Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

poruka: 15
|
čitano: 3.689
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin".
10 godina
offline
Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

Sviđa mi se ovo i moram si nabaviti jedan 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 17:20 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

e još da svijetli...pjooooJ

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

Prije mjesec dana sam nešto rasklapao i sklapao u dva starija PC-a i i baš sam razmišljao što bi bilo fino da 24 pinski zaokrenu kao SATA portove radi urednosti i lakšeg spajanja. Naime kabeli na napajanjima znaju biti poprilično kruti pr kraju, evo npr. kod mene i traži primjenu nešto više sile da se utakne. Na drugoj je 24 pin bio skoro na sredini ploče prema stražnjim izlazima, plus što je bio zaokrenut pa je bilo na knap protegnuti kabel i spojiti zbog krutosti. Koristio sam i ploču gdje je pin za cpu hladnjak postavljen između slotova za memoriju, majku im blesavu kako je to ružno izgledalo. Sve u svemu kada gledam komponente nekako imam dojam da se matične kroz ove godine i nisu baš puno promijenile u smislu neke boljeg rasporeda. Ima tu pomaka tipa RGB blještavilo, neke mumbo jumbo izglede hladnjaka ali ovo je sve nekako kozmetičke naravi što meni i nije nešto posebno. Sjećam se dobro da sam vidio jedan stariji model ploče ali se ne mogu sjetiti o kojoj se radi koja je tvornički imala 90 stepeni zaokrenut 24 pinski.  Ne razumijem se baš u elektroniku i ne znam da li je problem te naravi ili zbog kresanje cijena, ali nekako mi na tom polju više rade proizvođači drugih komponenta npr. napajanja su postala modularna i imaju sleevane kabele ili crne koji su savitljiviji itd.

 

Ja bih volio viditi kod boljih ploča kao standardizirana rješenja:

- 24 pin i svi SATA portovi, hederi za paljenje i sl, sa desne strane i zaokrenuti za 90 stepeni

- ako je moguće 24 pin smanjiti da izgleda kao za sata 

- 2-3 cpu fan pin u blizini slota za procesor (razne push pull kombinacije)

- ojačane pcie slotove koji su pomaknuti nešto niže da ne smetaju grafičke kartice i northbridge hladnjaci kao i završeci slotova za RAM memoriju (kod dužih kartica)

- power i reset switcheve (to mi je stvarno dobro došlo u jednom problemu) itd. 

- CMOS switch (bez petljanja sa baterijom i CMOS jumperima)

 

GPU da imaju napajanja sa stražnje strane i da su umanjena slično za sata rješenja itd. 

 

Ova ploča je na dobrom tragu ovih muzičkih želja. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 11:33 (boxer).
Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
boxer kaže...

Ja bih volio viditi kod boljih ploča kao standardizirana rješenja:

 uh, sad si me sjetio i na priključak za usb 3.0 za kućište

priključak na tom kabelu i sam kabel na bilo kojem kućištu su toliko kruti da strše iz matične ko dignuti *urac, a ne smiješ ga puno niti kriviti da ne sjebeš utor u matičnoj

ove druge kablove još nekako i možeš posavijati, pa bar donekle manje strše, ali ovaj baš nikako

15 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24

Zaboravio sam navesti kao bitniji napredak ubacivanje M.2 NMVE SSD-a na matičnu ploču. 

 

Na diskovima se također vidi napredak, HDD kojima su izbačeni IDE konektori, pa se prešlo na SATA, pa onda SSD i sada M.2 NMVE SSD. 

 

RAM isto tako, osim standarda DDR, 2,3,4 se izgledom, dimenzijama i nije mijenjao kroz sve ove godine kao i RAM utori. Heatsinkovi i RGB su manje više kozmetičke i ponešto funkcionalne promjene. Šta ja znam, ovako laički gledano ako mogu HDD smanjiti na ove dimenzije moglo bi se valjda nešto i sa memorijom. 

 

Također bih volio viditi neka nova rješenja za one plastične kukice za "zaključavanje" pcie slotova. Kada moram vaditi grafičku posebno većih dimenzija pa nema mjesta za proturiti ruke i prst pa se moram dovijat sa nekim šarafcigerom pa profulam jer malo govno doslovno milimetar ispod tijela grafičke i neda se baš lagano i onda piknem u matičnu  Bilo je i tu izmijene sa ovim širim plastikicama ali kada je matična grafička debela slabo i to pomaže.

 

Ovo dole na slikama su mi stvarno bezvezna rješenja.  

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 23:26 (boxer).
13 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
boxer kaže...
GPU da imaju napajanja sa stražnje strane i da su umanjena slično za sata rješenja itd.

EVGA ima riješenje za to zvano Powerlink

15 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24

Zgodan dodatak, ali o tome i pričam jer svi ostali rade na nekim poboljšanjima, a proizvođači MBO i GPU se uhvatili tko će ubaciti više RGB ili napraviti što blesaviji i nepraktičan hladnjak kojeg će zakeljiti.

 

Ovaj tip ima štošta za reći vezano za rješenja na matičnim pločama.

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
picajzla0707 kaže...
boxer kaže...

Ja bih volio viditi kod boljih ploča kao standardizirana rješenja:

 uh, sad si me sjetio i na priključak za usb 3.0 za kućište

priključak na tom kabelu i sam kabel na bilo kojem kućištu su toliko kruti da strše iz matične ko dignuti *urac, a ne smiješ ga puno niti kriviti da ne sjebeš utor u matičnoj

ove druge kablove još nekako i možeš posavijati, pa bar donekle manje strše, ali ovaj baš nikako

 

Mene je to također mučilo ali ima rješenje.

11 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
SnakeST kaže...

 

Mene je to također mučilo ali ima rješenje.

 dobra stvar, nažalost kod mene to nejde jer smetaju sata priključci

9 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
Di ima za nabavit ovaj od 90 stupnjeva konektor?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

Odlično, uvijek me to kod slaganja ubadalo u oči i nije mi padalo na pamet da ima rješenje da to izgleda kako bi i trebalo. Ima na ALI-u, naručujem oba zato hvala Bugu, i kolegama naravno

 

ATX 24 pin

 

USB 3.0 20 pin

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
Hvala vrinho, bolje ću dat 15-20 eura cooler masteru i bit pokriven garancijom nego par eurića pa molit Boga da sve valja, u svakom slučaju hvala 👍🏻
13 godina
offline
Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24 Pin

Tu si u pravu, još ću razmisliti za ovog od napajanja ali ovog za usb nabavljam.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
boxer kaže...

Zgodan dodatak, ali o tome i pričam jer svi ostali rade na nekim poboljšanjima, a proizvođači MBO i GPU se uhvatili tko će ubaciti više RGB ili napraviti što blesaviji i nepraktičan hladnjak kojeg će zakeljiti.

 a baš, umjesto da sami proizvođači matičnih skuže koliko glupo izgleda u današnje vrijeme da kablovi strše iz matične i da te priključke stave pod 90 stupnjeva sami, sad bi mi trebali nakrcati matičnu s kojekakvim adapterima 

kao da nije dosta komplikacija i nebrojenih spojeva na kojima svašta može poći po zlu, pa nam još trebaju adapteri na adaptere samo zato jer su "matičari" zaglavili u prošlosti

9 godina
offline
Re: Cooler Master je u svoju ponudu dodao i ATX 24
Vrinho, ionako imam cooler master napajanje pa će sve bit okej s tim adapterom, tj. bit će i sa svakim drugim napajanjem u redu, al' ovako sam dodatno siguran, tak da mi je bolje dat 150kn...

Uostalom, estetski je primamljiviji od ovog s alija...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 12:19 (playjob).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice