Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

poruka: 71
|
čitano: 19.125
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina".
14 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
krayz1e kaže...
Ivan(4) kaže...

Najčešće zato što ljudi/kompanije/države počnu zarađivati manje nego kad su kredit uzeli, ili zato što investiraju u nešto što im ne donese (dovoljan) prihod. Amerika za sada svoje kredite vraća, kao i ostale zemlje koje si naveo.

 

EDIT: Ne, ne trebaju im kuće, njima upravo trebaju pare. Ja sam elektroinženjer, ali sedim u firmi sa nekoliko bivših revizora i bivšim CFO-om jedne banke, tako da im verujem na reč.

 To je kao da alkoholičaru vjeruješ na riječ da je alkohol dobar za zdravlje.

 Pa dobar je u manjim količinama

15 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

U malo afričko selo, došao jednom gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog majmuna kojeg mu donesu 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i …

… čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.

Kad je ostalo malo majmuna i postalo ih teško uloviti, seljaci su ih prestali donositi. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali loviti. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cijenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj. Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo….

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cijena.

Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezu i oni izvan njega.

 

 
41 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
jozobozo kaže...

U malo afričko selo, došao jednom gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog majmuna kojeg mu donesu 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i …

… čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.

Kad je ostalo malo majmuna i postalo ih teško uloviti, seljaci su ih prestali donositi. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali loviti. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cijenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj. Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo….

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cijena.

Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezu i oni izvan njega.

 

 Tuzna prica

 

:(

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Fake_Alert kaže...

 Lako je tebi pricati kada zivis u Austriji sve ti je divno i krasno. Jesi ti uzeo koji kredit u svicarcima? Sta kazes na to bas me zanima. Mi smo auto uzeli i otplatili ga... No zadnje 2 godine ako se ne varam smo ga placali 700 kn mjesecno vise nego sto je bilo prvih par godina... Mislis da to nije namjesteno, ye right... sve su ubjedivali da su svicarci med i mlijeko. To sto postoje ljudi kojima nije u interesu vracati kredit je drugi par rukava.

 Cijeli svijet na čelu sa švicarskom vladom se urotio da sje.. par tisuća ili desetak hrvata koji su digli kredit u švicarcima, normalno da je namješteo, sve je to proračunata urota protiv hrvatskog naroda i države. To su sve srbi i slovenci izorkestrirali da nam uzmu piranski zaljev.

15 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Bankarima ovo pase jer su prodavali na kraju fiskalne godine, a sad ruse cijenu da opet kupe.

 

 

Ima inace dosta smisla da se investicijski instrumenti ne mogu kupiti na kredit....npr. NYSE dionice koje su bitno manje volatilne od kriptovaluta, imaju kamatu od 28% kad se kupuju na karticu.

 

Dakle njima je ovo win win.

 

Prebacit u USDT, drzat na dolaru i onda refillat po manjoj cijeni...ili u neki manje volatilni coin (JNT, MTN) koji je tek izasao pa ga drze iznad ICO cijene

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
BlackDog22 kaže...
Fake_Alert kaže...

 Lako je tebi pricati kada zivis u Austriji sve ti je divno i krasno. Jesi ti uzeo koji kredit u svicarcima? Sta kazes na to bas me zanima. Mi smo auto uzeli i otplatili ga... No zadnje 2 godine ako se ne varam smo ga placali 700 kn mjesecno vise nego sto je bilo prvih par godina... Mislis da to nije namjesteno, ye right... sve su ubjedivali da su svicarci med i mlijeko. To sto postoje ljudi kojima nije u interesu vracati kredit je drugi par rukava.

 Cijeli svijet na čelu sa švicarskom vladom se urotio da sje.. par tisuća ili desetak hrvata koji su digli kredit u švicarcima, normalno da je namješteo, sve je to proračunata urota protiv hrvatskog naroda i države. To su sve srbi i slovenci izorkestrirali da nam uzmu piranski zaljev.

U Austriji i drugim razvijenim državama su zabranili švicarske kredite jer su znali da će franku porasti vrijednost. Ali su se zato ti krediti mogli bez problema nuditi u Istočnoj Europi. Zanimljivo zar ne?

 

Mnogi ljudi u Hrvatskoj su uzeli švicarske kredite jer su jedino te mogli uzeti. Htio si uzeti kredit u kunama ili eurima, ali je ispalo da ne možeš. Ali evo, mogao si zbog nekog razloga u švicarcima. 

16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Pao je on sad i ispod 7000, ne samo 8000... a koliko god tu neki sad davali thumb downove na ljude koji tvrde da je to korektan potez banaka, i ja smatram da je ovo dobra odluka - tko je pohlepan, nek plaća svojim novcem.
Uvaljivati se u kredit pa svaljivati svoju glupost na obitelj i na kraju banke, ili rabiti ukradene kartice nemožete podržavati, da se na trepavice postavite. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Koji krediti.pa tko dize kredite da bih kupio kriptovalute,ako i je to su mali iznosi,pa vecin nas kupi sitno jer nitko nije siguran kako ce to zavrsit,ocito su banke skuzile da bitcoin jaca iz dana u dan sto im normalno ne odgovara!A ovom biseru koji je reako da ce dignit kredit i kupit kucu,otplatit pa prodat kupit dva stana ili auto drugo do kraja zivota pitam koliko je kredita u zivotu diga i otplatija!!

Trgovanje dionicama je isto iznimno rizicno,burzovni mesetari zive od naivnih ljudi,sto ne zabrane kupovanje nepotrebni stvari,od 65" televizija do kupovanja zimskih aržmana na Madonna di Campiglio na 123 rata...

Ja jedinu zamjerku banaka u HR imam u vidu prevelikih kamata i sugavoj drzavi sa losim placama gdje je otplata kredita jos teza a bez njih u zivotu ne mos stvorit nista!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Chronosus kaže...
naPerk777 kaže...

I onda se ljudi žale kako su banke zločeste, pa zar nevidite kako su dobre i žele nas zaštiti od gubitaka.

Di ste bili kad ste stvarali svjetsku krizu, di ste bili kad je bila afera sa švicarcima, di ste bili 91.

 

EDIT na komentar iznad. Zar stvarno misliš da je bankama cilj zaštiti običnog čovjeka. Pa što više ti trošiš i ulaziš u veći dug to više oni imaju profita od toga. Korištenjem alternativnih metoda plaćanja izbijaš njima novac iz džepa.

 

Da ponovim, taj potez sigurno nije iz altruizma ali činjenica je da je puno ljudi prije 2 mjeseca bacalo sve što ima, i još bitnije - nema u kriptose bez imalo razmišljanja. Takvi su sad u žešćoj banani, a onda u panici idu povlačiti ono što je ostalo umjesto da igraju igru na dulje. Zato kažem, ovo donekle sprijećava ljude da se ubuduće ne ubace u govna iz kojih neće moći ni znati isplivati. Prvo pravilo ulaganja u kriptose: ulaži ono što možeš izgubiti.

 vecina koja ti je dala thumb down na prvom komentaru ne zna sta znaci altruizam.
ne trudi se  

13 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

To je to. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
NEW_MAN kaže...
Kod mene je kamata na stambeni kredit 1,5% ili 2,5% fixno. Najam stana koji je u pola manji od kuce koju mislim kupit je oko 500 eura. Za 1500 na ne znam 25 godina mogu kupit kucu i otici u penziju sa NULA opterecenja jer budem otplatil kredu. Nekretnina ne bude izgubila na vrijednosti i mislim je prodat onaj dan kad zavrsim u penziji jer klinci odavno ne budu u kuci pa mi niti ne treba. Za lovu od kuce kupim stan ili dva a rest zdrobim na gluposti, eventualno dam djeci da razjebu. Fino budem u penziji bez kredita, od viska love koja ostane od prodaje kuce mogu kupit auto svakih 10 godina dok ne umrem, znaci jednom lol.

Cryptovalute su super zamisljene i kad postanu mainstream ja budem prvi koji ih budem koristil. Znaci Wallet i gore denem kolko mi treba za neku kupovinu pa kad sfali dokupim jos, ali sad kak je situacija gdi svaki drek kupuje pa prodaje da zaradi na rastu ili padu u biti unistava svrhu. Kad budem mogel natankat auto, kupit u duckasu nekaj ili otici na godisnji a samim time zasparam 5% ili 10% kolko uzimaju banke, onda budem pocel aktivno koristit cryptovalute. Dok ne dojdemo do te tocke cisto me zaboli za cryptovalute, rastove i padove istih jer nemam novaca za zajebavat se snjima. Imate Forex vec desetljecima i isti k ko s tim cryptovalutama ali sad su one IN pa se upumpava lova. Jos jedan balon u nizu gdi su neki zgrnuli lovu prek noci a neki i ne. Na kraju dana su krive zloceste banke jer je njima u interesu da bankrotirate jer onaj koji nema novaca da placa za njihove usluge te im generira dobit je najbolja musterija, kaj ne?

 

 

Fino si to smislio.... e sad pitaj ove koji su imali par kuća u vukovaru, petrinji, lici...... jel im šta ostalo? Ili za koliko mogu prodati kuće po slavoniji, i nezanimljivim mjestima

11 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
krayz1e kaže...

Ja sam u sukobu sa činjenicama, a ti upravo potkrepljuješ moju tvrdnju. Znači amerika štampa pare bez pokrića i time vraća dio duga. Drugim državama je to zabranjeno. 

Naravno da im ekonomija raste kada štampaju dolar. 

Kako amerika uredno vrača svoje kredite ako im je vanjski dug preko 19 BILIJUNA dolara? 

Kojim je to zakonom zabranjeno državama štampanje novca (jasno njihovog, ne dolara), gdje je taj zakon. Recimo kako to amerikanci mogu zabranit Venecueli da naštampa svojih bolivara koliko go hoće i mogu. Što ovi i čine, ali im mala vajda od tog. Samo bezvrjedni bolivar još manje vrijedi. Oni bi rado štampali dolar, ali to (valjda i ti priznaješ) baš nije, blago rećeno, u redu.

 

A kredit koji nije stigao na naplatu ne treba vraćat. Znaš li ti nekog kome to amerika nije vratila dospjeli kredit, ustvari isplatila dospjele obveznice, jer se to tako radi u naprednom svjetu? Pa da ja u njegovo ime, kad on već neće, zatražim bankrot SAD-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 22:48 (markoBT).
7 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

samo vi prodajite ima ko će kupit

Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
online
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
FOR THE HORDE
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 23:24 (Zoki).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Zoki kaže...

 O na dionicama se svojevremeno i kod nas opekao dobar dio ljudi... To nije nista novo... Velike ribe se igraju.

Mozda sada te 'ribe' uloze u kriptovalute

16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

sutra ćemo garant doznati da su burzu srušili ruski/sjevernokorejski hackeri 

volegradele kaže...

Koji krediti.pa tko dize kredite da bih kupio kriptovalute,ako i je to su mali iznosi,pa vecin nas kupi sitno jer nitko nije siguran kako ce to zavrsit,e mos stvorit nista!

 Precjenjuješ zdravi razum prosječnog pohlepnog kockara. Pardon, "poduzetnika".

marsovac zemaljski kaže...

Banke i oružje su najveće zlo ove planete, više od tog ne smijem napisati jer uvijek ode u raspravu s ljudima gdje TV, stranka, vjera ili nešto treće razmišlja za njih umjesto vlastitog mozga.

Rezultat bude da tada (super)moderatori djele kartone sve u 16, iako su nekad i oni u opisanoj skupini s kojom raspravljam.

 Ja sam prvi koji ne želi koristiti kreditne kartice, nikad im nisam bio dužan, u minusu, posudio od njih ikakav kredit, niti sam sretan jer mi svaki mjesec uzimaju novce za "troškove vođenja računa" koji stoji i ne smeta nikome ni treba vođenje. 
Ali da nema banaka, nisam siguran da bi bilo za današnje mirovine, izgradnju bilo čega ozbiljnijeg ili osiguranje uloga. Ipak postoje kao mehanizmi osiguranja. Kad nema takvih mehanizama, eto jedan mjesec bi imao plaću kojom možeš kupiti 
auto, drugi mjesec nebi  bilo za štrucu kruha jer bi valuta divljala kako bi se rulja ponašala. Dakle, baš sad tako pojednostavljeno naći krivca za sva zla ovog svijeta, to je populizam i površnost. A na kraju je i ironija, jer si se našao s visine rugati da su oni složenijeg percipiranje stvarnosti bez mozga i njima upravlja garant strankavjeratv.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 0:48 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
dabar_solta_V2 kaže...

samo vi prodajite ima ko će kupit

Nitko ne bi ni prodavao kad ne bi bilo onih koji će kupit. Međutim, izgleda da ih je sve manje (kupaca), a ovih drugih sve više.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 0:48 (markoBT).
12 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Razumijem kritike prema kriptovalutama, ali kad netko govori protiv kriptovaluta pa počne kenjati da su banke nevine, nikad nisu radile loše prema ljudima i ako je netko bankrotio sam si je kriv. Za razliku od banaka, kriptovaluta nema "centar" da lobira i kroji si zakone u svoju korist.

E, koliko tupi možete biti? Sereš po jednoj extremi tako da braniš drugu extremu da svoj cilj opravdaš.

Obrazujte se o situaciji, gdje su se pohlepne banke posrale po svjetskoj ekonomiji, desetci milijuna ljudi ostalo bez domova, pitaj boga koliko ih je bez posla ostalo i dan danas imaš posljedice. Ne da banke nisu odgovarale, nego su ih vlade spašavale na leđima građana, yaay!

https://en.wikipedia.org/wiki/Financial_crisis_of_2007%E2%80%932008

Ali ne, banke žele stabilne pametne ljude, nema pohlepe i lobiranja kod njih, ne ne ne, bože sačuvaj, zar ne @Hornet_93?

 

Za one kojima se neda baš čitati, imate veoma dobar, točan film baš na ovu temu.

Serite koliko hoćete po bitcoinu, rudarenju, ku*cu, palcu.

Ali nemojte srat da banke rade u opću korist, a ne svoju.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 3:51 (Et_Tu_Brute?).
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
volegradele kaže...

Koji krediti.pa tko dize kredite da bih kupio kriptovalute,ako i je to su mali iznosi,pa vecin nas kupi sitno jer nitko nije siguran kako ce to zavrsit,ocito su banke skuzile da bitcoin jaca iz dana u dan sto im normalno ne odgovara!A ovom biseru koji je reako da ce dignit kredit i kupit kucu,otplatit pa prodat kupit dva stana ili auto drugo do kraja zivota pitam koliko je kredita u zivotu diga i otplatija!!

Trgovanje dionicama je isto iznimno rizicno,burzovni mesetari zive od naivnih ljudi,sto ne zabrane kupovanje nepotrebni stvari,od 65" televizija do kupovanja zimskih aržmana na Madonna di Campiglio na 123 rata...

Ja jedinu zamjerku banaka u HR imam u vidu prevelikih kamata i sugavoj drzavi sa losim placama gdje je otplata kredita jos teza a bez njih u zivotu ne mos stvorit nista!

 Trenutno otplacujem treci veci kredit, kupovine elektronike za dvadesetak tisuca kuna ne racunam. Znam kolika su mi primanja i koliko sam u stanju kredita uzet a da nisam prezaduzen.

11 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

i bolje da se ovo desi...pa pauza ...slabi nek prodaju....nek se cijena grafpickih vrati na normlau...onda ATH ;D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Et_Tu_Brute? kaže...

Razumijem kritike prema kriptovalutama, ali kad netko govori protiv kriptovaluta pa počne kenjati da su banke nevine, nikad nisu radile loše prema ljudima i ako je netko bankrotio sam si je kriv. Za razliku od banaka, kriptovaluta nema "centar" da lobira i kroji si zakone u svoju korist. ...

 Kad se na "X je sra*e!" odgovori sa "Ali i Y je sra*e!", obično se maši tema, jer tema nije Y, nego X.

 

No, kad već poredimo crypto i banke, sve ono loše što se vezuje za banke ima veze sa njihovom kreditnom aktivnošću. Da li kriptovalute nude bolju, ili makar humaniju alternativu? Ne, jer uopšte nemaju tu komponentu. Šta onda ostaje za crypto? Platni promet? Njega banke zapravo odrađuju krajnje korektno, i neuporedivo bolje nego kriptovalute. Naravno, postoji i ono u šta su se kriptovalute pretvorile, neka vrsta kvazi-asseta, no to je čista kocka.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Želimo si priznat li ne (stvar do pojedinca), mi hrvati još uvijek živimo iznad svojih mogućnosti, a za sve ostalo tu su banke i krediti.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Frk kaže...
Želimo si priznat li ne (stvar do pojedinca), mi hrvati još uvijek živimo iznad svojih mogućnosti, a za sve ostalo tu su banke i krediti.

mda, a negdje drugdje ljudi žive drukčije

a i baloni po svijetu pucaju zato jer "mi hrvati" ne vraćamo kredite

12 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Frk kaže...
Želimo si priznat li ne (stvar do pojedinca), mi hrvati još uvijek živimo iznad svojih mogućnosti, a za sve ostalo tu su banke i krediti.

 

Kako? Tko se zaduži to i vrati, ako ne vrati eto mu Hanže 1709 Fall Creators update s potrebnim papirima i specijalcima na vratima. Eventualno Pernar odgodi stvar na jedan dan.

Ne vjerujem da bi banke o svom trošku podupirale nečiji vanmogućnosni život.

9 godina
neaktivan
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Očekujem skoro osnivanje Udruge Bitcoin jer su sve burze teško prevarile potrošače jer ih nisu obavijestile da je moguće da vrijednost jednog bitcoina naglo padne prilikom sklapanja ugovora o kupoprodaji.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 15:19 (JozoBozo121).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
JozoBozo121 kaže...

Očekujem skoro osnivanje Udruge Bitcoin jer su sve burze teško prevarile potrošače jer ih nisu obavijestile da je moguće da vrijednost jednog bitcoina naglo padne prilikom sklapanja ugovora o kupoprodaji.

 zakasnio si, ekipa već dogovara strategiju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
markoBT kaže...

Kojim je to zakonom zabranjeno državama štampanje novca (jasno njihovog, ne dolara), gdje je taj zakon. Recimo kako to amerikanci mogu zabranit Venecueli da naštampa svojih bolivara koliko go hoće i mogu. Što ovi i čine, ali im mala vajda od tog. Samo bezvrjedni bolivar još manje vrijedi. Oni bi rado štampali dolar, ali to (valjda i ti priznaješ) baš nije, blago rećeno, u redu.

 

A kredit koji nije stigao na naplatu ne treba vraćat. Znaš li ti nekog kome to amerika nije vratila dospjeli kredit, ustvari isplatila dospjele obveznice, jer se to tako radi u naprednom svjetu? Pa da ja u njegovo ime, kad on već neće, zatražim bankrot SAD-a.

 

Zakon o HNB-u nam zabranjuje štampanje NAŠEG novca kao i svim ostalim državama osim Amerike, naravno. I Sjeverne Koree.

Amerika ima 19 bilijuna dolara nevraćenih dugova koje nikada neće vratiti, zapravo sad je već preko 20 bilijuna. 

 

11 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
krayz1e kaže...

 

Zakon o HNB-u nam zabranjuje štampanje NAŠEG novca kao i svim ostalim državama osim Amerike, naravno. I Sjeverne Koree.

Amerika ima 19 bilijuna dolara nevraćenih dugova koje nikada neće vratiti, zapravo sad je već preko 20 bilijuna. 

 

A ko nam brani promjenit zakon o HNB-u? 

7 godina
protjeran
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
krayz1e kaže...
markoBT kaže...

Kojim je to zakonom zabranjeno državama štampanje novca (jasno njihovog, ne dolara), gdje je taj zakon. Recimo kako to amerikanci mogu zabranit Venecueli da naštampa svojih bolivara koliko go hoće i mogu. Što ovi i čine, ali im mala vajda od tog. Samo bezvrjedni bolivar još manje vrijedi. Oni bi rado štampali dolar, ali to (valjda i ti priznaješ) baš nije, blago rećeno, u redu.

 

A kredit koji nije stigao na naplatu ne treba vraćat. Znaš li ti nekog kome to amerika nije vratila dospjeli kredit, ustvari isplatila dospjele obveznice, jer se to tako radi u naprednom svjetu? Pa da ja u njegovo ime, kad on već neće, zatražim bankrot SAD-a.

 

Zakon o HNB-u nam zabranjuje štampanje NAŠEG novca kao i svim ostalim državama osim Amerike, naravno. I Sjeverne Koree.

Amerika ima 19 bilijuna dolara nevraćenih dugova koje nikada neće vratiti, zapravo sad je već preko 20 bilijuna. 

 

Znači ameri smiju sami sebi štampati $$$, jedina zemlja koja to smije i usput su ih drugim zemljama dužni 20 000 000 000 000$ .... 

stvarno su glupi, jbt kupe par tiskarskih strojeva i riješe si sve probleme 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
krayz1e kaže...

Zakon o HNB-u nam zabranjuje štampanje NAŠEG novca kao i svim ostalim državama osim Amerike, naravno. I Sjeverne Koree.

Amerika ima 19 bilijuna dolara nevraćenih dugova koje nikada neće vratiti, zapravo sad je već preko 20 bilijuna. 

 Mislim da nisi u pravu. Tj znam da nisi, pošto postoje i tiskara i kovnica.  One za početak moraju da proizvode fizički novac da bi zamenjivali dotrajale novčanice i kovanice koje su već u upotrebi. No nije ni samo zamena u pitanju, jer valjda ne zamišljaš da je količina kuna u opticaju danas jednaka onoj iz '94.? Nije ni približno. Monetarna baza se takođe menja izdavanjem i kupovinom državnih obveznica - legalna i normalna praksa. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice