Američke vlasti neće zabraniti žarulje sa žarnom n

poruka: 122
|
čitano: 21.202
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američke vlasti neće zabraniti žarulje sa žarnom n".
14 godina
odjavljen
offline
Re: Američke vlasti neće zabraniti žarulje sa žarn
mbaksa kaže...
Jakovp kaže...
mbaksa kaže...
Šteta jedino što su tako slabe. Rasvjetna tijela za E27 žarulje obično primaju samo po jednu takvu žarulju, eventualno dvije... Praktički nikad ne idem u Lidl (nemam ga u blizini), ali ako se nađem blizu jednog, kupit ću takve - baš me zanima koliko im je dobra boja u stvarnosti.

 Ja bih rekao da malo lažu. Ili čak puno

Ne bi smjeli, ipak su na europskom tržištu i zbog toga bi mogao netko nastradati (trgovin ili uvoznik, ako nitko drugi).

 

Ćemo da vidimo. Mislim da sam i kod nekih drugih vidio takve "filament" žarulje s višim CRI-em.

 Možda je to nešto slično kao PMPO kod zvučnika lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
moderator
online
Re: Američke vlasti neće zabraniti žarulje sa žarn
Jakovp kaže...
Možda je to nešto slično kao PMPO kod zvučnika lol

Nije. Ha, kad malo bolje čovjek razmisli... Hm... Možda i je, u nekom širem smislu.

 

Pisao sam nešto više o CRI-u u ovoj poruci. Znači, žarulja možebitno ima doista izmjeren tako visok CRI (Ra), no to ne znači nužno da su je teško razlikovati od obične žarulje (TLCI joj može biti i značajno različit od žarulje sa žarnom niti; zapravo već bi i u Re-u moglo biti značajnih odstupanja) - ovisno o tome u kojim bojama ima odstupanja.

 

A na kraju krajeva, možda su lagali. Naginjem tome da nisu lagali, jer su ipak na europskom tržištu, ali opet - to nije poznata marka, koja si ne bi mogla dozvoliti fejkanje specifikacija.

 

###

 

Dodat ću još i ovo: industriji LED žarulja ispočetka je bilo u interesu da koriste takvu smećarsku mjeru kao što je CRI (Ra), jer su im žarulje na papiru izgledale bolje nego što stvarno jesu. E sad, ako će početi proizvoditi žarulje sa stvaaaarno kvalitetnim fosforima, možda će i promijeniti mjeru u Re ili TLCI ili štoveć, kako bi pokazali da su se odmakli od žarulja s visokim Ra, koje su možebitno imale značajna odstupanja, koja se nisu vidjela indeksu Ra, ali su se vidjela u stvarnosti, u praksi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 20:28 (mbaksa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice