Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

poruka: 63
|
čitano: 13.355
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate".
14 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Mene ovo kukanje uvijek podsjeti na činjenicu kako su ljudi (a posebno mladi) postali pi*kice, kao, jadni oni, treba platiti sto pretplata ili skidati pirate, a kvaliteta zvuka i slike... Dao bi vam svima po dvi triske i uz pitanje šta mislite o tome kako je bilo slušati glazbu s gramofona ili kazetofona (ploče kupiš, preskaču, kazete od nekoga presnimiš, šume), slušati radio (i s njega snimati glazbu na kazetu, pa ti upadne spiker),ili pak gledati dva programa od kojih je prvi počinjao u 8 ujutro i trajao do ponoći, a drugi od popodne do navečer. Da, bilo je i kino (filmovi kasnili po dvije godine za svijetom, video još nije postojao), a telefon nije imao svatko. Naravno, bili su fiksni, sa žicom, pa ih nisi mogao nosati po kući (osim ako nisi stavio duuugi kabel). Igre su bile u lunaparku i morao si ubaciti žeton.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 9:57 (Punti).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Pa da i? 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

da, jednom su ljudi hvatali hranu toljagama i kamenjima, pa bi nas trebalo "triskat" jer jadni očemo jest bez da 3/4 dana provedemo u lovu. 

 

poanta je da su ljudi idioti jer dopuštamo svojim djelima koja proizlazi iz želje da si priuštimo nepotreban luksuz. maxtv nema rtl hd? klasično bičanje.

gomilanje ovih pretplata dopuštamo mi, a još gore je da svi zazivamo neku globalnu supskripciju koja će obuhvatiti sve kaj želimo za neke fer novce, a to je put koji vodi samo u monopol, tj katastrofu. 

 

pogledajte samo picasu, tj google photos. osim onedrivea nema više poštenog cloud servisa sa punim suitom za fotke osim photosa. bio besplatan, sada će koštati jer su kroz monopol došli u poziciju da mogu naplatiti jer su druge istisnuli iz biznisa.

 

isto se može primjeniti za bilo koju globalnu it firmu.

 

pirata će uvijek biti. jel to rješenje - je privremeno. mislite da ćete skidati 4k hdr10 blu rey filmiće dovijeka? bolje počnite šljakat za zaradite za subskripšn.

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Apachy , zar konkurencija nije jedan od regulatora tržišta ?? Nekakva tvrtka je desetljeće ili dva radila na nekakvom svom poslovnom planu da njene usluge ili proizvodi postanu dominantni, konkurencija se uspavala ili nije pratila tempo, i tu nevidim opravdane kritike toj firmi... Nitko ti ne brani da i ti uložiš u svoj biznis par desetaka milijardi i ponudiš uslugu ili proizvod koji će tržište rado prihvatiti za 10 ili 15 godina...


Bloodborne , da si ti taj koji je uložio par desetaka miliona ili par stotina miliona dolara u snimanje nekog filma, siguran sam da nebi imao iste stavove glede piratluka.

Čitaj eule, uvjek piše da si dobio pravo ograničenog korištenja a nisi dobio vlasništvo nad proizvodom niti si dobio pravo javne prezentacije i sl...

12 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Bunker, nije konkurencija regulator tržišta. Bila je u OG kapitalizmu, u ovom neoliberalnom nije ni najmanje. To kaj ti kažeš je doslovno kaj cukerberg ponavlja ko papiga na svakom saslušanju pred EU komisijom ili US kongresom. Ona je danas samo izgovor za održavanje monopola i nepoštenu tržišnu utakmicu.

Zašto je onda MS pokupio kaznu za forsanje IE ranih 2000-ih od tada rekordnih 700 milijuna eura još i morali navesti da se i drugi browseri mogu instalirati osim IE? Mislim sami su investirali u proizvod i plasirali ga, jel tako?

 

Banke nisu bile reguliranje 2006,2007 i 2008. pa kaj se dogodilo? Jesu imale konkurencije među sobom? Veliki su jeli male i time sami diktirali pravila.

Početkom 20. st nisu bile regulirane ni naftaške kompanije pa je to dovelo do defacto postojanja naftaškog kartela u USA i Kanadi.

Isti slučaj je za dlaku izbjegnut sa farmaceutskom industrijom 70-ih i 80-ih, a Obamina administracija opet je deregulirala farma industriju 2009 čim je došao na vlast. Od tada magično raste broj stanovnika na nepropisanim antidepresivima i vitaminima za 300% u razdoblju od 2010-2020.

 

Zašto misliš da ne treba regulirati tvrtke koje su došle u položaj monopolista i koje pritom barataju najintimnijim podacima? Zašto facebook ima shadow profile (profile ljudi koji uopće nemaju niti su ikada imali profile na Facebooku ili Instagramu? Znaš li kako Googleov Ad Sense funckionira? Došli smo do toga da ako ne želim da facebook ima moje podatke i rezultate pretraživanja, ne smijem koristiti internet?! Jel normalan i očekivat produkt Googleovog ili bilo čijeg ulaganja, činjenica da su platformu koja je neprofitna i dostupna besplatno svima (WWW) defacto učinili svojom prčijom koju monetiziraju koristeći moje i tvoje podatke bez našeg pristanka?

 

EU je manjkava do bola, ali na jednom polju jedini u svijetu vode borbu protiv IT divova i uskoro uvodi regulaciju na njihovo poslovanje na području EU, hvala dragom Bogu.

Da to nije idiotski i dokaz da "tržište samo sebe regulira" ne funkcionira je i da u USA njihova agencija za regulacija tržišta (FTC) i ministarstvo pravosuđa već pola godine raspravljaju o tome da Facebook ponovno razbiju na Facebook, mogući njihov Marketplace, Whatsapp, neovisni Messenger i Instagram. Već mjesec dana traje istraga u Appleu i Amazonu zbog gušenja konkurencije (Apple vs Epic je samo povod tome). Ista stvar čeka i MS i Alphabet (korvnu organizaciju Googlea).

 

Evo ti nekoliko klipova ako te zanima (a bilo bi mi i drago da ostali to pogledaju zašto je važno regulirati IT industriju):

 

 

 

 

 

 

 

EDIT: http://www.mediafire.com/file/8wqvkuq6xpl9tcb/Antitrust__Commission_fines_Google__4.34_billion_for_illegal_practices_regarding_Android_mobile_devices_to_strengthen_dominance_of_Google_s_search_engine.pdf/file

 

Na linku imate fino objašnjeno zašto je nedavno google dobio 4,3 milijarde dolara kazne.

 

EDIT no2.: https://arstechnica.com/tech-policy/2020/11/google-apologizes-to-thierry-breton-over-plan-to-target-eu-commissioner/?comments=1

 

Evo u Gooleu procurio dokument u kojem se spominje "pushback" protiv Thierriya (osoba koji vodi glavnu riječ u novoj regulativi IT poslovanja u EU). CEO Pichai se ogradio time "što nije znao za takav dokument jer je Google velika fima". Da neki codemonkey će pisati plan blaćenja osobe koja vodi regulaciju tržišta IT sektora, podmićivanje ljudi u Briselu i navođenje javnog mijenja protiv te osobe.

 

Da, baš je bezazlen taj monopol koji imaju nakon kaj su uložili nekoliko milijardi dolara i praktički uništili konkurecniju za pretraživanje neta, objavljivanje videa, šeranje fotografija, mail za kućne korisnike...

yippee ki-yay
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 12:13 (Apachy).
 
6 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
bunker kaže...

Bloodborne , da si ti taj koji je uložio par desetaka miliona ili par stotina miliona dolara u snimanje nekog filma, siguran sam da nebi imao iste stavove glede piratluka.

Čitaj eule, uvjek piše da si dobio pravo ograničenog korištenja a nisi dobio vlasništvo nad proizvodom niti si dobio pravo javne prezentacije i sl...

 znam ja sta pise na omotnici, isto tako znam da me to uopce ne zanima. kada si podijelim
 koliko sam ja to platio, a koliko ce oni od svojih prava, prodaje i sranja zaradit na tome.

 ja ti samo kazem da mene boli ona stvar za to. ja platio ja cu sa time radit sta ja hocu.

 

 procitaj zadnja 2 reda teksta. primjer jednog, a ima ih

16 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Punti kaže...

Mene ovo kukanje uvijek podsjeti na činjenicu kako su ljudi (a posebno mladi) postali pi*kice, kao, jadni oni, treba platiti sto pretplata ili skidati pirate, a kvaliteta zvuka i slike... Dao bi vam svima po dvi triske i uz pitanje šta mislite o tome kako je bilo slušati glazbu s gramofona ili kazetofona (ploče kupiš, preskaču, kazete od nekoga presnimiš, šume), slušati radio (i s njega snimati glazbu na kazetu, pa ti upadne spiker),ili pak gledati dva programa od kojih je prvi počinjao u 8 ujutro i trajao do ponoći, a drugi od popodne do navečer. Da, bilo je i kino (filmovi kasnili po dvije godine za svijetom, video još nije postojao), a telefon nije imao svatko. Naravno, bili su fiksni, sa žicom, pa ih nisi mogao nosati po kući (osim ako nisi stavio duuugi kabel). Igre su bile u lunaparku i morao si ubaciti žeton.

 

e a zamisli tek kak je bilo mom dedi koji je morao sam svirati ako je htio ikakvu muziku, a tek kad se htio igrati auticima zavezao je stari loncic i vukao ga po dvoristu.

a zamisli tek prije 300 godina, glazbu si mogao cut samo ako su te pozvali na bal a igracke su bile kosturi zivotinja..

e, a tek prije 1500 godina..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 12:32 (nixass).
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Apachy, zar si zaista mišljenja da će pravna regulacija bolje regulirati tržište nego prirodni odnos ponude i potražnje ?? Zar nismo imali već u povijesti primjere kako završava preveliko uplitanje države u sve i svašta...

Naravno da apsolutno slobodno tržište ne postoji, nego je to uvjek rezultat niza silnica koje djeluju na tematiku, no tebi nitko ne brani ulazak na teren i da igraš pod istim uvjetima, pa kako prođeš prođeš...
10 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Kao što HRT ljudima otima 80 kn mjesečno jer to može, tako i ljudi gledaju piratski program jer to mogu. Pošto veliki iskorištavaju male red je i da mali iskorištavaju velike. Ravnoteže treba biti.

 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Čvrsto vjerujem da će pravna regulativa koju će uskoro usvojiti sve države članice EU (i sve koje će se htjeti priključiti ili trgovati sa unijom od 450 milijuna ljudi) donjeti svima donekle jednaki start i mogućnost da neka firma uspije na polju IT industrije.

Prevelikog zadrianja u poslovanje neće biti jer koja je industrija u EU toliko regulirana da se onemogućuje poslovanje?

 

Kao što nije bilo ni prevelikog zadiranja kada se regulirala farmacija, naftaška industrija, industrija dragog kamenja (de beers kartel koji je razbijen regulativom), telekom industrija u USA (AT&T) i mnoge druge.

 

Nitko ti ne brani ulazak na teren, ali te opstruira na svakom koraku i npr. prijeti totalnim zaobilaženjem u rezultatima pretraživanja (Google reviews je krao podatke od Yelpa - app za recenziju restorana - i kad su se ovi požalili, Google im je zaprijetio totalnim zaobilaženjem u web searchu ili nastavak krađe podataka).

Jesu li to isti uvijeti igre? Mislim da je jako naivno misliti da je i imati stav - ak prođe - prođe.

yippee ki-yay
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:20 (Apachy).
15 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
jdv kaže...

Kao što HRT ljudima otima 80 kn mjesečno jer to može, tako i ljudi gledaju piratski program jer to mogu. Pošto veliki iskorištavaju male red je i da mali iskorištavaju velike. Ravnoteže treba biti.

 -da/ne itd.. :)

-ne, hrt ne otima ništa, nego je to normalna naplata rtv pristojbe, koju imaju sve (uređene) države, nešto kao porez ali se naziva pristojba.

-gledati možeš sve što 'vidiš' i to je legalno-legitimno samim time što plaćaš rtv pristojbu kao i namete na medije-zamp pa tako možeš sve to i snimiti, reproducirati u skladu s pravilima, za osobne potrebe, upravo zato jer plaćaš pristojbe-poreze (iz kojeg se tad po čarobnoj formuli dijei novac vlasnicima autorskih dijela koje vidiš na tv i čuješ na radiju..).

-neovisno o tome su dodatni programi-usluge.. kao što je to i kupnja sladoleda, hoćeš-nećeš, igra, film.. karta za kino, tj svatko ti može prodavati svašta, ako želiš kupiš-platiš ili imaš drugi način konzumiranja.

-pri tome je samo važno da ne kršiš neki zakon, npr provala (hack-crack) tj da je legalno-legitimno samo ono do čega možeš bez kršenja nekog prava ili zabrane. Da bi u kinu gledao film trebaš ulaznicu, koju možeš kupiti ili dobiti ali ne možeš ući bez ulaznice ili ukrasti je, jednostavno zar ne? :)

btw, ne gledaš piratski program, jer ne postoji, tj nema pirat-produkcije nekog filma pa da je to njihovo.. tj oni reemitiraju tuđe i za razliku od legitimnih-legalnih izvora nemaju ugovor-pravo i to u pravilu ne plaćaju tj krađa pri čemu je nevažno što kradeš, sladoled, kartu za kino, novac, auto ili autorsko djelo i soft, pri čemu zapravo djela ne kradeš jer nisu fizička-materijalna stvar nego ih konzumiraš, slušaš-gledaš-igraš-kopiraš.. a ako si pirat tad distibuiraš i recimo na tome zarađuješ opet jedina razlika što je pirat recimo jeftiniji ali ne plaća ništa vlasnicima i državi time nelegalan, dok je sadržaj zapravo sporedan, tj može biti legalna firma-trgovina-usluga, kao taxi, sladoled, radio stanica.. ili ilegalan što znači da ne plaća nikome ništa i tad bez pravne osnove konzumira-distribuira tuđe vlasništvo.

-ti slušanjem-gledanjem nisi pirat, nego onaj tko to distribuira i to je djelo u rangu pedofilije i terorizma, nešto 'strašno' tj države i vlasnici se jako ljute na pirate dok mi ostali daleko manje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Jdv , tako je, država nam u biti uopće netreba, kao niti organizirano školovanje, zdravstveni sustav, mirovinski sustav, zakonodavni i pravni okvir i poredak... Ko to više uopće koristi... Tri jajana iz susjedstva bu ti uzeli kaj god hoće zato jer mogu i zato jer imaju kalaš i uzija, ravnoteže radi...

😉
5 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Jedna kratka anegdota iz nedavne povijesti piratiziranja...

 

Prije 20 godina je postojao divan program zvan Napster, gdje su ljudi lijepo razmjenjivali svoju muziku. To je trajalo sve dok jedan bend nije odlučio da oni gube milijune zbog toga, te je tada pokrenuta famozna Metallica vs. Napster tužba, koju je Napster izgubio, a Metallica prestala gubit milijune.

 

Nedugo nakon toga planetarno popularna rap grupa Public Enemy, ponukani ovim potezom Metallice, odlučili su svoj album prvo besplatno ponuditi na svojim stranicama, a tek desetak dana kasnije pustili su CD-ove u prodaju. Njihovo objašnjenje je bilo da onaj tko ih sluša i tko želi imat album doma, kupit će taj album, bez obzira na besplatno ponuđenu opciju. Nisu izgubili ni dolara, dapače, još više ljudi je odlučilo kupit taj album, upravo radi poštenog pristupa svojim slušateljima.

 

Nisam više siguran, ali mislim da se radilo o Revolverlution albumu iz 2002 godine.

 

Poanta priče je da onaj tko radi kvalitetne filmove i muziku ne gubi nikakve pare piratizacijom, čak postaje još popularniji i time sebi podiže prodaju. Zamislite koliko bi Justin Bibera NEbilo danas da nema Youtube-a i da se besplatno ne mogu slušat ti pjesmuljci... Ne kupuju ljudi baš albume prije nego su poslušali, a neću ni kupit sebi film na blu-rayu, za kolekciju, ako ga nisam prvo pogledao bar 3-4 puta i zaključio da je to vrhunski film, koji želim imat u kolekciji. Ne bi kupio Subnatica: Below Zero, da nisam piratizirao originalnu Subnauticu i odigrao je cijelu, te se oduševio s igrom.

 

Piratizacija pomaže prodaji neusporedivo više nego ljudi misle, ali bilo je tih studija već dosta, možete pronaći razne teorije i brojeve po internetu, nisam ja ovo izmislio.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
bunker kaže...
Apachy, zar si zaista mišljenja da će pravna regulacija bolje regulirati tržište nego prirodni odnos ponude i potražnje ?? Zar nismo imali već u povijesti primjere kako završava preveliko uplitanje države u sve i svašta...

Naravno da apsolutno slobodno tržište ne postoji, nego je to uvjek rezultat niza silnica koje djeluju na tematiku, no tebi nitko ne brani ulazak na teren i da igraš pod istim uvjetima, pa kako prođeš prođeš...

Tvrdnja da je regulacija potrebna ne znači da je pretjerana regulacija poželjna. Imali smo u povijesti primjere kako je završila pretjerana regulacija, ali danas imamo sve više primjera kako završi nedostatna regulacija.

 

Upozoravanje na istu ne znači zalaganje za pretjeranu regulaciju, već za traženje optimuma u kojem tržište najbolje funkcionira, štiteći potrošaće od kratkoročnih šteta koje su na slobodnom tržištu prekasno penalizirane, te firme od nelojalne konkurencije, istovremeno omogućavajući istima da posluju što je slobodnije moguće bez da pritom ugroze tuđe slobode.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Filox kaže...

..

 

Poanta priče je da onaj tko radi kvalitetne filmove i muziku ne gubi nikakve pare piratizacijom, čak postaje još popularniji i time sebi podiže prodaju. ..

- studija eu od prije par godina (5-6..) je to potvrdila pa se recimo zagubila (jer ima važnijij vijesti, brexit-covid-trumpek.. i ratovi), no prije godinu je audiovizualni loby blokirao promjenu eu, 'digitalna jednakost' eu građana.. jer su jak lobi, kao naftaši-bankari itd.

 

-da, moguće su obje tvrdnje, jednako legitimne.. uz sitnicu, jedino vlasnik ima pravo odlučivati što i kako će npr prodati-distribuirati. Tad nije stvar demokracije ili istog rezultata (pa i više/manje što će koja formula dokazivati..) nego je to vlasništvo vlasnika i tu priča o pravednosti-logici staje. Ako metalica želi prodavati, nek prodaje, ako netko dijeli đabe nek dijeli, to netko drugi ne može odlučiti umjesto njih i recimo uzeti.. pa čak i kad nije materijalno (nepoderivo) jer copy nije klasična krađa nit je slušanje-gledanje nešto što je usporedivo s jabukom koju pojedemo ili auto koji vozimo. Pri tome i dalje plaćamo prostojbe-poreze-zamp, čak i kriminalac koji je ukaro auto ili banakar koji je pronevjerio milione pa se vozi na jahti i uz glazbu uživa.. pri tome taj lopov može jednako ukrasti auto metalici ili jahtu ili im bankar može ukrasti novac, .. dok slušatelj ne može, može samo podići slušanost a time i zaradu neovisno iz kojeg izvora jer se na kraju sve naplaćuje čarobnom zamp formulom pa i piratice jednako podižu zaradu mada nisu u službenim brojačima.

 

-problem je kad netko zarađuje milijone, tad zakonom velikih brojeva svaki postotak zanači opet milion više i tad svi žele više pa postanu škrti, dok isti taj čovac možda ostavi par kuna konobarici tringlta a možda je to isti iznos koji dobije po pjesmi kad je čujemo na radiju i jedno pokloni a drugo ne.. jer to je zakon velikih brojeva i banke tako prikupe milione kuna samo naplatom 1-2kn tansakcije kad plačamo račune.

 

-vlasnik je vlasnik, čak i kad griješi.. sve ostalo je zakon ili krađa.. a piraterija, malo prešutimo i uživamo u blacktoblacku :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

MrBlc , da, nekakva sredina je uvjek optimum, no problem je tko to određuje gdje je sredina....

Nešto što tebi izgleda extremno miješanje regulatora možda meni djeluje prihvatljivo jer svaki dan gledam osobe koje zamrače svaku lipu koju mogu a istovremeno očekuju od države zdravstvo, školstvo, penziju, besplatne knjige, free prevoz, dječje doplatke... Razumiješ, tko je sad taj koji će i kojom kriterijima odrediti dozu prihvatljive regulacije....
10 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Ihush, to što se pristojba plaća u svim državama ne znači da je to poželjno, a ni korisno.

 

Od poreza se novci slijevaju u npr. bolnice, vatrogasce, školstvo, za održavanje prometnica i sl. Da ukinu te poreze država bi brzo otišla u majčinu i najmanje 90% stanovništava bi tražilo da se porezi vrate. Zbog toga je logično da ih skoro svi plaćaju.

 

Da se ukine HRT suza bi kanula bivšim zaposlenicima i vladajućima. Stvarna korist državne televizije je vrlo upitna, a postaje sve upitnija jer ju svaka novija generacija gleda sve manje, a mladi i djeca je uopće ne gledaju.

Kao što vladajući odlučuju koje će zakone donesti unatoč građanima, tako i građani odlučuju koje će zakone poštovati unatoč vladajućima.

 

Ako je nešto legalno ne znači da je i dobro.

 

Vjerujem da se ljudi svojim ponašanjem trebaju izboriti za to da nema ekskluzivnog sadržaja i da se za razumnu lovu može dobiti sav sadržaj koji se inače može nabaviti od pirata. Trenutna je situacija da onaj tko želi gledati neku seriju ili utakmicu koja mu je zapela za oko mora plaćati HRT, dva internetska operatera i pet streaming servisa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 18:56 (jdv).
15 godina
online
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Punti kaže...

Mene ovo kukanje uvijek podsjeti na činjenicu kako su ljudi (a posebno mladi) postali pi*kice, kao, jadni oni, treba platiti sto pretplata ili skidati pirate, a kvaliteta zvuka i slike... Dao bi vam svima po dvi triske i uz pitanje šta mislite o tome kako je bilo slušati glazbu s gramofona ili kazetofona (ploče kupiš, preskaču, kazete od nekoga presnimiš, šume), slušati radio (i s njega snimati glazbu na kazetu, pa ti upadne spiker),ili pak gledati dva programa od kojih je prvi počinjao u 8 ujutro i trajao do ponoći, a drugi od popodne do navečer. Da, bilo je i kino (filmovi kasnili po dvije godine za svijetom, video još nije postojao), a telefon nije imao svatko. Naravno, bili su fiksni, sa žicom, pa ih nisi mogao nosati po kući (osim ako nisi stavio duuugi kabel). Igre su bile u lunaparku i morao si ubaciti žeton.

 

Ma pusti djecu nek s igraju, deda! Da se ponašaš ljepše s njima možda bi ti i pokazali kako se radi na tim njihovim ajfoima i tabletima

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 8:32 (Ges).
9 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Piratski iptv je samo odgovor na sve moguće kodiranje kanala i nemogučnost malog čovjeka da si u miru pogleda utakmicu ili nešto slično. Internet nam je donio sve moguće informacije o sadržaju u obliku reklame, a sadržaj je zaključan, u puno slučajeva i legalno nedostupan. Recimo pratim ligu petice i tu i tam koju domaću utakmicu i sama pomisao koliko bi mi novaca realno trebalo da pogledam 3,4 utakmice u tjednu tjera me na piratski iptv i nije samo lova na pretplatu, pa svaki pružatelja usluga ima svoj uređaj. Zaključak je dok god se gospoda ne odluče objediniti uslugu i to ponuditi za realnu cijenu nema straha da će pirati nestati.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pirate

Ja prije 2 dana slučajno vidio da je Hrvatska dala gol Portugalu, pa me zainteresiralo što će bit. Nemam doma antenu za TV, niti ikakve programe, otišao sam na mamaHD i tamo u točno 2 klika pustio sebi utakmicu. 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Aha, u 2 klika s dobio 4 puta aliexpress, a nakon toga na svaki klik nova reklama.
5 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Ivooh11 kaže...
Aha, u 2 klika s dobio 4 puta aliexpress, a nakon toga na svaki klik nova reklama.

 Ne. Jedan mali X sam morao kliknut. Već sam pisao o ovome, ja koristim Operu s uključenim adblockerom, a uz to imam još Ghostery i AdGuard, sve aktivno skupa i sve radi savršeno. Ja nisam imao ni jednu reklamu, a Opera je zaustavila svaki pop-up.

 

Šta da vam kažem, možda jesu kineski špijuni, ali je i dalje najbolji browser. Ja ne poznajem pojam reklame na internet stranicama, nemam pop-upove, a reklamu na youtube nisam nikad u životu vidio na svojim računalima.

 

EDIT:

Sad sam se sjetio, stranica je tražila da ugasim adblockere, ugasio sam Operin adblocker i AdGuard, ali Ghostry nisam. I dalje je Opera blokirala sve pop-upove i nisu mi iskakale reklame, samo je preko playera bio onaj mali X za kliknuti.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 12:26 (Filox).
5 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
Ne plaćam HRT pretplatu zadnjih 15 godina, a ove servise da niti ne spominjem.

IPTV sa Aliexpressa platim godisnje desetak eura, a imam doslovno sve. Od kanala do VOD-a.

Ako mi se neki audiovizualni ili softverski proizvod jako svidi, onda ga u znak podrske i kupim u fizickom obliku.



73 DE 9A3BGG
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Jtag , a zamisli da netko tako tebi plati tvoj rad samo za one dane kada mu se tvoj rad jako svidio a ostale radne dane ti uopće ne plati, ili ti ih plati koliko si i ti platio tu iptv listu....
15 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
jdv kaže...

Ihush, to što se pristojba plaća u svim državama ne znači da je to poželjno, a ni korisno.

 

Od poreza se novci slijevaju u npr. bolnice, vatrogasce, školstvo, za održavanje prometnica i sl. Da ukinu te poreze država bi brzo otišla u majčinu i najmanje 90% stanovništava bi tražilo da se porezi vrate. Zbog toga je logično da ih skoro svi plaćaju.

 

Da se ukine HRT suza bi kanula bivšim zaposlenicima i vladajućima. Stvarna korist državne televizije je vrlo upitna, a postaje sve upitnija jer ju svaka novija generacija gleda sve manje, a mladi i djeca je uopće ne gledaju.

Kao što vladajući odlučuju koje će zakone donesti unatoč građanima, tako i građani odlučuju koje će zakone poštovati unatoč vladajućima.

 

Ako je nešto legalno ne znači da je i dobro.

 

Vjerujem da se ljudi svojim ponašanjem trebaju izboriti za to da nema ekskluzivnog sadržaja i da se za razumnu lovu može dobiti sav sadržaj koji se inače može nabaviti od pirata. Trenutna je situacija da onaj tko želi gledati neku seriju ili utakmicu koja mu je zapela za oko mora plaćati HRT, dva internetska operatera i pet streaming servisa.

 -i? .. onak, nisam ja institucija koja će promijeniti zakone ili pristojbe pa to što meni izneseš svoju 'vjeru' mogu prihvatiti ali ne mogu ništa pametnog napraviti, popraviti, promijeniti.. ili zanemarivo.

-a hrt i rtv-pristojba nisu baš istoznačnice, dok se zampom novac dijeli za baš sve što postoji u radio-eteru-signalu, tv-radio, film-glazba, neovisno o granici države i odlazi u hollywood i ostala sjedišta vlasnika prava kao sony za michael jacksona.. jer to je tako, neovisno o hrt-u pa i da uopće ne postoji. Zato što se plaća rtv pristojba i zamp imaš pravo bilo gdje na svijetu konzumirati sve dostupno od audiovizulanih sadržaja, snimiti za osobnu upotrebu itd. i to je ok sustav, tj kao voda-zrak ali nije free nego taj neki porez koji se samo naziva pristojba-namet. Nije to specifično naše nego globalno pa se ne treba opterećivati ili možeš .. isto ti je :)

sve manje netko gleda tv? .. pa? a ne računaš gledanje u ekran mobitela? zašto? Gledaš sadržaj, neovisno koji medij ili dijagonala ekrana, servis-usluga, fta ili iptv..

-legalno-vs-dobro? ok, a nelegalno.. ili što odgovoriti, ništa :)

-ok, slažem se.. nek sve bude za 1kn, no zašto stadi na av-sadržaju, zašto ne sladoled po 1kn, auto-stan.. tj što je važnije, stan-hrana ili film-glazba?.. škole-ceste ili nešto deseto? Nije problem nešto platiti, problem je standard, većina-srednja klasa koja si sve može piuštiti, živjeti, tj ako ti je plaća 500€ ili 5000€ tad ista cifra od 100kn ili 200kn nije jednak problem, tj tad ti je jeftino kao da je cijena 1kn i zapravo ne treba tražiti niže cijene ili free nego bolje plaće srednje klase, ne samo svoju nego većine-svih nas.. kao društva i tad ima dovoljno za sve, pa i političare, uhljebe, škole, glazbu, sladoled.. npr kad si švicarac ili kad si pakistanac.. mada taj pakistanac nema problem kao hrt.. tj nije problem hrt ili rtv pristojba, nije problem cijena nego standard većine u državi u kojoj živiš i to je razlika švica-pakistan, ne to što gledaš na tvu.

-dao bi i TU ili TD, no ne vidim s čim se mogu složiti ili što već.. nego vidim 'vjeru' usmjerenu u pogrešnom smjeru.. pa ako pomogne super. :))

-ako želimo biti kao švicarci, ne kao pakistanci.. provjeri malo, tko od njih plaća rtv pristojbu, tko ne plaća.. iznenadit ćeš se, tj nećeš, no tad se opet pitaj što želiš i možda razumiješ, kao prvi korak..

 

bunker kaže...

Jtag , a zamisli da netko tako tebi plati tvoj rad samo za one dane kada mu se tvoj rad jako svidio a ostale radne dane ti uopće ne plati, ili ti ih plati koliko si i ti platio tu iptv listu....

 -još 'zgodnije' da mu ne plati ništa, nego netko u prolazu onako kad poželi.. kao tringlt ili milostinju :) .. no nije isto kad ja-ti promjeni padež, nije mađarska notacija nego iz drugog lica, tj kad je to tvoj ili tuđi novac-rad-nešto.. tad liberalni stavovi postanu konzerve itd. No nećemo ih ovim postom promijeniti..

-npr sve je super i sve je za 5.. kad si mlad i voliš nogomet, kaže riper, no pošto je to pjesma, netko mora platiti.. i pjevač-autor tad to želi, dok ostali baš i ne.. i to je prirodno pa i legitimno kao želja, no da bi stvar funkcionirala oni koji slušaju trebaju to i platiti, da bi riper mogao dalje pjevati tj imao novac.. oni koji ne žele platiti, da su pjevači, glumci, tražili bi to, kao što nogometaši traže i dobiju novac, kao i svatko za svoj rad ili djelo pa i glazbu ili trčanje po travi kao nogomet. Sve to je bezveze ako moram ja platiti, no ako mene plaćaju tad je ok, stvar je u padežima, cipelama, pogledima koji se mijenjaju kao i rakurs i tad bi ista osoba tražila suprotno od onog što inače traži i jednako bi mislila da je u pravu, što je jednako legitimno mišljenje, no i dalje je mišljenje.. (kao ostatak poslovice) :))

-no uzaludno je to pokušati objasniti 'drugima' dok to nije sam 'ja', tek tad se razumije. Kao što je lako dijeliti tuđe, no svoje baš ne bi itd. ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
protjeran
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
bunker kaže...

Jtag , a zamisli da netko tako tebi plati tvoj rad samo za one dane kada mu se tvoj rad jako svidio a ostale radne dane ti uopće ne plati, ili ti ih plati koliko si i ti platio tu iptv listu....

 Internet.... bojis se krade? Ne stavljaj na net :)

 

Sada zamisli ovo (a istina samo takva!), imas stotine medijskih kuca na svijetu koji imaju svoje reportere diljem svijeta, i jedna od tih kuca napise reportazu o sto ja znam, ronaldu kako pusi travu.... i onda dode jedna hr medijska kuca i prenese tu vijest na televiziji, a isto tako pocne pisati na tu temu (ronaldo pusi travu) na svojoj stranici. SVE sto je ta hr medijska kuca prenijela, napisala itd nema apsolutno nicega novoga, drugim rijecima  samo prevode sa eng na hr i to je UNIKAT, znaci to se smatra da text nije kopiran, da text nije ukraden nego je jedan jedini takav text na svijetu.

 

Sada zamisli da je umjesto neke televizijske kuce, da se radi o samo web stranici tj HR web stranici. Znaci to je medij, samo stranica.

 

Sada zamisli da se taj hr medij prijavi za potpore itd gdje uzima lovu drzavi tj svima nama za doslovno preveden text.

 

 

Na kraju jedna medijska kuca placa svoje reportere da saznaju ekskluzivu i onda dode jedna hr medijska kucica, prevede vijest i tako stalno i stalno... jeli to krada?

 

 

Drugi primjer.... imas stranicu, niti na jednoj stranici na svijetu nemas jasno napisano gdje se trebas logirati, nazivimo to .com/login.php   , sada dode lik i upadne u  .com/ewfnefnewnewfnepfne  i skine bazu podataka gdje ima mailove, lozinke itd  jeli taj covjek ukrao bazu podataka ili je ta stranica nije dobro zastitila?    (drugo je kada ti pokusavas uraditi bruteforce, pogoditi lozinku admina)   Odgovor? Ukradena je baza podataka, stranica ce to prijaviti policiji, policija uhvatiti (^^) pocinitelja i on ide u zatvor + $, a stranica koja je imala takav propust, znaci cisti link nista im ne bude....jos ce traziti odstetu...

 

Kao sto sam rekao, cilj price je ne stavljaj na net i amen. Prije cu skinuti sa warezhra bug nego ga kupiti (a vjeruj mi nisam ga skinuo godinama je su casopisi proslost), ali eto cisto za primjer.

 

 

Treci primjer: Ako na ulici nades 1 000 000kn, hoces li pitati koga jeli njegovo? Hoces li ostaviti u policiji, pa ako tko prijavi da zna da su novci na policiji?  Sto je zanimljivo, sto ako se nitko ne javi? Koliko vremena ces cekati da TI ili POLICIJA taj novac stavite na banku i pocnete trositi? Jeli to krada?

 

Zato pamet u glavu i sve iskoristavaj, odmah adblock, ne davaj gamadi lovu za besplatne stranice, skidaj igre, filmove itd sa torrenta....

 

Kad bi covjek pogotovo u HR, kupovao sve zivo, pretplatu na 3 najpoznatija servisa za gledanje filmova/serija, placanje aplikacija, programa, igara, muzike sto bi mu ostalo do iduce plate? Nista! Iduce godine bi se osramotio samo tako jer nema za najnoviji iphone!!!!

 

 

7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Superheroj , a besplatno školovanje hoćeš, hoćeš i penziju, ti bi i free prevoz za đake, hoćeš i dječji doplatak, možda bi i naknadu dok si nezaposlen.... ali da ti sve to netko drugi plati jer tvoja je filozofija uzmi sve do možeš i nikom nedaj nikaj...

Neboj se, idemo prema tome da bu obrazovanje i zdravstvo privilegija bogatih a tad bu ti igrice i filmovi najmanji problem u životu jer buš imao daleko ozbiljnijih tegoba....
5 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
bunker kaže...

Superheroj , a besplatno školovanje hoćeš, hoćeš i penziju, ti bi i free prevoz za đake, hoćeš i dječji doplatak, možda bi i naknadu dok si nezaposlen.... ali da ti sve to netko drugi plati jer tvoja je filozofija uzmi sve do možeš i nikom nedaj nikaj...

Neboj se, idemo prema tome da bu obrazovanje i zdravstvo privilegija bogatih a tad bu ti igrice i filmovi najmanji problem u životu jer buš imao daleko ozbiljnijih tegoba....

 Besplatno školstvo i zdravstvo nemaju nikakve veze sa stranim kompanijama koje proizvode igre, filmove i muziku, kao ni strani servisi koji to puštaju na internetu. Nisu to hrvatske firme.

 

Isto tako, ako me do nekog sadržaja dijeli samo par klikova, bez da sam išta provaljivao, hakirao i zaobilazio, koliko je to onda ilegalno? Ilegalne stvari nisu javno i lako dostupne, te ih prati policija. Ovo su lako i legalno dostupne internet stranice, kao mamaHD, koju sam prije 2 dana koristio za gledat utakmicu. Zar ja moram znati sve o nekim pravima emitiranja i tko je što platio? ja kliknem i meni krene sadržaj, šta sam ja tu sad kriv?

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir

Filox , nemoraš ti niti znati da pri pretrčavanju autoceste možeš poginuti, pa svejedno to ne radiš.

Sve što kupiš na teritoriju RH ( osim par kategorija određenih zakonom ) sadrži u cijeni i PDV koji ide državi. Čak i kad kupiš na amazon.de nakraju ti njihov sistem zaračuna još i razliku između njemačkog i našeg poreza.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 11:12 (bunker).
4 godine
protjeran
offline
Re: Europol i Eurojust ponovno udarili na IPTV pir
bunker kaže...

Superheroj , a besplatno školovanje hoćeš, hoćeš i penziju, ti bi i free prevoz za đake, hoćeš i dječji doplatak, možda bi i naknadu dok si nezaposlen.... ali da ti sve to netko drugi plati jer tvoja je filozofija uzmi sve do možeš i nikom nedaj nikaj...

Neboj se, idemo prema tome da bu obrazovanje i zdravstvo privilegija bogatih a tad bu ti igrice i filmovi najmanji problem u životu jer buš imao daleko ozbiljnijih tegoba....

 Kao sto sam rekao....internet, ali eto uvijek se nade netko kao ti....mozda igras second life, pa vise i ne znas razliku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice