AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo ponos

poruka: 95
|
čitano: 22.761
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo ponos".
7 godina
offline
AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo ponos

Očito sam ja jedini koji je imao problema i s ATI/AMD i Nvidijom 

Pogotovo kaj se drivera tiče, tu ispadne da Intel grafika ima najmanje problema.

 

A ovo kaj se tiče DDU i reinstalla Windowsa, slažem se, desetka je puno obzirnija pri promjeni hardvera.

Ali poučen iskustvima iz prošlosti, rađe potrošim pola sata na reinstall (jer sam si sve lijepo organizirao pa brzo ide) nego gubiti par sati da osposobim stroj.

To valjda spada pod preventivno održavanje, izgleda da sam rođeni logističar.

A i bar su onda friški Windowsi gore...

 

(i obavezno isključiti update desetke, malo prevelika lutrija za one koji ne vole gubiti dane na osposobljavanje kompa kad update sve sjebe).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 16:41 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo p
Envy kaže...
..

Pisalo se to tamo oko Windows Insider Preview, da je to valjda zbog toga što je u Insider verziji puno toga otključano.

I nikad nikakvih problema.

 -može win svašta ali MS ne dozvoljava, do tad je bio npr omogućen live (win na stikiću..) uz VM i ostale fičere zgodna stvar i win najnormalnije boota (može to i w7..) osim problema licence, tj ms to ne želi za juzere. Zato nisu usporedive takve verzije-buildovi s 'normalnima'.. tj nije problem win, nego interesi-licence-novac.

-live može najnormalnije imati instalirane razne drivere, npr intel+nv+ati.. i sve radi, ccc, nccp.. tj ovisi na kojem HWu bootaš, samo kad je novi hw treba povuči potrebne drivere+reboot drugo paljenje na jendom prepoznatom hwu je normalno i sve radi, ništa se ne buni (cp ikone u systrayu) itd.

-to je bilo omogućeno do 9.8 builda, tad službeno izlazi w10. .. do tad je build bio 6.3-6.4 (sporedno kako ćemo nazvati win, 7-8-10). Mrtav killswitchem čim povuče novi datum, pa je uzaludno pokušavati napraviti ga (nije problem live nego kill.. nakon prvog spajanja na ms server.. idući boot).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo ponos

Novi sam vlasnik RX 5700 XT Pulse i nisam koristio AMD godinama i sada vidim da u igrama pada gpu usage tj. gpu clock pada sa cca 2000 Mhz na cca 1500 a ponekoda još i jače  i tada pada fps za cca 20 frame-a. Može neki savjet kako to riješiti, da nema tih jakih frame dropova. Možda neki lock gpu clocka ili nešto drugo.

 

Hvala puno.

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo p
Luc989 kaže...

Novi sam vlasnik RX 5700 XT Pulse i nisam koristio AMD godinama i sada vidim da u igrama pada gpu usage tj. gpu clock pada sa cca 2000 Mhz na cca 1500 a ponekoda još i jače  i tada pada fps za cca 20 frame-a. Može neki savjet kako to riješiti, da nema tih jakih frame dropova. Možda neki lock gpu clocka ili nešto drugo.

 

Hvala puno.

 Kako ti se kreću temperature? To zvuči kao pregrijavanje tj kartica smanjuje takt da bi bila hladnija. Normalno ne bi smjela ići ispod 1800. Dok si u igi stisni shift+ctrl+o pa će ti se pojaviti mali overlay sa podacima među kojima je i temperatura, pa ju pratiš u realnom vremenu.  Kakvo kućište imaš, i ventove u njemu?

 

Ok, sad sam vidio, imaš jedno od najgorih kućišta ikada, popularni hotbox:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 19:46 (Jakovp).
12 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 5700 XT i 5700 - Radeon ponovo p
GPU temp. mi je max 70 °C..i ja sam prvo pomislio na temp. iako je bila malo iznad 70, pa sam fan curve podesio na agresivnije hlađenje.

Evo, u Jedi fallen order 1440p, high detalji, stojim na mjestu.
Svake pola sekunde fps ide od 60-80, gpu util. 10%-90%, gpu sclk od 400-2000 MHz, gpu pwr od 50-230 W, temp. je 63 °C
Luc
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 19:50 (Luc989).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice