Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

poruka: 15
|
čitano: 2.796
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe".
9 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

Od mirisa najdrazi mi je miris para, kako novčanica od 50 i 100 maraka fino miriše

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 7:52 (hanteed).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

- Joj, imam herpes.

- Herpes simplex ili herpes zoster?

- Simplex, znaš ja  sami ti jadnostavan čovjek. 

Inače, i danas neki ljudi na neki način peru zube mokraćom. Onaj toliko hvaljeni karbamid u pastama za zube zapravo je mokrećevina, (NH2)2CO - amid ugljične kiseline (carbonic acid amide = carbamide). 

 
16 0 hvala 7
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

#413 - ne bih u ovo baš bio toliko siguran, što se tiče nastanka (ne nužnosti). Prvo, iz te skupine treba izdvojiti osjetilne organe, poput ušiju i očiju, jer njihova dupliciranost daje direktan i jasan benefit - bolju prostornu sliku, dakle dva oka nisu nastala (točnije reći, zadržala se kao pozitivna mutacija) kao rezerva, već zbog direktnog benefita u funkciji u odnosu na jedan organ. Dalje, postoji mogućnost da su neki organi nastali kao rezerva, ali i tu je benefit jako nategnut - kolike su šanse da dođe do zakazivanja jednog bubrega ili jednog plućnog krila, a da pritom uzrok zakazivanja ne zahvati i drugi ili da samo zakazivanje ne ugrozi čitav organizam (krvarenje, širenje infekcije i slično), bez današnje medicine koja bi to riješila, a koja nije postojala većinu našeg postojanja kao vrste, a kamo li općenito svih vrsta koje imaju te organe duplicirane?

 

S druge strane, razvoj je dosta uvjetovan zakonima fizike i simetrijom, pa je izglednije da su ti organi podijeljeni u dva zbog simetrije, a činjenica da je danas jedan dovoljan bi se mogla objasniti rezervom, ali i lošijim životnim uvjetima u većem dijelu našeg postojanja kao vrste, pri čemu nam je možda stvarno i trebao ukupan kapacitet. I danas imamo neka ograničenja u slučaju gubitka jednog organa (primjerice, ograničen unos soli kod jednog bubrega), tako da benefit ukupnog kapaciteta definitivno postoji.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 11:55 (MrBlc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

- vjerojatno ne želimo znati što su rabili za grgljanje no ako su tad već bili stari, vjerojatno im je bilo svejedno. nadam se da su mladi rimljani bili uviđavniji (na pr. izbjeljivanje češnjakom) 

- lijepo je znati da se možeš razboliti na mnoštvo maštovitih načina a uz malo sreće i osvanuti u posebnoj novinskoj rubrici, u okviru. 

- ovo s parnim organima je zbilja misterij. nema logike baš (osim možda za oči i uši). zakaj onda nemamo dva srca? ili dvije jetre? ili dva pimpeka (i samo jedno jaje po komadu)? 

- negdje davno pročitah da ženska jetra uspije isfiltriarati i do 40% manje alkohola (u odnosu na mušku). očito, jeftinije ih je napiti nego nagovarati. no kak je s lijekovima i ostalom "filtracijskom robom"? kaj se događa ako promijeniš spol? 

- poslije posljednje (dajbože) nesreće s motorom izgubih osjet mirisa (varijanta - udarac o asfalt s kacigom na glavi; bez kacige bih vjerojatno ostao bez "i šire"). i nekak mi nimalo ne fali i čini mi se da je to najmanja šteta, ak već moraš ostati bez nekog od osjeta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

eh... izgleda da je i "Natur-sekt" ili "watersports" ipak rimska izmišljotina...

 

Doc, a što s onom teorijom daje francuska ljubav tj. moda oralnog odnosa proširila herpes?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

Apropos mirisa - svi znate kako mirise ruza, ribarnica ili vanila u kolacima npr.?

sad ih se pokusajte sjetiti bez da iste omirisete ;-) 

 

ljudi mogu pamtiti boje, zvukove i u "glavi" ih reproducirati tj. evocirati ih.

mirise - ne.

 

razaznat cemo ih/"sjetiti se" tek kad ih osjetimo.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
Ajar kaže...

- poslije posljednje (dajbože) nesreće s motorom izgubih osjet mirisa (varijanta - udarac o asfalt s kacigom na glavi; bez kacige bih vjerojatno ostao bez "i šire"). i nekak mi nimalo ne fali i čini mi se da je to najmanja šteta, ak već moraš ostati bez nekog od osjeta. 

Mozda se ljudi oko tebe ne bi slozili.

15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
kerum kaže...
Ajar kaže...

 

Mozda se ljudi oko tebe ne bi slozili.

 sigurno ne bi. rijetko kad i jesu, posebno priznali naknadno da sam imao pravo. ako ni zbog čega drugog, iz inata. tek kad im se štogod od toga dogodi, shvatit će. budale ionako uče samo na vlastitim iskustvima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
nikola kaže...

Apropos mirisa - svi znate kako mirise ruza, ribarnica ili vanila u kolacima npr.?

sad ih se pokusajte sjetiti bez da iste omirisete ;-) 

 

ljudi mogu pamtiti boje, zvukove i u "glavi" ih reproducirati tj. evocirati ih.

mirise - ne.

 

razaznat cemo ih/"sjetiti se" tek kad ih osjetimo.

 

 

 Gubitak osjeta mirisa je jedan od znakova korona. Ja bi se zabrinuo u tvom slucaju. Miris piva i cevapa mogu dozvati da me probudis u sred noci.

15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
pravi_covijek kaže... 

 Gubitak osjeta mirisa je jedan od znakova korona. Ja bi se zabrinuo u tvom slucaju. 

 ofskroz. to se zbilo prije dvadesetak godina (kuc o drvo) i odmah sam vizionarski pomislio da se pretvaram u batmana te da će me netko ugulašiti i tako pokupiti soj pasmine. sve ovo vrijeme sam vješto izbjegavao lonac a onda su me wuhani pretekli. jebga: tko je spor, ne budi mu tvor. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
pravi_covijek kaže...
nikola kaže...

Apropos mirisa - svi znate kako mirise ruza, ribarnica ili vanila u kolacima npr.?

sad ih se pokusajte sjetiti bez da iste omirisete ;-) 

 

ljudi mogu pamtiti boje, zvukove i u "glavi" ih reproducirati tj. evocirati ih.

mirise - ne.

 

razaznat cemo ih/"sjetiti se" tek kad ih osjetimo.

 

 

 Gubitak osjeta mirisa je jedan od znakova korona. Ja bi se zabrinuo u tvom slucaju. Miris piva i cevapa mogu dozvati da me probudis u sred noci.

lako je kad podrignes ili ako je usred noci, onda vala kad ga i malo ga odvalis.

probaj nasuvo.

 

znaci *ne* nakon dvajs s lukom, jogurta te 2 mala piva - ako to crijeva "mogu da podnesu", sto bi reko bill, nego brate nakon posta. ;-)

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
nikola kaže...

Apropos mirisa - svi znate kako mirise ruza, ribarnica ili vanila u kolacima npr.?

sad ih se pokusajte sjetiti bez da iste omirisete ;-) 

 

ljudi mogu pamtiti boje, zvukove i u "glavi" ih reproducirati tj. evocirati ih.

mirise - ne.

 

razaznat cemo ih/"sjetiti se" tek kad ih osjetimo.

 

 

Ako se možeš "sjetiti mirisa", znači da si i njih zapamtio.

Inače ne bi mogao znati kako miriše vanilija...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
Anđeo bez falinge kaže...
nikola kaže...

Apropos mirisa - svi znate kako mirise ruza, ribarnica ili vanila u kolacima npr.?

sad ih se pokusajte sjetiti bez da iste omirisete ;-) 

 

ljudi mogu pamtiti boje, zvukove i u "glavi" ih reproducirati tj. evocirati ih.

mirise - ne.

 

razaznat cemo ih/"sjetiti se" tek kad ih osjetimo.

 

 

Ako se možeš "sjetiti mirisa", znači da si i njih zapamtio.

Inače ne bi mogao znati kako miriše vanilija...

stoji, mozes ga zapamtiti i kasnije detektirati.

 

no nemres si ga reproducirati u glavi.

npr. mozes si zamisliti crvenu boju bez da ju gledas, mozes si otpjevat u glavu devetu ili perkana (sta ko voli),

e vidis, sad si zamisli miris vanilije. 

jel ide?

 

 

6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O herpe

Ide.

Baš u mislima jedem Milku i osjećam okus kao što ti u "mislima"  vidiš crvenog fiću.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#83) - O h
Anđeo bez falinge kaže...

Ide.

Baš u mislima jedem Milku i osjećam okus kao što ti u "mislima"  vidiš crvenog fiću.

 najedem ti se i ja mile milke.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice