AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550

poruka: 47
|
čitano: 7.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550".
7 godina
offline
AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550

zanimljivo..

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Bur33k kaže...
Polaris+1600af+b450m je gaming na budžet ali to su kompromisi.

Polaris će biti ok samo ako ga performansama ne dostigne APU Ryzen 4000 sa Vegom na 7nm. Iako je to više vjerojatno za Ryzen 5000 zbog ddr5.

Ali da, 1600AF je best buy kako god okreneš samo da ga ne ukinu ili mu cijena ne ode preko 1000kn.

B550 bi trebale donijeti pcie 4.0 a uz nižu cijenu nego X570 i nema smisla biti na staroj tehnologiji.

Još vidimo što će biti.

Gaming na budžet ne mora biti na minimum minimuma za kupovinu ali sigurno nije i kupovina high end komponenti. Traži se neka zlatna sredina.

 Kakve koristi ima neko ko kupi plocu sa pcie 4.0 a igra igre? A ovo drugo da nema smisla biti na staroj tehnologiji je idiotarija na kvadrat, prelazak na nove tehnologije se uvijek upocetku placa premium a donosi minimum benefita.

11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
R4zOR229 kaže...

 Kakve koristi ima neko ko kupi plocu sa pcie 4.0 a igra igre? A ovo drugo da nema smisla biti na staroj tehnologiji je idiotarija na kvadrat, prelazak na nove tehnologije se uvijek upocetku placa premium a donosi minimum benefita.

ako ne mijenjaš hw često, itekako ima smisla uzeti noviju tehnologiju

recimo da matična kakvu sam uzeo klincima za g2400, asus b450 tuf pro gaming, sad košta 800+ kuna, a da će ista takva uskoro izaći u b550 izdanju za slične novce, neka bude i 100 kuna skuplja

 

da sad, nakon punih šest godina, idem nadograđivati svoj komp na novi, pričekao bi b550 jer znam da vrlo vjerojatno proc i matičnu neću mijenjati idućih 5-6 godina

netko tko to mijenja hw svakih par godina to gleda drukčije, meni je bitno da možda i za 4-5 godina samo nadogradim grafu, koja bi tada već u srednjem rangu mogla biti ograničena s pcie 3.0

 

međutim, kako još i sad sasvim dobro igram većinu igara koje me zanimaju, pričekat ću izlazak ddr5 i pcie 4.0 ploča i onda upgrejdati 

tim više jer ova amd platforma dolazi svojem kraju, pa i prednost podrške budućih procesora nije bogzna kakva

15 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550

Prvo tesko da ce srednji rang graficki za 4-5 godina iskoristavati pcie 4.0, postotak poboljsanja kod novijih serija je sve manje a postat ce i jos manji jel je sve teze postici neki napredak, sta mislis zasto su uveli ray tracing pa treba nesto prodati novu karticu jel tesko da ce poboljsanje od 5-6% u odnosu na prijasnju generaciju. Uostalom ako i promjenis graficku nakon tolko godina a cpu ostane isti, on ce kociti tu karticu a ne pcie 3.0. A kaj se ddr5 tice, eventualno ak mislis cekat jos dvije godine, mogo si do sada vidjeti da su cijene memorije godinu dvije nakon izlaska na trziste jako visoke i da ih se stvarno neisplati kupovati a do tada mozda dobimo i novi PCIE standard.

9 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 ti je potpuno odgovorio na što sam ciljao. Biti miran par godina i eventualno zamijeniti GPU.

Ove nove tehnologije na koje mislim su već postojeće u X570 i tu ih plaćamo previše.

Da, gaming može biti jeftiniji i ne mora se puno ulagati.

@picajzla0707 i ja bih čekao ddr5 ali mi se čini da će to biti plaćanje premiuma o kojem priča R4zOR229.
Iako APU na ddr5 tvojim klincima ne treba gpu pa je tu ušteda.



SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
R4zOR229 kaže...

Prvo tesko da ce srednji rang graficki za 4-5 godina iskoristavati pcie 4.0, postotak poboljsanja kod novijih serija je sve manje a postat ce i jos manji jel je sve teze postici neki napredak, sta mislis zasto su uveli ray tracing pa treba nesto prodati novu karticu jel tesko da ce poboljsanje od 5-6% u odnosu na prijasnju generaciju. Uostalom ako i promjenis graficku nakon tolko godina a cpu ostane isti, on ce kociti tu karticu a ne pcie 3.0. A kaj se ddr5 tice, eventualno ak mislis cekat jos dvije godine, mogo si do sada vidjeti da su cijene memorije godinu dvije nakon izlaska na trziste jako visoke i da ih se stvarno neisplati kupovati a do tada mozda dobimo i novi PCIE standard.

 na 2080ti je pcie postao usko grlo, doduše minimalno no pokazuje kakvo će stanje biti u budućnosti - link

gtx 1070 koju imam je nekakva srednja klasa, jača je od ranijeg flagshipa gtx 980ti

za 4-5 godina stignu izaći dvije nove serije, čak i sa slabijim napretkom srednja klasa neke gtx/rtx 4070 (ili kako će se već zvati) će vjerojatno biti i jače uskraćena na pcie 3.0 od sadašnje 2080ti

 

ray tracing se uvodi iz sasvim drugih razloga, napredak iz serije u seriju grafa daleko je veći od 5-6% (nije to intel otprije par godina)

cpu poput r5 3600 ili neki budući te klase teško da će kočiti grafu srednjeg ranga 

Bur33k kaže...
@picajzla0707 i ja bih čekao ddr5 ali mi se čini da će to biti plaćanje premiuma o kojem priča R4zOR229.
Iako APU na ddr5 tvojim klincima ne treba gpu pa je tu ušteda.

 ne namjeravam uletit grlom u jagode prvim mjesec dana, malo pričekat i sve će se to poravnat

klincima je zasad dobar g2400, eventualno kasnije ide grafa i moooožda neki jači cpu, al o tom potom

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 17:54 (picajzla0707).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 kaže...

 na 2080ti je pcie postao usko grlo, doduše minimalno no pokazuje kakvo će stanje biti u budućnosti - link

Hmm, kako je postao usko grlo? Koliko ja vidim tek je "na pola puta", tj. skoro pa je i x8 dovoljno za full performanse, fali nekih 2-3%. Dakle PCIe 3.0 X16 je vrlo vjerojatno dovoljan i za nadolazeći flagship..

Međutim DDR5 bi mogao biti od velikog značaja, pogotovo ako pogledate koliki bandwidth prema "RAM-u" će imati nove konzole, a koliki imamo trenutno na DDR4.

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Kaby kaže...
picajzla0707 kaže...

 na 2080ti je pcie postao usko grlo, doduše minimalno no pokazuje kakvo će stanje biti u budućnosti - link

Hmm, kako je postao usko grlo? Koliko ja vidim tek je "na pola puta", tj. skoro pa je i x8 dovoljno za full performanse, fali nekih 2-3%. Dakle PCIe 3.0 X16 je vrlo vjerojatno dovoljan i za nadolazeći flagship..

Međutim DDR5 bi mogao biti od velikog značaja, pogotovo ako pogledate koliki bandwidth prema "RAM-u" će imati nove konzole, a koliki imamo trenutno na DDR4.

 je istina je, to je na ×8, na ×16 nema problema, no svejedno ću radije gledati novi standard u ovom trenutku

pogotovo što planiram i nvme ssdove uzimat u novu konfu, a ako staviš dva onda ti (ako se ne varam) kreše pcie na ×8

 

ddr5 čekam zato jer mi upgrejd nije hitan, pa kad ću već slagat novu konfu za 5-6 godina korištenja, onda mi se i to čini da je bolje uzet novo, nego ddr4 koji je na zalasku

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 kaže...
Kaby kaže...
picajzla0707 kaže...

 na 2080ti je pcie postao usko grlo, doduše minimalno no pokazuje kakvo će stanje biti u budućnosti - link

Hmm, kako je postao usko grlo? Koliko ja vidim tek je "na pola puta", tj. skoro pa je i x8 dovoljno za full performanse, fali nekih 2-3%. Dakle PCIe 3.0 X16 je vrlo vjerojatno dovoljan i za nadolazeći flagship..

Međutim DDR5 bi mogao biti od velikog značaja, pogotovo ako pogledate koliki bandwidth prema "RAM-u" će imati nove konzole, a koliki imamo trenutno na DDR4.

 je istina je, to je na ×8, na ×16 nema problema, no svejedno ću radije gledati novi standard u ovom trenutku

pogotovo što planiram i nvme ssdove uzimat u novu konfu, a ako staviš dva onda ti (ako se ne varam) kreše pcie na ×8

 

ddr5 čekam zato jer mi upgrejd nije hitan, pa kad ću već slagat novu konfu za 5-6 godina korištenja, onda mi se i to čini da je bolje uzet novo, nego ddr4 koji je na zalasku

 

Da, imaš pravo samo si fulao generaciju   2080ti je prva grafa koja je zapunila pcie 2.0 x16 i to jedva, pri većim framerateima. Dakle imamo lufta na 3.0 za još dupo jaču grafičku, e sada kada će to biti je pitanje pošto su napretci iz gen u gen sve manji. Pogledajmo koje godine je izašao pcie 2.0 i koliko je trebalo da ga se 100% optereti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Jakovp kaže...

Da, imaš pravo samo si fulao generaciju   2080ti je prva grafa koja je zapunila pcie 2.0 x16 i to jedva, pri većim framerateima. Dakle imamo lufta na 3.0 za još dupo jaču grafičku, e sada kada će to biti je pitanje pošto su napretci iz gen u gen sve manji. Pogledajmo koje godine je izašao pcie 2.0 i koliko je trebalo da ga se 100% optereti.

 ja govorim o nadogradnji grafe za 4-5 godina, tad će biti puno jače grafe

a sad na matičnu staviš 2× nvme ssd i pcie 3.0 ti pada na ×8 - eto ti problema

je, priznam da je to sad rijetko kome problem, no za koju godinu nitko i neće uzimati išta drugo osim nvme ssd-ova

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 kaže...

 je istina je, to je na ×8, na ×16 nema problema, no svejedno ću radije gledati novi standard u ovom trenutku

pogotovo što planiram i nvme ssdove uzimat u novu konfu, a ako staviš dva onda ti (ako se ne varam) kreše pcie na ×8

ddr5 čekam zato jer mi upgrejd nije hitan, pa kad ću već slagat novu konfu za 5-6 godina korištenja, onda mi se i to čini da je bolje uzet novo, nego ddr4 koji je na zalasku

Ne kreše PCIe na x8, ima dovoljno stazica i za dva NVMe, barem na X570, iako ne znam čemu potreba za dva umjesto jednog većeg.

S obzirom da će Zen3 tek krajem godine, mislim da će tako AM5/DDR5 najranije tek sljedeće ljeto ili zimu, a dok cijene (pogotovo RAM-a) dođu na svoje to smo već u 2022. godini.. 

 

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Kaby kaže...

Ne kreše PCIe na x8, ima dovoljno stazica i za dva NVMe, barem na X570,

 

...iako ne znam čemu potreba za dva umjesto jednog većeg.

 eh na x570, te su meni preskupe, b550 će biti puno pristupačnije, a sa pcie 4.0 neće biti problema sa stazicama i propusnosti dugo vremena

 

radi aktualne cijene i nadogradnje, prvo uzeš neki od 500gb za os i ostaviš hdd za poćetak, kasnije kad dodatno padnu cijene uzmeš još jedan nvme ssd od 1-2tb

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Kaby kaže...

 iako ne znam čemu potreba za dva umjesto jednog većeg.

 

 

 

Raid, backup, nesto trece?

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 kaže...

 eh na x570, te su meni preskupe, b550 će biti puno pristupačnije, a sa pcie 4.0 neće biti problema sa stazicama i propusnosti dugo vremena

radi aktualne cijene i nadogradnje, prvo uzeš neki od 500gb za os i ostaviš hdd za poćetak, kasnije kad dodatno padnu cijene uzmeš još jedan nvme ssd od 1-2tb

Da, mislim da će B550 imat isto stazica, ali neće sve bit Gen4.. 

Ne znam, ja volim minimalizam pa makar platio malo više, tako da i ja čekam B550 da vidim ponudu ITX ploča pa da dočekam 3700x/4700x i složim ovako nešto.. dosta mi više ATX ploča, sata kabela, kejsova i po podu i po stolu.  

 

Friday kaže...

Raid, backup, nesto trece?

Raid baš i ne trebam, nisam neki zahtjevan korisnik, a backup i ovako imam složen.. ovaj sad ssd od 2TB mi je na 2 particije, manja od 128gb(da, 128 :)) na kojoj su winsi i osnovni programi, sve ostale piiiiz na drugoj(igre, virtualke, download itd), a u acronisu je složen svako 2 tjedna full backup cijele c particije(+ nevidljive od windowsa) koji se odradi u roku min(cca 15-20gb veličina), a taj backup onda seli na NAS.. a osobne bitne stvari su većinom na NASu a i offline na par diskova i mem kartica..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 20:29 (Kaby).
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Kaby kaže...

Ne znam, ja volim minimalizam pa makar platio malo više, tako da i ja čekam B550 da vidim ponudu ITX ploča pa da dočekam 3700x/4700x i složim ovako nešto.. dosta mi više ATX ploča, sata kabela, kejsova i po podu i po stolu.  

pa dobro, meni osobno ne smeta toliko kućište na stolu, iako sam i ja prešao na matx ploče radi mini verzije arc fractala koju sam dobio upola cijene

ali da, sata kablove namjeravam ukinuti u novoj konfi, samo nvme

naravno, ne od starta jer mi je to ipak malo previše odjednom

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

Da, imaš pravo samo si fulao generaciju   2080ti je prva grafa koja je zapunila pcie 2.0 x16 i to jedva, pri većim framerateima. Dakle imamo lufta na 3.0 za još dupo jaču grafičku, e sada kada će to biti je pitanje pošto su napretci iz gen u gen sve manji. Pogledajmo koje godine je izašao pcie 2.0 i koliko je trebalo da ga se 100% optereti.

 ja govorim o nadogradnji grafe za 4-5 godina, tad će biti puno jače grafe

a sad na matičnu staviš 2× nvme ssd i pcie 3.0 ti pada na ×8 - eto ti problema

je, priznam da je to sad rijetko kome problem, no za koju godinu nitko i neće uzimati išta drugo osim nvme ssd-ova

 To je, kod ploča koje tako rade bi moglo biti problema u budućnosti. I meni stiže jedna takva ploča i imam dva nvme diska, pa će mi grafa biti na x8.

 

nvme is life

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD najavio nove Ryzene 3 i čipset B550
Jakovp kaže...

nvme is life

 zamisao da se riješiš sata kablovinja i pripadajućih kablova za napajanje, mmmmmmmmmm

štoš, kad nema ništa drugo pametno, onda boleština prelazi na takve pizdarije

najprije je bilo da bude što tiše, pa se kupuju be quiet ventovi i hladnjak, pa preserans napajanje, sad je nvme u primislima... tko zna što slijedi dalje, nadam se ne rgb

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice