Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

poruka: 60
|
čitano: 15.187
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići".
8 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
KIKI3ooo kaže...

Godinama čekam ovu priliku

 

S ovakim plućima nemereš biti u depresiji...

...i onda zahebavano bolje polovice kad "iz obijesti" traže osobnog trenera? Di ćeš bolje stimulacije, bogati.

 

Mislim da bi ovakav foto set bio bolji lakmus papir od Rorschachovih mrlja za test depresije, bar za muškiće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 23:41 (Zechina).
16 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
bugovac222 kaže...

Ma sve ok, ne trebam nikakav odgovor u ovom slučaju. Vidio sam njihova rješenja i pričao sa njima tako da znam koliko su 'bolesni'. Na kraju krajeva i sami su sve opisali kako je bilo. I ti kružići, kvadratići i mrlje se mogu simulirati.

 

danen kaže...
Može se simulirati i šepavost - šepati zdravom nogom.

 

Visak kaže...
bugovac222 kaže...
Jugovići. 

 Dakle naši. To govori da nije problem u ideji da se ljudima s psihičkim problemima daju beneficije, nego je problem u mentalitetu 

 Prilika stvara lopova. Očito je iz političkih razloga netko dopustio da se ovakvi lakrdijaši puste, jer inače nebi prošli preglede sa forama smrada i neopranosti ni kod "doktora" pavlovića. 
PTSP, Depresija, Šizofrenija, Autizam, i da ne duljim... danas se mogu detektirati dijagnostičkim skenom moždanih valova i biokemijskom neravnotežom, slično kao i rentgenom/ultrazvukom lažnog šepavca. Dapače, sa nijansama u rezultatima skena pokušava se otkriti ljude sa suicidalnim težnjama i načinima da se ciljano djeluje na te poremećaje https://www.sciencemag.org/news/2019/08/brain-scans-could-help-personalize-treatment-people-who-are-depressed-or-suicidal
Parametri poremećaja moždanih aktivnosti (manjak alfa i theta valova, povećani beta) se mogu dakle otkriti
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5639244/ pa je dijagnosticiranje slično kao za dijabetes, ili poremećaj rada štitnjače. Takav izraženi mentalni poremećaj koji fizički onesposobljava čovjeka se jednostavno mora vidjeti i na EEG-u, kamoli PEt skenu jer kao što učenje razvija nove sinapse, tako ovakovi poremećaji razvijaju specifičnu disrupciju u električnoj aktivnosti, moždanim valovima, aktivnosti lobova, konekcije polutka i kemijsku neravnotežu - dakle pretpostavljam da je ovim likovima progledano kroz prste iz političke korektnosti ili neke rupe u administrativnim podnošenjima prijava. Ono, znam fore da vani ljudi mogu dobijati recepte za legalne steroide i hormone rasta od doktora kiropraktike, da je Britanija sasvim uredno skeširala gomilu novca zdravstvenih pretplatnika na homeopatske ordinacije, tako da ni zapad nije imun na pojedine rupe i začkoljice. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 4:17 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
KIKI3ooo kaže...

Godinama čekam ovu priliku

 Hvala kolega.

Jel znaš možda točnu lokaciju gdje se dotična proteže?

Rado bih je impresionirao stojeći na glavi.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
12 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
KIKI3ooo kaže...

Godinama čekam ovu priliku

 Baš ima lijepe oči

4 godine
protjeran
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Overhaul dao si link na dvije studije, jedna iz 2017 (ptsp) s 78 ljudi uz njihov izričit ptistanak i druga o depresiji iz ove godine gdje se pokazuju neke pozitivne i negativne korelacije. Ti misliš kako je to već sutradan poslano u bolnice i služi za dijagnostiku. Detektor laži je izmišljen prije sto godina i još uvijek nije dokaz na sudu. Premali je uzorak a ni korelacije nisu baš najjasnije i uravnotežene da bi se ovo sljedećih godina koristilo, a možda i za 100 godina kao detektor laži.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 8:31 (bugovac222).
7 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
KIKI3ooo kaže...

Godinama čekam ovu priliku

 
Tko god ti kaže da si godine života protratio gledajući golotinju po internetu slobodno ga pljuni ili nama na forum pošalji   Tvoj život ima smisao!

Koliko si ljudskih (muških) života ranim jutrom uljepšao samo Bog zna 

Elem, kako ne vjerovat u Boga kad vidiš 'vako nešto .... smao u sebi ponavljam Bogo dragi, šta je ovo......



p.s. mogo si malo bolju rezoluciju naći 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 9:20 (Neuk).
6 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Neuk kaže...

mogo si malo bolju rezoluciju naći 

 

Samo na ovom linku -- https://www.ebaumsworld.com/pictures/yoga-with-jordan-carver/82317188/ --- klikneš na fullscreen opciju.

Preview:

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
7 godina
protjeran
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

Cudno da nitko nije skuzio referencu od maratonaca.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Doc Berecki kaže...
Neuk kaže...

mogo si malo bolju rezoluciju naći 

 

Samo na ovom linku -- https://www.ebaumsworld.com/pictures/yoga-with-jordan-carver/82317188/ --- klikneš na fullscreen opciju.

Preview:

 
Hvala doktore    znate ubost terapiju , ovo liječi i tamo neke bezvezne rakove



Da se ispovijedim: ranom zorom sam postao religiozan... samo ponavljam u sebi: Isuse mileni šta je ovo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 10:19 (Neuk).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Ljudi su postali obicne picice osjetljive na svaki k. Kad ih vidis po cesti neznas jel musko ili zensko. Sve nesto njonjavo. Uz sva moguca pomagala nekakav burnout sada. A sta bi rekli ljudi prije 300+ godina kada je bilo imati konja maksimalan doseg u zivotu, a kopanje u polju cijeli dan je bilo pod normalno.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 10:25 (Hostile).
 
2 3 hvala 0
16 godina
online
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Čitatelj kaže...

Cudno da nitko nije skuzio referencu od maratonaca.

 

Kako znaš da nije ?, gerijatriji na to ne treba ni ukazivati a mladeži objašnjavati bi bilo previše offtopic, tako da sve ostaje bez suvišnih riječi ... a ako se sete na Dan bezbednosti, sete se :)

 

 

 

14 godina
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

mašala Jordanke Drvodjelac!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 11:59 (Stric_Jura).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Hostile kaže...
Ljudi su postali obicne picice osjetljive na svaki k. Kad ih vidis po cesti neznas jel musko ili zensko. Sve nesto njonjavo. Uz sva moguca pomagala nekakav burnout sada. A sta bi rekli ljudi prije 300+ godina kada je bilo imati konja maksimalan doseg u zivotu, a kopanje u polju cijeli dan je bilo pod normalno.

Ja sam radio u jednoj firmi, gdje sam radio 10-12 sati svaki dan. Nitko me nije eksplicitno tjerao na to, ali kako je došlo do toga.

Prije mog dolaska je godinama na čelu development odjela bio lik koji je zapisao u kamenu "zapošljavamo samo pripravnike bez staža". Pod tepih se guralo skoro sve, a kvaliteta source-a je bil nula, jer nitko nije mentorirao te pripravnike. Radili su kaj su htjeli i kako su znali, držali jezik za zubima i to je bio "win-win"... Lik je konačno bio najuren, a pod tepihom je ostala ne kvrga, već brdo.

Ja sam dobio posao (ne njegov, da se razumijemo), jer sam bio u stanju odraditi sve te gadarije. ALI, za jednu osobu je to bilo way too much. I tako se jebeš s tim stvarima, na dnevnoj bazi se mijenjaju prioriteti, prekidaju te 100 puta dnavno sa spikom "e, sorry, samo sekunda". Ta sekunda je na kraju = bar 2 sata. I tako stalno. Spontano ostaneš udubljen u posao i skužiš: jebote, 21h je već!!! Odeš doma, tuširanje, sutra ispočetka. I tako dobrih godinu dana. Prvi nadređeni mi je bio šef dev-a koji se uvijek smijao kad bi ja rekao na čemu trenutno radim i kaj me jebe, jer bi rekao "ja ne razumijem ništa od toga što pričaš, haha". Istovremeno je lik preko mrtvih gazio samo da bude dev lead.

 

Ja izgorim totalno, a ti kažeš na to "picica". Ok, možda bi pravi frajer izdržao tako 5 godina. Iz te perspektive sam ja jesam pičkica.

Odjebo ih i taman sam na odlasku van.

 

S druge strane mi je pun kurac ovih koji boluju od Dunning-Krugera. Nadam se i da je toga manje vani.

 

P.S.

Ova spika sa kaj je bilo prije 300+ godina je u domeni "đes bijo devesprve?!".

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 12:47 (neutrino).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Hostile kaže...
Ljudi su postali obicne picice osjetljive na svaki k. Kad ih vidis po cesti neznas jel musko ili zensko. Sve nesto njonjavo. Uz sva moguca pomagala nekakav burnout sada. A sta bi rekli ljudi prije 300+ godina kada je bilo imati konja maksimalan doseg u zivotu, a kopanje u polju cijeli dan je bilo pod normalno.

Sve to stoji. Ali, to ne umanjuje činjenicu da svatko od nas ima točku pucanja, sličio na muško ili žensko.

 

I ne možeš uspoređivati mentalitet prije 300 godina i danas. Prvenstveno jer se prije 300 godina kraće živjelo i bile su drugačije društvene norme. :-)

10 godina
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

 

Aha, znači 75% jedne IT co. je na neki način zagorilo.

To je O.K.. Vidim da to ljudi liječe sa hranom, alkoholom, šupljim pričama, opterećuju mozak nebtnim stvarima,
šef je uvijek super, uvijek je netko drugi kriv, nema meritokracije, samo podaništvo i ulizivanje....
Progres nikakav. HR gasi vatru sa zajednički forsiranim druženjima, bla, bla....15 godina ista plaća....

I tako to. Well, najte dopustiti da Vam itko ikada stvara neki pritisak.
Na kraju dana morate znati što želite. Gdje se želite vidjeti za godinu, pet godina ili deset godina.
Najte sebe previše prilagođavati poslu, ljudima, stvarima i pojavama. Kompleksaši žele da bude oput njih.
To je osnovna "vrlina" iskompleksiranih ljudi.

 

Birajte okruženja gdje se možete razvijati u profesionalnom smislu, bez ovih gore luzerskih načina života.
Najbolje je promijeniti toksično okruženje kada voda dođe do grla. I nikada sva jaja držazi u istoj košari.
Drugim riječima bavite se sa više aktivnosti mimo svojeg glavnoga posla.

 

Nije stvar u potrošenom vremenu za neku aktivnost, nego u produktivnosti.

 

E, da...imajte najbolje frendove, osobe od povjerenja i drage ljude koji nisu vaše kolege. 

Družba je družba, služba je služba.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Čitatelj kaže...

Cudno da nitko nije skuzio referencu od maratonaca.

 Skužili su, samo ti nisi skužio da su skužili.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
overhaul kaže...

 Prilika stvara lopova. Očito je iz političkih razloga netko dopustio da se ovakvi lakrdijaši puste, jer inače nebi prošli preglede sa forama smrada i neopranosti ni kod "doktora" pavlovića. 

 Je, prilika je kriva, a ne lopov... I onda još izmišljaš nekakve političke razloge.

 

Ispada da su za sve krivi Danci, em su podlo stvorili društvo koje pomaže ljudima u problemima, em su namjerno zažmirili na oba oka kad je to netko išao zloupotrijebiti. Đubrad jedna ti Danci, od poštenih ljudi rade lopove, 'naši' naprosto nisu imali šanse protiv njih.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

Check po gotovo svim točkama. A kad se tome još doda psihički mobing na poslu pa i napadaji depresije onda je veselo.

 

Tu nikakvi doktori ne pomažu. već samo promjena posla i okruženja. A kad ti ni to ne uspijeva unatoč masi radne snage koja odlazi e onda si stvarno u banani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

Mozda cu zvucati kao kreten ali ja sam uvijek za to da se mlade ljude dovede blizu tocke pucanja. Da rade (neko vrijeme) od jutra do mraka, da im se tovari posla preko mjere i da su prisiljeni rjesavati probleme za koje su krivi i oni sami i drugi ljudi.

Nakon tog "kaljenja" ti ljudi ce sa lakocom kliziti kroz uobicajeno stresne dane a kad dodje do problema nece gubiti glavu nego ce se znati nositi sa situacijom i donositi dobre odluke. I znat ce sta stvarno mogu a sta ne.

Ja sam 2 godine radio od jutra do mraka svaki dan, vikende, blagdane, trpio sve i svasta. Starci i prijatelji su mi govorili da odem i da nisam normalan sto to sve trpim. Kasnije se isplatilo, o kako se samo isplatilo...

 

Sada radim nikad manje za nikad vise novaca. Prije par dana zena mi posalje poruku "pa sta se ne javljas cijeli dan?". Objasnim joj da je bila neka "situacija" na jednom produkcijskom serveru koju sam morao razrjesiti. Kaze ona "sorry ali meni se cini zapravo da se ti zajebavas cijeli dan i da nikad nista ne radis pa mi je zato cudno kad kazes da si bio zatrpan poslom". To je to - ostavljam dojam da je to sve tako lako i jednostavno. Cak i kad sam u periodu da ima jako puno posla svejedno ljudima kazem "ma ne radim nista, uzivam na poslu". Onda pocnu "blago tebi, ti si u IT-u" spike...

Da gospodo, blago meni jer je samo od sebe sve postalo ovako dobro...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Friday shvatili smo već da si jako sretan i zadovoljan i drago nam je to ponovo čuti 😉
14 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Friday kaže...

Mozda cu zvucati kao kreten ali ja sam uvijek za to da se mlade ljude dovede blizu tocke pucanja. Da rade (neko vrijeme) od jutra do mraka, da im se tovari posla preko mjere i da su prisiljeni rjesavati probleme za koje su krivi i oni sami i drugi ljudi.

Nakon tog "kaljenja" ti ljudi ce sa lakocom kliziti kroz uobicajeno stresne dane a kad dodje do problema nece gubiti glavu nego ce se znati nositi sa situacijom i donositi dobre odluke. I znat ce sta stvarno mogu a sta ne.

Ja sam 2 godine radio od jutra do mraka svaki dan, vikende, blagdane, trpio sve i svasta. Starci i prijatelji su mi govorili da odem i da nisam normalan sto to sve trpim. Kasnije se isplatilo, o kako se samo isplatilo...

 

Sada radim nikad manje za nikad vise novaca. Prije par dana zena mi posalje poruku "pa sta se ne javljas cijeli dan?". Objasnim joj da je bila neka "situacija" na jednom produkcijskom serveru koju sam morao razrjesiti. Kaze ona "sorry ali meni se cini zapravo da se ti zajebavas cijeli dan i da nikad nista ne radis pa mi je zato cudno kad kazes da si bio zatrpan poslom". To je to - ostavljam dojam da je to sve tako lako i jednostavno. Cak i kad sam u periodu da ima jako puno posla svejedno ljudima kazem "ma ne radim nista, uzivam na poslu". Onda pocnu "blago tebi, ti si u IT-u" spike...

Da gospodo, blago meni jer je samo od sebe sve postalo ovako dobro...

Upravo takvo kaljenje sam prolazio i sam, i isplata je 100%. Upravu si

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

Vi koji ste bili izcijeđeni do skrotuma i isplatilo vam se ste iznimke.

Na jednom od mojih prvih poslova je vlasnik firme rekao: "ljudi su kao limuni, cijediš do kad ide, kad više ne ide, uzmeš novi".

 

Koliko sam ja iskusio na svojoj koži, sve firme kod nas tako funkcioniraju, samo neke prodaju demagogiju tipa "ljudi su nam bitni, family values, BS BS BS", a istovremeno te tretiraju kao opušak na cesti.

Ove druge valjda na prste jedne ruke možeš nabrojati, a da su unutar granica RvaCke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
neutrino kaže...

Vi koji ste bili izcijeđeni do skrotuma i isplatilo vam se ste iznimke.

Na jednom od mojih prvih poslova je vlasnik firme rekao: "ljudi su kao limuni, cijediš do kad ide, kad više ne ide, uzmeš novi".

 

Koliko sam ja iskusio na svojoj koži, sve firme kod nas tako funkcioniraju, samo neke prodaju demagogiju tipa "ljudi su nam bitni, family values, BS BS BS", a istovremeno te tretiraju kao opušak na cesti.

Ove druge valjda na prste jedne ruke možeš nabrojati, a da su unutar granica RvaCke.

 

Vidi, ako si dobar - nitko te nece tretirati kao opusak na cesti. Cak ni u hrvatskoj. Barem je u IT-u to tako.

Ili nisi dobar kao sto mislis ili si glup ako im dopustas da te tako tretiraju.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 16:37 (Friday).
7 godina
protjeran
offline
Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići

Moj savjet, neovisno o struci, cim vam poslodavac kaze "imam takvih tisuce na birou koji bi jedva cekali raditi taj posao",

u tom trenutku trazite otkaz i bjezte dalje - takvi vam ne trebaju, takvi cijede.

 

Jedno je samoinicijativno raditi duze, radi napretka i poboljsanja radnih uvjeta. A drugo je biti budala, koja radi za druge koji se bogate na vama.

 

Moje radno vrijeme je od-do, od kad ja hocu do kad ja hocu - mogu jedan dan raditi 6h, drugi 12, kako meni pase i kakve su potrebe posla,

IT je fleksibilan, ako postoji plan koji se mora odraditi - ostane se duze - a ako je sve po planu i laganini - radis manje. Gledas da skupis svoje radne sate,

a i ako ih ne skupis, imas sigurno prekovremenih od prije, pa pokrpas "minus " fonda radnih sati.

 

Al nikad nemojte biti sluga, da izgorite od posla. Osobito ne ako radite ono sto volite.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Friday kaže...

Vidi, ako si dobar - nitko te nece tretirati kao opusak na cesti. Cak ni u hrvatskoj. Barem je u IT-u to tako.

Ili nisi dobar kao sto mislis ili si glup ako im dopustas da te tako tretiraju.

To nije istina. Imaš šefove koji cijeli tim tretiraju kao budale koje moraju trpiti. Likovi koji nemaju veze s poslom kojim se bave.

Njima je svejedno. Radio sam u firmama gdje su gubili nezamjenjive ljude i bolio ih je kurac. Nezamjenjive u punom smislu riječi, jer neki ljudi su jako teško zamjenjivi, pogotovo u našoj vukojebini.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
neutrino kaže...

 Radio sam u firmama gdje su gubili nezamjenjive ljude i bolio ih je kurac

 

Pa to ti ja pricam - dobri ljudi su otisli jer ne moraju to trpiti. Oni koji su ostali ili nisu dovoljno dobri ili nisu dovoljno pametni da odu

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Next year Skandinavija i nema me više ovdje 😆
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
...ili su još bolji ili još pametniji od ovih što su otišli...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Visak kaže...
overhaul kaže...

 Prilika stvara lopova. Očito je iz političkih razloga netko dopustio da se ovakvi lakrdijaši puste, jer inače nebi prošli preglede sa forama smrada i neopranosti ni kod "doktora" pavlovića. 

 Je, prilika je kriva, a ne lopov... I onda još izmišljaš nekakve političke razloge.

 

Ispada da su za sve krivi Danci, em su podlo stvorili društvo koje pomaže ljudima u problemima, em su namjerno zažmirili na oba oka kad je to netko išao zloupotrijebiti. Đubrad jedna ti Danci, od poštenih ljudi rade lopove, 'naši' naprosto nisu imali šanse protiv njih.

 

 Ma ne, ali ne sijem stereotipnu mržnju na nacionalnoj osnovi, nego pokušavam objektivno sagledati činjenice: svi smo potekli od iste oportunističke loze, i od 90 ljudi koji su u stanju kontrolirati instinktne porive(usenasepodase), 10 ne da to neće učiniti, nego će se hvalisati po birtijama kako su dovitljivi i probitačni. U stilu "pametniji popušta, budala koristi situaciju i vrlo je samouvjerena jer ju sad pere dunning kruger". A situacija političke korektnosti od prije 5-10 godina u zapadnoj europi je upravo radila pozitivnu diskriminaciju i nije se usudila biti stroga i principijelna prema takvima. Da, imam i ja primjera po UK, njemačkoj, pa i švici "onih koji su se snašli", ali nećeš mi reći da apsolutno ne postoji vani nitko drugi osim zlih ali mutavih migranata tko koristi situacije i trenutne okolnosti u svoju korist? Što ćemo s onima koji su djecu upisivali po ivy league preko žnjore sportskih trenera https://www.dailysabah.com/americas/2019/03/12/hollywood-stars-indicted-in-25m-ivy-league-college-admissions-scheme , što sa  https://www.nacional.hr/football-leaks-porezni-dribling-pinija-zahavija/ što sa panama papersima https://www.dw.com/en/from-panama-to-paradise-the-biggest-tax-evasion-data-leaks-in-history/a-41277967 mislim, pa nisu to cigići srbići ni ini slav balkanci. Naravno da jedno ne opravdava drugo, no kao što bi Trump ponosno izjavio "svaku priliku valja zgrabiti inače si luzer". E sad to što će zbog takvih izgarati ljudi bez dovoljno sna i odmora... pa mora da su nesposobni za ugrabiti priliku. (ironičan sam).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Burnout-sindrom: ono kad ostanu samo dugmići
Rekoh Jugovići, ne želeći ulaziti u diskusiju s nacionalnošću. Nisu ni Romi ni Srbi, ne znam zašto to stavljaš kao primjer.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice