Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

poruka: 62
|
čitano: 46.694
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b".
8 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b
Kad smo kod etimologije, onda treba reći da riječ "duhan" arapski znači dim. A o pušenju sve najgore. Moj otac je bio strastveni pušač koji se nikako nije mogao odreći cigarete, iako je to (strasno) želio i zbog pušenja imao problema s bronhijima, a na kraju - čini se - da ga je pušenje dovelo do prerane smrti. Nikad mi nije zabranjivao pušenje (jer je ustalom znao da time ne bi ništa postigao) nego mi je stalno navodio svoj loš primjer. Kada pušenje postane ovisnost, onda je već kasno. Važno je da djeca pušenje ne povezuju s odrastanjem. Na tome bi trebalo više raditi, a od električnih cigareta slaba vajda.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Do sada nepoznata potencijalno smrtonosna plućna b

Koliko nam je samo trebalo da nesto tako ocigledno kao pusenje duhana proglasimo nezdravim ? Previse se tu vrtilo para. Sto od duhanske industrije, sto od farmaceutske koja onda prodaje skupe lijekove koje samo produlje agoniju.  Pusacki rak na plucima je prakticki smrtna presuda, a rupa u grlu od raka jednjaka uslijed pusenja dodje samo kao "sretno" upozorenje... Koliko li ce nam samo trebati vremena da dohvatimo sto je lose u e-cigaretama ? Ne budimo naivni, jedino zdravo je udisati zdrav/svjezi zrak, a i njega je sve manje. Sve ostalo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 0:37 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice