Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

poruka: 69
|
čitano: 12.039
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo".
16 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

... hm a što onda reći da se resveratrol već neko vrijeme smatra placebo maminovcem?
http://www.quackwatch.com/01QuackeryRelatedTopics/DSH/resveratrol.html
Osim toga, "antioksidanti" je upitni hype popularan 2000tih, slično "suprerfood" i "detox" maniji.

https://www.sciencebasedmedicine.org/antioxidant-hype-and-reality/

ja nekako mislim Da je alkohol ipak bitna stavka u vinu. Naravno da nitko normalan ne misli da je 
vino samo etilni alkohol, ali to je dokazana droga koja je opasnija po osobu i okolicu od mnogih razvikanijih.
Pa ako baš treba resveratrola, pa može se smrznuti mošt kao što ja radim, dapače ja radim smoothie sa sokovnikom zajedno sa korom i mesom voća:
"Grapes don't have to be fermented to contain this antioxidant. It's actually found in the skin of red grapes along with other nutrients, such as minerals manganese and potassium and vitamins K, C and B1."
Ima ga također u velikim količinama u borovnicama, kikiriki maslacu, tamnoj čokoladi...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

i aj sad ti to objasni zagorcu koji kemija sa šećerom, vodom i antifrizom (uz zrno grožđa na bačvu od 3000 litara radi "arome" + zabranjeni sumpor) a samo kad prdne očita se i do 6 promila (s te strane). i sve to čini samo da bi posle mogel destilirati tropicu. jasno je da bismo svi bili zdraviji kad bi postojala kultura pijenja (do 2 deci na dan čuvenog vina, poslije ručka, i bez vožnje dok to ne izvjetri) no to je već domena znanstvene fantastike. hik. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 19:42 (Ajar).
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Je... kumek bu pročital da je "vino zdravo" i to je sve što ga zanima :)
A ak nema vina zdravo je i pivo:
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zdravlje/zivjeli-5-dodatnih-razloga-za-casu-pive---198388.html
ak nema piva, a dobro daj rakiju:
http://www.dnevno.hr/zdravlje/i-strucnjaci-potvrdili-da-je-rakija-zdrava-evo-zasto-jutro-trebate-zapoceti-casicom-126911
i tak...

ja nisam alkoholičar ja samo pijem zbog zdravlja!

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

U stvari alkohol nije zdrav. Ako ga se već mora piti, neka to bude što manje. 1-2 deci u prosjeku dnevno.

Tu, piše da je alkohol krivac za neke karcinome, čak i kada se pije u malim dozama.

 

Ekipa, većinom uvijek ima opravdanje za lokanje, pa kažu da je alkohol zdrav, pa piju neumjereno. Sve sami alkići.

Kao i debeli ljudi koji se prežderavaju, al' bitno da oni jednu zdravo, al' ih količine baš i ne zanimaju....

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 19:47 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Tako je. Upravo za resverartol tvrde da će ga se unijeti daleko najviše ako se jede cijela bobica grozda bez ikakve fermentacije. Dakle, ja sam i dalje za

gusti koji se spravi od bobica smljevenih u sokovniku i da vidiš i probave i resveratrola. Danas barem svatko ima duboko smrzavanje. Naravno i mnogi
proizvođači sokova hvale se da su zadržali resveratrol u juiceu od grožđa, pa eto. No jasno, jeftiniji je stari ribar od rauch juicea. A i društvo bolje zapjeva s prvim.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Crno vino je zakon.

Nema dana da nakon rucka ne popijem casu crnog vina.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

A bijelo vino? Kaj ono nije od grožđa....

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
online
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Zaista, kad pogledam, vino (obično crno ) je zaslužno za izbacivanje štetnih tvari iz mog organizma. 

Ponekad je količina izlučevina znala zauzeti i dva parkirališna mjesta 

Uglavnom, da se nisam pouzdao u ljekovita svojstva vina, mojeg zdravlja (poglavito jetre) ne bi bilo.

 

Uglavnom,   gospon Vinček, hvala ti, i voljet ću te do kraja života.

(makar miksano s nekim sranjima, kao sad:

  )

Kruha i igala...
 
3 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
overhaul kaže...

Tako je. Upravo za resverartol tvrde da će ga se unijeti daleko najviše ako se jede cijela bobica grozda bez ikakve fermentacije. Dakle, ja sam i dalje za

gusti koji se spravi od bobica smljevenih u sokovniku i da vidiš i probave i resveratrola. Danas barem svatko ima duboko smrzavanje. Naravno i mnogi
proizvođači sokova hvale se da su zadržali resveratrol u juiceu od grožđa, pa eto. No jasno, jeftiniji je stari ribar od rauch juicea. A i društvo bolje zapjeva s prvim.

 A i ti isto, kao da imaš 5 godina....

Pa naočigled vidiš da je to samo neki trol.......

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 20:08 (fer-de-lance).
15 godina
online
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

još treba uzeti u obzir da "alkohol" može biti svakakve vrste, pa tako nije rijedak metilni alkohol koji nastaje lošom fermentacijom i to je onaj ključni sastojak u delancima i direktorima koji uništava živce i radi od ljudi luđake. inače znat će te da ste se otrovali lošim alkoholom ako vas boli glava i to očni živac (ona glavobolja kao da je u rangu sljepoočnica) jer je to najosjetljiviji živac u tijelu i kao takav jako reagira na loš alkohol

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

A bijelo vino? Kaj ono nije od grožđa....

 Ne sadrži resveratrol zbog kojeg je i cijeli članak - osvrt na najnovije istraživanje djelovanja resveratrola na crijevnu floru. Ali već i ovdje vidim veseljaka koji se ne zamaraju člankom... jer 
evo BUG kaže da je vino zdravo pa onda ispada da su naši stari nazivajući nazdravljanje, zdravice i uzdravlje dobro znali djelovanje polifenola na remoduliranje razvoja Lactobacillusa i Bifidobacteriuma potrebnih za zdravu probavu :)

fer-de-lance kaže...
overhaul kaže...

Tako je. Upravo za resverartol tvrde da će ga se unijeti daleko najviše ako se jede cijela bobica grozda bez ikakve fermentacije. Dakle, ja sam i dalje za

gusti koji se spravi od bobica smljevenih u sokovniku i da vidiš i probave i resveratrola. Danas barem svatko ima duboko smrzavanje. Naravno i mnogi
proizvođači sokova hvale se da su zadržali resveratrol u juiceu od grožđa, pa eto. No jasno, jeftiniji je stari ribar od rauch juicea. A i društvo bolje zapjeva s prvim.

 A i ti isto, kao da imaš 5 godina....

Pa naočigled vidiš da je to samo neki trol.......

 Čuj, da sam na index forumu, komentirao bih drugačije:) Ovdje ima mnogo maloljetnika 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 20:13 (overhaul).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
PzKpfw kaže...

U stvari alkohol nije zdrav. Ako ga se već mora piti, neka to bude što manje. 1-2 deci u prosjeku dnevno.

Tu, piše da je alkohol krivac za neke karcinome, čak i kada se pije u malim dozama.

 

Ekipa, većinom uvijek ima opravdanje za lokanje, pa kažu da je alkohol zdrav, pa piju neumjereno. Sve sami alkići.

Kao i debeli ljudi koji se prežderavaju, al' bitno da oni jednu zdravo, al' ih količine baš i ne zanimaju....

 

 Sta te briga za karcinome ;) NA fb svaki dan se pojavi jedan lijek od bilja ili sode bikarbone plus ispliva jedan rus koji je izlijceio 5000 ljudi do sada. Sad se pitam zar idu u penziju poslije 5000? TO neka norma? hm....

7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
overhaul kaže...

 Čuj, da sam na index forumu, komentirao bih drugačije:) Ovdje ima mnogo maloljetnika 

 Nema veze, ionak nam je trol na rezervi ( reservatrol) 

Kruha i igala...
16 godina
odjavljen
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Ja bum kombinirao. Kefir i jogurt bakterijama a gemišt živcima i kad sam žedan . Ono gdje svakodnevno fulavam su coca cola i neka druga kemiska piča....nikak da se riješim tog otrova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

Ja bum kombinirao. Kefir i jogurt bakterijama a gemišt živcima i kad sam žedan . Ono gdje svakodnevno fulavam su coca cola i neka druga kemiska piča....nikak da se riješim tog otrova.

 Opet ovisi koje vino piješ....

Bar kaj sam ja čuo, navodno Kutjevački podrumi i neki drugi uvoze vino u prahu iz Italije, pa ga onda kuhaju i flaširaju.....

Uglavnom, kupi si trsje i zasadi nekih 20 brajdi, provjerenog porijekla,  pa si bezbrižan....

Kruha i igala...
16 godina
odjavljen
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Sa brajdama treba delat, znam jer imam nekaj..tj. skoro sve sam posjekao. Ostatak pojedu ptice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

A bijelo vino? Kaj ono nije od grožđa....

A može bit i zeleno ili naranđasto vino,problem je u alkoholu koji je ništa drugo nego veliki neprijatelj ili otrov za jetru.

 

Jetra najviše trpi jer to je filtar organizma, nakon toga idu svi "ostali sitni problemčiči i nuspojave alkohola".

 

 

Alkohol te ubije bez frke, osoba koja ne pije pa ako eto nekako iz objesti strusi bocu tekile padaš u komu i to je kraj.Marihuana fatalni overdoze ne postoji, ali eto ona je večinom nažalost svrstana u biljčice za koje se obično ide u zatvor.

 

Alhohol je vrlo nezgodna legalna droga, pa iz tog kuta nikak se ne može reči da je crno vino zdravo=halo pa u njemu ima alkohola.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
odjavljen
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Ovisi o doziranju, skoro sve može biti lijek ili otrov.

Moj PC  
9 1 hvala 2
7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

Sa brajdama treba delat, znam jer imam nekaj..tj. skoro sve sam posjekao. Ostatak pojedu ptice.

 Al si bezdušan...

Drugačije češ razmišljat kad se približiš penzionerskom dobu.

Ponekad treba cijeniti i stare vrijednosti, i onda ti bude žao...

Nemoj pušit te kapitalističke spike, ono kaj ostane iza čovjeka je: trsje!!!!

Ne daj da te uvjere u nekaj drugo......... 

Kruha i igala...
16 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

Ovisi o doziranju, skoro sve može biti lijek ili otrov.

Pogledaj engleski dokumentarac pa onda komentiraj, suma sumarum kod njih je to vrlo veliki zdravstveni problem.Tako je to u bilo kojoj zemlji, gdje se loče iz navike i da pogotovo moraš pit pivu uz nogomet to je zlatno pravilo.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
rambox kaže...
XXX kaže...

Ovisi o doziranju, skoro sve može biti lijek ili otrov.

Pogledaj engleski dokumentarac pa onda komentiraj, suma sumarum kod njih je to vrlo veliki zdravstveni problem.Tako je to u bilo kojoj zemlji, gdje se loče iz navike i da pogotovo moraš pit pivu uz nogomet to je zlatno pravilo.

 

 

 

Partibrejker.....

Kruha i igala...
15 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Ma nema do Ribara, a ne ona fancy vina po 25kn. Ribar ima najviše tog Ramsmatmorla jer se kupi sa dna kace, znanstveno dokazano.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
rambox kaže...
XXX kaže...

Ovisi o doziranju, skoro sve može biti lijek ili otrov.

Pogledaj engleski dokumentarac pa onda komentiraj, suma sumarum kod njih je to vrlo veliki zdravstveni problem.Tako je to u bilo kojoj zemlji, gdje se loče iz navike i da pogotovo moraš pit pivu uz nogomet to je zlatno pravilo.

 

 

 Reci to mom pokojnom dedi, bio je debelo prešao osamdestu. Cijeli život je deĺal tudum od divlje izabele, najgori alkohol i spušio kutiju cigateta. Ali nije pio kemikalije u vidu coca cole i sto drugih sranja, nije sjedio cijeli dan ispred kompa nego je fizički radio i nije se prežderavao. Jedini slatkiš mu je bila domaća gibanica i sl.

 

Pogledao sam dio dukemntarca pa ako si gledao spominju odmah na početku prekomjerno cuganje a ne bilo kakvo cuganje. Po gle onu malu sa početka, totalna katastrofa a ne čaša crnog vina ili pivo uz film ili utakmicu.

7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
Svinja kaže...

Ma nema do Ribara, a ne ona fancy vina po 25kn. Ribar ima najviše tog Ramsmatmorla jer se kupi sa dna kace, znanstveno dokazano.

 E, da si bio sa mnom i ekipom u Vrutkovom podrumu prije cca. 10 godina....

Ribar bi ti bio premija, kaj smo pili....

Kruha i igala...
10 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Mogu otkrit i da je vino eliksir života ja ću se i dalje držat čašice viskija ili konjaka. 

Okus vina mi nikad nije pasao. Do sad sam popila možda 2dl vina kad su me izgnjavili sa "ajd bar probaj", jednostavno mi ne ide.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
ddarknessfairyy kaže...

Mogu otkrit i da je vino eliksir života ja ću se i dalje držat čašice viskija ili konjaka. 

Okus vina mi nikad nije pasao. Do sad sam popila možda 2dl vina kad su me izgnjavili sa "ajd bar probaj", jednostavno mi ne ide.

 Vidiš, baš tu je greška...

Pijem ja i viski i konjak, ali to tjera u dehidraciju.....

Zato nakon svake žestice ide gemišt,  jer kad ljudi piju slatku cugu,ne kuže da dehidriraju....

Prijateljski savjet 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

Sa brajdama treba delat, znam jer imam nekaj..tj. skoro sve sam posjekao. Ostatak pojedu ptice.

 ista priča. onda ga malo pokosim, zveknem višak grana i suhe trsove, a ostalo pustim da se samo snađe kako zna. pa uglavnom popljesnjivi ili ga pojedu ptice. Špricat mi se neda, 
jer nemam vremena. Bug je bitniji ;)

rambox kaže...
XXX kaže...

Ovisi o doziranju, skoro sve može biti lijek ili otrov.

Pogledaj engleski dokumentarac pa onda komentiraj, suma sumarum kod njih je to vrlo veliki zdravstveni problem.Tako je to u bilo kojoj zemlji, gdje se loče iz navike  

 

 rambox, ebemu, jesi ti zagorec ili kaj???? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 21:09 (overhaul).
14 godina
offline
Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo

Nije vino , sve što nosi etiketu vina. Sve ove blagodati posjeduje samo vino napravljeno na prirodan način, fermentacijom mošta.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
overhaul kaže... 

 rambox, ebemu, jesi ti zagorec ili kaj???? 

 Janez ...a znaš da su oni cijeli naopačke 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
online
Re: Zašto je crno vino toliko zdravo? Sada znamo
XXX kaže...

 

 Reci to mom pokojnom dedi, bio je debelo prešao osamdestu.Cijeli život je deĺal tudum od divlje izabele, najgori alkohol i spušio kutiju cigateta. Ali nije pio kemikalije u vidu coca cole i sto drugih sranja, nije sjedio cijeli dan ispred kompa nego je fizički radio i nije se prežderavao. Jedini slatkiš mu je bila domaća gibanica i sl.

 

Pogledao sam dio dukemntarca pa ako si gledao spominju odmah na početku prekomjerno cuganje a ne bilo kakvo cuganje. Po gle onu malu sa početka,totalna katastrofa a ne čaša crnog vina ili pivo uz film ili utakmicu.

Pa tvoj deda je samo iznimka, eto doživel je lepe godine uz alhohol i cigarete jel.Ali večina cugera i pušača nema takav put, zato su groblja puna pušača i cugera koji nisu dogurali niti do 65godina.Zna se kak to ide ljudi su ili zapili jetru, ili ih je pokosil karcinom pluča ili dušnika dakle popušili su svoj život.

 

Takvih primjera kao ta mala u dokumentarcu, toga imaš preko svake razumne mjere tu je glavni problem.

 

Mladi dana loču a ne piju alkohol, a najgori su oni ljudi koji piju samo tekučine u kojima ima barem malo alkohola.Takvi jednostavno neče nikad pit golu vodu nema šanse, bože me sačuvaj bolje onda popit "zašečerenu vodu ili sok".

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 21:13 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice