Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

poruka: 371
|
čitano: 47.308
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,".
11 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Dosta dobar skok u produkciji  u manje od dva tjedna

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
dreadmoore kaže...

Meni danas zadatk za zadatkom obavlja kako graficka tako i cpu 

 I meni isto danas radi skoro cijeli dan zadatke ..cpu stalno, gpu povremeno nema,ali brzo nađe.  

 

EDIT Evo vidim i statistike zahvaljujuci kolegi franji.. sedmi sam na listi danas,dobro je :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 20:19 (error_666).
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Manji clock veci ppd,vjerovatno od zadatka do zadatka!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Pogledaj kolika je temperatura procesora pod normalnom frekvencijom a kolika je sad, dok je manji clock. Moguće da procesor, zbog opterećenja pod normalnom frekvencijom ima throttling.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Stats preko foldinga ažurirani jutros, https://stats.foldingathome.org/team/137516

Cro4Life Team Ranking 493

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 7:45 (Franjo15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Dobro nam ide da bar jos bude nesto od ovog
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
error_666 kaže...
dreadmoore kaže...

Meni danas zadatk za zadatkom obavlja kako graficka tako i cpu 

 I meni isto danas radi skoro cijeli dan zadatke ..cpu stalno, gpu povremeno nema,ali brzo nađe.  

 

EDIT Evo vidim i statistike zahvaljujuci kolegi franji.. sedmi sam na listi danas,dobro je :D

 Heh ja se taman mislio pohvaliti sa svojih 90k

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
phoenix2003 kaže...

Pogledaj kolika je temperatura procesora pod normalnom frekvencijom a kolika je sad, dok je manji clock. Moguće da procesor, zbog opterećenja pod normalnom frekvencijom ima throttling.

 Sve radi normalno i nema throttlinga,ali kao sto sam rekao sve zavisi koju WU dobijemo,samim time i ppd varira!

 gpu core clock ide od 1924-1974MHz

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 12:41 (volegradele).
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Novosti iz Rosetta@home projekta (grubo prevedeno i prilagođeno):

 

"Koronavirus ne samo da je izazvao zanimanje za volontere našim R @ h projektom, već je također izazvao puno interesa prema R @ h u laboratoriju, tako da bi komunikacija definitivno trebala biti bolja. U kratkom se vremenu dogodilo puno.

1. Kao što je spomenuto prije, prošli smo tjedan postizali ~ 4x ili više računanja. Do sada je naša infrastruktura to dobro nosila, ali definitivno ćemo gledati na širenje i optimizaciju jer očekujemo da će se u skoroj budućnosti pridružiti još mnogo volontera. Također, naša se širina pojasa nekoliko puta pojavila, ali otada je sve u redu.

2. Brojne vanjske skupine obratile su nam se za pomoć.

a. Zajednica programera ARM okupila se i pomogla pripremu Rosetta za aarch64. Aplikacija se trenutno testira na Ralph @ home i uskoro će biti objavljena zajedno s najavom.
b. U komunikaciji smo s Microsoftom da bi nam pomogao da integriramo i podržimo Rosetta BOINC ugrađuje u Rosetta Commons izgradnju i testiranje infrastrukture, a možda i druge razvojne procese.
c. U komunikaciji smo s Charity Engineom kako bi eventualno iskoristili njihovu infrastrukturu za pokretanje poslova temeljenih na GPU strojnom učenju i pomogli integrirati takve sposobnosti u R @ h.

3. Imamo dosta poslova COVID-19, ali može povremeno biti stanka koja će nam pružiti priliku da ih pripremimo na temelju prethodnih rezultata i novih ciljeva / metoda itd.
4. Nadamo se da ćemo uskoro ažurirati Rosetta aplikacije koje se trenutno testiraju na Ralphu i planiramo u najskorije vrijeme izvršiti još jedno ažuriranje, tako da su za skoroj budućnosti postavljene dvije nadogradnje aplikacija.
5. Ovim ažuriranjima nadamo se zaposliti više istraživača u laboratoriju koji će koristiti ovaj resurs, ali u bliskoj budućnosti prioritet će naravno biti COVID-19, posebno za dizajn skela i veziva za COVID-19 ciljeve kao mogući terapeutici."

 

Izvor

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
volegradele kaže...
phoenix2003 kaže...

Pogledaj kolika je temperatura procesora pod normalnom frekvencijom a kolika je sad, dok je manji clock. Moguće da procesor, zbog opterećenja pod normalnom frekvencijom ima throttling.

 Sve radi normalno i nema throttlinga,ali kao sto sam rekao sve zavisi koju WU dobijemo,samim time i ppd varira!

 gpu core clock ide od 1924-1974MHz

Za dugotrajne workloade kao sta je f@h obavezno clockaj pomocu krivulje jer tako istodobno undervoltas. Moja 1080-ka trosi 115-120W kad je lockana na 1900mhz sa 0.9V... 

12 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
ansha kaže...
volegradele kaže...
phoenix2003 kaže...

Pogledaj kolika je temperatura procesora pod normalnom frekvencijom a kolika je sad, dok je manji clock. Moguće da procesor, zbog opterećenja pod normalnom frekvencijom ima throttling.

 Sve radi normalno i nema throttlinga,ali kao sto sam rekao sve zavisi koju WU dobijemo,samim time i ppd varira!

 gpu core clock ide od 1924-1974MHz

Za dugotrajne workloade kao sta je f@h obavezno clockaj pomocu krivulje jer tako istodobno undervoltas. Moja 1080-ka trosi 115-120W kad je lockana na 1900mhz sa 0.9V... 

 Show me how!?

Nikad nisam undervolta gpu!

Moja trosi od 130-150W

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 14:55 (volegradele).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ušao i moj Haso u top 100... bez starca nema udarca

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Ja uletio u 1M+ 24h avg u cro4life teamu, nadam se da se budem tamo i zadržao. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Franjo15 kaže...

Ja uletio u 1M+ 24h avg u cro4life teamu, nadam se da se budem tamo i zadržao. 

 Ma meni sad samo preko veceri ce raditi

13 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Počeo Bezos foldati 

https://folding.extremeoverclocking.com/user_summary.php?s=&u=928671

Gates to neće olako shvatiti.

Ima da se pofajtaju za top spot.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Još novosti iz svijeta "foldanja": Nakon što je veliki entuzijazam obuzeo široki spektar ljudi koji se nadaju da će doniranjem snage svog računala pomoći u pronalasku lijeka za pandemiju Koronavirusa, nekoliko stotina novih korisnika ispraznilo je spremnik servera Rosetta@home projekta, tako da sada nema ni jedna WU za poslati.

Jedan od vodećih projekata World Community Grid (kojeg sponzorira IBM) uskoro pokreće novi projekat koji se također odnosi na Koronavirus: https://www.ibm.org/OpenPandemics

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 19:17 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Moze biti,ali evo kod mene danas cijeli dan radi zadatak za zadatkom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Da, na neki nacin ovu eksploziju aktivnih foldera "iskoristavaju" i znanstvenici koji se ne bave COVID-19 pa velika vecina zadataka je vezana za nesto drugo. Mozda pomognemo otkriti nesto sto se nismo ni  nadali

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Poznati projekat SETI@home je od danas uhibernaciji do daljnjeg. Pozvali su svoje volontere da pređu na druge medicinske projekte kako bi podržali borbu protiv Korone. https://setiathome.berkeley.edu/forum_thread.php?id=85375

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
Jel ima nesto za mobitele kao ovo skinio sam boinc al ne radi cak stavio rosseta ali nista.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Rosetta ima slatkih problema kao što sam već rekao stotine novih volontera je ispraznilo sve WU sa servera. Ostavi telefon u stdby, pokupiće nešto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo malih promjena i kako napreduje cro4life team

 

LINK

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 14:44 (Franjo15).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

I ja se pridružio prije nekih 3-4 dana, evo već sam skočio na 71. mjesto (JustSkilled). Foldam s i7-4710HQ i GTX980M.

Nadam se da će pomoći i ubrzati prekid ove "izolacije"

Keep it simple!
12 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Dva dana nisam dobio ni jedan CPU work unit.

Ima netko ideju?

 

Prije je normalno radilo.

Slučajnost, ili?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 2:57 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID

Slično se događalo i meni. Restartirao sam komp, i odjednom počeo dobivati WUove... Ne znam je li to slučajnost, ali ništa te ne košta da probaš...

***** Maxxy *****
14 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Priključio se ogroman broj ljudi. Vjerovatno su isisali sve WU a ponekad projekat bude ugašen radi održavanja servera. Nisam na F@h pa ne pratim stanje.....

BTW, evo, kako je i najavljeno ranije Rosetta@home najavljuje početak borbe protiv COVID-19 https://boinc.bakerlab.org/rosetta/forum_thread.php?id=13702 Vidim da su im serveri dobili na desetine tisuća novih WU a predstavili su i Linux ARM aplikaciju. Još samo da izbace GPU verziju.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 8:26 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
dreadmoore kaže...
Jel ima nesto za mobitele kao ovo skinio sam boinc al ne radi cak stavio rosseta ali nista.

Eh, evo našao sam. Ovaj projekat za Android na smartphonima za svoj rad treba minimalno 2GB RAMa. Ukoliko imaš toliko dodijeli mu u postavkama pa vidi hoće li zakačiti šta......

9 godina
neaktivan
offline
Re: Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID
CyberDemonVZ kaže...

Dva dana nisam dobio ni jedan CPU work unit.

Ima netko ideju?

 

Prije je normalno radilo.

Slučajnost, ili?

 Ja sam danas dobio jedno dva, no CPU cooler mi je dosta glasan tako da nemam upaljeno stalno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Folding@home pomaže u traženju lijeka za COVID-19,

Evo i ja se pridružio ovom vašem klubu 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice