SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

poruka: 19
|
čitano: 3.708
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a".
5 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

Ponašaju se kao prodavači kokaina...prvo te navuku a onda te ucjenjuju....danas...sutra us army isključi internet...stvorili smo čudovište koje će nas na kraju stajati glave:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

ja sam spreman

Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

Mi europljani uvijek se možemo predati Kinezima i/ili Rusima i nastaviti koristiti njihovu lokacijsku tehnologiju. Doduše, to ima svoju cijenu, ali kao da nas i sad sve ne prate.

Zato su moje plahte sve bijele da mogu krov kuće pokriti s njima da me vide njihovi sateliti da se predajem.

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Testiraju kako bi drugima bilo kad ga zakinu
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
BarbaVeli kaže...

Mi europljani uvijek se možemo predati Kinezima i/ili Rusima...

 mi (hrvati) se prvo trebamo predati nekom od europljana, pa tek onda razmišljati o kinezima

dakle, objavimo rat švabama ili austrijancima i odmah se predamo pod uvjetom da bez izuzetaka i odgode postreljaju kompletnu političku vrhušku bez obzira bili oporba ili vlast

hm, a možda da odmah probamo s kinezima, oni bi svakako bili voljniji ispunit nam uvjete

9 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

Američki špijunski satelit primijetio je kako ruski špijunski satelit špijunira drugi američki špijunski satelit. To je potvrđeno i s trečim američkim špijunskim satelitom koji je inače špijunirao kineski špijunski satelit...

 
27 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
HCMAA kaže...

Ponašaju se kao prodavači kokaina...prvo te navuku a onda te ucjenjuju....danas...sutra us army isključi internet...stvorili smo čudovište koje će nas na kraju stajati glave:(

Ne može isključiti internet, može neke djelove istoga.

Iako jeste internet zamišljen za komunikaciju US vojske u slučaju nuklernih napada pa traženje najbližeg čvora kako bi informacija prošla od npr. Miamia do Čikaga, to je praistorija.

15 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 15:04 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Ajar kaže...

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

 

Samo da spomenem da sam se jednom prepirao s tipom oko toga da kako ja znam gdje je sjever na karti. Punoljetan i obrazovan čovjek je u pitanju...  

12 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
BarbaVeli kaže...

Mi europljani uvijek se možemo predati Kinezima i/ili Rusima i nastaviti koristiti njihovu lokacijsku tehnologiju. Doduše, to ima svoju cijenu, ali kao da nas i sad sve ne prate.

Zato su moje plahte sve bijele da mogu krov kuće pokriti s njima da me vide njihovi sateliti da se predajem.

 Galileo is the global navigation satellite system (GNSS) that went live in 2016, created by the European Union (EU)...

 

Već imamo satelitski sustav, ne moramo se predati :D

Samo što ga podržavaju neki mobiteli unatrag  kojih 3 godine...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Thinker kaže...
Ajar kaže...

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

 

Samo da spomenem da sam se jednom prepirao s tipom oko toga da kako ja znam gdje je sjever na karti. Punoljetan i obrazovan čovjek je u pitanju...  

 @Thinker

Tragično, za rubriku "Vjerovali ili ne"... Jbt...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Thinker kaže...
Ajar kaže...

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

 

Samo da spomenem da sam se jednom prepirao s tipom oko toga da kako ja znam gdje je sjever na karti. Punoljetan i obrazovan čovjek je u pitanju...  

 

Mozda je covjek mislio na magnetski sjever?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Ajar kaže...

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

 E kad bi to bilo samo navigacija...



5 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

Pa neka, ajde da vidimo šta će biti, for science 

Apoc
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Apocalypso722 kaže...

Pa neka, ajde da vidimo šta će biti, for science 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
dejo6 kaže...
Ajar kaže...

je, zbilja je strašno kad se moraš snalaziti na karti, osobito vojnoj "specijalki". i kompas rabiti i trigonometriju! šestar!! olovku!!!? užas! 

 E kad bi to bilo samo navigacija...



Jos malo pa ce Galileo 

Iako imam osjecaj da netko sabotira taj program. 

8 godina
offline
SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS-a

Radionavigacija je razvijena još za vrijeme II. svjetskog rata za potrebe noćnog bombariranja. Nijemci su imali dva radiofara koji su se sjekli na mjestu na kojem je trebalo baviti bombe. Pilot je letio stalno slušajući signale jedno radiofara (da ne promijeni smjer), a kada je čuo signale i drugog, onda je ispustio bombe. S obzirom na toliko radioizvora ne bi bilo upoće teško tako nešto napraviti za opću, automatsku provedbu. Trebalo bi samo napraviti katalog svih zemaljskih radiostanici, s frekvencijama i lokacijama. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
Envy kaže...
HCMAA kaže...

Ponašaju se kao prodavači kokaina...prvo te navuku a onda te ucjenjuju....danas...sutra us army isključi internet...stvorili smo čudovište koje će nas na kraju stajati glave:(

Ne može isključiti internet, može neke djelove istoga.

Iako jeste internet zamišljen za komunikaciju US vojske u slučaju nuklernih napada pa traženje najbližeg čvora kako bi informacija prošla od npr. Miamia do Čikaga, to je praistorija.

 Pa mozda i nije tako tesko, nemoj zaboraviti da mi se oslanjamo na DNS upite a centralni ili root serveri su iskljucivo u Americi https://securitytrails.com/blog/dns-root-servers

Sad, postoje oni van Amerike ali se sjecam da kad je neko DDOS-ao servere u Americi, da je kompletan internet bio pogodjen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:18 (s0urce).
15 godina
offline
Re: SAD će testirati kako bi funkcionirali bez GPS
s0urce kaže...
* * *

 Pa mozda i nije tako tesko, nemoj zaboraviti da mi se oslanjamo na DNS upite a centralni ili root serveri su iskljucivo u Americi https://securitytrails.com/blog/dns-root-servers

Sad, postoje oni van Amerike ali se sjecam da kad je neko DDOS-ao servere u Americi, da je kompletan internet bio pogodjen.

DNS glavnih servisa u svijetu ima 13. Zašto baš 13 ima cijela knjiga o tome koja to opisuje i objašnjava. Mislim da ni adminima nije jasno zašto baš 13 ali eto.

Svaki dio Internetan je opisan u tekstualnoj formi pod RFC nekim standardom. Primjerice kako je opisan Session Initiation Protocol imašovdje.

I naravno da se može napraviti problem oko pristupa nekim djelovima interneta ili u nekom području ali da ugasiš kompletan internet - ne može više jer internet kao što ga sada znamo ne pripada u cijelosti nikome.


1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice