Zeus krade Europljanima

poruka: 10
|
čitano: 2.216
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zeus krade Europljanima".
16 godina
neaktivan
offline
Zeus krade Europljanima

Samo da se ponovim od jucer/prekjucer - kada je u pitanju neka viruscina za Windowse onda krece pljuvanje, a sada kada je na "super zasticenom" Linuxu, tj Androidu, ni glasa.

 

Jedini razlog zasto nema toliko visruscina za Linux je sto ga ima samo 2% populacije. Sa Androidom se situacija mijenja i vidimo da viruscina ima ko u prici. Dok Google reagira je vec prekasno jer su stotine tisuca ljudi preuzele aplikaciju. Android je savrsen jer 99% ljudi nema nikakvi antivirus.

 
5 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zeus krade Europljanima
Drazen kaže...

Samo da se ponovim od jucer/prekjucer - kada je u pitanju neka viruscina za Windowse onda krece pljuvanje, a sada kada je na "super zasticenom" Linuxu, tj Androidu, ni glasa.

 

Jedini razlog zasto nema toliko visruscina za Linux je sto ga ima samo 2% populacije. Sa Androidom se situacija mijenja i vidimo da viruscina ima ko u prici. Dok Google reagira je vec prekasno jer su stotine tisuca ljudi preuzele aplikaciju. Android je savrsen jer 99% ljudi nema nikakvi antivirus.

Problem uvijek lezi izmedu stolice i tipkovnice. Ne moze te niti jedan OS zastititi od samog sebe. Android je potpuno drugaciji od desktop distri. Jedino sto dijele zajednicko je Linux kernel.

 

Iako sve desktop distre po defaultu ne daju executable bit attachmentima iz maila, fajlovima skinutim s neta i sl., nitko, ali bas nitko ne sprijecava korisnika da on bas u inat, namjerno stavi exec bit na fajl Check_this_hot_pix_xxx te da ga pokrene zato jer on to zeli. Tu ti ne moze pomoci niti defaultna nemogucnost izvrsavanja skinutih fajlova, niti sudo, niti AV, jedino pomaze da opalis takvu budalu po tintari, a s obzirom da niti jedan OS to danas ne moze, rezultat je jasan.

 

Ali da, upravo zbog navedenih stvari: ne davanje exec bita skinutim fajlovima, sudo, defaultni repozitoriji (koji se provjeravaju na desktop distrama) i slicne stvari cine desktop Linux puno sigurnijim OS-om od ostalih. Sad mi reci, koji od navedenih mehanizama posjeduje Android?

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zeus krade Europljanima

Ajde ne lupaj.

 

Ne znam jesi li pročitao članak ali ovaj dio mi djeluje poprilično bitno - "Napad pute Zeusa obično počinje kada korisnik klikne na link u elektroničkoj pošti koji ga odvede na stranicu s zloćudnim sadržajem."

 

Za to nema nikakvog antivirusa ni dovoljno sigurnog OSa jer je problem za tipkovnicom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Zeus krade Europljanima

Zašto ne pogađa korisnike iOS-a?

- Zato jer su oni svu lovu već ionako potrošili na novi iphone. {#}

 
10 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zeus krade Europljanima
macak kaže...

Zašto ne pogađa korisnike iOS-a?

- Zato jer su oni svu lovu već ionako potrošili na novi iphone. {#}

Boje se da ih Apple ne tuži za trošenje novaca koji su trebali završit u njihovom džepu za nove i-modele jer im u tom slučaju svi ukradeni novci ne bi bili dovoljni za podmirit troškove.

15 godina
neaktivan
offline
Zeus krade Europljanima
Kao što sam već ranije pisao, nikada se ne bih usudio imati mobilno bankarstvo na androidu.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Zeus krade Europljanima

Microsoft može samo sanjati da napravi OS poput Linuxa!

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zeus krade Europljanima
phoenix2003 kaže...

Microsoft može samo sanjati da napravi OS poput Linuxa!

Kad se nebi *ebali sa backward compatibilityem (registry, FS, API, driveri...), mogli bi napraviti i bolji OS.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Zeus krade Europljanima

Htio to neko priznati ili ne, Microsoft živim drže Adobe i industrija video igara.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zeus krade Europljanima
Drazen kaže...

Samo da se ponovim od jucer/prekjucer - kada je u pitanju neka viruscina za Windowse onda krece pljuvanje, a sada kada je na "super zasticenom" Linuxu, tj Androidu, ni glasa.

 

Jedini razlog zasto nema toliko visruscina za Linux je sto ga ima samo 2% populacije. Sa Androidom se situacija mijenja i vidimo da viruscina ima ko u prici. Dok Google reagira je vec prekasno jer su stotine tisuca ljudi preuzele aplikaciju. Android je savrsen jer 99% ljudi nema nikakvi antivirus.

Da ne pišem isto, evo mog komentara s druge teme:

 

 

Nije mi jasno kako mogu pokupit zloćudni program na androidu kad mi svaka aplikacija prije instalacije javi čemu sve ima pristup?

Ako i netko uspije podmetnuti nešto zloćudno i pošalje mi link na mail:

 

1. aplikacija se svaka ažurira preko playa, tako da nema šanse da mi banka pošalje link s .apk aplikacijom. nemoguće. i moraš biti skroz blesav da to instaliraš.

 

2. moguće da mi banka pošalje .apk s nadogradnjom aplikacije, ALI nakon skidanja i instalacije aplikacija me mora upozorit da imam tu aplikaciju već ranije instaliranu i dal ju hoću zamijeniti, ako me to ne pita znači da nije original aplikacije koju već imam i ne instaliram ju.

ALI, ovo je krajnje nemoguće, jer update ne dolazi sa strane banke, nego preko playa

 

Eto, koliko se ti trudio dokazat da je android leglo malwarea, moraš biti stvarno glup da to instaliraš.

 

hobi:moj-android.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice