Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

poruka: 34
|
čitano: 3.859
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Ovo o satiri i paljenju "srbogej" fašnika je paradoksalno... Zašto? Zato što se fašnik uvijek suprostavlja vladajućoj ideologiji. U srednjem vijeku odganizirali su satrične procesije, od kojih je vrjerojatno ostalo naše slavljenje Martinja. Zašto? Zato što je kršćanstvo (katoličanstvo) bila vladajuća ideologija, a crkva temelj državne vlasti. No danas smo došli, čini mi se, u obratnu situaciju. Ideološki temelj vlasti postaje "ravnopravnost" i "ljudske slobode", pa nije  čudo da se ljudi baš s time sprdaju. Ili, da to kažemo na drugi način, inzistiranje na slobodi postalo je novi oblik neslobode. Gledam danas na TV  američki intervju s nekim KKK-klanovcem. On govori sasvim razložno, dapače tolerantno, no to ne spječava voditelja emisije da pokazuje svoje negodovanje i zgražanje. Bez veze. Čovjek je samo rekao da on pripada bjelačkoj, a ne crnačkoj Americi, i da je ponosan na bjelačke korijene Amerike (SAD su stvorili bijelci, a ne crnci. Ili je možda bilo drugačije?) Kad se pravo gleda on nije ništa drugo nego američki nacionalist, a ne unitarist. Dođe mu na isto kao kad u Jugoslaviji nisi smio reći da si Hrvat i da se još - Bože sačuvaj! - ponosiš s time.  No onda se to, u Jugoslaviji, smatralo političkim terorom, a sada se u SAD smatra znakom demokracije. Vraćamo se na staro: "Extrema tanguntur", ili - po  narodski - ni u čemu ne treba pretjerivati. 

 
0 6 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta

Elokventni fašist u odijelu je i dalje fašist. Ovakvo razmišljanje samo pokazuje da netko zaboravljaju da je povijest učiteljica života.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Sta
danen kaže...

 

Čovjek koji stavlja ravnopravnost i ljudske slobode u navodnike i trpa pod ideologiju ima neki suspstancionalni problem imo.

 

> (SAD su stvorili bijelci, a ne crnci. Ili je možda bilo drugačije?)

SAD su stvorili: genocid nad domaćim stanovništvom i eksploatacija njihovih resursa; robovlasništvo, te imperijalistički kolonijalizam globalno.
^ Dobro je da nisi napisao "kršćani su stvorili SAD" ... "all for greater good" :D

 

SAD su u uobičajenom, modernom i normalnom civilizacijskom smislu stvorili ljudi koji su se (između ostalog) zgražali na podjelu ljudi prema bojama:
George Washington, Abraham Lincoln, Martin Luther King Jr (nobelovac btw).
G. W. je doduše naslijedio vlastite robove, ali ih je oslobodio još 1799. - u prvoj godini predsjedovanja. Za druge valjda ne moram napominjati detalje.

 

> Čovjek je samo rekao da on pripada bjelačkoj, a ne crnačkoj Americi 

 

Bjelačka Amerika (degenerične li sintagme), ROFL: 

https://en.wikipedia.org/wiki/White_Americans

Non-Hispanic whites totaled about 197,285,202 or 60.7% of the U.S. population.

Bilo bi mudro zalijepiti si to iznad ogledala.

 

Problem je samo što su vama, religijski / rasno zadrtima, tamnoputi semiti poput Isusa, hispanjoli, melezi itd također "WASP" bijelci - po potrebi.

Živio ti Michael jackson, fetivi bijelac.

 - - -

Dragi moj profesore, u kojoj ti to Yu nisi mogao reći da si Hrvat? Diplomu si dobio i predavao u - kojoj onoj zemlji; pod ćirilicom možda?

Bar od 1975. sam uredno pohodio polnoćke, nikad nas nisu ni legitimirali.

Ove što se danas glasno hrvataju bez razloga, ja bi i danas ispljuskao a ustaševanje tretirao kao i u Austriji, bez iznimke.

Uključujući i moje suborce HOSovce, vritnjak svakom danas za ZDS.

 - - -

Crkva je i danas temelj državne vlasti, ovdje i danas više nego li još za npr Austrougarske.

Parazit 2000+ godina.
Ne sjećam se da je Ivan Miklenić, urednik Glasa Koncila, završio na informativnom razgovoru a kamo li u zatvoru zbog aktivnog rušenja ustavnog poretka ove zemlje.

Isti (i dalje, samo ne toliko javno) tvrdi da Hrvatska ustavno nije sekularna država! U svom katolibanskom biltenu.
Hoćemo o paradoksima?

Najveća ironija i paradoks jest u tome što je upravo Glas Koncila osnovan po 2. Vatikanskom Koncilu, kojeg je glavni zaključak bio upravo - sekularnost, odnosno odvojenost crkve od države i "svjetovne vlasti".  :o

"Smiješno" upravo koliko je i "smiješno" paliti simbole manjina. Čija je i inače, u svakom pogledu, uloga, spriječiti degeneraciju u monokulturu (odnosno pružiti potencijalnualternativu). Upravo mi je nevjerojatno da intelektualac par excellence ne može shvatiti da je multikulturalnost uvjet opstanka svake kulture; svaka civilizacija/kultura/nacija/whatever koja je hendikepirana nemogućnošću prilagodbe stvarnosti, već živi u izmišljenim (a davno i s razlogom zatrtim vremenima), osuđena je na propast.

Uopće ne sumnjam da bi se ovdje/danas našlo dovoljno budala da javno pali i žene, pardon "drugotne", "od đavla nastale" i sl., upravo kao u stara, dobra inkvizicijska vremena.

Jer civilizaciju su ionako stvorili muški (bijelci, katolici...), a ne žene, zar ne? (< naglašavam: ironija, sarkazam - da opet ne bi bilo po autizmu a ne logici)

Sretan vam dan žena, sa zakašnjenjem. Bez prigodne logorske vatrice po mogućnosti.

 

5 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#78) - Statist

Tolerantni Kju Kluks Klanovac?! I isti takav Nacista, Fašista ... Usraša?!?  Isprva sam ostao bez teksta. Potom sam popizdio.

 

Ovo samo potvrđuje da i intelektualci mogu biti pa i jesu glupani ... samo su baš dobri u nećemu (u ovome slučaju u kemiji). 

Već sam jednom stavljao link o ljudskoj gluposti, odn. o tome kako je, u postotcima, jednaki broj budala među A) ne školovanima, B) školovanima i C) super-truper školovanima - i da tu nema nikakve razlike: budala je budala, a udio u svim skupinama je jednak. Hm, vrijeme je da link opet zakačim. 

 

prof. Carlo M. Cipolla, UC Berkeley, USA

- Basic Laws of Human Stupidity; Whole Earth Review  (1987)

http://www.sbperiskop.net/kultura-i-zabava/lifestyle/osnovni-zakoni-ljudske-gluposti

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 13:13 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice