Električni automobili imaju pozitivan učinak na ok

poruka: 74
|
čitano: 17.460
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Električni automobili imaju pozitivan učinak na ok".
5 godina
offline
Prljava posla

Cini mi se da je Bug zaboravio prenijeti jedan podatak iz te studije: "The result of the comparison is less favourable for electric cars when looking at the current impacts of their production on ecosystems and the toxicity of the materials involved.". Ako bih preko toga jos i mogao prijeci (duga je lista gorih trovatelja mojeg zdravlja koje moram redovito trpiti), cinjenica da djeca u DR Kongo kao krtice ruju ispod svojih koliba iskapajuci kobaltnu rudu, ne da mi mira. Kupovinu mobitela i slicnih malih uredjaja si jos nekako dopustim (uz par Zdravomarija), ali dok se proizvodnja kobalta ili tehnologija izrade baterija radikalno ne promijeni nema sanse da cu kupiti auto na baterije. Eto, Rimac, planiraj jedan Concept Two manje.

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Prljava posla
Space Cadet kaže...

Cini mi se da je Bug zaboravio prenijeti jedan podatak iz te studije: "The result of the comparison is less favourable for electric cars when looking at the current impacts of their production on ecosystems and the toxicity of the materials involved.". Ako bih preko toga jos i mogao prijeci (duga je lista gorih trovatelja mojeg zdravlja koje moram redovito trpiti), cinjenica da djeca u DR Kongo kao krtice ruju ispod svojih koliba iskapajuci kobaltnu rudu, ne da mi mira. Kupovinu mobitela i slicnih malih uredjaja si jos nekako dopustim (uz par Zdravomarija), ali dok se proizvodnja kobalta ili tehnologija izrade baterija radikalno ne promijeni nema sanse da cu kupiti auto na baterije. Eto, Rimac, planiraj jedan Concept Two manje.

 Ali su ti ok sve žrtve ratova za naftu na bliskom istoku i južnoj americi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Prljava posla
Jakovp kaže...

 Ali su ti ok sve žrtve ratova za naftu na bliskom istoku i južnoj americi.

 ma sve je ok kad ti licemjerje određuje granicu gdje nemereš preći preko klinca koji u kongu kopa kobalt

za mobitel je to ok uz par zdravomarija - jer ti mobitel treba, kad bude trebao i električni auto, dodat će se još koja zdravomarija, #uzdah za malene u kongu i piči dalje

8 godina
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
Space Cadet:

Najtoksičniji element u proizvodnji EV-a je bakar. Kobalt je problematičan ponajviše zbog političke nestabilnosti a dječji rad kao takav nije problem ni u Njemačkoj ni bilo gdje. Dapače, od djece se već završetkom osnovne škole očekuje da nešto rade i zarade te se tako pripreme za samostalan život što prije.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
@feudalac
Fakat si feudalac :-)
Problem s Kongom je da djeca rade u neljudskim uvijetima. No to se ne odnosi samo na rudnike, djeca su tamo i u vojsci, što je ipak gore. Najgore je pak kada djeca umiru od gladi, pa je rad ipak nešto bolja opcija. Naravno da treba raditi na poboljšanju tih uvjeta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
Visak:

Djeca u Kongu, kao što si dobro primjetio, nemaju problem s rudnicima. Imaju problem s ratnim stanjem i općom neimaštinom, da ne kopaju u rudniku nikla (da, oni kopaju nikl, a kobalt je nusproizvod), kopali bi kuruzu, sjekli drva u šumi ili bilo kaj drugo. Nisam bezdušan, ali licemjerno je, poprilično, brinuti o 0,001% djece Konga, a zanemariti ostalih 99,999% kaj živi u još gorem sranju, pardon maj frenč.
Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
Re: Prljava posla
Jakovp kaže...

 Ali su ti ok sve žrtve ratova za naftu na bliskom istoku i južnoj americi.

 Pa neka samo stavi privremenu profilnu sliku na fejsu sa zastavom neke od država i sve će biti ok. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
Feudalac kaže...
a dječji rad kao takav nije problem ni u Njemačkoj ni bilo gdje. Dapače, od djece se već završetkom osnovne škole očekuje da nešto rade i zarade te se tako pripreme za samostalan život što prije.
Feudalac kaže...
Nisam bezdušan, ali licemjerno je, poprilično, brinuti o 0,001% djece Konga, a zanemariti ostalih 99,999% kaj živi u još gorem sranju, pardon maj frenč.

Jer, eto, možemo usporediti dječji rad za džeparac u Njemačkoj s teškim fizičkim radom u opasnom okruženju u Kongu...

P.S. "Nisam X, ali..." u 99% slučajeva znači da ipak jesi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 12:41 (MrBlc).
8 godina
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
MrBlc kaže...
Feudalac kaže...
a dječji rad kao takav nije problem ni u Njemačkoj ni bilo gdje. Dapače, od djece se već završetkom osnovne škole očekuje da nešto rade i zarade te se tako pripreme za samostalan život što prije.
Feudalac kaže...
Nisam bezdušan, ali licemjerno je, poprilično, brinuti o 0,001% djece Konga, a zanemariti ostalih 99,999% kaj živi u još gorem sranju, pardon maj frenč.

Jer, eto, možemo usporediti dječji rad za džeparac u Njemačkoj s teškim fizičkim radom u opasnom okruženju u Kongu...

P.S. "Nisam X, ali..." u 99% slučajeva znači da ipak jesi.

 Možeš to tumačiti kako hoćeš. Djeca u Kongu dijele sudbinu svoji roditelja, prijatelja, susjeda - rat, bolesti, neimaština, zaostalost, rad je težak i opasan za sve. U Njemačkoj nitko ne radi teške fizičke poslove jer za to imaju strojeve, tehnologiju. I uglavnom nikog nije briga za Kongo, osim za protivnike elektrifikacije koji bi im iz ruku izbili najveći generator prihoda koji trenutno imaju. Bravo! Međutim, nitko se ne buni kad kupuje mobitel, pojedinci ovdje stalno jadikuju da koja je to zavjera proizvođača što u mobitele ne stavljaju barem duplo veće baterije.

 

Edit: Kobalt nije baš otrovan, pogotovo u mineralnoj formi (štoviše, trebamo ga, dio je vitamina b12). Zarada im je dva puta bolja nego na poljoprivredi što je jedimo čime se još mogu baviti...

 

Edit 2: Djeca u Kongu ne rade pod prisilom već svojevoljno dolaze na otvorena površinska nalazišta skupa s obiteljima i kao Romi kod nas, skupljaju što mogu i prodaju. Glavnina kobalta se ipak vadi u pravim rudnicima bez djece...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:40 (Feudalac).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
Feudalac kaže...

Edit 2: Djeca u Kongu ne rade pod prisilom već svojevoljno dolaze na otvorena površinska nalazišta skupa s obiteljima i kao Romi kod nas, skupljaju što mogu i prodaju. Glavnina kobalta se ipak vadi u pravim rudnicima bez djece...

Da, eto jedva čekaju. To što se ne bune jer su od malena učeni da to tako mora biti ne znači da svojevoljno idu!

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Električni automobili imaju pozitivan učinak n
Da, jedva čekaju. Zarada je za naše pojmove mizerna, ali dva puta bolja od bilo čega drugog u njihovoj okolici. Nego, kaj nisi tražio mobitel s manjom baterijom, ipak je to za djecu Konga...
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Električni automobili imaju pozitivan učinak na ok

Save the orphans. Woody Allen can't marry them all.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 2:04 (Visak).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Električni automobili imaju pozitivan učinak na ok

kroz 10ak godina većinu energije automobil će dobivati iz solarnih panela sa svoje šasije tak da će onda biti potpuno zelen

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Električni automobili imaju pozitivan učinak na ok

Još jedno kvalitetno dizanje mrtve teme iz 2018.

 

Svaka čas'

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice