Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

poruka: 122
|
čitano: 37.070
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix".
7 godina
online
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Azmo kaže...

Još jednom čestitke Dragi na odličnom članku. Ne bih se bunio da su duži i detaljniji s nekim njegovim razmišljanjima.

 

Daleko, daleko najbolji ponuđeni avion! Nije mi jasno zašto kažeš da su mu šanse male. Koliko sam saznao Rafale je najveći favorit, ispunjava sve što HRZ treba, svi drukaju za njega i cijena je u usporedbi s drugima nevjerojatno povoljna za paket! Jednostavno u istom cjenovnom rangu Izraelski F16, a posebno Gripen nemaju tu što tražiti. To je kao da mi netko za istu cijenu nudi Mercedesa, Golfa i Daciu (bez uvrede Daciji, smatram da je to jako dobar auto :) ) ali naravno izaberem Mercedesa kad već isto košta!


Uvijek mi je bilo žao što na prethodnim natječajima nije bilo Rafale tako da sam se raspametio kad sam saznao ovu vijest! Ovo bi bio preporod preporoda za HRZ! 

  

Američki je s obzirom na ponuđeno i dobiveno uz ovu ponudu neisplativ. Ekonomski ni politički.

 

Bit će RAFALE!!! 

 
Također u prilogu Rafaleu ide to što ga možemo dobiti brzo dok na F16 Viper moramo čekati 6-7 godina.

Novi F16 ili Rafale, sa tim dvoje ne možemo promašiti.

Kupnja izraelskog ili švedskog smeća je suluda.

12 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
MadDogMattis kaže...

 
Također u prilogu Rafaleu ide to što ga možemo dobiti brzo dok na F16 Viper moramo čekati 6-7 godina.

Novi F16 ili Rafale, sa tim dvoje ne možemo promašiti.

Kupnja izraelskog ili švedskog smeća je suluda.

 To uopće nije prednost. Što ga duže imamo veći su troškovi. Kupujemo samo zato jer smo obvezni. Najbolje bi bilo da ih platimo i nikad ne dobijemo.

10 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

 

Francuska avioindustrija je u problemima i oni ne da bi imali frku kad bi nama i grcima prodali Rafale nego bi kleknuli i zahvaljivali Bogu za to! Jer deal je sljedeći: prodaju rabljene avione (koje nikad nikome nisu prije ponudili) državama koje nemaju love za nove avione, a onda Francusko zrakoplovstvo kupuje nove od Dassaulta! I svi srertni! Mi dobili avione koje inače ne bi vjerojatno kupili, Francuzi obnavljaju inventar novim avionima, a Dassault se izvlači iz financijske gabule novim naruđžbama za nove avione i zarađuje, a pare ionako ostaju u Francuskoj i još dobe nešto sa strane od nas i grka!

 

A Francuzima ionako u dogledno vrijeme ne treba baš svaki avion. Zaratit s Njemačkom 4. put neće tako da im koji avion "manjka" ne predstavlja nikakav problem.

 

WIN-WIN-WIN

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 16:05 (Azmo).
10 godina
protjeran
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Dead kaže...
Tallahassee kaže...
... bas se pitam zasto je Indija uzela 36 Rafala, na natjecaju na kojem je bio i F16 Viper nudjen... vjerojatno jer je losiji.... to se samo kod nas moze desit... Indija ima gro Su- 30mk, pa su odustali od daljnje nabave istih i okrenuli se Rafalu...

 Razlog je taj što je Pakistan prije njih uzeo F-16. S obzirom da im je Pakistan iskonski neprijatelj nisu odabrali F-16 jer mu ovi sad znaju sve mane i vrline koje bi se mogle koristiti u eventualnom obračunu.

 ... jel Pakistan upgrejdo svoje F-16 blok 50/52 na Vipera???... nije... htjeli su avion bolji od F-16 i sa mogucnoscu nosenja bolje rakete od AMRAAMa, a to je Rafal sa Meteorom... to je razlog... https://eurasiantimes.com/pakistani-f-16s-vs-indian-rafale-jets-why-is-pakistans-entire-fleet-of-f-16s-at-high-risk-with-the-arrival-of-rafales/

 

EDIT: prvo se i sam trebam ispravit... nisu im nudjeni samo Viperi, vec i F-18 E/F Super Horneti... dakle...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 16:08 (Tallahassee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Samo kratko ovo je najbolji pick.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Nama je najveci problem nas korumpirani uhljebnicki sustav drzave koji je prisutan i u vojsci.

Nadzvucni avioni su vrh vojne tehnologije, samo su podmornice tome blizu. 

Znaci zahtjevaju izabrane skolovane ljude. A takvi cesto ne zele radit u prethodno navedenom sustavu, pogotovo jer su im vrata otvorena po svijetu. 

 

Prve avione nove F-16 USA moze isporucit prije nego cemo mi naci potencijalne pilote i mehanicare i odskolovati ih u potrebnom broju. Brze ce oni isporucivati uz sve dodatne narudzbe nego mi osposobit ljude koji ce njima upravljati. 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

19 000 [eura/satu i avionu] * 7 000 [sati] = 133 000 000 [eura/avionu] * 12 [aviona] = 1 596 000 000 [eura]. Jebote, 1,5 milijarda eura samo da bi letjeli. A di je održavanje, nauražanje i municija, obuka pilota i ostale pizdarije. Pa ovi bi trebali da nam poklone te avione, a mi ih ni onda ne bi trebali uzeti.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 17:22 (markoBT).
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

OK, jel moze netko napisati, jer ne pise niti u clanku(!), koliko tih vrazjih aviona kupujemo? Koliko je tih aviona u "paketu"? Svi diskutiraju o odlicnoj cijeni itd. a nitko ne spominje o koliko se aviona uopce prica. Ili svi pricaju napamet o "odlicnoj cijeni".

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
12 komada ako se ne varam.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

@BlueMax

 

Neki ipak ne bi bili ničiji, nego svoji. Partizani drugim riječima.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Znam da nema veze sa IT, pa neki prigovaraju jer se sadržaj dosta udaljio od toga, ali zanimljivo za čitati. Ja sam jedan od totalnih neznalica, ali je zanimljivo vidjeti da se, čini se s moje perspektive, komentari dopunjuju na članak kao rijetko gdje.
Ovaj avion mi se dakle čini kao najkorisniji od ponuđenih. Gdje su oni naši milijarderi, da se koji isprsi sa milijardu eura, kupe nam eto ove najbolje, pa eto lijepo se eskadrila nazove Slavica. Ili onaj navodni milijarder Žilić (ako se tko još sjeća tog lika). Ili ako nemaju baš tolko novaca, ajd bar za pojedini avion. Pa da nam se redom zovu prema velikim domoljubima (jer se većina njih umilijunila zahvaljujući privatizaciji i ratu) bilo bi komotno za eskadrilu: Avioni imena Čermak, Rajić, Zubak, Tedeschi, Cuccurin, Moralić, Vlahović, Vujnovac, Lukšić, Pivac, Grgić, Roglić... i eto ti eskadrile. Kladim se da ima još toliko ekipe u rezervi, ili za rezervne dijelove.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
markoBT kaže...

19 000 [eura/satu i avionu] * 7 000 [sati] = 133 000 000 [eura/avionu] * 12 [aviona] = 1 596 000 000 [eura]. Jebote, 1,5 milijarda eura samo da bi letjeli. A di je održavanje, nauražanje i municija, obuka pilota i ostale pizdarije. Pa ovi bi trebali da nam poklone te avione, a mi ih ni onda ne bi trebali uzeti.

Upravo to, radi se o enormnoj cifri koju ova država ne može priuštiti i te avione adekvatno održavati, baš kao što na primjer ne možemo priuštiti nabavku i održavanje jednog nosača aviona. Ekonomski gledano, zemlja smo trećeg svijeta, jedva da se iz proračuna može platiti nabavka eskadrile Dacie Sandero, a kamoli eskadrila Gripena ili Rafalea.

16 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

jao Drago, na slici nije F-86D nego F :)

 

inače, ova nabavka je obično sranje. Nimalo se nije mislilo na druge opcije - da air policing radi netko drugi (Italija i Mađarska na primjer). Ali to je druga priča. Razmišljanja o borbenom avijonu trebalo bi staviti u opči društveni kontekst, ali to se na Balkanu ne radi, nego se samo kupuje igračke.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

2550., nekako s proljeća: hrvatsko bojno svemiroplovilo hs dr. franjo tuđman, pod zapovjedničtvom doadmirala mislava tvrtka vukčića hranića, u piranskoj maglici presrelo je sumnjive letjelice s oznakama ss kekec, ss mojca i ss bedanec, razvidno slovenskih svemirskih marinaca, u izlovu u mutnom a prema predočidbi slikopisnog dalekovidnika ponajviše razlučidbe. nažalost, još se nisu otplatili bojni zrakoplovi iz 2021., tako da su jake hrvatske republičke svemirske snage bile bez streljiva. umjesto pucanja, a i poradi podbrojne slabosti, sve se dovršjelo krugovalnom upozoridbom na nedopušten nestašluk te povratkom u liepu našu neovisnu svemirsku luku udbina izvitoperidbom bliskih bespuća svemiridbe, što je stvaralo privid pokreta bržega i od luči.   

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 19:28 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Nitko nije napisao kako nije vrijeme za kupnju aviona?
Mislim da se svi ovdje možemo složiti da se novac može puno puno bolje potrošiti. Umjesto da potrošite vrijeme na nešto korisno, vi tu pišete koji je jači 🤦🏿‍♂️
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Ako ćemo tako onda nikad nije vrijeme za ništa. Sustavi avioni trebaju, ali mu ne trebaju razne NGO, agencije, odbori, jedinice lokalne samouprave, savjetnici za luftbremzanje itd... Novca zapravo ima, 2 milijarde za avione ustvari uopće ne bi trebale biti problem.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
A recimo 2 mil za zdravstvo kojeg trebamo?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Dex.pwn kaže...
Nitko nije napisao kako nije vrijeme za kupnju aviona?
Mislim da se svi ovdje možemo složiti da se novac može puno puno bolje potrošiti. Umjesto da potrošite vrijeme na nešto korisno, vi tu pišete koji je jači 🤦🏿‍♂️

 Problem je u tome da ce se lova ili potrosit na avione,koje cemo onda imati, ili ce se pokrasti kroz razne muljaze.

Uostalom avioni se i kupuju samo zbog pritiska saveznika. Da je po nasim "domoljubima" nikakvih aviona ne bi bilo

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
3 godine
neaktivan
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Odlična serija članaka. Uključujući i recenziju novog flight simulatora u tiskanom bug-u. Palac gore! Neznam dali sam jedini ali rado bih pročitao još pokojeg od pera istog autora.
 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Vaš izbor za novog borbenog zrakoplova:

0 F-16 Falcon C/D Barak 2020
2 JAS 39 Gripen C/D
7 F-16 Falcon Block 70
22 Dassault Rafale
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Vaše slutnje kojeg ćemo nakraju nabaviti:

0 F-16 Falcon C/D Barak 2020
1 JAS 39 Gripen C/D
13 F-16 Falcon Block 70
7 Dassault Rafale
18 ništa
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Tko nam je kriv što (ne) biramo govna
Ili što netko ne obavi posao do kraja, a započeo ga je
10 godina
protjeran
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
CroMag kaže...

Vaš izbor za novog borbenog zrakoplova:

 ... bilo vec...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Puno efektnije i modernije od lovaca su rojevi dronova. Mali, jeftini, i ubojiti. Turska je velesila u tom području. Pokazalo se i na terenu.

Tenkovi i pješadija su bespomoćne mete koje čekaju odstrel od neprijatelja koji je nevidljiv zbog malenosti i udaljenosti:

A i da ga obore, ne košta puno. S tim se dobivaju ratovi, a lovci su skupo željezo koje se obori u sekundi.

Idi i radi nešto korisno!
 
2 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Jel ima kakva slika tog Drona
Btw s dronom ne možeš čuvati zračni prostor
10 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Nekoliko zadnjih postova je toliko tupavih da jednostavno moram...

 

Ne mogu vjerovati kakve gluposti pišu ljudi. Ovakve komentare bih očekivao od nekoga tko ne zna niti upaliti kompjuter, a ne od nekoga za koga mislim da je relativno mlad, prati BUG forum i nadam se čita BUG!

 

Ljudi, pa za ime svega zašto pišete gluposti o nečemu o čemu realno pojma nemate? Pa zar se toliko teško u doba interneta barem malo informirati o temi na koju mislite ostaviti svoje mišljenje? Eto jedan čak ni ne zna koliko se aviona uzima al eto komentira! Pa drugi računa troškove leta??? Bravo! pokazao si da znaš pomnožiti i zbrojiti 2 broja! Svaka čast! A jesi li pomislio da je broj sati naleta od 7000 (i nije 7000 nego će nama biti 9000) ŽIVOTNI VIJEK aviona (koji je kao što je Drago lijepo napisao diskutabilan i podložan velikom produživanju) koji će RH koristiti sljedećih 30-40 GODINA? I želiš reći nama koji koliko toliko pratimo stanje u zrakoplovstvu da RH ne može u 40 GODINA sklepati 1,5 milijardi EURA da bi joj vojni avioni letjeli koji između ostalog čuvaju i tvoju guzicu??? I onda se još nađe netko tko isto tako nije promislio i potpuno je neupućen ali je eto odlučio da je u pravu i složi se s tobom??? Pa majko Isusova... 

 

I opet, ne trebaju nam avioni, zdravstvo, vrtići starački domovi, pekare na uglu... 

 

Sve se zna. Sve piše. Tko, kako, zašto. Ljudi dajte se informirajte o onome o čemu mislite pisati prije nego pišete gluposti po forumima. Postoji Google. Nije teško.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 23:45 (Azmo).
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Dex.pwn kaže...
A recimo 2 mil za zdravstvo kojeg trebamo?

 

Imaš 100kn da si kupiš gumene bombone i tih 100kn ne možeš potrošiti na ništa drugo.

Ti vidi...

14 godina
offline
Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix

Dex.pwn naše zdravstvo je neefikasna rupa bez dna i tu 2 milijarde ne pomažu nego uvođenje reda, ali to je neka sasvim druga tema.
Keso dronovi o kojima ti pričaš nisu onakvi kako si ih ti zamislio, niti su jeftini niti toliko ubojiti, niti je sat leta džabe, a nećeš vjerovat - čak su i uništivi! Zemlje koje su vodeće u dronovima i dalje razvijaju borbene zrakoplove, i ne planiraju ih izbaciti iz uporabe. Oni imaju svoju ulogu i ne mogu zamijeniti zrakoplov, bar ne tako brzo. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Dex.pwn kaže...
Jel ima kakva slika tog Drona
Btw s dronom ne možeš čuvati zračni prostor

Zašto ne možemo?

Roj takvih ima veliku vatrenu moć, a teško ih dovoljno oboriti jer su maleni, brojni, i posvuda, kao pijesak.

Nije mi problem da nabavimo nove zrakoplove, ako su zbilja novi. No, vidjeli smo kako mute ovi što nabavljaju, traže i nove i stare u istoj ponudi, osnivaju tvrtke za reparaciju, korupcija koja više nije ni skrivena. Ista ekipa nabavlja ponovo. To će nicati stanovi u vlasništvu samo tako (možda ne na sebe, nego rodbinu, prijatelje, odvjetnička društva), neobjašnjivo legalnim prihodima.

Idi i radi nešto korisno!
7 godina
online
Re: Dassault Rafale - Francuska: Asterix i Obelix
Keso kaže...
Dex.pwn kaže...
Jel ima kakva slika tog Drona
Btw s dronom ne možeš čuvati zračni prostor

Zašto ne možemo?

Roj takvih ima veliku vatrenu moć, a teško ih dovoljno oboriti jer su maleni, brojni, i posvuda, kao pijesak.

Nije mi problem da nabavimo nove zrakoplove, ako su zbilja novi. No, vidjeli smo kako mute ovi što nabavljaju, traže i nove i stare u istoj ponudi, osnivaju tvrtke za reparaciju, korupcija koja više nije ni skrivena. Ista ekipa nabavlja ponovo. To će nicati stanovi u vlasništvu samo tako (možda ne na sebe, nego rodbinu, prijatelje, odvjetnička društva), neobjašnjivo legalnim prihodima.

 elektromagnetski impuls i svi dronovi padaju ko pokošeni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice