EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

poruka: 21
|
čitano: 7.362
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču".
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

ako iz ovoga nije sve jasno:

 

Palvelin on väliaikaisesti poissa käytöstä.

 

onda je sigurno iz ovoga:

 

De bharr cúiseanna teicniúla ní bheidh ár bhfreastalaí ar fáil go ceann tamaill.

 

 

napali svi k'o da se nekaj dijeli badava. 

 

pe se: čitam opravdanja za i protif: čini se kako bi jednostavnije bilo kad bi dani ljeti trajali 25-26 sati, a zimi 23-24. pol vure sim-tam. vrli marketingaši bi tad udvostručili prodaju satova i profitima nigdje kraja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 13:42 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

puno ih je kliknulo izgleda

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

Treba ukinuti vrijeme, to je izmisljotina robovlasnika. 

Moj PC  
21 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

Opet ću morat mijenjat vremenski period za noćnu svijetlinu ekrana. Pa jesu li oni normalni :)

Only real programmers collect their own garbage.
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog
Treba ukinuti ali ne ljetno nego zimsko u nas.
Ljetno računanje vremena nema smisla u sjevernoj europi (odakle dolazi inicijativa), ali za mediteranske zemlje to je normalnije vrijeme.
Koga briga da recimo jutro bude u 6 zimi ako noć pada u 4, šta nije bolje da imaš uru vremena ekstra nakon posla ili generalno popodne kad je većina ljudi budna.
 
26 2 hvala 0
8 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

Ljetno/zimsko vrijeme je uvedeno kako bi se povećala industrijska proizvodnja u ratno vrijeme (Velika Britanija). Danas ono nema nikakvog smisla jer vrlo malo ljudi radi u tvornicama, a nije ni važno postići maksimalno iskorištenje strojeva. Usto, sve smo više naviknuti živjeti po noći, bez danjeg svjetla, pa i taj argument otpada. 

 
3 3 hvala 0
12 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

@Sandro molim te ne lazi ovaj napaceni narod! Na BUG-ovoj anketi se velika vecina izjasnila za ukidanje ZIMSKOG racunanja vremena, a ne ljetnog!

 

Edit - ovaj dio mi je najjaci: "...to ne bi utjecalo na odabir vremenske zone te bi svaka država članica i dalje sama odlučivala hoće li trajno zadržati ljetno ili zimsko računanje vremena (ili neko drugo)." Vec mogu zamisliti kaos u ekstremnim situacijama. Na primjer DE ima ljetno vrijeme, AU i SLO zimsko, a HR opet ljetno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 15:33 (kerum).
Moj PC  
11 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog
Da, super, super, jer zelim da sumrak ne bude kad idem s posla nego jos ranije, tako da se osijecam kao nocni cuvar... fak ju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog

Već pišeš kao noćni čuvar. Proces je prilagodbe očigledno počeo.

All work and no play makes Jack a dull boy.
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog
danen kaže...

Ljetno/zimsko vrijeme je uvedeno kako bi se povećala industrijska proizvodnja u ratno vrijeme (Velika Britanija). Danas ono nema nikakvog smisla jer vrlo malo ljudi radi u tvornicama, a nije ni važno postići maksimalno iskorištenje strojeva. Usto, sve smo više naviknuti živjeti po noći, bez danjeg svjetla, pa i taj argument otpada. 

 Nebitno zašto je uvedeno nego kako mi danas koristimo to vrijeme, ljetno računanje nam omogućava više danjeg svjetla tokom ljeta. Kako je i dalje velika većina ljudi orjentirana na dnevni ciklus san-rad-slobodno počevši od 00:00 do 24:00 na ovaj način dobijemo taj jedan sat više tokom ljeta koji možemo iskoristiti za slobodne aktivnosti vani, nakon posla. Ja bi ga osobno pomaknuo tokom ljeta za 2 sata.

12 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

Ukinut će se ljetno/zimsko RAČUNANJE vremena i ponovo će se uvesti ljetno/zimsko RADNO vrijeme. Mi malo stariji bi rekli Been There, Seen That, Done That

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

Još veća glupost od ovoga su radna vremena od 9-17, 18, 19. Pa većina “slobodno vrijeme” koristi od 19-1, 2, 3. Spava se 5 sati, prespava jutro i tako u krug. 

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

I onda ćemo imati drugačije vrijeme od Austrije i Njemačke? Ovo je u rangu gluposti kako su naši uveli samo zimi obavezna svjetla... ali i ako pada kiša... ili je magla... ili ako voziš motor onda cijele godine... Nismo li mogli samo imati cijele godine obavezna svjetla i gotovo?

 

Nije glupost da ostane zimsko vrijeme jer je to pravo vrijeme i sunce je u 12 sati u zenitu.

Glupost je što danas sunce izlazi u 5 sati (što je po normalnom vremenu 4), a svi radimo od 8. Prespavamo pola jutra. Treba biti zimsko vrijeme i da je normalni radni dan 6-14.

 

Ja gdje god dođem raditi prvo pitam mogu li ja 7-15 i za sada super.

 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

stranica im je još uvijek pa-pa. kao i sve ostalo, zapravo. jedino im preplaćena birokracija šljaka, mlateći praznu slamu. ali, glavno je da smo mi "neovisni". o pameti sigurno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 20:39 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

E, a meni je novost da se vrijeme računa.
Šta se - sabira, oduzima, množi ili dijeli?

morrisoN
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog
Mandor kaže...

 

Nije glupost da ostane zimsko vrijeme jer je to pravo vrijeme i sunce je u 12 sati u zenitu.

 

 Gdje?

8 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

BlackDog22 kaže da je nebitno zašto je uvedeno ljetno vrijeme. Ja kažem da je bitno. Jer ako je nešto s razlogom uvedeno, onda to treba biti i ukinuto kad navedeni razlog otpadne. Vrijeme koje pokazuje ura treba biti što više u skladu s prirodnim, astronomskim vremenom. Ako je u 12 sati sunce na najvišoj točki na nebu, onda mora tako biti tokom cijele godine. Zašto pak nije sasvim tako razlog su vremenske zone, jer bi u suprotnom svaka točka na Zemlji imala svoje (lokalno) vrijeme, što je točno, pa se iz te činjenice određuje zemljopisna dužina (razlika lokalnog vremena od greenwichkog). Muslimanima je to dodatna teškoća jer pola godine imaju molitvu u 12, a pola godine u 11 sati. A što nekom više odgovara da jutro traje duže ili kraće, stvar je posve individulana. Ja sam jutarnji tip, budim se - kako vidite - oko 3 sata, pa bi meni odgovaralo da podne bude već u 10. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

sad (djelomice) radi. ali je dozlaboga nepismeno (kad će više naučiti za zemlja i država nisu isto?!), površno, nepotpuno, i tipično EU-komisijski. zbljuv. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog

A, ne! Nisu im zemlje i države najveći grijeh. Mnogo me više boli što nagovješćuju sudnji dan - ili čak, potpuno paradoksalno i svojstveno neznalačkim birokratima, dva takva! - govoreći o posljednjim nedjeljama. Kada bi zadnja nedjelja u ožujku ujedno bila posljednja, listopadske nedjelje ne bi ni bilo. Zapravo, ne bi više bilo nijednoga dana. Ako ništa drugo, u svemu što je loše valja pronaći zrnce dobroga pa se mora istaknuti da više ne bi bilo ni Europske komisije. Nije sve tako sivo, zar ne?

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog raču

10:00 ujutro:

 

Website temporarily unavailable [EN]

The application is currently not available for maintenance reasons. 
Please come back in a few minutes. 

Thank you in advance for your understanding.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: EU pokrenula online anketu o ukidanju ljetnog
danen kaže...

BlackDog22 kaže da je nebitno zašto je uvedeno ljetno vrijeme. Ja kažem da je bitno. Jer ako je nešto s razlogom uvedeno, onda to treba biti i ukinuto kad navedeni razlog otpadne. 

 Sva sreća pa se nisu istom logikom vodili kod dubrovačkih zidina...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice