Završen PCI Express 3.0

poruka: 19
|
čitano: 4.516
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Završen PCI Express 3.0".
16 godina
odjavljen
offline
Završen PCI Express 3.0

kako će to utjecat na amd i nvidiu? kolika će bit prednost grafičke PCI-e 3.0 u odnosu na PCI-e 2.0

 

guglao malo i pronašao da bandwidth od 2.0 pci-e nije u potpunosti okupiran,to znači da i neće bit neke revolucije i prednosti šta se tiče matične i grafičke sa pci-e 3.0?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2010 9:53 (M4X).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Završen PCI Express 3.0

Ne vrti se čitav svijet oko igara i grafičkih kartica.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
17 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
Smooth Operator kaže...

Ne vrti se čitav svijet oko igara i grafičkih kartica.

znam ali se spominje da će prvi znat iskoristit proizvođači mrežne opreme i proizvođači grafičkih...u pci-e se trpaju 99% grafičke kartice,onda valjda dolazi neka mrežna oprema,tu i tamo koja pci-e zvučna kartica...

16 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
M4X kaže...

guglao malo i pronašao da bandwidth od 2.0 pci-e nije u potpunosti okupiran,to znači da i neće bit neke revolucije i prednosti šta se tiče matične i grafičke sa pci-e 3.0?

Ali svejedno će uskoro doći nove matične, nove grafičke, itd., itd., tako da ćemo svi opet za godinu dvije morati preći na novi, "brži", "jači" standard...

15 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
M4X kaže...
Smooth Operator kaže...

Ne vrti se čitav svijet oko igara i grafičkih kartica.

znam ali se spominje da će prvi znat iskoristit proizvođači mrežne opreme i proizvođači grafičkih...u pci-e se trpaju 99% grafičke kartice,onda valjda dolazi neka mrežna oprema,tu i tamo koja pci-e zvučna kartica...

 

Vjerojatno će neko vrijeme Crossfire i SLI bit moguć bez mostića. Kažem neko vrijeme jer će ovi luđaci opet napravit nabrijane grafe pa će se vratit mostićima.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Završen PCI Express 3.0

Mrežna kartica s propusnošću od 40 Gbit/s, odnosno oko 7GB/s sasvim dobro radi i po postojećem standardu i morala bi se ubrzati 150% da bi osjetila zagušenje. Za grafičke ajde, možda će im zatrebati ova propunost, ali mrežnu karticu od 128Gbit/s mislim da još bar 10-15 godina nećemo imati u svojim računalima, a možda ni tad zbog ograničenja tehnologija za pohranjivanje podataka (HDD, SSD) koje jednostavno nemaju što tražiti na tim brzinama.

 

Za članak je bilo dovoljno reći da će u budućnosti grafičke kartice zahtijevati toliku propusnost bez petljanja oko mrežnih kartica.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završen PCI Express 3.0

Oće li ovo puno utjecat na performanse u igrama? Šta mislite?

OĆU NOVI NICK!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

Bude sigurno, samo treba onda stavit pravi engine tipa Kriza, pa da se onda vidi na djelu...

15 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
dr. zlo kaže...

Oće li ovo puno utjecat na performanse u igrama? Šta mislite?

Kvod kaže...

Bude sigurno, samo treba onda stavit pravi engine tipa Kriza, pa da se onda vidi na djelu...

Znači ako i najjača desktop kartica na kugli Zemaljskoj HD5970 (uskoro HD6990) nekoristi svu propusnost pci-e 2.0 slota kako bi onda pci-e 3.0 utjecao na performanse?


Malo logike ljudi...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Downloading High Definiton Video
14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

Ima smisla. Samo ono što sam ja htio reć je da nema potrebe dok ne izađe neki naslov koji će to stvarno moć koristit.. Super mi je 5850, ali osim Metro-a i Dirta 2, sve ostalo je bilo laganini, znači nema naslova koji bi to koristili. Baš me zanima nova Kriza, kak će radit. Dajte nam prvo naslove koji trebaju hardveraj, a ne svi kupe hardveraj, a naslovi su directX 9.0c. O tome ja pričam...

16 godina
odjavljen
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
Kvod kaže...

Ima smisla. Samo ono što sam ja htio reć je da nema potrebe dok ne izađe neki naslov koji će to stvarno moć koristit.. Super mi je 5850, ali osim Metro-a i Dirta 2, sve ostalo je bilo laganini, znači nema naslova koji bi to koristili. Baš me zanima nova Kriza, kak će radit. Dajte nam prvo naslove koji trebaju hardveraj, a ne svi kupe hardveraj, a naslovi su directX 9.0c. O tome ja pričam...

svejedno dx11 grafe se muče i sa nekim dx9 igrama a za sve su krivi proizvođači igara koji ne žele optimizirat,onda su krivi nvidia i amd itd.

 

prije su igre za PC bile puno bolje,teške za prelazit,nelinearne a danas se ušminka grafika i stalno jedno te isto,linearno i glupo

 

kako su krenuli svaka misija igre će se naplaćivat kao dlc

 

14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

Puno bolje, puno kvalitetnije, a danas samo brdo eksplozija - ničim izazvanih. Metro traži da imaš nullearku umjesto pc, a u konačnici i nije nešto, baš zbog optimizacije, najlošiji osjećaj pucanja ever...

Plus konzolaštvo, koje je danas nažalost neizbježno... Gdje su te famozne directx11 igre?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
Kvod kaže...

Puno bolje, puno kvalitetnije, a danas samo brdo eksplozija - ničim izazvanih. Metro traži da imaš nullearku umjesto pc, a u konačnici i nije nešto, baš zbog optimizacije, najlošiji osjećaj pucanja ever...

Plus konzolaštvo, koje je danas nažalost neizbježno... Gdje su te famozne directx11 igre?

 

Osjećaj pucanja nema veze s optimizacijom igre i razinom grafike.

 

Metro 2033 je grafički vrlo napredna igra koja logično da traži više resursa. Svaki objekt ima parallax mapping occlusion, teksture viskoke rezolucije, odlično izvedene sjene, visoka kvaliteta tekstura, ambient occlusion, teselacija... kad sve to zbrojiš dobiješ grafički izuzetno naprednu igru koja naprosto jede grafičke kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 22:02 (ATiGamer).
14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

A s čim onda ima veze?

14 godina
neaktivan
offline
Završen PCI Express 3.0

P ne misliš valjda da grafička strana igre ima veze s osjećajem pucanja? To je stvar samog codea, kako je igra napisana. Osobno meni je igra dosta dobra i neoptimizacija nije prava riječ za nju već jednostavno grafički ispred svog vremena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

Onda je loše napisana. Prodrndao sam po svim grafičkim opcijama, ne bi li mi pucanje bilo normalno, but.... A budući je fps, to je više nego bitno, s obzirom da od rpg elemenata koji su bili spominjani 0 bodova.

Loše napisana, a po meni prezahtjevna. Da je Kriza u pitanju i otvoreni prostori ok, ali ovo navlačenje po mračnom metrou...

Uglavnom to bi trebalo probat na 3.0 jednog dana sa pripadujoćom konfom, pa onda vidjet...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Završen PCI Express 3.0
Kvod kaže...

Onda je loše napisana. Prodrndao sam po svim grafičkim opcijama, ne bi li mi pucanje bilo normalno, but.... A budući je fps, to je više nego bitno, s obzirom da od rpg elemenata koji su bili spominjani 0 bodova.

Loše napisana, a po meni prezahtjevna. Da je Kriza u pitanju i otvoreni prostori ok, ali ovo navlačenje po mračnom metrou...

Uglavnom to bi trebalo probat na 3.0 jednog dana sa pripadujoćom konfom, pa onda vidjet...

Ma to je sve stvar ukusa.

Meni je npr igra dosta dobra, ima par sitnica koje mi ne pašu no sve u svemu solidno napravljeno.

 

A 3.0 ti s ovom generacijom kartica neće donijeti značajniji pomak jer i 2.0 ima bandwidth dovoljan za sve grafe. Trebat će sačekat sljedeću seriju kartica da napokon igramo Metro na maksimali iznad 30 FPS sa single GPU-om.

14 godina
offline
RE: Završen PCI Express 3.0

U iščekivanju hardvera onda, mada bi bilo puno bolje da ima više kvalitetnijih naslova.

15 godina
offline
Završen PCI Express 3.0

Zna li možda netko kada bi prve PCI-e 3.0 grafe mogle pokucati na vrata?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice