Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

poruka: 37
|
čitano: 9.022
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti ".
16 godina
moderator
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

U mrkvu sam oduvijek sumnjao, mlatim je ko zec, a minus isti desetljećima, ali sad sumnjam i u doktoricu koja mi za svaku prehladu sugerira vitamin C. Znači i to je samo još jedan placebo... :(

...
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

Ne radi link na pdf, što i ne čudi, s obzirom da je skraćen (/.../.../)

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

sve ostalo mi je poznato osim ovoga za Grejp... 

 

https://www.bbc.com/news/health-20497086

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 9:10 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Ne podcjenjuj moć placeba, mnogi su ozdravili zbog tog fenomena. Bilo bi dobro da Doc Berecki o placebu napiše koju.
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

Sreća da nisam liječnik, moj rukopis bi i njima izgledao grozan. Kada mi netko od učenika kaže da ima loš rukopis, ja mu samo napišem svoje ime i prezime i oni odmah shvate da mi nisu ni blizu. Štoviše, kada sam išao u osnovnu školu, profa iz hrvatskog me slao na produžnu zbog rukopisa. Često je na mojim testovima i školskim zadaćama pisalo - znanje odličan, zbog rukopisa nedovoljan. Tako je to išlo dok se nisam u osmom razredu pobunio, pa sam na kraju godine imao četvorku iz hrvatskog. Tek u srednjoj i na faksu me nisu gnjavili zbog rukopisa, nego sam imao odlične ocjene. Kada bih ja pisao recepte, ljekarnici bi pobili barem pola mojih pacijenata.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 21:10 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
MrBlc kaže...

Ne radi link na pdf, što i ne čudi, s obzirom da je skraćen (/.../.../)

 Evo ispravnog linka.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

ad 36: ima to svoje duboke kozmičke uzroke. većina je liječnika iz "finih i viđenijih familija" u kojima se klavir svira pod muß, a sviranje i rukopis - no way, jose. nota bene, ni tipkanje im baš ne ide ... 

 

ad 37: ali rvacka mrkva je izvrsna za trganje slabašnih zubiju i nasilno uklanjanje labavih plombi (već 2x popušio). 

 

ad 38: uzimam ovo zdravo za gotovo. neću da me krkani u birtiji prebiju k'o mačku. 

 

ad 39: drugo (drevno rimsko) istraživanje je pokazalo kako je ženama neophodna redovna kura C-vitamina (latinski: "penis bonus, pax in domus"). a tek kad uđeš u tramvaj/autobus, shvatiš koliko je sapun precijenjen. 

 

ad 40: normalno. grejp samo uz travu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 10:18 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
učo kaže...

Sreća da nisam liječnik, moj rukopis bi i njima izgledao grozan. Kada mi netko od učenika kaže da ima loš rukopis, ja mu samo napišem svoje ime i prezime i oni odmah shvate da mi nisu ni blizu. Čak štoviše, kada sam išao u osnovnu školu, profa iz hrvatskog me slao na produžnu zbog rukopisa. Često je na mojim testovima i školskim zadaćama pisalo - znanje odličan, zbog rukopisa nedovoljan.

 nije ti samo rukopis problem... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Miro kaže...

U mrkvu sam oduvijek sumnjao, mlatim je ko zec, a minus isti desetljećima

Britanci su propagirali pricu pocetkom WW2 kako bi od Njemaca sakrili koristenje radara.

Piloti su jeli mrkve pa su bolje "vidjeli" Mesersmite.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 10:28 (wyks).
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Ivan(4) kaže...
MrBlc kaže...

Ne radi link na pdf, što i ne čudi, s obzirom da je skraćen (/.../.../)

 Evo ispravnog linka.

Hvala, korigirao sam i u članku.
Sada bi trebao raditi (ni meni ne otvara na klik, nego na desni klik, pa "Open Link In New Tab"

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
16 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

oni koji uzimaju imunosupresive i kortikosteroide ne smiju grejp ni kao sok ni kao voće jer poništava djelovanje navedenih lijekova 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
miller1985 kaže...

oni koji uzimaju imunosupresive i kortikosteroide ne smiju grejp ni kao sok ni kao voće jer poništava djelovanje navedenih lijekova 

Nedostaje ti citat koji podržava tu tvrdnju.
Nasuprot tome, grapefruit POJAČAVA biološku dostupnost (a time i djelotvornost) kortikosteroida (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21896619)

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 11:54 (Doc Berecki).
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

 

Super su ovo informacije, ali bi mene zanimalo kako kod sapuna stoji glicerinski sapun? Ili je to sve isto u konteksu ubijanja bakterija.

Inače kad je čovjek u prirodi odvojen od tekuće vode i krutog sapuna, dobro dođe antiseptički gel. 

Mada ja pored njega u prirodu furam i onaj sredstvo kaj doktori koriste prije operacije...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Anđeo bez falinge kaže...

sve ostalo mi je poznato osim ovoga za Grejp... 

 

https://www.bbc.com/news/health-20497086

 mislilo se na ovaj grejp. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Doc Berecki kaže...
miller1985 kaže...

oni koji uzimaju imunosupresive i kortikosteroide ne smiju grejp ni kao sok ni kao voće jer poništava djelovanje navedenih lijekova 

Nedostaje ti citat koji podržava tu tvrdnju.
Nasuprot tome, grapefruit POJAČAVA biološku dostupnost (a time i djelotvornost) kortikosteroida (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21896619)

 

Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog, tako da znam šta govorim   kao osoba koja je transplantirana (22,5god. prošlo od transplantacije bubrega),

 

možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive 

inače ja ne vjerujem ameičkim izvorma

 

http://www.svjetskidanbubrega.org/prirucnik-za-bolesnike.pdf 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
9 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

kad smo vec kod svrakopisa, uvijek me zanimalo uce li na faksu da namjerno pisu necitko, ili se boje da obican covjek ne bi skuzio sta je napisao pa mu ukrao posao, ili jednostavno nije fora ako pisu tako da bi to netko mogao procitati, ili ce ga drugi doktori sprdati, ili ispada pametniji, ili..?

neki razlog mora postojati. samo znam da nije nedostatak vremena da bi se te tri rijeci citko napisale na uputnicu nekim slucajem, jer vecinu sad moraju napisati putem tipkovnice fala kurcu vise..

cast onima koji spadaju u 1% iznimaka

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
miller1985 kaže...
...

 

Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog, tako da znam šta govorim   kao osoba koja je transplantirana (22,5god. prošlo od transplantacije bubrega),

 

možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive 

inače ja ne vjerujem ameičkim izvorma

 

http://www.svjetskidanbubrega.org/prirucnik-za-bolesnike.pdf 

 

 

Pa tu ti ne piše da poništava djelovanje imunosupresiva i kortikosteroida. Piše: "Nemojte koristiti sok od grejpa, jer može utjecati na metabolizam lijeka."

Dakle, ti si sam odabrao shvatiti da to znači da poništava, a zapravo pojačava (Docov link), što također nije dobro. 

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Drago kaže...
miller1985 kaže...
...

 

Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog, tako da znam šta govorim   kao osoba koja je transplantirana (22,5god. prošlo od transplantacije bubrega),

 

možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive 

inače ja ne vjerujem ameičkim izvorma

 

http://www.svjetskidanbubrega.org/prirucnik-za-bolesnike.pdf 

 

 

Pa tu ti ne piše da poništava djelovanje imunosupresiva i kortikosteroida. Piše: "Nemojte koristiti sok od grejpa, jer može utjecati na metabolizam lijeka."

Dakle, ti si sam odabrao shvatiti da to znači da poništava, a zapravo pojačava (Docov link), što također nije dobro. 

 

 kako volim kad me uče osobe koje ne znaju moje zdravsteno stanje, i koji nisu doktori nefrologi  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
PzKpfw kaže...

 

Super su ovo informacije, ali bi mene zanimalo kako kod sapuna stoji glicerinski sapun? Ili je to sve isto u konteksu ubijanja bakterija.

Inače kad je čovjek u prirodi odvojen od tekuće vode i krutog sapuna, dobro dođe antiseptički gel. 

Mada ja pored njega u prirodu furam i onaj sredstvo kaj doktori koriste prije operacije...

Sapuni (bilo koji - od glicerinskog sve do tzv. "medicinskih" i "antibakterijskih") u stvari baš i ne ubijaju bakterije.
Oni ih - uz pomoć vode - uklone, speru s kože i tako eliminiraju.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Drago kaže...
miller1985 kaže...
...

 

Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog, tako da znam šta govorim   kao osoba koja je transplantirana (22,5god. prošlo od transplantacije bubrega),

 

možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive 

inače ja ne vjerujem ameičkim izvorma

 

http://www.svjetskidanbubrega.org/prirucnik-za-bolesnike.pdf 

 

 

Pa tu ti ne piše da poništava djelovanje imunosupresiva i kortikosteroida. Piše: "Nemojte koristiti sok od grejpa, jer može utjecati na metabolizam lijeka."

Dakle, ti si sam odabrao shvatiti da to znači da poništava, a zapravo pojačava (Docov link), što također nije dobro. 

 

Kod uzimanja morfija (flaster), pojačava (ubrzava) djelovanje.

 

Na žalost, ovo znam iz osobnog iskustva.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj


miller1985 piše: "Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog..."


...jer dragi tvoj doktor Doc ima  ......................... godina radnog staža i ....................... godina staža po bolnicama.
(molim upisati točne odgovore)

 

 

- - -

 

 

Osim toga, miller1985 piše i: "...možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive"

 

 

Jesi li ti uopće pročitao pdf-tekst na kojega vodi link iz članka? Onako, s razumijevanjem?

 

 

- - -

 

Dapače, miller1985 još piše i: "...inače ja ne vjerujem američkim izvorima"

 

 

Inače, navedeni izvor NIJE američki  :-)

 

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 17:20 (Doc Berecki).
6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

Profesor kod kojeg sam bio najbolji u povijesti škole mi je jednom prilikom savjetova da bi bilo najbolje da zapalim bilježnicu. Rukopis je bio takav da nisam moga niti učit iz vlastite teke.  Danas pišem velikim štampanim slovima, rukopis i dalje izgleda kao hrvatska birokracija.

 

Nego, može li malo detaljnije o mužjačkom dojenju ? Nisam nikad čuo ništa slično.

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Festus kaže...

 

Nego, može li malo detaljnije o mužjačkom dojenju ? Nisam nikad čuo ništa slično.

 

Ima o tome podosta na wbu, od tekstova do videa (googlanjem pojma "male breastfeeding" se dobije lijepa količina rezultata pretrage), a evo ovako nabrzinu samo jedan link:
https://www.babble.com/pregnancy/lactating-men-breastfeeding/

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Festus kaže...

Nego, može li malo detaljnije o mužjačkom dojenju ? Nisam nikad čuo ništa slično.

Laktacija kod muškaraca može biti i simptom tumora hipofize.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Anđeo bez falinge kaže...
učo kaže...

Sreća da nisam liječnik, moj rukopis bi i njima izgledao grozan. Kada mi netko od učenika kaže da ima loš rukopis, ja mu samo napišem svoje ime i prezime i oni odmah shvate da mi nisu ni blizu. Kada sam išao u osnovnu školu, profa iz hrvatskog me slao na produžnu zbog rukopisa. Često je na mojim testovima i školskim zadaćama pisalo - znanje odličan, zbog rukopisa nedovoljan.

 nije ti samo rukopis problem... 

 Popravljeno, smijem i ja ponekad pogriješiti. Podsjećaš me na jednog moga prijatelja, živi grammar nazi.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 21:25 (učo).
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Festus kaže...

Profesor kod kojeg sam bio najbolji u povijesti škole mi je jednom prilikom savjetova da bi bilo najbolje da zapalim bilježnicu. Rukopis je bio takav da nisam moga niti učit iz vlastite teke.  Danas pišem velikim štampanim slovima, rukopis i dalje izgleda kao hrvatska birokracija.

 

Nego, može li malo detaljnije o mužjačkom dojenju ? Nisam nikad čuo ništa slično.

 Čitam o tebi, a skoro kao da čitam o sebi, posebno o nemogućnosti učenja iz vlastite bilježnice. I ja danas pišem samo velikim štampanim slovima ako mi pri ruci nije kompjuter ili netko nešto mora stvarno pročitati od onoga što sam napisao.

dolazim odmah - Godot
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
učo kaže...
Festus kaže...

Profesor kod kojeg sam bio najbolji u povijesti škole mi je jednom prilikom savjetova da bi bilo najbolje da zapalim bilježnicu. Rukopis je bio takav da nisam moga niti učit iz vlastite teke.  Danas pišem velikim štampanim slovima, rukopis i dalje izgleda kao hrvatska birokracija.

 

Nego, može li malo detaljnije o mužjačkom dojenju ? Nisam nikad čuo ništa slično.

 Čitam o tebi, a skoro kao da čitam o sebi, posebno o nemogućnosti učenja iz vlastite bilježnice. I ja danas pišem samo velikim štampanim slovima ako mi pri ruci nije kompjuter ili netko nešto mora stvarno pročitati od onoga što sam napisao.

 

Ja citam o njemu i kontam kako citam o sebi i jos udarim s.s. 

.... sad citam tvoj komentar i wtf ;)

celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Ubojiti

grejp je cool.

narkoman kupi gram kokaina, popije čašu grejpa i ima filing kao da je povukao 5 grama... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
Doc Berecki kaže...


miller1985 piše: "Dragi moj doktore ja imam više staža po bolnicama nego vi radnog..."


...jer dragi tvoj doktor Doc ima  ......................... godina radnog staža i ....................... godina staža po bolnicama.
(molim upisati točne odgovore)

 

 

- - -

 

 

Osim toga, miller1985 piše i: "...možda im ne smeta na kortikosteroide, ali oni su vezani za imunosupresive"

 

 

Jesi li ti uopće pročitao pdf-tekst na kojega vodi link iz članka? Onako, s razumijevanjem?

 

 

- - -

 

Dapače, miller1985 još piše i: "...inače ja ne vjerujem američkim izvorima"

 

 

Inače, navedeni izvor NIJE američki  :-)

 

 

 Američki, engleski, njemački jezik isto sr.... drugo pakovanje 😉 

 

 

Dragi doktore ja sam u bolnici od svog rođenja točnije od drugog mjeseca života pa nadalje i ono što sam prošao ne bih želio ni najgorem neprijatelju 😉. 

 

Ja sam napisao kako su meni doktori rekli i gotovo, 

 

Hvala bogu da nisam vaš pacijent jer bi se brzo posvađali 😎. 

 

Pozdrav

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#8) - Uboj
digitall kaže...

kad smo vec kod svrakopisa, uvijek me zanimalo uce li na faksu da namjerno pisu necitko, ili se boje da obican covjek ne bi skuzio sta je napisao pa mu ukrao posao, ili jednostavno nije fora ako pisu tako da bi to netko mogao procitati, ili ce ga drugi doktori sprdati, ili ispada pametniji, ili..?

neki razlog mora postojati. samo znam da nije nedostatak vremena da bi se te tri rijeci citko napisale na uputnicu nekim slucajem, jer vecinu sad moraju napisati putem tipkovnice fala kurcu vise..

cast onima koji spadaju u 1% iznimaka

 Razlog je vjerojatno potreba vrlo brzog bilježenja, nagađam, nije ni bitno.

Bila je neka inicijativa da se ukine latinski i ostavi samo na jeziku liječnika, to mi se na prvu činilo kao pametan potez.

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice