Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

poruka: 371
|
čitano: 47.450
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,".
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Kolacic kaže...

Kad nesto ne znam moram pitati.

Superracunala za sto sluze? Vjerujem izracune kojekakvih stvari itd. Da sad ne googlam.

Nisu dovoljna,ne zeli nitko prepustiti,ne moze se platiti,ili su vec upogonjena da pomazu?

 
I druga super racunala rade na ovom problemu (imas dole link na extremetech) ali sto se tice computing power - there is never enough! The Summit supercomputer (najbrze super racunalo za sada) je isto radio na problemu (ne znam da li trenutno jos uvijek radi).

Za perspektivu, The Summit (najbrze super racunalo danas) ima performanc od 200 petaFLOPS-a (to je teoratski peak performance) dok folding@home sada ima blizu 500 petaFLOPS-a. (Na pocetku mjeseca March je imao samo oko 100 petaFLOPS-a).

https://www.techspot.com/news/84492-foldinghome-now-has-access-over-470-petaflops-distributed.html


Uglavno, Folding@home pomaze istrazivacima da brzo isprobaju razne kombinacije i ideje te naprave simulaciju prije nego eventualno odluce odraditi eksperimente in real life. In real life ovakvi eksperimenti bi trajali stoljecima, dok ovako mozes imati 1000 istrazivaca i svako moze brzo dobiti feedback da li nesto ima smisla ili ne ili mogu jako brzo "tweek-ati" dizajn pa isprobavati jel ima poboljsanja ili ne. (Ovo sam uzasno simplificirao)


https://www.extremetech.com/extreme/307998-ibm-supercomputer-identifies-77-compounds-that-could-fight-coronavirus

16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Wooohoo, vise od 30 aktivnih clanova. Bravo ekipa

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
overhaul kaže...

Pa tu bi sad mogli uskočiti oni silni instituti koji su se natjecali koji ima jači superkompjuter. Valjda im ovaj tren baš i netreba krunčanje simulacije širenja svemira ili nuklearne eksplozije, nek to malo pauziraju i upregnu foldanje. 

* * * Dakle to ne šljaka. Samo upregnut tehnologiju i znanje da se iznađe zaštita i lijek. 

I ja sam htio da baš zaspem rafal na te superkompjutere. Iako vjerujem da virolozi/biolozi/epidemiolozi ili bilo kakvi ...iolozi imaj usvoj profesionalni način na koji je već ustaljen i da će doći do toga. Tako da.... 
 

SamoPitam3 kaže...

Ne bi da kvarim zabavu, * * *

... ovo foldanje shvatam kao zabavu. Nisam namjerno htio da foldam seti@home jer traženje vanzemaljaca (moje mišljenje) je za mene idiotarija kao i traženje onog kraljevstva iz Black Pantere svijeta Marvel universuma.

Inače The Hot Zone je serija o Eboli daleko bolja nego onaj Contagion film.

15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

Wooohoo, vise od 30 aktivnih clanova. Bravo ekipa

Eto upogonio sam i ja starog bagera (Xeon X5650) ali za sada se ništa ne dešava. Da mi je makar jedan bod.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Envy kaže...
Friday kaže...

Wooohoo, vise od 30 aktivnih clanova. Bravo ekipa

Eto upogonio sam i ja starog bagera (Xeon X5650) ali za sada se ništa ne dešava. Da mi je makar jedan bod.

 

Za CPU je tesko dobiti WU. Ako nakon pola sata nema nista - pauziraj ga pa opet pusti

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...
* * *

Eto upogonio sam i ja starog bagera (Xeon X5650) ali za sada se ništa ne dešava. Da mi je makar jedan bod.

 

Za CPU je tesko dobiti WU. Ako nakon pola sata nema nista - pauziraj ga pa opet pusti

Ima i Quadrovka neka a postavio sam Folding Power da radi na Full modu.

Identity:
Name: Envy  Team: 137516

Ima li kakve veze što mi je klijnet (valjda sam to ja) Name: Local, Status Online a Adresa je loop back Mrežne tj 127.0.0.1 port:36330
Sad mi piše da je Next Attempt za oko 9 minuta.

Pratit ću ovo pa javim kako ide. btw: i CPU i GPU mi je Ready.

Malo mi je glupo, mi im damo svoje kompjutore a oni ih ne znaju iskoristiti da budemo realni. Ali eto lijepa zanimacija.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

Eto upogonio sam i ja starog bagera (Xeon X5650) ali za sada se ništa ne dešava. Da mi je makar jedan bod.

 

Za CPU je tesko dobiti WU. Ako nakon pola sata nema nista - pauziraj ga pa opet pusti

Ima i Quadrovka neka a postavio sam Folding Power da radi na Full modu.

Identity:
Name: Envy  Team: 137516

Ima li kakve veze što mi je klijnet (valjda sam to ja) Name: Local, Status Online a Adresa je loop back Mrežne tj 127.0.0.1 port:36330
Sad mi piše da je Next Attempt za oko 9 minuta.

Pratit ću ovo pa javim kako ide. btw: i CPU i GPU mi je Ready.

Malo mi je glupo, mi im damo svoje kompjutore a oni ih ne znaju iskoristiti da budemo realni. Ali eto lijepa zanimacija.

 

To sve nabrojano je OK. A ovo sto se zalis da ih ne znaju iskoristiti - ti ljudi volontiraju i sklapaju work unite. Inace se ovakve stvari nisu nikad dogodile, da nema sta za obradu. Jer je broj foldera bio puno manji. Sad je interes jako skocio pa oni jednostavno ne stignu pripremiti toliko koliko mreza moze obraditi.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

* * *

Malo mi je glupo, mi im damo svoje kompjutore a oni ih ne znaju iskoristiti da budemo realni. Ali eto lijepa zanimacija.

 

To sve nabrojano je OK. A ovo sto se zalis da ih ne znaju iskoristiti - ti ljudi volontiraju i sklapaju work unite. Inace se ovakve stvari nisu nikad dogodile, da nema sta za obradu. Jer je broj foldera bio puno manji. Sad je interes jako skocio pa oni jednostavno ne stignu pripremiti toliko koliko mreza moze obraditi.

Barem smo mi onda spremni.  

16 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Da, sad je interesovanje toliko da je na nivou manjeg DDoS napada.  Nekada davno sam odradio 191 WU, pa manje više zaboravio na celu stvar. Od pre par dana, još 15 novih.  Mada izgleda da su tu upale i neke 3 tuđe, pošto mi se pojavio tim kome ne pripadam. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Kaže mi da imam ukupno 500 WU, a pod Contributions by team stoji mi za Cro4life 5 WU, a Team Crude 290 WU, Overclockers Australia 45 WU, pa sad ne znam za koga radim i radim li dobro.

Pod Identity mi piše da sam u 137516 teamu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 12:20 (mrbeholder).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
mrbeholder kaže...

Kaže mi da imam ukupno 500 WU, a pod Contributions by team stoji mi za Cro4life 5 WU, a Team Crude 290 WU, Overclockers Australia 45 WU, pa sad ne znam za koga radim i radim li dobro.

Pod Identity mi piše da sam u 137516 teamu.

 

Ako niste zatrazili passkey onda foldate za osobu koja ima isti takav nick. Poanta passkey-a je da imate svoj identity u F@H zajednici

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
overhaul kaže...

Ništa od toga. Izačuni sa MiT-a govore, s obzirom da je to pandemija, da će se krivulja vratiti nazad u eksponencijalan rast prvom prilikom kad dopuste ljudima normalan rad i život jer će uvijek doći ponovno odnekud. Otišlo je predaleko i preširoko. I onda opet stroga karantena kad prijeđe prag kojeg mogu bolnice podnijeti i tako u krug gore-dolje. kažu da bi 2/3 vremena tim tempom bili pod karantenom. Dakle to ne šljaka. Samo upregnut tehnologiju i znanje da se iznađe zaštita i lijek. 

Zapravo, ova nepotpuna karantena je možda najbolje rješenje - totalna karantena znači povratak u valovima, a idealan scenarij je održavanje broja novozaraženih u onim okvirima u kojima bolnice mogu funkcionirati do pojave lijeka.

 

S obzirom na to da je odaziv sustava cca 14 dana, to znači da postrožavanje mjera mora biti naglo, a popuštanje što sporije kako bi se na vrijeme predvidjelo da treba stati s popuštanjem, ako ne onda naglo postrožavanje. Time se postiže najbolja kontrola, izbjegavao peakovi u kojima dolazi do kolapsa zdravstva, a potrebne mjere bi bile sve blaže što je veći udio stanovništva prebolio bolest.

 

S druge strane, kod potpune karantene se širenje virusa gasi brzo, malo ljudi oboli, ali je nakon karantene dovoljno nekoliko preživjelih zaraza da sve opet krene, s tim da sad postoji veća opasnost od pojave nedetektiranih žarišta, a time i gubitka kontrole. Potpuna karantena je najbolje rješenje za izvorište zaraze, ako se ista detektira prije nego se proširi dalje, pa je ograničeni prostor lakše kontrolirati, a nema se od kud vratiti zaraza, te možda u slučaju kad se stvarno može predvidjeti razvoj cjepiva prije novog vala zaraze.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

ja se prijavio, u timu sam, ali mi jedan thread ima local 0.0.0.0 adresu, a drugi 140. nešto...

 

e da gazi mi Radeka 580 a 4 jezgre Ryzena koje sam dodijelio mi 'lade jaja...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Adrese s lijeve strane su potpuno nebitne, sluze vam samo za remote nadzor servisa za foldanje

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

znam to, ali mi je čudno da CPU ignorira, a GPU - u prosjeku opterećenje 1 % ???

 

ali ide, 15% paketa sam riješio u ovih 19 minuta

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Stric_Jura kaže...

znam to, ali mi je čudno da CPU ignorira, a GPU - u prosjeku opterećenje 1 % ???

 

ali ide, 15% paketa sam riješio u ovih 19 minuta

 

Koliki ti je PPD?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

hmm ah našao: 449426

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Stric_Jura kaže...

hmm ah našao: 449426

 

Onda sve sljaka, bez brige

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

+1

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

Ako niste zatrazili passkey onda foldate za osobu koja ima isti takav nick. Poanta passkey-a je da imate svoj identity u F@H zajednici

 Imam passkey, negde sam iskopao u starim mejlovima i uneo u klijent (pre nego što mi se u statistici pojavio nepoznat tim), nisam siguran funkcionišu li i dalje.

 

EDIT: Zapravo da, taj lik nema svoj paskey (ili nije imao) i on folda "za mene"

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 18:28 (Ivan(4)).
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

50 aktivnih foldera

 

Kak bi maminjo rekao - ajmooooooo!

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

meni je uredno danas već poslano 6-7 cpu poslova. par puta sam skuzio da ne dolaze novi poslovi, ali nakon restarta krene ponovno  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Mi moze netko objasniti, na koji nacin se djeljenjem interneta/struje sa kompjutera, pomaze uopce?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo upogonio sam i ja malo...

 

1070000 PPD, to je ok za Vega 56?

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Friday kaže...

50 aktivnih foldera

 

Kak bi maminjo rekao - ajmooooooo!

Neće kod mene. Sledeći attempt za 4 sata i 52 minute.

16 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Envy kaže...

Neće kod mene. Sledeći attempt za 4 sata i 52 minute.

 Svaki put kad ne uspe da dobije odgovor, klijent poveća timeout do sledećeg pokušaja. Pauziraj pa ponovo pusti, pa će pokušati ranije, nema potrebe da čeka 5 sati. Uglavnom za CPU nema WU-ova (mada sam ja ugrabio 2 komada pre 2-3 dana), dok se za GPU nađe bez ili sa malo čekanja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 20:25 (Ivan(4)).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
XXX-Man kaže...

Evo upogonio sam i ja malo...

 

1070000 PPD, to je ok za Vega 56?

 Je, super brojka 

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Endymon kaže...
Mi moze netko objasniti, na koji nacin se djeljenjem interneta/struje sa kompjutera, pomaze uopce?

 

Dijelis procesorske resurse, utrosak struje i interneta je samo posljedica. Radi se o tome da se treba prozvakati ogromna kolicina podataka a tu nasa racunala uskacu

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo i ja se danas uključio u tim . Mislio sam da ce trosit vise resursa , kako vidim oko 50 - 60 % CPU-a i 20% grafe . Na kompu iz potpisa temp procesora oko 55 uz 550 rpm , odlično .Očekivao sam vecu buku i temperature . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice