Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

poruka: 41
|
čitano: 7.999
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog e-trgovine poštari imaju više posla".
12 godina
neaktivan
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Samo mala opaska, na tržištu je samo jedan davatelj "poštanskih" usluga, a to je Hrvatska pošta d.d., sve ostalo su kurirske usluge tj kurirski davatelji usluga : )

 
17 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Zivjeli postari. Uvjek se sjetim rumenog franje sa zutim tomosom i zamor bakica dok ide penzija 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 10:34 (=xfact=).
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
puding_kc kaže...

Samo mala opaska, na tržištu je samo jedan davatelj "poštanskih" usluga, a to je Hrvatska pošta d.d., sve ostalo su kurirske usluge tj kurirski davatelji usluga : )

 mala opaska - prvo se informiraj prije nego ispravljaš druge, jer sve su to poštanske usluge 

na tržištu imaš čitavu hrpu davatelja poštanskih usluga - evo ti i službeno, link na popis davatelja poštanskih usluga

 

EDIT: upravo mi je kolega nešto sugerirao, dakle nisam siguran da kururska dostava spada pod poštanske usluge, no u svakom slučaju hrvatska pošta nije jedini davatelj "poštanskih" usluga, što je i vidljivo iz popisa hakoma

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 11:08 (picajzla0707).
16 godina
moderator
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Da, zato naplate 4 kune i 50 lipa to što su ti stavili ceduljicu u kaslić da dođeš u poštu po paket (pokušao ga poštar dostaviti, ali olfo nikog nije bilo doma...) koji je od Kine do Hrvatske proputovao s besplatnom poštarinom, ali pisanje ceduljice košta 4 kune i 50 lipa...

 

 

This space for rent!
 
47 1 hvala 2
13 godina
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Baš mi je poštar dostavio paket koji je dva tjedna čamio u sortirnom centru HP-a.

Rekao mi je da se ne žalim, kaže "to su kamioni paketa svaki dan iz kine" i sve ih ručno moraju sortirati.

A radnike otpuštaju simultano tako da možemo oćekivati još veća kašnjenja.

Toliko o velikim investicijama kojima se ovi hvale....

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Drago kaže...

Da, zato naplate 4 kune i 50 lipa to što su ti stavili ceduljicu u kaslić da dođeš u poštu po paket (pokušao ga poštar dostaviti, ali olfo nikog nije bilo doma...) koji je od Kine do Hrvatske proputovao s besplatnom poštarinom, ali pisanje ceduljice košta 4 kune i 50 lipa...

 

 

 

Nedavno sam vidio poštara koji je nosio porezna rješenja i nije uopće zvonio ljudima već je samo ostavljao "ceduljicu" da po rješenje dođu u poštu...na taj način se riješio muke s potpisivanjem i čekanjem na vratima.

 

A tih 4.50KN je čisto lihvarenje i po meni još uvijek siva zona. AKo je plaćena poštarina na odredištu, ne vidim razlog zašto bi se dodatno plaćalo.

14 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
@Inovator: Banana država pa te deru gdje stignu. Kukaju kako imaju vise posla, a o zaradi mukajet (nisam upotrijebio ovu riječ 100 godina) ☺
10 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Drago kaže...

Da, zato naplate 4 kune i 50 lipa to što su ti stavili ceduljicu u kaslić da dođeš u poštu po paket (pokušao ga poštar dostaviti, ali olfo nikog nije bilo doma...) koji je od Kine do Hrvatske proputovao s besplatnom poštarinom, ali pisanje ceduljice košta 4 kune i 50 lipa...

 

 

 On ceduljicu mora napisati dostavio on tebi paket u ruke ili ne, koliko sam ja shvatio

biAV-Xq9cYM
16 godina
odjavljen
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Bome , promijenio sam 3 mjesta u Irskoj i u svakom mjestu prvo se sa postarom dobro upoznam . Bar jednom tjedno mi nesto dostavi :) 

Divni neki ljudi :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Informirao sam se hvala na sugestiji :)

Vidio sam popis hakoma (na plotu isto svašta piše :D ), njima je kao agenciji za mrežne djelatnosti valjda manje važno koje izraze i fraze koriste, ali bilo bi ok da se ažuriraju, jer sigurno neću osobu koja mi uruči paket od DHL-a, GLS-a i sl nazivati poštarom pošto nije djelatnike pošte nego kurirom ili dostavljačem, prema tome vrše kurirske ili dostavljačke usluge, a Hrvatska pošta je samo jedna, ne postoje Hrvatske pošte.

14 godina
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Nisu postari krivi nego vladajuci. Kao da on jadan ne bi svakome zvonio i nosio sto mu ide kad ih nadredeni pilaju u mozak koliko moraju obaviti posla tokom dana a njih je sve manje i manje. Jos vozaju drndave tomose niti da im po zimi omoguce one mini aute na struju. Siguran sam da smo sposobni  ( sto sa kvalitetnim inzinjerima, sto sa radnom snagom ) izmisliti neki mini auto velicine smarta na struju i pri tome nama raste gospodarstvo, jer bi ih posta kupila na desetke tisuca u startu. A da ne pricamo o raznim lokalnim pizzerijama i slicno... Pa ovi kod mene u kraju ( dostave restorana ) voze jos golf dvojke koje su 5 mil km prosle i drndaju i dalje...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 12:13 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Fake_Alert kaže...

Nisu postari krivi nego vladajuci. Kao da on jadan ne bi svakome zvonio i nosio sto mu ide kad ih nadredeni pilaju u mozak koliko moraju obaviti posla tokom dana a njih je sve manje i manje. Jos vozaju drndave tomose niti da im po zimi omoguce one mini aute na struju. Siguran sam da smo sposobni  ( sto sa kvalitetnim inzinjerima, sto sa radnom snagom ) izmisliti neki mini auto velicine smarta na struju i pri tome nama raste gospodarstvo, jer bi ih posta kupila na desetke tisuca u startu. A da ne pricamo o raznim lokalnim pizzerijama i slicno... Pa ovi kod mene u kraju ( dostave restorana ) voze jos golf dvojke koje su 5 mil km prosle i drndaju i dalje...

 Kakav smart... Kod nas ide biciklom...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Moram stati u obranu pošto radim u pošti, ali naslov članka je ".. poštari imaju više posla", naime poštari su jako opterećeni (dobivaju sve veće rajone, puno pošiljaka, reklama..), a uz to još i moraju nositi inozemne paketiće od kojih pošta nema prihode, to što je paketić proputovao od Kine do Hrvatske nema veze jer poštarina nije plaćena od Hrvatske do tvog kućnog praga. Zamisli samo koja je to količina paketa dnevno, to bi samo jedan poštar morao postojati koji bi nosio te paketiće i to bi mu bilo previše, a pošta od toga nema apsolutno nikakve zarade. Slažem se da je 4 kune previše jer ih i sam moram platiti kad nešto naručim, ali opet me dođe višestruko jeftinije nego da kupujem kod nas.

15 godina
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

nu mene neuka. a mišljah kako se elektronički naručeno elektronički i dostavlja. bit će da zato oni tabletni "potencijometri" ne dolaze u mail (osim ako nisu filtrirani kao spam). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Pošta ima zaradu od svakog paketa, jer dio poštarine pripada zemlji dostave, samo to ne završi u plaćama poštara:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-potez-nove-uprave-hrvatskih-posta-kupuje-se-213-automobila-cak-12-limuzina-a-na-to-ce-potrositi-105-milijuna-kuna/5908040/
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Srecom da imaju vise posla, pa ce im to sada biti dobar poticaj da DIGNU cijene kako bi im se posao brzo smanjio i da ona mogu kukati i plakati kako ih svi ti razni drugi dostavljaci unistavaju i preuzimaju im kupce i slicno. Dobra isprika zlata vrijedi!

 

Razgovarao sam sa 3-4 ljudi iz većih kurirskih sluzbi koje rade u HR i svi su potekli iz Poste. Svi od reda kazu da posta svoj posao radit tako lose i ofrlje da je to cudo. Naravno da to mogu kada su drzavni. Kada bi posta svoj posao (oko pisama i paketka) radila samo malo realnije da bi bez problema pojela sve te druge kurire. Posta bi mogla sav taj posao obaviti jeftinije a da pritom vise zaradjuje po jednom paketu ili pismu. Posta ima strahovito veliku logistiku i kapacitete a ne koristi niti dio potencijala. Naravno, ogroman broj postanskih ureda je neprofitabila ali i dalje moraju postojati, ali vecina ipak nije. Uz minimalno volje za trzisnim poslovanje poste, ona sama pokrila bi sve potrebe u HR, zaradjivala bitno vise nego do sada i bez problema pokrivala sve te nuzne urede koji moraju biti a nemaju smisla...

davor07
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Onda mea culpa ako sam u krivu, jedino što ne vidim poantu poveznice sa ovime : )

11 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
puding_kc kaže...

Informirao sam se hvala na sugestiji :)

Vidio sam popis hakoma (na plotu isto svašta piše :D ), njima je kao agenciji za mrežne djelatnosti valjda manje važno koje izraze i fraze koriste, ali bilo bi ok da se ažuriraju, jer sigurno neću osobu koja mi uruči paket od DHL-a, GLS-a i sl nazivati poštarom pošto nije djelatnike pošte nego kurirom ili dostavljačem, prema tome vrše kurirske ili dostavljačke usluge, a Hrvatska pošta je samo jedna, ne postoje Hrvatske pošte.

očito se nisi informirao, na plotu ne piše ništa o tome, piše u zakonu o poštanskim uslugama i nizu propisa koji iz njega proizlaze

 

brkaš pojmove, jer poštar, naziv hrvatska pošta i poštanske usluge nisu jedno te isto

poštanske usluge imaju široku lepezu usluga, kojima se bave i firme u popisu

nije nužno imati riječ "pošta" u nazivu da bi se bavio poštanskim uslugama (otkud ti ta bedastoća), niti hrvatska pošta ima monopol na poštanske usluge

 

ovo o hakomu neću niti komentirati, jer je to agencija koja je nadležna za djelatnosti poštanskih usluga i sigurno se bezveze ne služe "izrazima i frazama", već za to postoje službeni nazivi i podjela unutar djelatnosti

to što ti laprdaš bezveze i nemaš pojma o temi, je sasvim drugi par rukava

 

EDIT: sad sam tek vidio i ovo gore - pa ti radiš u pošti 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 12:49 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
davor07 kaže...

Srecom da imaju vise posla, pa ce im to sada biti dobar poticaj da DIGNU cijene kako bi im se posao brzo smanjio i da ona mogu kukati i plakati kako ih svi ti razni drugi dostavljaci unistavaju i preuzimaju im kupce i slicno. Dobra isprika zlata vrijedi!

 

Razgovarao sam sa 3-4 ljudi iz većih kurirskih sluzbi koje rade u HR i svi su potekli iz Poste. Svi od reda kazu da posta svoj posao radit tako lose i ofrlje da je to cudo. Naravno da to mogu kada su drzavni. Kada bi posta svoj posao (oko pisama i paketka) radila samo malo realnije da bi bez problema pojela sve te druge kurire. Posta bi mogla sav taj posao obaviti jeftinije a da pritom vise zaradjuje po jednom paketu ili pismu. Posta ima strahovito veliku logistiku i kapacitete a ne koristi niti dio potencijala. Naravno, ogroman broj postanskih ureda je neprofitabila ali i dalje moraju postojati, ali vecina ipak nije. Uz minimalno volje za trzisnim poslovanje poste, ona sama pokrila bi sve potrebe u HR, zaradjivala bitno vise nego do sada i bez problema pokrivala sve te nuzne urede koji moraju biti a nemaju smisla...

 

Mislim da nitko nije kukao da drugi dostavljači uništavaju i preuzimaju nego su radili nelegalno, u smislu da su dostavljali neku vrstu pošiljaka koju zakonski nisu smjeli, nisam sasvim upoznat s time, ali bilo je govora u medijima o tome.

 

Imaš različite slučajeve, isto tako postoji puno ljudi koji su u poštu došli iz drugih službi. To da loše radi svoj posao je isto subjektivno mišljenje, jer nemaju svi djelatnici isti odnos prema radu, ali generalno su ok. Zašto kažeš naravno da mogu kad su državni ? Nemaš pojma u kakvim problemima se poštar nađe ako netko kontaktira voditelja i požali se na poštara. Otkaze djele šakom i kapom bilo djelatnicima na šalteru bilo poštarima.. Sa ostatkom tvog komentara se slažem, ali opet to su neke druge vode u koje ulazimo, menadžment itd.. 

 

EDIT: kad smo već kod ofrlja, imaš brdo ovakvih članaka i iskustva na internetu https://www.vecernji.hr/vijesti/postari-city-exa-racune-umjesto-u-sanducic-dostavili-u-saht-460743

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 12:49 (puding_kc).
10 godina
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Da se razumijemo, ja obožavam svog poštara, jedan od rijetkih super sposobnih i inteligentnih pripadnika svoje (ili bilo koje druge) struke. Za razliku od pik zibnera ih DHL-a, Overseasa i ostalih kvazipoštanskih lakrdijaša.

 

Ali ja na to gledam ovako. Poštari imaju posla ko što su uvijek i imali. Osam sati dnevno (ili koje im je već radno vrijeme). Jedino što se mijenja je potreba pošte da zaposli više poštara.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 12:50 (Yo Momma).
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
picajzla0707 kaže...
puding_kc kaže...

Informirao sam se hvala na sugestiji :)

Vidio sam popis hakoma (na plotu isto svašta piše :D ), njima je kao agenciji za mrežne djelatnosti valjda manje važno koje izraze i fraze koriste, ali bilo bi ok da se ažuriraju, jer sigurno neću osobu koja mi uruči paket od DHL-a, GLS-a i sl nazivati poštarom pošto nije djelatnike pošte nego kurirom ili dostavljačem, prema tome vrše kurirske ili dostavljačke usluge, a Hrvatska pošta je samo jedna, ne postoje Hrvatske pošte.

očito se nisi informirao, na plotu ne piše ništa o tome, piše u zakonu o poštanskim uslugama i nizu propisa koji iz njega proizlaze

 

brkaš pojmove, jer poštar, naziv hrvatska pošta i poštanske usluge nisu jedno te isto

poštanske usluge imaju široku lepezu usluga, kojima se bave i firme u popisu

nije nužno imati riječ "pošta" u nazivu da bi se bavio poštanskim uslugama (otkud ti ta bedastoća), niti hrvatska pošta ima monopol na poštanske usluge

 

ovo o hakomu neću niti komentirati, jer je to agencija koja je nadležna za djelatnosti poštanskih usluga i sigurno se bezveze ne služe "izrazima i frazama", već za to postoje službeni nazivi i podjela unutar djelatnosti

to što ti laprdaš bezveze i nemaš pojma o temi, je sasvim drugi par rukava

 

EDIT: sad sam tek vidio i ovo gore - pa ti radiš u pošti 

 

 

 Stari chillax, svi smo mi poštari ; )

 

Mene samo zanima koga ću oslovljavati dostavljačem ili kurirom kada mi nešto dostavi.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 12:56 (puding_kc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Yo Momma kaže...

Da se razumijemo, ja obožavam svog poštara, jedan od rijetkih super sposobnih i inteligentnih pripadnika svoje (ili bilo koje druge) struke. Za razliku od pik zibnera ih DHL-a, Overseasa i ostalih kvazipoštanskih lakrdijaša.

 

Ali ja na to gledam ovako. Poštari imaju posla ko što su uvijek i imali. Osam sati dnevno (ili koje im je već radno vrijeme). Jedino što se mijenja je potreba pošte da zaposli više poštara.

 

 yep, samo što pošta ne zapošljava više poštara nego postojeći poštari dobiva veći rajon tj više ulica za nositi

15 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Drago kaže...

Da, zato naplate 4 kune i 50 lipa to što su ti stavili ceduljicu u kaslić da dođeš u poštu po paket (pokušao ga poštar dostaviti, ali olfo nikog nije bilo doma...) koji je od Kine do Hrvatske proputovao s besplatnom poštarinom, ali pisanje ceduljice košta 4 kune i 50 lipa...

 

 

 

Otkad se to 'žuti papirići' naplaćuju?

 

Obavijest o dospjeću paketa je besplatna, a onih 4,50 Kn se ne odnosi na papirić i 'uslugu pisanja' nego na doplatu zbog toga što je pošiljatelj koristio 'small package' uslugu, i naplaćuje se i ako poštar isporuči paket na adresu primatelja.

15 godina
offline
Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Mene još toliko ne mući tih 5kn. Uračunavam ih u cijenu na ebay. No ima druga stvar.

 

Moja lokalna pošta ima radno vrijeme  11:30-14h od pon-pet. Udaljena 8km od mene. Ako nisam doma kad poštar nosi paket (a najčešće nisam) ili se liku ne da nositi paket pa sam uzme cjeduljicu pa se skriva i stavlja ju kad nevidim. Nemam načina kako podići paket s obzirom da sam u to vrijeme na poslu udaljenom 40km. Jedino rješenje je bilo dogovr sa frendom čiji poštanski ured radi normalno radno vrijeme pa si šaljem pakete na njegovu adresu. 

 

Nekad sam imao dogovor sa poštarom di mi je ostavljao pakete . No sada ih rotiraju i svaki mjesec dolazi drugi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
davor07 kaže...

 

 

Razgovarao sam sa 3-4 ljudi iz većih kurirskih sluzbi koje rade u HR i svi su potekli iz Poste. Svi od reda kazu da posta svoj posao radit tako lose i ofrlje da je to cudo. Naravno da to mogu kada su drzavni.

 

Moje ekstenzivno iskustvo s kurirskim službama, UPS-om i DHL-om mi, pak, govori da ne može Pošta biti toliko loša koliko ove kurirske službe mogu biti ultraloše. 

 

Jedini GLS koji ti zapravo dostavi paket kad kažu da će ti ga dostaviti. Ovo dvoje gore - katastrofa deset puta gora od pošte.

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla

Čekajte malo, ovaj namet od 4,50 kn je na male paketiće, jel tako?

A što ako ja selleru kažem da mi proizvod spakira u veći paket (naravno, objasnim mu zašto) i on to prihvati? 

 

Inače, ja imam odličnog poštara. Nikada mu nije teško dostaviti paket na vrata. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 13:36 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
picajzla0707 kaže...
puding_kc kaže...

Samo mala opaska, na tržištu je samo jedan davatelj "poštanskih" usluga, a to je Hrvatska pošta d.d., sve ostalo su kurirske usluge tj kurirski davatelji usluga : )

 mala opaska - prvo se informiraj prije nego ispravljaš druge, jer sve su to poštanske usluge 

na tržištu imaš čitavu hrpu davatelja poštanskih usluga - evo ti i službeno, link na popis davatelja poštanskih usluga

 

 

 HP je jedini probaj nešto naručit izvana i vidjet ćeš paketi koji stižu običnom poštom imaju drugačiji protokol na carini  nego paketi poslani kurirskim službama fedex,dhl itd. U slučaju kurirskih službi pripremi se na dugotrajnu papirologiju i skupe naknade.

15 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Drago kaže...

 

Moje ekstenzivno iskustvo s kurirskim službama, UPS-om i DHL-om mi, pak, govori da ne može Pošta biti toliko loša koliko ove kurirske službe mogu biti ultraloše. 

 

Jedini GLS koji ti zapravo dostavi paket kad kažu da će ti ga dostaviti. Ovo dvoje gore - katastrofa deset puta gora od pošte.

 

 

 dodajem ovome (katastrofa je preblaga riječ - neuredni, nemaju pojma što rade, nemauju vezu s "radnicima na terenu", brljaju, kenjaju na telefon kad pitaš, internetski sustav praćenja ne radi ...) da je i HP express zapravo jako dobar. konkretno: hdd poslan u podne iz zg-a bio je u jelsi već drugoga jutra u 9. frenomenalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
Marko :D kaže...

Čekajte malo, ovaj namet od 4,50 kn je na male paketiće, jel tako?

A što ako ja selleru kažem da mi proizvod spakira u veći paket (naravno, objasnim mu zašto) i on to prihvati? 

 

Inače, ja imam odličnog poštara. Nikada mu nije teško dostaviti paket na vrata. 

 Mali paket se u ovom slučaju odnosi na tip paketa. Ne na veličinu samog. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog e-trgovine poštari imaju više posla
puding_kc kaže...

Moram stati u obranu pošto radim u pošti, ali naslov članka je ".. poštari imaju više posla", naime poštari su jako opterećeni (dobivaju sve veće rajone, puno pošiljaka, reklama..), a uz to još i moraju nositi inozemne paketiće od kojih pošta nema prihode, to što je paketić proputovao od Kine do Hrvatske nema veze jer poštarina nije plaćena od Hrvatske do tvog kućnog praga. Zamisli samo koja je to količina paketa dnevno, to bi samo jedan poštar morao postojati koji bi nosio te paketiće i to bi mu bilo previše, a pošta od toga nema apsolutno nikakve zarade. Slažem se da je 4 kune previše jer ih i sam moram platiti kad nešto naručim, ali opet me dođe višestruko jeftinije nego da kupujem kod nas.

Inaće svaka država ima 'defaultnu službu' pošte koja je dužna preuzeti i dostaviti pismo/paket i dostaviti isto na odredište te pritom naplatiti poštarinu ukoliko nije plaćena na poalzištu; i obaviti dostavu besplatno u slučaju da je poštarina plaćena na polazištu.

 

U kini je pošta financirana od strane države (slanje pisma i određenih veličina paketa)

 

 

Neka me netko ispravi ako griješim, ali ovako sam ja to pred par mjeseci pročitao (ne sječam se egzaktne terminologije)

www.eurekamoment.eu, www.plecko.com.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice