2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

poruka: 138
|
čitano: 18.805
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj".
14 godina
neaktivan
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

nije ni cudo sto mrzim tehnokrate, citajuci komentare ljudi koji citaju Bug, koji su kobojagi informaticki pismeni, ali zato politicki razmisljaju kao najveci fasisti sa idejama sterilizacije i ubijanja siromasnih za probleme kapitalizma. Hvalite Bill Gatesa, Jeff Bezosa, Elona Muska, a slijepi ste da uocite da su oni glavni krivci zbog cega pola stanovnistva umire od gladi. Pitam se zasto, da nije zato sto imaju ukupno para kao najsiromasnijih milijardu ljudi. Te pare nisu dosle odjednom, ne mogu se zaraditi mukotrpnim radom cak kad bi zivjeli 100 hiljada godina, to samo dolazi od eksploatacije radnika i kradje svjetskih razmjera

Moj PC  
4 7 hvala 0
16 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

 Korištenjem klimatskih modela i statističke analize znanstvenici su došli do zaključka

Ovo je ključna misao iz članka, jer vjernici iz Crkve Presvetlog Zatoplenja žive/rade u nekom svom izmišljenom svijetu i pri tom fantaziraju sve u 16. Klasična metoda predviđanja budućnosti bacanjam graha/grafa/modela.

 

A ovih naših 550 širitelja praznovjerja/panike triba deportirat pod hitno u npr.Svalbard da broje polarne medvjede/snježne pahuljice. Mislim da bi isto bilo korektno da 22000 nepotpisnika tog ispraznog pmafleta izađu u javnost i prekinu ove budalaštine, jer bi se mogle otet kontroli i nanijeti nesagledive štete.

Slično triba učinit sa paničarima koji po Zagrebu zadnjih dana šire dezinformacije/uznemiravaju napaćeni narod. Njih triba deportirat tj. poslat na 'nagradno' zimovanje u npr. El Aziziu. Neka tamo metodično brojke zrnca pijeska u pustinji.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 9 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
deni146 kaže...

nije ni cudo sto mrzim tehnokrate, citajuci komentare ljudi koji citaju Bug, koji su kobojagi informaticki pismeni, ali zato politicki razmisljaju kao najveci fasisti sa idejama sterilizacije i ubijanja siromasnih za probleme kapitalizma. Hvalite Bill Gatesa, Jeff Bezosa, Elona Muska, a slijepi ste da uocite da su oni glavni krivci zbog cega pola stanovnistva umire od gladi. Pitam se zasto, da nije zato sto imaju ukupno para kao najsiromasnijih milijardu ljudi. Te pare nisu dosle odjednom, ne mogu se zaraditi mukotrpnim radom cak kad bi zivjeli 100 hiljada godina, to samo dolazi od eksploatacije radnika i kradje svjetskih razmjera

 Vjerujem da bi riješio ko i tvoji antifa kolege sve probleme svijeta, anarhističkim prosvjedima razbijajući inventar grada i javni prijevoz.

Drugo ni ne znate.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

proizvode za ovih 20% najbogatijih koji imaju zasad dovoljno para da kupe te produkte. Eko fasisti su takodjer oni koji rasisticki razmisljaju, da bijela "rasa" opstane, a afrikanci i azijati nestanu. Dobro ja znam ko je u planu da nestane kada neko spominje smanjenje stanovnsista na 3 milijarde. Vi tehnokrati obozavate super bogate i mrzite siromasne, takodjer mislite da za svaki problem postoji neko magicno rjesenje u vidu nove sci fi tehnologije koji ce neki nepoznati genije u buducnosti stvoriti, s time sto pod kapitalizmom ta tehnologija prvo mora biti profitabilna. Tih 100 najvecih korporacija je krivo zasto imamo globalno zagrijavanje koje ce se samo pogorsati ako ne dodje do ogromnih sistematskih promjena , zasto pola svijeta gladuje, zasto imamo stalno nekakve ratove zarad imperijalizma i resursa, zasto je sada u Australiji umrlo vise od milijrdu zivotinja i izgorila povrsina veca od Hrvatske itd

14 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

@memulica

 

a gle, ti bi mogao brojati zrnca pijeska, zabio se glavu kao noj u rupu i sad "lalalalalalalalalalalaaš" svoje o "Crkvi Presvetog Zatopljenja", a ne želiš ni sebi priznati da su sve promjene koje su takve da se nepobitno primijete unutar jednog ljudskog vijeka, vrlo vjerojatno prouzročene od ljudi...

 

ne znam, nisam primijetio da je grunuo 500 metarski meteorit kod Yucatana u zadnje vrijeme...

 

ali opet, možda ja nisam tako tankoćutan poput tebe...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:16 (Stric_Jura).
11 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
deni146 kaže...

to i ja kazem. Vrijeme je za anarhisticku revoluciju. Rijesimo se super bogatih i kapitalistickog sistema koji je kriv za ovu situaciju u kojoj smo

 samo vas molim da nam ovaj put doista uvedete pravi komunizam, a ne onu izliku od socijalizma koju ste nam podvalili 

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

interesantno da njemacka altright politicka stranka AFD i slicni neonacisti koriste iste argumente da su naucnici i normalni ljudi koji govore i upozoravaju o globalnom zatopljenju "panicari" , da sire "dezinformacije" i "uznemiravaju narod"

14 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
picajzla0707 kaže...
deni146 kaže...

to i ja kazem. Vrijeme je za anarhisticku revoluciju. Rijesimo se super bogatih i kapitalistickog sistema koji je kriv za ovu situaciju u kojoj smo

 samo vas molim da nam ovaj put doista uvedete pravi komunizam, a ne onu izliku od socijalizma koju ste nam podvalili 

 a ne, ja hoću i sindikalne svinjske polovice !!!

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Bitno je samo jedno - da su bogati sve bogatiji...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

ja sam ionako protiv autoritarne ljevice koja preko jednopartijskog komunistickog birokratskog sistema nije nikad uvela komunizam. Zato sam anarhista, dati moc narodu demokratskim putem, da ne vlada neka elitisticka manjina za nas.

14 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

e deni, anarhija uvijek na kraju iz bezvlašća krene u svevlašće i završi u strahovladi...

 

narod demokratski izabire u nas dvije partije istog porijekla...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
deni146 kaže...

ja sam ionako protiv autoritarne ljevice koja preko jednopartijskog komunistickog birokratskog sistema nije nikad uvela komunizam. Zato sam anarhista, dati moc narodu demokratskim putem, da ne vlada neka elitisticka manjina za nas.

 TI samo kenjaš bezveze.

 

"Vi tehnokrati" "Vi desničari" i te fore ...aj molim te ... tipkaš s PC-a, laptopa ili pametnog mobitela, pričaš o prehrani i uzimanju posla u svoje ruke, vjerojatno nisi lopatu nikad primio u ruke u životu, kamoli na vrt otišao.

 

Ko ostatak leftarda, rješavao bi probleme bez da se moraš posla primiti, jedina aktivnost koja je prihvatljiva uništavanje imovine tehnokrata i desnih fašista koju su svojim radom i trudom stvorili, jer jbg, baš je glupo da imamo uredne gradove i javni prijevoz ... pogotovo KANTE ZA SMEĆE ... sve uništiti prvom prilikom.

U Hrvatskoj srećom nema dovoljno ljudi da se skupi za takav genijalni podvig, da preslikaju antifa prosvjede iz zapadnih zemalja. Tu su se lokalizirali na lokalne "rasta" kafiće i internet.

Nikad ništa niste riješili, nikad niste dali ideju, prijedlog ili bilo šta što bi pomoglo u rješavanju problema "globalnog zatopljenja", političkog sustava i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:39 (Jarvan).
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
I siromašniji su sve bogatiji! Imamo manje gladnih s 8 milijardi nego što smo imali s 2 milijarde ljudi. Gubitnik je planeta i biljni i životinjski svijet.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:38 (bugovac222).
 
5 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

desi se da anarhizam bude unisten na kraju od suradnje izmedju fasista i kapitalista(spanska revolucija). Takodjer je bilo situacija u proslosti gdje su autoritarni ljevicari smaknuli anarhiste da bi mogli stvoriti jaku jednopartijsku drzavu (Kronstadt rebellion)  

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:44 (deni146).
12 godina
neaktivan
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Dok svi ljudi na zemlji nebudu živjeli do oređenog fiksnog broja te jeli iskljućivo vegansku hranu i vozili muskovu teslu te se napajali energijom od sunca,vjetra i možda fisijom nebude nam se pisaolo dobro u budućnosti...zvući pomalo futuristićki i utopijski,ali to je po meni jedini model opstanka na ovoj zemlji 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Netko je spomenuo kako na požarištima cvate flora. 

Istina, nepobitna istina, i dokaz u prilog teoriji da su uništenje i kaos neophodni za rast i razvoj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

elektricni automobili aka Tesla nisu buducnost sto se tice spasa planete. Mnogo bolji javni prijevozni sistem je cilj koji je povezan; vozovi, metroi, autobusi, car sharing, bicikla, ebikes, escooteri, s time da su cijene jako jeftine ili cak free.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

ok fasista onda, budi za ovaj sistem koji ce biti kriv za stotine miliona izbjeglica, za koncentracione logore, za temperature vece i do 4 stepena do kraja stoljeca i gdje ce radnicka klasa (ti i ja) biti jos siromasniji ili nezaposleni. Hoces rjesenje; nek radnici imaju sredstva proizvodnje umjesto sefova, CEO i shareholdera, nek radna mjesta budu demokratizovana. Odmah bi primijetio poboljsanje  

8 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj
Sve naše ljudske probleme treba sagledavati iz šire, biološke perspektive. Kada broj jedinki na nekom području naraste više nego što ga ono može prehraniti, priroda to rješava na tri osnovna načina: 1.) jedinke se sele na nova staništa, 2.) jedinke smanjuju veličinu - kako bi im trebalo manje hrane i 3.) jedinke prelaze na drugi režim ishrane - mesožderi postaju stvrinari ili svežderi. Za čovjeka to znači: 1.) seliti se (u druge zemlje ili na druge planete), 2.) snižavati standard života i 3.) bolje iskorištavati prirodne resurse (zamjenska hrana i sl.). Budući da rješenje br. 2 znači propadanje društva, a rješenje 1. izaziva velike društvene probleme (s emigrantima) ili je u području fantazije (natanjivanje drugih svjetova), ostaje kao najbolje rješenje 3. Treba razviti tehnologiju koja će bolje iskorištavati prirodne izvore i manje uništavati okoliš. Mislim da za to imamo tehnologiju - no politička je volja drugo pitanje.
 
8 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
deni146 kaže...

ja sam ionako protiv autoritarne ljevice koja preko jednopartijskog komunistickog birokratskog sistema nije nikad uvela komunizam. Zato sam anarhista, dati moc narodu demokratskim putem, da ne vlada neka elitisticka manjina za nas.

Samo bih napomenuo kako je u konstelaciji snaga (i svekolikog kapitalističkog podmetanja), i k od komunizma bila nemoguća misija. No, komunizam će dugoročno pobijediti. U to nema sumnje. Jedino je pitanje po kojoj cijeni za nas kao vrstu (jer se kapitalizam neće dati dobrovoljno, a resursi su na njihovoj strani).

Pis on ju, tu :P
16 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Stric_Jura kaže...

@memulica

 

a gle, ti bi mogao brojati zrnca pijeska, zabio se glavu kao noj u rupu

Mogao sam, ali držim se one Homerove 'ne vjeruj Danajcima,ni kad ti darove nose' i nisam upao u tu mračnu rupu gdje obitavaju vjernici Crkve Presvetlog Zatoplenja. Ta rupa se zove Sveta Rupa Neznanja i Blaženstva i vremenski je strogo ograničena na zadnjih 100tinjak godina. Sve prije ne postoji i protiv je Svetih spisa i enciklika. 'Ebateled i kršćanski fundamentalisti su bili napredniji od ovih klimatskih praznovjeraca, pa su raširili vremensku liniju na čak 6 milenija.

deni146 kaže...

interesantno da njemacka altright politicka stranka AFD i slicni neonacisti koriste iste argumente da su naucnici i normalni ljudi koji govore i upozoravaju o globalnom zatopljenju "panicari" , da sire "dezinformacije" i "uznemiravaju narod"

Ti izrazi su korišteni prije uspona AfD-a/Trumpa i sličnih političkih opcija. Ako me citira neki neofašista/nacista, to ne znači da se slažem sa njime oko neklimatskih stvari. Da je voda došla do grla je vrlo vidljivo u Francuskoj di zajedno mjesecima marširaju lijevi/desni protiv zajedničkog klasnog neprijatelja. Slično se već događalo prije i obično je to označavalo preludij u Veliki rat.

danen kaže...
Sve naše ljudske probleme treba sagledavati iz šire, biološke perspektive. Kada broj jedinki na nekom području naraste više nego što ga ono može prehraniti, priroda to rješava na tri osnovna načina: 1.) jedinke se sele na nova staništa, 2.) jedinke smanjuju veličinu - kako bi im trebalo manje hrane i 3.) jedinke prelaze na drugi režim ishrane - mesožderi postaju stvrinari ili svežderi. Za čovjeka to znači: 1.) seliti se (u druge zemlje ili na druge planete), 2.) snižavati standard života i 3.) bolje iskorištavati prirodne resurse (zamjenska hrana i sl.). Budući da rješenje br. 2 znači propadanje društva, a rješenje 1. izaziva velike društvene probleme (s emigrantima) ili je u području fantazije (natanjivanje drugih svjetova), ostaje kao najbolje rješenje 3. Treba razviti tehnologiju koja će bolje iskorištavati prirodne izvore i manje uništavati okoliš. Mislim da za to imamo tehnologiju - no politička je volja drugo pitanje.

Za sedam puta se povećala ljudska populacija i za dva puta se produžio ljudski životni vijek. Sve to u zadnjih 200 godina ili bilo bi točnije reć od kraja Malog Ledenog doba. Na dan današnji imamo dovoljno hrane i vode za najmanje dvostruku veću populaciju od trenutnih sedam milijardi jedinki. Migracije su ekonomske/političke naravi i nemaju nikakve veze sa klimom, a još manje sa životnovažnim CO².

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Antiseptik kaže...
deni146 kaže...

ja sam ionako protiv autoritarne ljevice koja preko jednopartijskog komunistickog birokratskog sistema nije nikad uvela komunizam. Zato sam anarhista, dati moc narodu demokratskim putem, da ne vlada neka elitisticka manjina za nas.

Samo bih napomenuo kako je u konstelaciji snaga (i svekolikog kapitalističkog podmetanja), i k od komunizma bila nemoguća misija. No, komunizam će dugoročno pobijediti. U to nema sumnje. Jedino je pitanje po kojoj cijeni za nas kao vrstu (jer se kapitalizam neće dati dobrovoljno, a resursi su na njihovoj strani).

 Ajmo redom.

 

Anarhista, moć naroda, demokratski put ... 3 stvari koje nemogu biti u istoj rečenici.

 

Komunizam je propao pri samom začetku, u nebrojeno slučajeva se pokazao kao zaostao i neprovediv sustav, koji reže srednju klasu, svu moć ostavlja eliti, ohrabruje totalitarizam i korupciju nezamislivih razmjera. Gdje je došao komunizam, tu trava dugo nije rasla.

5 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
@jarvan

Doćim je s kapitalizmom dijametralno suprotna situacija: tu trava raste ko luda, ali samo nekolicini... svi ostali su tu samo da zaljevaju.
Pis on ju, tu :P
16 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
memulica kaže...
Stric_Jura kaže...

@memulica

 

a gle, ti bi mogao brojati zrnca pijeska, zabio se glavu kao noj u rupu

Mogao sam, ali držim se one Homerove 'ne vjeruj Danajcima,ni kad ti darove nose' i nisam upao u tu mračnu rupu gdje obitavaju vjernici Crkve Presvetlog Zatoplenja. Ta rupa se zove Sveta Rupa Neznanja i Blaženstva i vremenski je strogo ograničena na zadnjih 100tinjak godina. Sve prije ne postoji i protiv je Svetih spisa i enciklika. 'Ebateled i kršćanski fundamentalisti su bili napredniji od ovih klimatskih praznovjeraca, pa su raširili vremensku liniju na čak 6 milenija.

 

Postoje prilično čvrsti dokazi da su ljudske aktivnosti značajno povećale temperaturu na zemlji. https://climate.nasa.gov/evidence/

King in the castle, king in the castle ...
11 godina
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Antiseptik kaže...
@jarvan

Doćim je s kapitalizmom dijametralno suprotna situacija: tu trava raste ko luda, ali samo nekolicini... svi ostali su tu samo da zaljevaju.

 Samo onima koji rade, jer crvene gamadi ima i u mom mjestu, ljenčine 45 godina bez dana staža, jer su ko mladi živjeli od dedine penzije, cijela familija, eventualno ćaća radio u nafti, jer samo sa knjižicom su takva radna mjesta se dobivala, sigurna sa dobrim plaćama, i naravno oni bez iskaznica su išli po moru gradit vikse tim likovima sa državnim parama ...

Baš transparentno i pošteno ... daj molim te.

8 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Meni je najbolje ono kad sam došao poslije nove godine u supermarket i vidim da više nema PVC vrečica. Jer ono...vlada se jako brine za klimu i okoliš. U isto vrijeme vode brigu da se kod nas nikada ne dogode veliki šumski požari. Jer kao i prošle godine več voze kamioni drva iz Hrvatske cijeli dan. Moslavačka gora i lonjsko polje masovno rušanje šuma. Nikakvog plana pošumljavanja. Kaže lugar da bude samo izraslo za nekoliko desetljeća. Glavno da sad neki mafijaši maste brke. Klima? Ma hebeš klimu. Neće biti vrečica po šiumama više. Neće biti ni šuma jbg. Sve sankcionirano od vlade koja eto tako jako brine za naš okoliš i klimu.  Ljudska vrsta je stvarno poput smrtonosnog virusa za sav život na ovom planetu.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

neko vrijeme je Hrvatska uz Rusiju imala jedina nekakav značajnijii rast drvne mase po šumama,ali eto treba jeftine sirovine za talijanske proizvođače furnira  i iverice...

 

i onda će se opet patetično proklinjati Mlečiće za ogoljeni Velebit...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Antiseptik kaže...
@jarvan

Doćim je s kapitalizmom dijametralno suprotna situacija: tu trava raste ko luda, ali samo nekolicini... svi ostali su tu samo da zaljevaju.

Je li ti zalivaš, ili ti zalivaju? 

42
10 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
deni146 kaže...

to i ja kazem. Vrijeme je za anarhisticku revoluciju. Rijesimo se super bogatih i kapitalistickog sistema koji je kriv za ovu situaciju u kojoj smo

 Jedan Elon Musk vrijedi više nego 5 milijardi ljudi s ovakvim mentalitetom, zato i ima tolko para.

 

deni146 kaže...

ok fasista onda, budi za ovaj sistem koji ce biti kriv za stotine miliona izbjeglica, za koncentracione logore, za temperature vece i do 4 stepena do kraja stoljeca i gdje ce radnicka klasa (ti i ja) biti jos siromasniji ili nezaposleni. Hoces rjesenje; nek radnici imaju sredstva proizvodnje umjesto sefova, CEO i shareholdera, nek radna mjesta budu demokratizovana. Odmah bi primijetio poboljsanje  

 Freelancanje ti je popularno sada. I sredstva proizvodnje jeftina. Nema boljeg vremena od danas za tako nešto.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 15:41 (filter160).
4 godine
protjeran
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Zasto Bug redakcija dopusta ovakve bolesne ispade ultra ljevicara i komunista dok desnicare i fasiste promtno bana jedan od admina (svi znamo koji, odite mu na facebook profil pa cete vidjeti da podrzava radikale iz Radnicke fronte).

Normalna i progresivna drustva ne toleriraju nijednu radikalnu stranu, vrijeme je i da Bug redakcija izađe iz okova proslosti i pocisti i svoje redove a ne samo forum.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 15:51 (wiksi94).
 
8 7 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice