Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

poruka: 28
|
čitano: 4.585
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen".
12 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

samo da ih umjetna inteligencija nezezne oboicu i neprevesla...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Stvarno nevidim po čemu je Zucker imalo kompetentan pričati o temi UI-a? Zato što ima novaca? Zato jer mu je glavna usluga vezana za IT? To je ko da čistačica krene pametovati o sredstvima za čišćenje jer ih, eto, koristi iako nema struke/znanja o kemiji...

 

btw. slažem se s Muskom jer UI još nije ni postao mainstream a već se razmišlja o davanju prava robotima na način da ih se tretira kao "eletronske osobe"

 

UI zauvijek mora biti isključivo sluga čovjeku i nikad ikad ikad i približno vrijedan po pravima čak ni najvećem ljudskom šljamu (jer se na taj način na mala vrata otvara pitanje ravnopravnosti)

 
17 4 hvala 0
10 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

oni dolaze ...

ništa mi se neda
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
I kao što je nebitno što se prepucavaju Bruno i Lidija ili kakve zagorene plavuše i wanna-be-pučisti, tako je nebitno i što se ova dvojica dopisuju.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Ja mislim da se umjetna inteligencija malo precjenjuje, zapravo malo vise.
Ljudi danas vide umjetnu inteligenciju kao terminator robote, koji se ponasaju kao ljudi i bespotrebno histeriziraju.
Mi smo jedno 100 000 god udaljeni od toga, a mislim da se to nece nikad ni desiti jer kodovima ne mozes nauciti da nesto samo od sebe uci na nacin kakav bi mi htjeli.
 
2 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Ges kaže...

Stvarno nevidim po čemu je Zucker imalo kompetentan pričati o temi UI-a? Zato što ima novaca? Zato jer mu je glavna usluga vezana za IT? To je ko da čistačica krene pametovati o sredstvima za čišćenje jer ih, eto, koristi iako nema struke/znanja o kemiji...

 

btw. slažem se s Muskom jer UI još nije ni postao mainstream a već se razmišlja o davanju prava robotima na način da ih se tretira kao "eletronske osobe"

 

UI zauvijek mora biti isključivo sluga čovjeku i nikad ikad ikad i približno vrijedan po pravima čak ni najvećem ljudskom šljamu (jer se na taj način na mala vrata otvara pitanje ravnopravnosti)

Brkaš lončiće. Vrsan fizičar s još vrsnije iskorištenom MBA diplomom s najbolje biznis škole na svijetu, a programer kao hobi (izuzev toga što si pripisuje Paypal)

 

Imalo kompetentan? Provjeri malo činjenice, jer Zuckerberg je 2016. osnovao tim i počeo s njima razvijati vlastiti AI (nešto što Musk baš i ne zna) odvojen od FB, te jedini od CEOa na Fortune 500 ima nešto završeno u predjelu strojnog učenja i aritmetike.

 

Zucker je završio najteže matematičke courseve na Harvardu s 1. i 2. godine koji su baš vezani s tim poljem. Cimer ga je gurnuo u web jer je tamo bila lova tada.

 

Mislim da se razumijemo, obojica nisu baš na ti s algoritmima u Pythonu i Matlabu, ali ipak dajem prednost Zuckeru što se tiče tehničke strane matematike. Musku više leži BASIC..C...stara škola.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 16:43 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Pravo pitanje je želimo li mi umjetnu inteligenciju? Naravno da ne želimo... Kaže ovaj gore da nam UI treba biti sluga?! Zašto bi? Ako je inteligentna, odnosno inteligentnija, ti njoj trebaš biti sluga (barem će ona na to tako gledati) Zamisli da staviš nešto u inteligentnu pećnicu, a ona ti kaže: daj razguli, ne da mi se peći po ovoj vrućini! Ili otvoriš garažu ono ti auto otišao na divlje trke u Rumunjsku... Srećom smo desetcima godina daleko od umjetne inteligencije :)
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

za sad sam za muska. šećerbrijeg nije baš emocionalno inteligentan (blago rečeno). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Ges kaže... 

UI zauvijek mora biti isključivo sluga čovjeku i nikad ikad ikad i približno vrijedan po pravima čak ni najvećem ljudskom šljamu (jer se na taj način na mala vrata otvara pitanje ravnopravnosti)

Gluposti, roboti su sljedeći korak evolucije, ne samo da im treba dati prava, nego treba biti svjestan da će nas i zamjeniti u budućnosti.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
14 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Nebitno Tko je u pravu. Danas već imamo autonomna vozila i razne dileme vezano za njih ( zgaziti jednog pješaka ili ubiti sve u autu), zakoni na tom polju jednostavno trebaju postojati, problem će se javiti prilikom poliranja zakona a da ostane jednostavan.

http://www.tufting.hr
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Tu se priča o specijaliziranim robotima za pojedine stvari, ono, zadaš mu okvire i pravila pa mlati. Jer od opće inteligencije nema ni i, nije se ni malo napredovalo po toj temi od 60-tih godina.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Rođenje super inteligencije bi bilo kao da hrpa najpametnijih majmuna napravi čovjeka. I sad ti majmuni žele nametati neke zakone i pravila po kojima ti moraš raditi. A većina majmuna ima inteligenciju drvene klupe.

Morate se staviti u cipele umjetne inteligencije da bi shvatili što ona može.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Slažem se s Muskom. Bez zakona koji to reguliraju, danas sutra će nazovi znanstvenici istrenirati neuronske mreže da na temelju dokaza procjenjuju je li netko kriv ili nije. Želite li da o vašoj nevinosti odlučuje umjetna neuronska mrežu istrenirana na data setu upitne kvalitete? Ja ne.

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

U slijedećoj epizodi: Elon Wintermute vs Mark Neuromancer.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel

alternativa je da o tvojoj nevinosti rasuđuju ljudi koji nisu uopće istrenirani i vode se emocijama a ne činjenicama.

14 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Za očekivati je da će nas superinteligentni strojevi u daljoj budućnosti tretirati kao svoje stvoritelje i ljubimce. Imat će neku emotivnu povezanost prema nama kao što čovjek ima prema slatkom psiću kojem nudi dom, hranu, zaštitu, igru... Također strojevi bi mogli razviti ego pa će im biti važna naša privrženost koju ćemo iz potrebe stvoriti kroz nekoliko generacija.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Obzirom da o UI nemam pojma kao niti bilo tko ovdje (svi oni na Zemlji koji stvarno pojma imaju vjerojatno ne bi ostali gladni da mi sad banu na večeru), sklon sam se prikloniti vizionaru, čovjeku koji dokazano pomiče granice, a ne Šećerku koji je u to previše izravno uključen pa ni ne vidi dalje od linija programskog koda za ubacivanje ciljanih reklama na facebook zidovima.

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Dok smo mi na if - then programiranju i svaki dan moramo punit mobitele, nema tu nekih robota ubojica jos skoro vremena...
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Ma Musk je u pravu, prevelik je ovaj svijet za razvoj AI.

Tko zna kakvih ludaka ima i sta ce se jos tu izdogadat.

Secerko samo ne zeli biti taj koji ce stisnut kocnicu prije nego sto je sve uopce pocelo.

ML je opasan proizvod.

Medutim ako Musk zagovara machine learning uparen s IOT...onda nije good guy sigurno
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Tom69 kaže...

Slažem se s Muskom. Bez zakona koji to reguliraju, danas sutra će nazovi znanstvenici istrenirati neuronske mreže da na temelju dokaza procjenjuju je li netko kriv ili nije. Želite li da o vašoj nevinosti odlučuje umjetna neuronska mrežu istrenirana na data setu upitne kvalitete? Ja ne.

Ma bravo, nedaj boze da nepristrani stroj na temelju dokaza sudi kad ti moze sudit hrvatsko sudstvo na temelju stranacke pripadnosti i imovinskog statusa. Cestitam.

15 godina
online
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
SupremeCommander kaže...
Ges kaže... 

UI zauvijek mora biti isključivo sluga čovjeku i nikad ikad ikad i približno vrijedan po pravima čak ni najvećem ljudskom šljamu (jer se na taj način na mala vrata otvara pitanje ravnopravnosti)

Gluposti, roboti su sljedeći korak evolucije, ne samo da im treba dati prava, nego treba biti svjestan da će nas i zamjeniti u budućnosti.

 

 tebe nek slobodno mijenja, mene neće nikad, dapače bit ću zauvijek anti-robot rasist. Čak i kad ću ležati bespomoćan u krevetu pred smrt, i kad će mi glavna pomoć biti upravo roboti, i dalje će za mene oni biti obične kante i sluge koji jedva da uspijevaju ispuniti svoju svrhu na ovom svijetu tim činom (pažnje nemoćnih ljudi)

13 godina
offline
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
jozef kaže...

Za očekivati je da će nas superinteligentni strojevi u daljoj budućnosti tretirati kao svoje stvoritelje i ljubimce. Imat će neku emotivnu povezanost prema nama kao što čovjek ima prema slatkom psiću kojem nudi dom, hranu, zaštitu, igru... Također strojevi bi mogli razviti ego pa će im biti važna naša privrženost koju ćemo iz potrebe stvoriti kroz nekoliko generacija.

 

Zašto misliš da će AI imati emocije? Emocije nisu nešto što dolazi samo od sebe kao emergentno svojstvo velikog broja neurona (za razliku od inteligencije koja je upravo to). Za emocije moraš imati i cijeli sustav žlijezda koje izlučuju hormone i organe koje ih primaju, zar ne?

 

Znači, da bi AI imao bilo kakve emocije, trebalo bi se napraviti nešto dodatno osim umjetnih neurona što bi emuliralo žlijezde. Ako bi to napravio da radi kao kod čovjeka, onda više ne bi niti bilo razlike između čovjeka i tog umjetnog čovjeka, u kojem god obliku bio. Morao bi mu dati sva prava.

 

Svi ovi AI sustavi koje ćemo koristiti da nas zamijene u radu neće imati potrebe za emocijama. Po meni je prilično nemoralno davati emocije nekome tko ih po defaultu nema, jednostavno ne možeš znati posljedice toga unaprijed. Kao ono kad su u Star Treku Dati ubacili onaj čip za emocije. Ne vidim nikakvu prednost da se to nekome napravi. Sve odluke koje će AI morati donositi će se bolje donositi bez emocija.

 

Jedino mi pada na pamet ako će AI zamijeniti umjetnike, onda bi emocije bile korisne. Znači, nemojte se bojati da nas porobi AI zadužen za izradu oružja i obranu, nego se bojite slikara. On će imati skrivene motive uzrokovane emocijama.

 

A što je s moralnim kodom? Jel su za moral isto potrebne emocije ili je dovoljan samo mozak?

16 godina
online
Re: Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne intel
Nole kaže...

 

Zašto misliš da će AI imati emocije? Emocije nisu nešto što dolazi samo od sebe kao emergentno svojstvo velikog broja neurona ..

 

Upravo tako.

Ovakvim pristupom kako se danas razvija, AI nikad neće biti inteligentniji od čovjeka niti se treba bojati samog AI-ja u budućnosti, takav AI postaje opasan samo u rukama opasnih ljudi ili ako opasni ljudi izrađuju AI.

 

Da bi stvorili AI kojeg se svi boje i koji bi mogao biti inteligentiji od čovjeka moramo stvoriti život.

Ostaje pitanje da li smo sposobni modificirati genetski kod tako da se u razvoju tog života razvije i nadljudska inteligencija?

A ako to možemo mogli bi to raditi i sa ljudskim embrijima.

 

Tek tada možemo pričati o pravima AI-ja.

11 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Tema je vrlo zanimljiva i diskutabilna ali smatram da je Musk potpuno u pravu!

 

Mislim da bi i komentatori trebali malo istražiti AI. Pogledajte samo razvoj u zadnjih 10-tak godina. Ma koliko nevjerojatno zvučalo, AI će u idućih par desetljeća doseći vrlo visoki nivo. 

 

Konkurencija u istraživanju tjera na svakodnevno pomicanje granica mogućnosti AI. Većina istraživanja i rezultata su komplementarna, što opet dovodi do eksponencijanog razvoja.

Uglavnom, čeka nas zanimljiva budućnost :)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Evo jedna prigodna za sve koji žele doživljavati robote tj. UI kao išta više osim sluga:

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Nama (ljudima, ne strojevima) treba umjetna inteligencija, jer prirodna gubi bitku...

and the heavens shall tremble
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 13:33 (RonoN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Problem je što masa ljudi smatra da je UI nekakvo ultimativno rješenje, oblik "mame i tate" koji će umjesto nas (ljudi) preuzeti sve brige ovog svijeta da bi se mi mogli bezbrižno posvetiti igranju džepnog biljara. I stvarno nemoraš biti neznam kako pametan da bi shvatio da davanje svojih života u isključivo rukovođenje nekim mašinama koje su naših ruku ne može poboljšati rješavnje problema koje smo mi sami stvorili (jer alat ne može biti svjesniji dubine problema od tvorca tog problema).

Tvrdim da je lijenost uzrok apsolutno svih problema u svijetu i to osobna lijenost svakog od nas samih ponaosob a puštanje UI-u da rješava naš posao je samo cemntiranje te lijenosti

Ako koga zanima što se dešava kad se lijenost zacementira, neka pogleda super dokumentarac "Švedska teorija ljubavi" i dobit će odgovor što se dešava kad ljudima riješiš sve probleme

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zuckerberg i Musk se prepiru oko umjetne inteligen

Nije li tamo nekad davno Isaac Asimov postavio zakone robotike. To bi bio sasvim dobar temelj za stvarne zakone prema kojima bi se umjetna inteligencija trebala ponašati, a da ne dovede u pitanje postojanje ljudskog roda. A to ujedno znači da dronovi koje upotrebljavaju ameri za "ukalnjanje" raznih prijetnji ne bi kao takvi smjeli postojati.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice