Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

poruka: 75
|
čitano: 18.473
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase".
16 godina
odjavljen
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

Kako to da daju samo 2 godine jamstva? Pa covjek bi ocekivao da je barem 10 godina miran kad ovako nesto kupi, ne?

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Friday kaže...

Kako to da daju samo 2 godine jamstva? Pa covjek bi ocekivao da je barem 10 godina miran kad ovako nesto kupi, ne?

 

Još sam na dosta foruma čitao da je ljudima CA znao riknut nakon par dana, doduše Azur modeli su bili u pitanju al svejedno. 

 

Do 1000€ bi mogli odraditi i recenziju Yamahe A-S801. 

 

Cambridge ima navodno dosta izražene visoke pa se ne slaže sa takvim zvučnicima. Još jedna stvar kod preporuke pojačala; preporuka odgovarajučih zvučnika.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

ma nema garancija veze. ak proradi odmah, radit će unedogled. jebate, moji wharfedale laser 60 zvučnici imali su jamstvo godinu dana, a rade k'o urica već desetljećima. nije to komp, mobitel ili televizor pa da strepiš. to dela ili ne.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Zvucnik i integrirano pojacalo ili bilo koja hifi eletronika se uveliko razlikuju,puno toga ima vise u pojacalu sto moze vrisnut u bijeli dim.
Doduse mogu se i zvucnici vrlo brzo sprzit ako ste lagani na okidacu.
Inace CA nije bas poznat po dugovijecnosti.Cast izuzecima.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

jedan ajet za usput: mudar hadžija hi-fi konjponente napaja preko ups-a s korekcijom (stabilizacijom) napona. da dugo žive i dobro im bude na zemlji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Ajar kaže...

jedan ajet za usput: mudar hadžija hi-fi konjponente napaja preko ups-a s korekcijom (stabilizacijom) napona. da dugo žive i dobro im bude na zemlji. 

 Ja ih osobno napajam sa posvecene uticnice sta je sigurno, sigurno je. I ima naljepnicu da je posvecena, tako sto se tice groma tu sam siguran.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Ajar kaže...

jedan ajet za usput: mudar hadžija hi-fi konjponente napaja preko ups-a s korekcijom (stabilizacijom) napona. da dugo žive i dobro im bude na zemlji. 

 Gospodin Takeo Morita  dobro zna koliko je šuma u strujnoj mreži...recimo ako imam ovaj CA + peču dobrih zvučnika...dok moje ušne školjke uživaju u melodijama "Vjetre s Dinare"..i u tom trenutku neka domaćica u našoj ulici upaliu mikrovalnu...taj šum će izazvati distorziju preko strujne mreže i preljepa pjesma "Vjetre s Dinare" pretvorit će se u "Čorbast pasulj volem".

Zamislite da netko upali aparat za varenje sa Lidlove akcije?

 

Gospodin Takeo je od japanskog HEP-a zatražio vlastiti strujni vod i poviše glave ima svoju trafo stanicu.  Sada uživa u glazbi.

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 13:35 (torrente).
15 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
torrente kaže...

Zamislite da netko upali aparat za varenje sa Lidlove akcije?

 

 

 

 

 upravo sam to počinio ali nakon što sam provjerio da se mojem susjedstvu sluša samo radio sljeme i narodnjaci. ili baš zato? enivej: švasa čist dobro. bzzzzzzzzkkk. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
torrente kaže...
Ajar kaže...

jedan ajet za usput: mudar hadžija hi-fi konjponente napaja preko ups-a s korekcijom (stabilizacijom) napona. da dugo žive i dobro im bude na zemlji. 

 Gospodin Takeo Morita  dobro zna koliko je šuma u strujnoj mreži...recimo ako imam ovaj CA + peču dobrih zvučnika...dok moje ušne školjke uživaju u melodijama "Vjetre s Dinare"..i u tom trenutku neka domaćica u našoj ulici upaliu mikrovalnu...taj šum će izazvati distorziju preko strujne mreže i preljepa pjesma "Vjetre s Dinare" pretvorit će se u "Čorbast pasulj volem".

Zamislite da netko upali aparat za varenje sa Lidlove akcije?

 

Gospodin Takeo je od japanskog HEP-a zatražio vlastiti strujni vod i poviše glave ima svoju trafo stanicu.  Sada uživa u glazbi.

 

 

 

 Ne treba ti CA za takve skladbe dovoljan je Sony "1200W" hi-fi. Vjernije ce prenijeti snimku.

7 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Ajar kaže...

jedan ajet za usput: mudar hadžija hi-fi konjponente napaja preko ups-a s korekcijom (stabilizacijom) napona. da dugo žive i dobro im bude na zemlji. 

???? pretvorit relativno ok mrežni napon u dc pa onda taj dc pretvarat u ko zna kakav mrežni( ups s korekcijom je always on ) da bi se pola metra dalje opet pretvara u dc :D

zašto jednostavno ako može komplicirano.


pitanje 2 zašto vjerovatno modernom i skupom pojačalu nekog renomiranog proizvođaća (tom tvojem) smeta jeli 230 ili 235v i par volti šuma na mreži?

da ne budem of topic evo malo XXX uređaja iz naslova, komentira bi jedino jednostranu ploću sa dodatnim pločama , izgleda umjetnićki.

11 godina
neaktivan
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

Beš svu tu silnu modernu elektorniku... stari Sanyo sustav iz 1979 i dalje pegla ko mladić ;)

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
dabar_solta_V2 kaže...

???? pretvorit relativno ok mrežni napon u dc pa onda taj dc pretvarat u ko zna kakav mrežni( ups s korekcijom je always on ) da bi se pola metra dalje opet pretvara u dc :D

zašto jednostavno ako može komplicirano.


pitanje 2 zašto vjerovatno modernom i skupom pojačalu nekog renomiranog proizvođaća (tom tvojem) smeta jeli 230 ili 235v i par volti šuma na mreži?

da ne budem of topic evo malo XXX uređaja iz naslova, komentira bi jedino jednostranu ploću sa dodatnim pločama , izgleda umjetnićki.

 a čuj: mogli su umjesto ovih cvatućih kondenzatora zakeljiti one za mb-e - tvrdojapanske. i di je ventilator? moj technicsov receiver ga je imao na leđima. mogli su peglanje napona i zaštitu ugraditi u. mogli su svaštanešto. ne bi niš više koštalo ali ... jedino dobro tu mi izgleda ovaj krafn od zavojnice napajanja. imala je to moja davna aiwa mini-linija, prije nekih 30 godina. tad je hi-fi bio zbilja hi-fi a naponske mrežne fluktuacije (u rasponu od 150 do 280 V u štekeru) nisu smetale. sve je radilo k'o urica. nota bene, ova aiwa kod mog frenda radi još i danas (darovah mu je kad sam kupovao nove komponente). ovaj CA nije pravljen da traje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Ajar kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

???? pretvorit relativno ok mrežni napon u dc pa onda taj dc pretvarat u ko zna kakav mrežni( ups s korekcijom je always on ) da bi se pola metra dalje opet pretvara u dc :D

zašto jednostavno ako može komplicirano.


pitanje 2 zašto vjerovatno modernom i skupom pojačalu nekog renomiranog proizvođaća (tom tvojem) smeta jeli 230 ili 235v i par volti šuma na mreži?

da ne budem of topic evo malo XXX uređaja iz naslova, komentira bi jedino jednostranu ploću sa dodatnim pločama , izgleda umjetnićki.

 a čuj: mogli su umjesto ovih cvatućih kondenzatora zakeljiti one za mb-e - tvrdojapanske. i di je ventilator? moj technicsov receiver ga je imao na leđima. mogli su peglanje napona i zaštitu ugraditi u. mogli su svaštanešto. ne bi niš više koštalo ali ... jedino dobro tu mi izgleda ovaj krafn od zavojnice napajanja. imala je to moja davna aiwa mini-linija, prije nekih 30 godina. tad je hi-fi bio zbilja hi-fi a naponske mrežne fluktuacije (u rasponu od 150 do 280 V u štekeru) nisu smetale. sve je radilo k'o urica. nota bene, ova aiwa kod mog frenda radi još i danas (darovah mu je kad sam kupovao nove komponente). ovaj CA nije pravljen da traje. 

 Po cemu su ti Japanski kondezatori bolji, uvijek su te price bile cak i za maticne. Sto nitko ne zna osim Japanaca raditi kondezatore. Ili je pedigre, odrasli su na cistom zraku, drzali dobru djetu itd.

7 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Ajar kaže...

.. tvrdojapanske....

 nisu polimerni dobri za audio, osim u napajanju.

5 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Na početku teksta proizlazi da su integrirana pojačala pojačala s DACom, pa ja koliko se sjećam,
a to je bilo davno, integrirana pojačala su predpojačala i pojačala snage u jednom da se tako izrazim.
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 19:06 (markoveliki).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Pisanje na mobu mi slabo ide skuzajte.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 19:07 (markoveliki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Za informatički časopis, ako se već priča o audiu, bi bila interesantna recenzija streamera. Recimo Pioneer N50AE i slične igračke. I to ne samo kako zvuče, već funkcionalno, jer po hifi časopisima rijetko stvarno isprobaju sve mogućnosti, pa onda tek na forumima nađeš da recimo DAB tuner ne može memorirati stanice, da kad strimaš s NASa ne radi gapless playback i slične gluposti. I tako kod nekih kompanija iz godine u godinu iz modela u model.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Visak kaže...
Za informatički časopis, ako se već priča o audiu, bi bila interesantna recenzija streamera. Recimo Pioneer N50AE i slične igračke. I to ne samo kako zvuče, već funkcionalno, jer po hifi časopisima rijetko stvarno isprobaju sve mogućnosti, pa onda tek na forumima nađeš da recimo DAB tuner ne može memorirati stanice, da kad strimaš s NASa ne radi gapless playback i slične gluposti. I tako kod nekih kompanija iz godine u godinu iz modela u model.

 BUG je odavno dječji zabavnik, a ne informatički časopis. Audio im je samo novi izvor sponzora i prilika recenzentima da se igraju sa stvarima koje ih osobno zanimaju. Nemoj ovdje očekivati išta pametno ili stručno, sve se većinom svodi na opis proizvoda i "recenziju" od osobe koja nije stručna u navedenom polju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Montarinari kaže...

 BUG je odavno dječji zabavnik, a ne informatički časopis. Audio im je samo novi izvor sponzora i prilika recenzentima da se igraju sa stvarima koje ih osobno zanimaju. Nemoj ovdje očekivati išta pametno ili stručno, sve se većinom svodi na opis proizvoda i "recenziju" od osobe koja nije stručna u navedenom polju.

 Mene je zabolilo oko džigarice od ovog zastrašuće brutalnog i istinitog komentara. Tiha jeza...trnci ne prestaju.

Čovjek je ovo tako sočno opisao..bolje ne bi ni Njegoš.

 

(nisam koristio funkciju arhiviraj već 5 godina)

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 20:09 (torrente).
15 godina
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

+6tkn za ovakav daljinski koji ne bi turnio ni u guz_ od muke.. nekako me podsjeca na grundingov iz 86te.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Od informatičkog časopisa očekujem da ga recenziraju funkcionalno, a ne kvalitativno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 0:34 (Visak).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Visak kaže...
Od informatičkog časopisa očekujem da ga recenziraju funkcionalno, a ne kvalitativno.

 To ti je nažalost nemoguće.

 

Rokovi su im takvi da imaju par dana igranja sa time, nekada i daleko manje... I moraš znati da jedan recenzent ne radi samo posao recenzenta, radi tonu drugih stvari koje nemaju veze sa time... a rijetko kada ima priliku sjesti i na miru se par dana se igrati sa nečine.

Kada se radi o sponzorskim uređajima (one koje dobijaju od dobavljača/proizvođača koji se reklamiraju kod njih) onda se zna kako recenzija mora izgledati, i onda nema loših recenzija.

Ukoliko je uređaj toliko loš da ne može dobiti pozitivnu ocjenu, onda se ta recenzija ne objavljuje.

 

I, svaki recenzent je samo čovjek kojeg zanimaju "njegovi" aspekti određenih uređaja. Ja se osobno palim na stare HiFi komponente i imam cijelu liniju staru skoro 40 godina... i sve ovo novo me nimalo ne zanima... tako da bi bio loš recenzent tih uređaja... jer volim mehaničke prekidače, metalne knobove, VU metre... Sve sa ekranima ne dolazi u obzir :)

7 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Montarinari kaže...

... volim mehaničke prekidače...

 meni su draži ovi kvantno-mehanički

11 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
dabar_solta_V2 kaže...
Montarinari kaže...

... volim mehaničke prekidače...

 meni su draži ovi kvantno-mehanički

 Jesi si sad baš super?

5 godina
protjeran
offline
Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase

Neloš uređaj ne (pre)velike cijene. Pravom & ozbiljnom zaljubljeniku u hi-fi nikada neće zatrebati ništa bolje.
Audiofooli, pak, na ovakve uređaje frću nosom, ili bolje - zlatnim (valjda načuljenim?!) ušima 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2019 1:29 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
gocc01 kaže...

 

Cambridge ima navodno dosta izražene visoke pa se ne slaže sa takvim zvučnicima. Još jedna stvar kod preporuke pojačala; preporuka odgovarajučih zvučnika.

Pojačalu je posao linearno pojačati ulazni signal i poslati ga na zvučnike. Ukoliko pri tome radi ekvilizaciju, to jest jače pojačava određeni spektar, neispravno je, ili su zvučnici nekakvo ezoterično sranje (ili loša samogradnja) kojima impedanca leti posvuda.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Nijedan uređaj nije potpuno linearan i unosi neki svoj pečat. Cijela priča oko hifija nije kupiti što skuplji uređaj, nego naći one koji zajedno daju zvuk koji slušatelju odgovara.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
Father_Dougal kaže...
gocc01 kaže...

 

Cambridge ima navodno dosta izražene visoke pa se ne slaže sa takvim zvučnicima. Još jedna stvar kod preporuke pojačala; preporuka odgovarajučih zvučnika.

Pojačalu je posao linearno pojačati ulazni signal i poslati ga na zvučnike. Ukoliko pri tome radi ekvilizaciju, to jest jače pojačava određeni spektar, neispravno je, ili su zvučnici nekakvo ezoterično sranje (ili loša samogradnja) kojima impedanca leti posvuda.

 

Po tome su sva pojačala bez razlike, osim u snazi te ugrađenim đinđurijama pa zašto onda birati? Možda kod pojačala snage koja bi ajd trebala biti što neutralnija ali pričamo o integriranim pojačalima sa ili bez DACa.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
offline
Re: Cambridge Audio CXA60 - Predvodnik klase
gocc01 kaže...

 

 

Po tome su sva pojačala bez razlike, osim u snazi te ugrađenim đinđurijama pa zašto onda birati? Možda kod pojačala snage koja bi ajd trebala biti što neutralnija ali pričamo o integriranim pojačalima sa ili bez DACa.

 nisu bez razlike ali ako rade u limitima za koje su napravljeni i ako su ispravni trebali bi bit neutralni. a te razlike su toliko male da kad ih usporediš sa razlikama zvučnika..., ma nemože se uspoređivat.
problem je šta je lako napravit flat pojaćalo, ovi cambrige audio ako stvarno imaju mjerljivo izražene visoke tu se radi o namjernoj ekvilizaciji prije pojačala da bi dobili taj neki svoj "zvuk" i to im je selling point jer po hardveru haha.

nebitno jesu li integrirana , hibridna, cjevna, "digitalna"  itd trebala bi bit šta neutralnija....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice