Američkim policajcima savjetovano da ne gledaju u

poruka: 4
|
čitano: 2.222
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američkim policajcima savjetovano da ne gledaju u ".
10 godina
offline
Američkim policajcima savjetovano da ne gledaju u

Previše halabuke oko tih iPhone-a. 

Ako trebaju podatci iz uređaja uz valjan nalog proizvođač bi morao policiji dati mogučnost uvida u podatke. 

Ako proizvođač ne želi izič vlastima u susret u takvim slučajevima ja bi zabranio prodaju njihovih proizvoda.

To je samo moje skromno mišljenje.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Američkim policajcima savjetovano da ne gledaju u

tak je. zažmirite na oba oka jer bute se pretvorili u pajceka. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 12:12 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Američkim policajcima savjetovano da ne gledaj
nicky.sl kaže...

Previše halabuke oko tih iPhone-a. 

Ako trebaju podatci iz uređaja uz valjan nalog proizvođač bi morao policiji dati mogučnost uvida u podatke. 

Ako proizvođač ne želi izič vlastima u susret u takvim slučajevima ja bi zabranio prodaju njihovih proizvoda.

To je samo moje skromno mišljenje.

 Pa to i je tako, samo što američki zakonodavni sustav ne funkcionira baš kao naš i veća pozornost se pridodaje nekim stvarima, recimo kao što je zaštita osobnih podataka i nenearušavanje privatnosti i sl. Tako da dobit nalog suda nije kao kod nas, tamo moraš imat jako jako jako dobar razlog da ti sud da nalog. I onda ako uz to imaš kompaniju koja se zalaže, kao zalaže, za zaštitu osobnih podataka i koja će svaki nalog pobijat na sudu, a hvala bogu novca za parničenje imaju i previše onda se otključavanje mobitela razvuće na par mjeseci ili godina. Osim toga, ako ne postoji zakon koji bi to branio, ti kao proizvođač možeš napraiti sustav gdje jednostavno ne možeš ni ti otključat podatke bez obzira da to možda i želiš. 

 

A nije to kao kod nas da čovjek sjedi 2 godine u istražnom zatvoru (što je van pameti da nešto takvo može postojati u normalnoj zemlji) tamo imaš 24/48h u kojih policija/tužitelj mora odlučiti da li će te optužiti ili ne i ako hoće moraju imat spremne dokaze jer suđenje ne počinje za godinu i pol nego za par dana moraju predstaviti sve dokaze koje imaju kako bi se obrana pripremila, a uvođenje novih dokaza opet nije samo tako jednostavno.

 

S tim da to čak nije toliko ni bitno u konkretnim slučajevima kao dokaz, nego je problem ako tebi trebaju podaci zbog hapšenja nekog drugog, terorističkih prijetnji, i sl. stvari koje su uvjetovane vremenski. Dok ti otključaš mobitel svi drugi upleteni se već odavno razbježali.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Američkim policajcima savjetovano da ne gledaj
zato da bi se izbjegle takve za službe sigurnosti "neugodne" situacije je uveden Patriot Act

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Patriot_Act
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice