Zloćudni softver voli Windows XP

poruka: 20
|
čitano: 5.129
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zloćudni softver voli Windows XP".
15 godina
neaktivan
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

sve mi to nekako liči na promoviranje sedmice da bi korisnici xp-a prešli na nju iako vjerujem da je na xpu najviše virusa

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

zast nisu na graf stavili neki linux :) 

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
hrvatskafarkasevec kaže...

zast nisu na graf stavili neki linux :) 

Zato što bi se prava poklopila sa apscisnom osom.Cool

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
16 godina
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

Hahaha, ovo mora da je neki sinkronicitet. Bas sam se pitao kolika je razlika u sigurnosti izmedju raznih windowsa i to postavio kao pitanje u "Ultimativna antivirus tema - P&O" prije 5 minuta... Nevinašce

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
spaws kaže...

sve mi to nekako liči na promoviranje sedmice da bi korisnici xp-a prešli na nju iako vjerujem da je na xpu najviše virusa

Isti jarac jel XP ili 7 ili neki buduci Windows 8, 10 ili 12, veliki dio problema je do korisnika ak se on sam zezne brzopletošcu ili neiskustvom nadrapat ce bilo gdje.NevinašceCool

15 godina
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP

bit će  da je to M$-ova navlakuša kao i mnogo puta do sad mada na win7 se isplati prijeći za razliku od viste koja je smeće stoljeća. Jer sjećam se kako su je hvalili da bi na kraju silili korisnike da pređu na nju i onda kada je nastala pobuna u kokošinjcu M$ omogućio downgrade

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
spaws kaže...

sve mi to nekako liči na promoviranje sedmice da bi korisnici xp-a prešli na nju iako vjerujem da je na xpu najviše virusa

Ma ne, nego na sedmici još ne znaju otkrit botnetove i ino :D

16 godina
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
fredii kaže...

bit će  da je to M$-ova navlakuša kao i mnogo puta do sad mada na win7 se isplati prijeći za razliku od viste koja je smeće stoljeća. Jer sjećam se kako su je hvalili da bi na kraju silili korisnike da pređu na nju i onda kada je nastala pobuna u kokošinjcu M$ omogućio downgrade

 Ajme jos uvijek ima takvih koji misle da je Vista losa. Probaj ti malo Windows ME, pa ces vidjet sto su to stvarno losi windowsi... Belji se

Razlika izmedju Viste i Win7 je u biti samo bolji marketing. Vista je bila nesto novo, imala je malo problema sa kompatibilnosti kod nekih konfiguracija i stvorila je jako los image u javnosti. Nakon revolucionarne promjene imena (umjesto dosadasnje ME, XP, Vista, krenulo se sa jednostavnim brojem 7, sto je u podsvjesti korisnika stvorilo dojam da se radi o necemu "completely different"), Win7 krenuli su sa dobrim imidzem i eto... jednostavno uspjeli...

A za one hard-core korisnike, koji bi mozda ipak pomislili da se radi o istim windowsima, promjenili su verziju sa 6.0 na 6.1, i dodali jos malo "eye kendija"...

 

 

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

to sto se za XP vec vise od 10 godina mogu razvijati razni zlocudni programi nije sigurno uzrok vece ranjivosti tog OSa...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

Nisu se pohvalili da dan danas postoje security riskovi i hackovi koji postoje preko 5+ godina i nisu se potrudili napraviti patch za to. Iako je teško probiti ih, moguće je... Također statistika kao statistika ne valja jer je autor tj. MS  zaboravio da je još uvijek 50-60% korisnika na XP, pa je samim time prevlast zaraza na strani XP-a. Ako uzmemo da Vistu SP2 tj. W7 ima 25% korisnika dolazimo do poraznih rezultata po Vistu SP2 tj. W7 skin. Ma nije loš W7, ali toliko toga fali, toliko osnovnih stvari koje bi pomogle iskusnom čovjeku, a oni se zamaraju sa nekim Windows live servisima i guranjem media playera i ne znam čega u Windowse. Puno opcija fali u Windowsima... previše se opterećuju i pokušavaju uhvatiti sve i svašta.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

Mda, a kolika je zastupljenost XP-a, a kolika 7-ice...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP

na istom ovom stroju imao sam i xp i 7 i xp sam nebrojeno puta zarazio jednom čak i teško, a na 7 do sada apsolutno ništa. da ne govorim koliko mi se puta xp (sp3) znao smrznuti. na 7 toga nema. zasad. Osmijeh

zastupljenost OS-ova u svijetu:
7 - 15,87%

vista - 14%
xp - 60,89 
windows OS - 90,76%

link

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 14:49 (karakteran).
14 godina
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

Ma ja kada nešto skidam, to radim u linux ubuntu-u, a Windowse koristim, kada mi zatrebaju neke aplikacije tipa Office 2010.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

normalno da rezultati ne valjaju kad su za detekciju koristili njihovo smeće MSRT Malicious Software Removal Tool

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

normalno da virusi vole XP jer najviše korisnika ima XP pi se za njega i radi najviše virusa

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

normalno da virusi vole XP jer najviše korisnika ima XP pa se za njega i radi najviše virusa

 

ono prije sam krivo napiso

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

lol

 

imaš desno opciju UREDI, ne moraš ponovo pisat post.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
Bugofil kaže...

normalno da rezultati ne valjaju kad su za detekciju koristili njihovo smeće MSRT Malicious SoftwareRemoval Tool

Namigiva svi MS programi imaju taj prefix, pa zašto bi ovo bilo drugačije.

 = Microsoft Report Tool, barem znamo kako se dolazi do statistika, uz to da nije poznat kao čistač nasuprot MBAMa recimo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
RE: Zloćudni softver voli Windows XP
Vjerovatno su stavljali samo one koji se koriste.

Koristim Ubuntu i stvarno vam da osjecaj da ste bolji od drugih.

"Volim" ga samo zato jer nije usao u mainstream, mi informaticari imamo ga samo za sebe.
14 godina
odjavljen
offline
Zloćudni softver voli Windows XP

Ne znam zašto mislite da je ovo samo MS-ov nekakav trik ili nešto.

Windows XP je nesigurniji od Viste i 7-ice, odnosno više sigurnosnih propusta.

Ali u biti nije toliko bitno jer se uglavnom korisnici malwareom zaraze svojom krivnjom-pokretanje .exe fajlova, odnosno crackova i sl.

...
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice