Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

poruka: 284
|
čitano: 44.786
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?".
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

-tužno.. 

 

a odgovor ti je odavno dat..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 23:26 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Sad zovi hak. 

Koristim org win 10. Namjesteno da me pita kad zelim update napraviti. Jucer otprilike u ovo doba dogodi se to da je komp poceo stucati,pa sve do toga da nista ne radi. Gledam hoce li baciti bsod ili ce eksplodirati ili ce se samo ugasiti. 

Ostavim ga cekam sto ce se dogoditi,vec razmisljam nekaj je crklo. Poslije 10 min boom ispadne ikonica za win update i sve je normalno ceka me da podesim,sve radi kao da se nista nije dogodilo. 

Prije toga nikakvih problema. 

Win7 ili win10 tak je svejedno obicnom korisniku. Pirat ili ne isto je svejedno. Radit ce a ako prestane raditi popraviti ces. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Sto sada ? Pod hitno napraviti backup. Danas dodjem kod staroga, a on sto radi ? Kopira sve bitno da bi sacuvao, jer je kao dosao sudnji dan za win 7.

Aj njega i razumijem jer mu je krajnji doseg da pokupi lovu od "princa" iz Nigerije sa kojim se redovito dopisuje ma koliko god puta ja rekao da se radi o prevari. Jer on misli da je pametniji od njega. Ali tu neke ljude jednostavno ne razumijem....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Ček kad skuže da nema podrške za 3.1! 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
SamoPitam3 kaže...

* * *

Aj njega i razumijem * * * ...

Čisto sumnjam da ga razumiješ. Mi te ovdje pokušavamo razumjeti a vjerojatno i ti sam sebe ne razumiješ.
BTW: koje si godište?

7 godina
protjeran
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Trebamo se naci na neturalnom terenu da uz pivo i rakiju rascistima jednom za uvijek dileme oko Windowsa. Friday place prve tri runde.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 14:42 (O_O_O).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Kaj, od Danas prestaje podrška?

Sutra bude opet "od Danas prestaje podrška" itd... drugovi, itd... drugovi...

 

Imam na sedmici update ugašen već 10 godina, bez antivirusa (čak i defender ugašen), ništa loše se ne događa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
O_O_O kaže...

Trebamo se naci na neturalnom terenu da uz pivo i rakiju rascistima jednom za uvijek dileme oko Windowsa. Friday place prve tri runde.

 

Moram pitati zenu za dzeparac

 

Uran 11 kaže...

Kaj, od Danas prestaje podrška?

Sutra bude opet "od Danas prestaje podrška" itd... drugovi, itd... drugovi...

 

Imam na sedmici update ugašen već 10 godina, bez antivirusa (čak i defender ugašen), ništa loše se ne događa.

 

Komp u podrumu u kutiji. I nista mu nije...

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Friday kaže...
O_O_O kaže...

Trebamo se naci na neturalnom terenu da uz pivo i rakiju rascistima jednom za uvijek dileme oko Windowsa. Friday place prve tri runde.

 

Moram pitati zenu za dzeparac

 

Uran 11 kaže...

Kaj, od Danas prestaje podrška?

Sutra bude opet "od Danas prestaje podrška" itd... drugovi, itd... drugovi...

 

Imam na sedmici update ugašen već 10 godina, bez antivirusa (čak i defender ugašen), ništa loše se ne događa.

 

Komp u podrumu u kutiji. I nista mu nije...

 Ali pitanje je, imaš li gore Windows 7, jer od Danas prestaje podrška.:)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 15:22 (Uran 11).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Uran 11 kaže...

Imam na sedmici update ugašen već 10 godina, bez antivirusa (čak i defender ugašen), ništa loše se ne događa.

To ti misliš. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Uran 11 kaže...

 Ali pitanje je, imaš li gore Windows 7, jer od Danas prestaje podrška.:)

 

To za tvoj komp govorim da je u podrumu u kutiji pa mu nista nije

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

Ja i Hitman PRO  !!!!:)

14 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

Nije, koristim ga svakodnevno.

14 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

offline igraš Minesweeper ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

Vrti čak mkv filmove u 720p.

15 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Samo se nadam, iskreno se nadam, da će se manje dramiti kada odjebu ona sranja 8 i 8.1. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
fredii kaže...

Samo se nadam, iskreno se nadam, da će se manje dramiti kada odjebu ona sranja 8 i 8.1. 

 8.1 je jos ok. Evo bas pisem s njega. 

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Uran 11 kaže...

Vrti čak mkv filmove u 720p.

.mkv je kontejner a u njemu mogu biti kakvi želiš audio/video codeci. Probaj neki 720p ili čak 1080p sa H.265 codecom unutar .mkv fajla pa javi ide li.

Jer ako mu je SW dekodiranje i možeš max 720p onda je do CPU-a, a ako ti GPU HW dekodira onda ne bi trebalo da možeš puštati i 1080p ali to opet zavisi od samog GPU-a.

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
O_O_O kaže...

Trebamo se naci na neturalnom terenu da uz pivo i rakiju rascistima jednom za uvijek dileme oko Windowsa. Friday place prve tri runde.

 -čemu se ograničavati..

Uran 11 kaže...

Nije, koristim ga svakodnevno.

 -tetris je vječan, no ako trebaš kompatibilnsot s ostatkom galaxije tad nemaš neki izbor, tj već surfanje može biti problem.

 

(u sebi.. kako to da juzeri misle da su centar svemira da ono što je njemu ok ne mora biti ostatku ok.. npr ugašen WP-mobač, može u smeće jer nema ni whatsapa ni ničeg.. tj ovisi što koristiš, što trebaš, ..) .. tj, ne određuješ ti koji OS nego to requirementsom određuje apps koju koristiš, ako je to tetris tad možeš birati, ako je nešto drugo tad je izbor sužen ili ga nema. Kad osim tetrisa trebaš banku-porez .. tad ne biraš, kao i novija igra i sl. tj sad još može, ali provjeri za par mjeseci ili godinu što ćeš moći.. = XP ili 3.11 ili bilo koji mrtav os (željom MSa, dok je sam soft vječan-nepoderiv i može jednako raditi do kraja svemira + malo duže ako ima struje, no nedojstajat će mu HW..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što sada?

Već peti dan koristim Win 7, a nebi smio. Živ sam i zdrav, a sistem se ne ruši. Za to vrime na 10tki (opet)panika, jer je (opet)provalilo u NSA. Možda da krenem pisat dnevnik?

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Ja još na win7... spooky
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
memulica kaže...

Već peti dan koristim Win 7, a nebi smio. Živ sam i zdrav, a sistem se ne ruši. Za to vrime na 10tki (opet)panika, jer je (opet)provalilo u NSA. Možda da krenem pisat dnevnik?

 

Od zadnjeg ažuriranja imam dojam da netko promatra sve što radim na računalu. Morat ću se vratit na stariju verziju da vidim hoću li i onda imati taj osjećaj... /s 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 21:55 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Meni jučer došao upadate na win7, a kao nema više...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

Došlo ti je zadnje ažuriranje od patch tuesdaya koje nisi instalirao. Od 14.1. ih više nećeš dobivati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 8:33 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
Marko :D kaže...

Došlo ti je zadnje ažuriranje od patch tuesdaya koje nisi instalirao. Od 14.1. ih više nećeš dobivati.

 -da/ne.. tj kao što iz povijesti vidimo (i tad pretpostavimo ponašanje u budućnosti).. izdavat će ms još updateove, povremeno, .. imaš i za xp. No više nema nikakve zakonske obveze (koju inače imaš, slično kao npr jamstvo..)

 

-soft je nepoderiv, može trajati.. i trajat će, dok juzeri koji trenutno rezistiraju to mogu dok im app ne postavi novi requirements, tj ovisi što koriste ili koriste li računalo uopće, tj u muzeju može trajati vječno :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 12:30 (ihush).
13 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Došlo ti je zadnje ažuriranje od patch tuesdaya koje nisi instalirao. Od 14.1. ih više nećeš dobivati.

 izdavat će ms još updateove, povremeno, .. imaš i za xp. No više nema nikakve zakonske obveze (koju inače imaš, slično kao npr jamstvo..)

Neće; izdati će možda još jedno ili dva ažuriranja maksimalno. I to nije garantirano ukoliko Microsoft ne pronađe neki stvarno veliki sigurnosni problem za vrijeme dok ima značajan udio. Kada udio padne na onakav kakav danas ima XP, sumnjam da će izdavati ažuriranja (možda samo za poslovne korisnike kao što to radi sada)...

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 13:14 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

@ihush

Pa di si druže stari....više druže nego stari..... 😜

Bez ikakve zle namjere, moram se osvrnuti na tvoju čestu izjavu da su samo jedni win10 i da su svima nama isti. Nemam se namjeru svađati, štoviše baš sam dobre volje i čekam da već jednom platiš rundu...

Svima nama je identičan samo ISO Windowsa 10, naravno ako smo skidali identičnu verziju. Već pri postupku instalacije korisnik ima nekakvih izbora, a i sama automatika će neke stvari odraditi ovisno o zatečenom hardveru i verzijama firmwera u pojedinim hardverskim komponentama.

Znači, već po završetku instalacije je mogućnost raznih razlika na mom i tvom računalu.

Kada govorim o svakodnevnom radu , nisam mislio na razlike tipa home, pro i sl verzije, nego na pravu razliku između kućne upotrebe i upotrebe u nekoj firmi . Svi smo svjesni činjenice da naš kućni user ima samo jedan account i to sa max admin ovlastima koje mu os dozvoli, da velika većina odmah nakrka piratski office i igrice, hrpicu bespotrebnih programčića, i naravno, prije ili poslije kreću problemčići.

Za poslovnu upotrebu, iako je npr iz istog iso-a instaliran kao u gornjem primjeru našeg home usera, nakon pravilnog i kvalitetnog "tretmana" to više niti izbliza nemožeš nazvati "istim" Windowsima. Ajmo tu profi varijantu nazvati produkcijskom verzijom da znamo ako buš pisao epopeju na kaj misliš 😀 .

Ako ta produkcijska verzija upravlja nekakvim strojevima, ili neki odvjetnik piše tužbe i prigovore, ili neki soboslikar ispisuje predračune i fiskalizira i izdaje račune, ili neki autoelektričar pokreće dijagnostičke alate za automobile....onda ću ( opisati ću kaj ja i osobe sa kojima radim, obave takvim načinom ) na tom računalu ostaviti onaj minimum koji je nužan da bi se na tom računalu obavljala zamišljena radnja. Tada nema admin ovlasti, nema ulaska u BIOS/uefi, svaka apk se pokreće u pješčaniku, nema downloada i spremanja na disk, nema nadogradnji, nema restarteva, nema čak ni neta ako taj stroj samo upravlja nekim drugim uređajem, i uz dobro besprekidno napajanje bu delala toliko dugo dok fizički necrkne neki komad hardvera. Nema tada mail klijenta ( sada mislim na odvjetnike, političare, i sl) nego kroz izolirani browser ( pješčanika ) koristiš plaćeni Gmail ( tako da ti je domena naziv tvrtke ) i ništa nije na tvom računalu nego je sve u cloudu gdje je za plaćeni uslugu alphabet ( Google) dužan vršiti backup, fw i sl... Backup dokumenata i sl isto ide iz izolirane apk na bar 2 clouda, plaćena, štićena od renomiranih tvrtki poput ms, Googlea, Amazona...

Tako podešena produkcijska računala korisnik koristi samo za onaj rad za koji dobija plaću. Održavanje, nadogradnje hardvera i softvera, otklanjanje kvarova i smetnji na tim računalima vrši it odjel te tvrtke ( ili outsourcing, nebitno), a ti profići su uključeni već u fazi izrade dokumentacije za nabavu hardvera jer se niko nebu hebal da ti posle istražuje zakaj ups sa aliexpresa nema karakteristike i garantirano broj radnih sati koji pišu u reklami... I nečeka se da nekaj crkne nego periodično obnavljaš hardver svakih cca 2-5 godina ( ovisi dal su ta računala 24/365 u pogonu ili radnim danom 9-17 h...).

Nadam se da sam uspio prenijeti tok misli da iako su iz istog iso-a instalirani, home i produkcijska verzija su nebo i zemlja.

😜

15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s
bunker kaže...

...
Svima nama je identičan samo ISO Windowsa 10, naravno ako smo skidali identičnu verziju. Već pri postupku instalacije korisnik ima nekakvih izbora, a i sama automatika će neke stvari odraditi ovisno o zatečenom hardveru i verzijama firmwera u pojedinim hardverskim komponentama.

Znači, već po završetku instalacije je mogućnost raznih razlika na mom i tvom računalu.
...
Tako podešena produkcijska računala korisnik koristi samo za onaj rad za koji dobija plaću...

 - opet, i dalje je to isti win, dok su razlike koje navodiš sve samo ne win, hw-postavke itd.. tako da ne vidim potrebu za promjenu svog mišljenja/stava ili banalno da su win ''isti'' i da je razlika user (tj onaj tko na računalu radi, od sklapanja, postavki, nadogrdnji ili skupljanja malwarea..), stanje hwa npr kvar ili nesreća strugnim udarom nisu os, firmware nije os, bios nije os.. nije win. Čak ni driver nije win (ali je za os ili winver pa su win u prednosti pred lin tj ažurniji driveri kao i to da za novi hw nem anpr drivera za stari os.. tj nema supprta proizvođača i/ili MSa  .. a upravo to je sad tema, gašenje i kao svaki stariji os, nevažno jel savršen, jednostavno počne nestajati osim izuzetaka koji mogu neovisno o ostatku koristiti winver po želji npr xp.. no to će biti ipak mali postotak u odnosu na većinu. Do sad se to držalo od polovice do trećine, sad ide na standardnu devijaciju od cca 5%..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

@ihush

Pa i nadalje se nebih složio da je to isti win. Ok, možda ja i ti govorimo o različitim stvarima. Za mene je isti samo instalacijski ISO file, dok pod pojmom operativnog sustava podrazumijevam onu finalnu situaciju kada je na dotičnom računalu podešeno sve na način da najbolje obavlja svoju funkciju radi koje je netko i kupio to računalo. Zato i tvrdim da krajnji način rada tog operativnog sustava može biti nebo i zemlja makar ih oba instalirali iz istog iso-a..

Ok, tu je razlika, jer ja pod pojmom os-a podrazumijevam širi dijapazon nego ti.... No nebitno, bitno da se kužimo....

Rundu si prešutio... 😜



15 godina
offline
Re: Od danas prestaje podrška za Windows 7 – što s

i dalje isto.. os je isti, isti iso.. ista cigla/daska (materijal-alat-znanje..=resursi), to što s ciglom možeš napraviti različite stvari ne znači da je cigla drugačija ili daska ili alat.. istim resursima možemo napraviti različite stvari i dobiti različite rezultate. No to ne znači da je osnovni resurs cigla-OS drugačiji, jer je isti.. a tad je sve ostalo 'juzerska' razlika tj ne OS i tad se ne može govoriti o 'krivici' OSa za neki problem. Uzrok može biti HW, može (ne)znanje, može (ne)sreća.. no nije OS. To nije samo za win10, nego za svaki soft kojeg skinemo identičnog svi.. lin-mac, igra ili tetris... sve razlike su tad bilo što drugo osim tog softa koje u svemiru jedino može biti identičan dok dvije glavice jupusa nisu identične niti dva komada HWa ili znanje korisnika-sistemca koji podešava-koristi... Jedino soft može biti apsolutno identičan u svemiru, copy=original i jedino za soft a time i OS ne možemo tvrditi da je soft uzrok problema ako je u jednosm slučaju nešt loše u ostalima dobro... nemoguće. Okrivi tad bug u cpu-ram-disku ili malware ali ne možeš soft, ne samo os, nego i driver i office i 7z.. ako je isto tad je isto-identično i time eliminirano kao varijabla u formuli.

 

-izuzetak je bug i sl. tad je to konkretno problem konkretne verzije softwarea, koji se recimo fixa i tad teoretski više tog problema nema.. no ne govoriš o tome da ja imam bug-free winver a ti neku s bugom i sl. ili tad skinieš novi-ispravan build i sve je opet 'idilično' :)

 

(ne rundam se na suho-virtualno.. osim što možemo sve svaliti fridayu na račun..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 12:49 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice