200/100.

 

A što se tiče foldanja danas, meni samo job za jobom danas dolazi. Prije 2 dana sam došao u CRO grupu i na cca sam 2M bodova. 

Dobro, ja pričam o nekakvom prosječnom korisniku, a ti uploadaš ko pola Hrvatske.

 

Ali opet, gle kakvu mrcinu od kućišta imaš, a pola prazno, zbog par diskova...Ja bi onda to rađe riješio sa nekakvim 'external drive enclosure'-om. Da, HDD-ovi se 'bacaju' van, (prosječni) ljudi koji koriste komp za surfanje, igre, streamanje itd. ne trebaju terabajte i terabajte prostora, i zadovolje se sa 2 SSD-a. Gdje smo mi otišli od teme, uglavnom svatko ima svoj đir...

 

 

Mislim da je Linus rekao da serveri nisu mogli preuzeti ni gotove WU od 'donatora', a ni podjeliti nove, te da se radi na tom problemu, očito je riješeno.

14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo kod mene kako idu temperature kao sto sam i rekao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...

 Hebote tvoja 1080ti jaca tri puta od moje 1070ti,ja imam oko milju ppd dnevno!

 Jel ima neki razlog zašto je RX580 toliko slabija? Čini mi se da imam nešto malo bodova sa grafom a i5 6402 mi dobija više bodova nego ona.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

ma RX 50 ispustile dušu rudareći BitCoine...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
sirka666 kaže...
volegradele kaže...

 Hebote tvoja 1080ti jaca tri puta od moje 1070ti,ja imam oko milju ppd dnevno!

 Jel ima neki razlog zašto je RX580 toliko slabija? Čini mi se da imam nešto malo bodova sa grafom a i5 6402 mi dobija više bodova nego ona.

 Mozda AMD nije efikasan za ovakav tip "rudarenja",btw danas jos ni jedan WU!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 15:57 (volegradele).
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
sirka666 kaže...
volegradele kaže...

 Hebote tvoja 1080ti jaca tri puta od moje 1070ti,ja imam oko milju ppd dnevno!

 Jel ima neki razlog zašto je RX580 toliko slabija? Čini mi se da imam nešto malo bodova sa grafom a i5 6402 mi dobija više bodova nego ona.

Najčešće, za folding i slične projekte, najznačajnije su FP32 performanse GPU. U ovom slučaju RX 580 ima peak na 6,1 TFLOPS dok 1070ti ima 8,1 TFLOPs. 

 

https://www.geeks3d.com/20140305/amd-radeon-and-nvidia-geforce-fp32-fp64-gflops-table-computing/

14 godina
protjeran
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...
 U ovom slučaju RX 580 ima peak na 6,1 TFLOPS dok 1070ti ima 8,1 TFLOPs. 

 

Da, samo je razlika puuuno veca od toga u FOH-u.... Turing ubija, vjerojatno koristi i tensor jezgre...

14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
ansha kaže...
phoenix2003 kaže...
 U ovom slučaju RX 580 ima peak na 6,1 TFLOPS dok 1070ti ima 8,1 TFLOPs. 

 

Da, samo je razlika puuuno veca od toga u FOH-u.... Turing ubija, vjerojatno koristi i tensor jezgre...

Ne. Folding@home aplikacija je optimizirana za Nvidia GPU. To ne znači da vlasnici AMD GPU ne mogu foldati. Mogu, ali uz relativno manje rezultate. Isto tako, većina BOINC projekata koje sam predstavljao ranije ovdje na forumu, ima optimizirane aplikacije: GPU Grid za Nvidia, Einstein@home za AMD, dok neke uopće nemaju aplikacije namjenjene GPU već isključivo CPU (World Community Grid).

14 godina
protjeran
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...
ansha kaže...

Da, samo je razlika puuuno veca od toga u FOH-u.... Turing ubija, vjerojatno koristi i tensor jezgre...

Ne. Folding@home aplikacija je optimizirana za Nvidia GPU. To ne znači da vlasnici AMD GPU ne mogu foldati. Mogu, ali uz relativno manje rezultate. Isto tako, većina BOINC projekata koje sam predstavljao ranije ovdje na forumu, ima optimizirane aplikacije: GPU Grid za Nvidia, Einstein@home za AMD, dok neke uopće nemaju aplikacije namjenjene GPU već isključivo CPU (World Community Grid).

Ajde sad probaj biti smislen. Na sta se odnosi "Ne." sa pocetka tvog posta?  Rezultati 2080 Ti govore u prilog tome da je cijeli cip iskoristen. Isto tako rezultati RX580 pokazuju da se ne moze samo usporedit FLOPS-e razlicitih arhitektura...

14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ne je odgovor na pitanje da li čip koristi tensor jezgre. Koliko ja znam tensor jezgre u ovom čipu su namjenjene aplikacijama za prepoznavanje lica, deep learning...i tako to. Kod F@H aplikacija potrebno je i vidjeti koju WU je pokupila aplikacija FP32 ili FP64. Neke high end GPU imaju veoma slabe FP64 performanse dok u FP32 briljiraju.

F@H i druge slične aplikacije su optimimizirane da koriste sirovu snagu prosječnog računala (namjenjenog igricama) jer je takvih najviše. Rijetke su aplikacije koje koriste čak AVX instrukcije za matematičke izračune kao npr u PrimeGrid projektu i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 20:50 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Vezano sa tensor jezgre i ostale pizdarije... (nisam citao cijeli thread, nisam bio na forumu cijeli tjedan)

2080ti ima izuzetno visok PPD jer se svako smanjenje u vremenu za izvresenje WU jako dobro nagradjuje. Karikirano govoreci - ako ima performanse duplo vece od 1080ti PPD joj nece biti duplo veci nego ce biti 3 puta veci (recimo). Brojevi nemaju veze sa stvarnoscu, samo objasnjavam kako stvar funkcionira.

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ako bi htio da više računala rade pod mojim imenom, potrebno ima je samo unijeti isti nadimak i onaj kod?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
CyberDemonVZ kaže...

Ako bi htio da više računala rade pod mojim imenom, potrebno ima je samo unijeti isti nadimak i onaj kod?

 Nick, passkey i team number

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

A kako im nesto ne valja sa statistikom...

Komp mi folda vec valjda 2 tjedna bez prestanka (CPU + GPU). A konstantno imam "rupe" u statistici - ispadne po 5-6 sati da nikakav WU nisam poslao.

I ne samo to - kao tim danas imamo rupe na 12am i 9am a pod mojim accountom imam bodove za te periode. Nema smisla nikako.

Nesto se to ne zbraja dobro da ga jebes...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
CyberDemonVZ kaže...

Ako bi htio da više računala rade pod mojim imenom, potrebno ima je samo unijeti isti nadimak i onaj kod?

 Mogli smo napraviti jedan nick tipa Bug-supercomputer MyGrandmasComputer pa da svi pod njim foldamo : )

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 13:44 (passat).
15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

@Franjo15 Nisam ni znao da trebam dodati GPU dok nisam vidio tvoje postavke. :D

Fala!

 

Sada radi i CPU i GPU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 14:04 (Mikeyy).
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni danas zadatk za zadatkom obavlja kako graficka tako i cpu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Meni webcontrol uopće ne radi, statistika se ne ažurira na stats.foldingathome.org, ali ovdje se mogu pronaći ažurni podaci za team, a onda i za usere: https://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s=&t=137516

 

kolega Spelac tj. Friday i ja se borimo za prvo mjesto na dnevno zarađenim pointsima. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 19:03 (Franjo15).
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice