Edifier S2000 Pro - Tako se to radi

poruka: 64
|
čitano: 16.662
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Edifier S2000 Pro - Tako se to radi".
8 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...

Ja ozbiljno razmišljam da otvorim fimru (obi me više čekanje za Germaniju i rađenje honorarnih poslova) vezano za zvučne kutije od bosanske hrastovine ili bukovine. Jer u serijalu "Vina" ili tako nekako bila je emisija (na HRT-u) da se najbolja vina, čak i ona koja dolaze iz Latinske Amerike pretaču u bačve koje su iz bosasnke hrastovine. Šume gdje god da se okrenem :-D

Ja neka imam 10.000 kuna mjesečno - ja zadovoljan. Dugo mi se ta ideja mota po glavi.

 

Dobra ideja: pa ovaj lik je okrenuo finu paru. Hrastovina je iz sjeverne Bosne :) ali fercera.
https://www.kickstarter.com/projects/modulosdesk/modulos-an-ever-changing-desk-for-your-ever-changi

 

evo i aktualnije:
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/svjetsko-a-nase-kako-je-zapravo-nastao-prvi-modularni-stol-na-svijetu---567906.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 0:02 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...
ansha kaže...

* * *

Eh sada OLOVO umjesto nekog nehrđajućeg čelika nije mi baš zdrava logika. Nimalo. Svaki proizvođač koji pravi nešto a da nije ubacio Živu ili Olovo hvali se na sva usta i lijepe one naljepnice sa prekriženim Pb ili Hg.

* * *

Ma vjerojatno nije istina, ocito pojacalo nosi dobar dio mase, da su pasivci s tolikim driverima, onda bi bilo sumnjivo...

Ma i ja mislim da nije istina. Ako imaš kakav link - pošalji ga. Jer ipak mislim olovo - no way! 

 

Nije olovo nego neka željezna jeftina legura. Evo ti npr u TheC64 Mini, da dobije na "lažnoj" težini; takve stvari sam vidio baš u nekim zvučnicima. Ali gle, nije to čak bezz u zvučnicima - ako kućište previše vibrira (jer je prelagano), u biti amortizira vibracije zvučne membrane - reducira bas. Ovo popravlja zvučnu sliku (bez obzira na kvalitetu kućišta / komponenti).
Druga stvar je to što simulira staru tešku elektroniku i komponente, ajbg.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 0:21 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Zechina kaže...
Envy kaže...

Ja ozbiljno razmišljam da otvorim fimru (obi me više čekanje za Germaniju i rađenje honorarnih poslova) vezano za zvučne kutije od bosanske hrastovine ili bukovine. Jer u serijalu "Vina" ili tako nekako bila je emisija (na HRT-u) da se najbolja vina, čak i ona koja dolaze iz Latinske Amerike pretaču u bačve koje su iz bosasnke hrastovine. Šume gdje god da se okrenem :-D

Ja neka imam 10.000 kuna mjesečno - ja zadovoljan. Dugo mi se ta ideja mota po glavi.

 

Dobra ideja: pa ovaj lik je okrenuo finu paru. Hrastovina je iz sjeverne Bosne :) ali fercera.
https://www.kickstarter.com/projects/modulosdesk/modulos-an-ever-changing-desk-for-your-ever-changi

 

evo i aktualnije:
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/svjetsko-a-nase-kako-je-zapravo-nastao-prvi-modularni-stol-na-svijetu---567906.html

Svaka mu čast. Nisam ovo ni znao. Još iz HR a hrastovina iz sjeverne Bosne.

Inače najveći izvođači drveta iz BiH idu preko Srbije kao "gotov" proizvod. Kažem "gotov" pod zanke navodnika jer uopće nije gotovo nego de facto obična sirovina koja kao što rekoh ide preko Srbije ni manje ni više nego direct Ikei. Pa su ih sad stisli vlasti i šumari.

Inače puno šuma je obolilo u Bosni (kažem Bosni jer Hercegovina i nema toliko šuma) i treba se sjeći.

Ideja na kickstarteru me je odbijala jer je trebalo napraviti gotovo produkt (nema više ideje na papiru) a prvo su mi je (prije 5-6 godina) sinula ideja o luksuzom drvenom kućištu. I to ne malom nego nešto ogromno samostojeći (podrazumijeva se - neće lebditi) poput zvučnika (ne baš toliko) ali nema para više u kućištima.

Tako da direkt sa nekom kompanijom koja proizvodi zvučnike ni malo loša ideja ne bi bila. Moram pronaći negdje članak (ne znam ni gdje sam ga pročitao) kako poslati poslovni email a da vam ga velike face pročitaju.
Ima šume i na sjeveru Evrope ali većinom su četinarske šume i dobro tehničko drvo, ali bosanska hrastovina, a o bukovini da i ne govorim (pa i Šljivi koja izumire, Trešnji, Orahu - more je toga ovdje) a blizu doma imam inkubativni prostor gdje mi 1000 kvadratnih metara daju za smješan novac (u tom istom inkubativnom centru proizvodi se ni manje ni više nego Prada).

Ah, da ne zaboravim, kao što rekoh sve oko Sennheisera što ima kožu također se proizvodi u nekoj zabiti u BiH. moj prijašnji posao i to ne kao IT administrator (to su mi obećali i kada nisu ispunili ja dam otkaz). I zamisli da taj IT administrator nije znao šta je Cisco a niti Sennheiser. Kutija sa 2000 komada tih iskrojenih dijelova kože kao za novije 32" televizore na otprenici za carinjenje pisalo je 17.000 €, a cijena kože možda max jedna hiljada eura.

Da se upucaš. Evo piva: 


8 godina
offline
Re: Edifier S2000 Pro - Tako se to radi
Envy kaže...

Svaka mu čast. Nisam ovo ni znao. Još iz HR a hrastovina iz sjeverne Bosne.

 Ma zahebavao sam se, ali nije daleko od istine: Hrvatska je sj. Bosna! 
Tip je u biti složio čitavu legendu o poznatom rvackom slavonskom hrastu kojeg su još davno prije Krista koristili za ispravno pribijanje na križ ili tako nekako :D

A sad glede tamanjenja šuma, tu iz među Hr i BiH vlada skoro pa Šengen: illegalni genocid se radi koordinirano.
Podsjetilo me na lika koji je od Srbiju za IKEU radio (možda još uvijek radi) oklagije/kalagije/valjke za tjesto. Sve super poduzetnik, prva klasa, dok nisu lokalno provalili da troši skoro pa drvo po valjku (ili tako nekako).
Eto, nemoj ti tako (ili bar nabij poštenu cijenu pa odma zasadi 1-2 nova).

 

Ugl, tvoja ideja meni zvuči super, puno sreće i stara bosanska maksima (ovaj put je stvarno bosanska koliko znam):
Tko ne riskira, ne profitira!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice