BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

poruka: 131
|
čitano: 30.040
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3".
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Mislim da ova dva kadra govore za sebe. Na njima je vidljiva razlika. Ne govorim ja o propusnosti svijetla nego o filteru. Koristi se RYB FILTER i saturizacija. Kakve to veze ima s kolicinom svjetla? Ako huawei prima vise svjetla zasto mu je lice tamnije na p30. Pogledaj i njegove nocne selfije. Puno tamniji na p30 pro.
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...
Mislim da ova dva kadra govore za sebe. Na njima je vidljiva razlika. Ne govorim ja o propusnosti svijetla nego o filteru. Koristi se RYB FILTER i saturizacija. Kakve to veze ima s kolicinom svjetla? Ako huawei prima vise svjetla zasto mu je lice tamnije na p30. Pogledaj i njegove nocne selfije. Puno tamniji na p30 pro.

 jesi trazio dok nisi nasao nesto a? :D i na kraju fulao ceo fudbal jer se radi o prednjoj kameri koja nema veze s onom iza i o videu gdje je p30p nesto losiji od ta dva

 

a vise nemas primjedbi na zutilo

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 16:39 (digitall).
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Pa ja cijelo vrijeme pricam o tom kako obraduje slike. Prva ti je selfie ali druga nije. Pitaj boga kako te kamere snimaju s drugim softverom. Po softveru uspoređujemo slike. Moze biti ista kamera ali drugi softver. Ne svida mi se nacin kako obraduje slike i kod pixela je to prirodnije. Neovisno o kojoj kameri govorimo.
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...
Pa ja cijelo vrijeme pricam o tom kako obraduje slike. Prva ti je selfie ali druga nije. Pitaj boga kako te kamere snimaju s drugim softverom. Po softveru uspoređujemo slike. Moze biti ista kamera ali drugi softver. Ne svida mi se nacin kako obraduje slike i kod pixela je to prirodnije. Neovisno o kojoj kameri govorimo.

prva je selfie a druga je video, selfie kamera nema veze s onom iza i uvijek je sranje na svim mobitelima, senzor je uvijek 10% kvalitete onog iza, osobno nisam nikad upalio prednju kameru, a video se drugacije obraduje nego fotke, i kao sto rekoh tu huawei ima mjesta za napredak, moze to bit i bolje iz tog hardvera 

14 godina
online
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Evo moram komentirat, a ne želim se uopće uplitat u teme koje su vezane uz kvalitetu kamere jer sam po tom pitanju laik i koristim fotić u rekretivne svrhe za svoje neke skromne potrebe, ali koji hrpa jadnih i glupih komentara, koji jal i kamenje na Huawei jer ga se stavlja u prvi plan po pitanju kvalitete kamere, samo zato jer na njemu ne piše Samsung, Apple ili Google. 

Ono u mraku mu ne treba blic koliko mu je dobra leća da su slike kao po danu slikane, ali ne to je vama jadno i to nije uredu niti ispravno, OMG. Naravno da tako slika Samsung, Apple ili Google bilo bi, jel vidiš koji napredak i tak fotić treba slikat.

Jer da su te slike napravljene sa nekim od gore navedenih marki onda bi bilo ok, ali pošto je to Huawei i neka "jadna" Leica to jednostavno ne može biti bolje od ovih drugih, pa čak niti u njihovoj razini.

Oprostite "gospodo", ali baš ste jadni.

I da ovdje govorimo o fotografiji , a ne kameri ili ti videu.

Opet da ponovim slikanje i slike su mi sporedna i relativno nebitna stvar, ali i ja toliko "jadan" vidim šta je bolje, ali Vi to jednostavno ne možete prožvakat jer je Huawei u pitanju.

 

Moj PC  
3 6 hvala 0
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

uslikano s p30p

nedostižno za konkurenciju 

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

ova anketa je bolji pokazatelj onoga što je važno prosječnom korisniku nego kvalitete kamere. Ako krenete glasat vidjet ćete da je uglavnom najlošija fotka (ona preeksponirana) dobila najviše glasova. Na stranu što su detalji izgubljeni, što ima artefakte od pretjeranog procesiranja, što su boje netočne... važno samo da blješti. Bljak.
I slažem se s nekim ranije tko kaže da je trebalo napraviti referentne fotke.

Moj PC  
11 2 hvala 1
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Namjesten reklamni clanak da Huawei "pobijedi"

 
4 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Vidim, uzjebali se vlasnici Jabuke i Zamzunga. Neka, neka... i treba :-P
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 8 hvala 1
16 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Antiseptik kaže...
Vidim, uzjebali se vlasnici Jabuke i Zamzunga. Neka, neka... i treba :-P

 Ustvari nije lose ovako nesto povremeno napraviti. Ako mi ikada bude nesto znacio foto aspekt na smartphone-u sad bar znam da necu Huawei nikada kupiti.

8 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Koliko sam shvatio, vi bi da se izbace slike od P30P jer su van konkurencije?

 

 

 
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Marko :D kaže...

Odmah ću reći; rezultati anketa su žešći fail. Ne znam jesu li osobe koje su glasale u anketi uopće pročitale uvodni članak ili su odmah skočili na glasanje pa glasali na pamet.

 

Kada slikam sliku (nebitno, po noći ili danu) želim da ona izgleda što prirodnije, a ne što umjetnije. Nije mi normalno da mobitel usred noći slika kao da je dan; ako je noć slika mora biti tamna, a ne svjetla. Osim toga, Huaweijeve slike (koje imaju najviše glasova) su preoštre.

 Huaweijeve slike imaju najviše glasova jer ljudima izgledaju najbolje. Kad slikam nešto hoću da se to vidi, a ne slikam to da poslje brojim piksele, gledam jel žuti ili plavi filter ili ne znam šta. Huaweijeve slike velikoj velikoj većini ljudi izgledaju najbolje i to je ono što je bitno. Uostalom, kad god slikaš nešto mobitelom po mraku to ispadne daleko tamnije i lošije nego se to vidim oko, a Huawei postiže slike koje izgledaju normalno.

 

A ti si tu u deblo u manjini očito po tome što ti se sviđa.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 20:08 (JozoBozo121).
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Ova zadnja slika je prebrutalna razlika, kao da je neka greska ili je netko upalio svjetlo :)

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

zapravo , ne bi me čudilo da je Dragan samo bacio "kosku među kerove" snimivši sve jednim telefonom, s različitim postavkama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

kad je samsung to radio i reklamirao onda je to bilo woow? 

bilo je realno ili sta? 

 

https://www.ispot.tv/ad/w6yb/samsung-galaxy-s8-eclipse#

 

 

koristio sam to i na samsungu i bilo je vrlo korisno u milijun situacija, kad je huawei to digao za klasu vise onda drvlje i kamenje, jal, suze

e moja djeco 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

hahah... LOL... na svakom setu je ispalo da glasam za sliku sa najmanjim %

 

Znači mainstream je da slika bude oversharpana, neprirodnih boja i autocontrastana... Grozno.

Moj PC  
7 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Mozda je ljudima slika A ljepsa ali je neprirodna. C je ono sto se meni svidja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Trebalo bi dodati test portreta, realnosti boja u studijskoj meti, i test slike s flashom. Situacija mraka nije realna ni česta uporaba pa je takav test samo mraka skoro pa beskoristan. Rezultat će reći koji mobitel je najbolji za mrak.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Ne bi me iznenadilo da je ubačena i slika s DSLRa. Gledam s mobitela a ne s velikog foto monitora pa ne vidim dobro ali barem fontana mi izgleda slikana dslrom.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...

* * * Zanima me strucno mišljenje nekog fotografa. Mislio sam da se tezi raw snimkama koje ti kasnije mozes obraditi kako zelis? Zar su filteri budućnost mobilnog fotkanja? * * *

Ako fotoaparat (u narednom tekstu: senzor) ima 10 MegaPixela (10 miliona pixela), sa Bayerovim filterom (filter je ovdje pogrešna riječ, ali i dalje čemo ju koristiti) ili RGGB filterom to znači da ima 2,5 miliona Crvenih (Red), 5 miliona Zelenih (Green) i 2,5 miliona Plavih (Blue) pod pixela pa se naknadnom interpolacijom dobija konačna slika od 10 miliona pixela koji svaki od njih ima po jedan R, jedan G, i jedan B podpixel pa bi laik zaključio da 10 MegaPixelni senzor ima 30 MegaPodpixela, što je naravno pogrešno.

 

Čitav članak o RGGB filteru imaš ovdje a ako te zanimaju i drugi filteri imaš ih ovdje. Kao što rekoh "filter" je pogrešna riječ. Pravi filteri su AA filter ili CPL polarizirajući filter itd itd, postoje još od kako postoje digitalni fotoaparati, i reći da su "filteri budućnost mobilnog fotkanja" je sasvim pogrešno. Isto tako neki filteri kao što su UV-A ili UV-B u današnjim SLR-ovima su sasvim nepotrebni jer iste te filtere imaš softverski u PS-u koji to bolje rade nego oni fizički koji ćeš zavrnuti na vrh nekog objektiva na DSLR-u, stoga je pored SPL filtera kupnja takvih filtera ispada kao bacanje (doslovce) novaca u vjetar.

 

Dakle koji će od interpolacijskih filtera senzor koristiti (da li RGGB ili RYYB) je ostavljeno na strani konstruktora namjenjeni laicima koji će kroz ovakve (i koji su prošli) testove reći da im se "ta i ta fotka najviše sviđa".

 

Obrnuto vrijedi: Ako TV ima 1920x1080 Pixela to znači da ima 3 * 1920x1080 PodPixela, izuzetak su LG-vi OLED paneli koji imaju dodatni Bijeli (W) pod pixel pa tu možeš računati 4 * 1920x1080 (dajem primjer je su OLED televizori UHD rezolucije).

 

Da i ogromnim slovima piše "Sponzorirani članak", čiji god da je (Huawei, Samsung, Apple) sa iole mozga ovakva kvaliteta fotografije ne bi trebala u 2019-toj godini da bude odlučujući faktor prilikom kupovine telefona.

 

Kamerice (nema veze što su senzori kao zrno riže) u telefonima toliko su napredovali od SE K800i da je to čudo neviđeno. Današnje fotografije koje prave ovi telefoni mogu se svrstati u naučnu fantastiku gledajući iz perspektive 2007-me godine. Isto tako kao što bi ja iz 2019-te očekivao da će za 10 godina tj. 2029-te biti takvi fotoaparati da će imati kamere koje će zamjeniti čudovišta od npr: 300mm f/2.8 koji koštaju kao sva tri gore mobilna aparta zajedno. Za mene je to naučna fatastika za 2029-tu godinu.

 

Dakle da ponovim: Budućnost mobilne (iz mobitela, i SLR-ovi su mobilni) fotografije nije istošto i budućnost profesionalne fotografije i kao takvu je treba gledati tj. koja mi se slika više sviđa na prvi, drugi ili petnasti pogled a ne razglabanje o dinamičkom šumu, balansu bijele boje i sl. Jer budućnost fotografiej na telefonima je da što prije takvu sliku okačiš na Instagram ili gdje već dok kod profesionalnog pristupa (primjerice Vjenčanja) ide drugi pristup, drugi izlazni format (papir) i sa svim druga cijena urađenog posla.

Ili laički rečeno zgodna starleta koja je laik u fotografiji ima +1 faktor kada svoj selfi iz kupatila obližnjeg kluba okači na instagram dok sa druge strane profesionalni fotograf će od debeljuce (kompleksašice) izmamiti osmjeh na lice kada je "okine" sa nekim SLR fotoaparatom.

Ako treba još nešto da objasnimo samo pitaj.

PS: Upravo na jednom video gledam Huawei vs Pixel i vidim da na Pixelu nedostaju teksture na vratima, uštrine na licu nema, najžući objekat na slici (semafor) je žući na Pixelu nego na Huaweiu. Stup iznad glave je daleko na Huaweiu zadržao detalje nego na Pixelu.

Riječ je o ovoj fotografiji: 

i nju sam sasvim slučajno pogledao.

13 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
JozoBozo121 kaže...

Huaweijeve slike imaju najviše glasova jer ljudima izgledaju najbolje.

Najbolje u kojem smislu? Prva slika u članku izgleda kao da je netko naknadno namontirao HNK na sliku. Ono što se ljudima svidjelo je svidjelo je svjetlina fotografije i to ne znači da je automatski fotografija i najbolja. Slike koje su slikane na Huaweiju izgleda kao da su prošle preko 10 različitih filtera i ne prikazuju realno stanje i realne boje.

JozoBozo121 kaže...

Kad slikam nešto hoću da se to vidi, a ne slikam to da poslje brojim piksele, gledam jel žuti ili plavi filter ili ne znam šta.

Budimo realni, da se radi o nečem bitnom, upalio bi bljeskalicu ili na neki drugi način posvjetlio predmet. Sumnjam da bi nešto što bi htio da se jasno vidi slikao u mraku; to je prvo. Kao drugo, cilj je da fotografija pokaže što realnije stanje i što realnije boje. Vjerujem da nikome nije cilj od mraka raditi svjetlo.

JozoBozo121 kaže...

Uostalom, kad god slikaš nešto mobitelom po mraku to ispadne daleko tamnije i lošije nego se to vidim oko, a Huawei postiže slike koje izgledaju normalno.

I zato je tu bljeskalica koja eliminira taj mrak. Uostalom, 2019. je godina, struje imamo, žarulje imamo; zar stvarno misliš da će netko pored takve "tehnologije" ići slikati nešto u mrklom mraku?

Iz Buga su pogriješili što nisu napravili jednu fotografiju profesionalnom opremom; onda bi bar imali s nečim usporediti sve te slike i vidjeti koja je najbliža onoj slikanoj s profesionalnom opremom, te po tome vidjeti koja je najbolje ispala.

JozoBozo121 kaže...

A ti si tu u deblo u manjini očito po tome što ti se sviđa.

Ne bih se složio da sam u debeloj manjini. U temu su se većinom javili forumaši kojima se fotografije napravljene Huawei uređajem ne sviđaju (jer nisu prirodne); samo je vas tu dvoje ili troje koje brane Huawei i njegovu kameru. A gdje su ostali?

 

Kada kupujem mobitel, ne obraćam previše pažnju na kameru. Važnije su mi druge specifikacije uređaja od kamere. I ne, nemam Huawei uređaj niti ga planiram kupiti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 21:32 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Onak na prvu, bez detaljne analize ovako bi odabrao, ali vidim po rezultatima većina se ne slaže.

 

Kadar: 1C, 2C, 3A, 4C, 5C, 6A, 7B, 8A

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

 

Galaxy S10 Plus vs Sony A7 III Professional Camera

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Ja mislim, i u to sam poprilično siguran, da Huaweijeve fotke nisu ove "ušminkane". Jedina koju je ekipa pogodila je najsvjetlija sa Legićima. Ta je od Huaweija. Sve usporedbe na netu koje gledam ne pokazuju takve "ušminkane" fotke od Huaweija. Bacili nam Bugovci felšu.
A kamera je, bez obzira na software, definitivno bolja od Samsungove i iPhonove.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 22:02 (Great Scott!).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Tu neki spominju "bljeskalicu koja eliminira mrak". Kad bi jedna mala ledica to mogla, profi rasvjetne sustave nitko ne bi kupovao ni montirao. Ledica ili jača varijanta blic djeluje na kratku udaljenost, recimo oko 2m. Jaki dslr blic može dobaciti oko 5-15m. Sve iza 15m je bez ozbiljnih i jakih reflektora posve neokrznuto bilo kakvim on camera svjetlom. Ili imaš rasvjetni sustav i svako svjetlo postaviš blizu onome što želiš osvijetliti. Probaj slikati planinu sa i bez blica, nema razlike. 

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
CyberDemonVZ kaže...

 

Galaxy S10 Plus vs Sony A7 III Professional Camera

 

taj fotic s tim objektivima kosta beskonacno puno novaca..

impresivno je vidjet rezultate u direkt usporedbi, do prije par godina znanstvena fantastika..

 

Keso kaže...

Tu neki spominju "bljeskalicu koja eliminira mrak". Kad bi jedna mala ledica to mogla, profi rasvjetne sustave nitko ne bi kupovao ni montirao. Ledica ili jača varijanta blic djeluje na kratku udaljenost, recimo oko 2m. Jaki dslr blic može dobaciti oko 5-15m. Sve iza 15m je bez ozbiljnih i jakih reflektora posve neokrznuto bilo kakvim on camera svjetlom. Ili imaš rasvjetni sustav i svako svjetlo postaviš blizu onome što želiš osvijetliti. Probaj slikati planinu sa i bez blica, nema razlike. 

 u biti ima razlike, dobijes losiju fotku s blicem, zbog light pollutiona

to mi je najjace kad netko izvali; sto ne upalis blic da uslikas zgradu ili ulicu hahah

za mobitele vrijedi; za sve udaljenije od metar-dva gasi blic jer samo dobijes kontra efekt

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 22:34 (digitall).
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Keso kaže...
Trebalo bi dodati test portreta, realnosti boja u studijskoj meti, i test slike s flashom. Situacija mraka nije realna ni česta uporaba pa je takav test samo mraka skoro pa beskoristan. Rezultat će reći koji mobitel je najbolji za mrak.

 to je odradio Dxomark. Naravno, popljuvani su i njihovi rezultati testiranja.

Ove fotografije koje su dobile par posto glasova dobile su ih samo zato jer neki glasači znaju da nisu snimljene Huaweijem pa se nadaju da će ubosti svog favorita.

Činjenica je da Huawei najviše radi po pitanju fotografije. Neke odluke koje donose su dobre, neke nisu, no oni pokreču industriju dok drugi rade milimetarske korake.

Zašto su im fotografije ovakve kakve su najbolje govore rezultati ove ankete. Zato jer to kupci žele.

 

12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
digitall kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Galaxy S10 Plus vs Sony A7 III Professional Camera

 

taj fotic s tim objektivima kosta beskonacno puno novaca..

impresivno je vidjet rezultate u direkt usporedbi, do prije par godina znanstvena fantastika..

 

 Zaustavi na

, zatim na
. Profesionalni fotoaparat od 17.000kn + objektiv od 8.000kn daju toliko chrome na kontrastnim rubovima da je to za plakati. Osim po bokehu i nešto detalja kad zumiraš u pixel, hebeni mobitel daje bolji rezultat od 25 000kn aparata.

Gledam dalje video...

 

Update: lik ne zna koristiti A7. Fotografije cvijeća su katastrofa. Pola cvijeta u fokusu, pola van. Kao da mora koristiti objektiv na najvećem otvoru. Da je uključio automatiku ili presetse fotografije bi mu ispale 5x bolje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 23:22 (BlueMax).
15 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Microline kaže...

meni C, realno mi izgleda prvi mi je zelena ...

 Crko ti monitor :)

 

sve je moguće ... na šugavom sam TNu 240hz

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 23:53 (Microline).
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

U određenim uvjetima kada flash nije opcija, fotka s legićima je odlična. S druge strane ostale fotke realnih situacija fotkanja mraka, mračnih kadrova koji trebaju izgledati mračno su najlošije na mobitelu koji ih neprirodno osvjetljava. Recimo fotka zgrade HNK je potpuno neprirodna na 1. fotki i zgleda kao nekakav poluuspješni 3D render. Ako se ovim fotkama željelo prikazati koji od ovih mobilnih uređaja bolje umjetnim putem osvijetli fotku onda je pobjednik jasan, ali ako želim odabrati najbolju kameru na jednom od ponuđenih mobitela onda ovaj eksperiment nikako ne ide na ruku uređaju koji ih najviše osvjetljava, jer ih čini potpuno neprirodnim i u konačnici lošim.

 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice