Zaostalost koja šokira

poruka: 21
|
čitano: 3.871
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaostalost koja šokira".
15 godina
neaktivan
offline
Zaostalost koja šokira

Dude,ne znam kaj bi rekel. Pomalo sam razočaran.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Zaostalost koja šokira

narafski da mora no većina populacije (= kupaca) ne razlikuje lijevu nogu od dupeta (kriteriji su im ≤ 0) i svejedno im je (čak i ako im omogućiš usporedbu radi razlikovanja). zbog toga plastika i ostali "nadomjesci". tako se rodila i "genijalna" zamisao o kameri u telefonima. kapitalističku ekonomiju pokreću neznanje, neinformiranost, neukost i lakovjernost 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaostalost koja šokira
Ajar kaže...

narafski da mora no većina populacije (= kupaca) ne razlikuje lijevu nogu od dupeta (kriteriji su im ≤ 0) i svejedno im je (čak i ako im omogućiš usporedbu radi razlikovanja). zbog toga plastika i ostali "nadomjesci". tako se rodila i "genijalna" zamisao o kameri u telefonima. kapitalističku ekonomiju pokreću neznanje, neinformiranost, neukost i lakovjernost 

 Kapitalističku ekonomiju pokreće dostupnost i praktičnost. Za 99% populacije je potrebno "dovoljno", a ne "najbolje". Koji će mi k super turbo dobra, a i skupa leća/kamera za 5 puta tjedno uslikat nekakav papir da ne moram prepisivat i na terenu slikat nešto što ću pokazat kolegi i onda ionako obrisati.

8 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira
zerocool12 kaže...

Dude,ne znam kaj bi rekel. Pomalo sam razočaran.

 

Pa autor je lijepo spomenuo ironiju. Ili si ti Sheldon Cooper?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaostalost koja šokira
Macumba kaže...
zerocool12 kaže...

Dude,ne znam kaj bi rekel. Pomalo sam razočaran.

 

Pa autor je lijepo spomenuo ironiju. Ili si ti Sheldon Cooper?

 Nije stvar u ironiji,već je stvar u tome na koji način je napisan ovaj članak. Kao da je napisan na 4chanu u svađi između toga čiji stoji ravnije, odnosno čija leća je bolja.

Da je u kategoriji "osobni stav" još bi razumio.

 

Pred nas je bačena canonova leća o kojoj niš nije napisano (osim da je teška 55 kila), a isto je napravljeno i sa teleskopom.

Ne zna se di je glava a di rep članka.

 

Mislim da bi puno bolje bilo da se štedilo na bajtovima pa napisalo samo ovako :"Canonova 55 kila teška leća promjera preko pola metra za Subaru teleskop na planini Mauna Kea na Havajima, predstavljena je na Canon Expu u Parizu. Vrhunsko djelo optike. Čitav teleskop, prikazan kao maketa, je mrak, Canon je dao samo jednu od desetak leća koje čine optički kompleks, leća je namijenjena specifično suzbijanju optičke aberacije i poboljšanju slike kod širokokutnog promatranja.
Dobre leće koje čine objektiv, jednostavno moraju biti određene veličine kako bi upijale dovoljno svjetla, "oblikovale" ga i slale dalje

Više o teleskopu Subaru možete doznati ovdje: http://subarutelescope.org/ "

 

Ovo svađanje s nepostojećim neprijateljom u članku je nepotrebno.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 18:55 (zerocool12).
8 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira
zerocool12 kaže...
Macumba kaže...
zerocool12 kaže...

Dude,ne znam kaj bi rekel. Pomalo sam razočaran.

 

Pa autor je lijepo spomenuo ironiju. Ili si ti Sheldon Cooper?

 Nije stvar u ironiji,već je stvar u tome na koji način je napisan ovaj članak. Kao da je napisan na 4chanu u svađi između toga čiji stoji ravnije, odnosno čija leća je bolja.

Da je u kategoriji "osobni stav" još bi razumio.

 

Pred nas je bačena canonova leća o kojoj niš nije napisano (osim da je teška 55 kila), a isto je napravljeno i sa teleskopom.

Ne zna se di je glava a di rep članka.

 

Mislim da bi puno bolje bilo da se štedilo na bajtovima pa napisalo samo ovako :"Canonova 55 kila teška leća promjera preko pola metra za Subaru teleskop na planini Mauna Kea na Havajima, predstavljena je na Canon Expu u Parizu. Vrhunsko djelo optike. Čitav teleskop, prikazan kao maketa, je mrak, Canon je dao samo jednu od desetak leća koje čine optički kompleks, leća je namijenjena specifično suzbijanju optičke aberacije i poboljšanju slike kod širokokutnog promatranja.
Dobre leće koje čine objektiv, jednostavno moraju biti određene veličine kako bi upijale dovoljno svjetla, "oblikovale" ga i slale dalje

Više o teleskopu Subaru možete doznati ovdje: http://subarutelescope.org/ "

 

Ovo svađanje s nepostojećim neprijateljom u članku je nepotrebno.

 

Lijepo si to sročio.

Samo, autor ne bi bio autor da ne piše s dobro poznatim gardom i stilom 

Nije da se to svima sviđa, ali to mu je i namjera...

 

 

10 godina
suspendiran
offline
Zaostalost koja šokira

I dalje sam uvjerenja da fotografija sa smartphone uredjajem od 7000 kn, recimo iPhone 6S je opcenito znatno losije kvalitete od fotografije snimljene jednostavnom compact kamerom od 1000 kn. A to cak i ja primjetim koji sam totalni amater za fotografiranje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaostalost koja šokira

Postoji civilna (koja se jos dijeli na amatersku i profesionalnu), vojna i industrijska proizvodnja (koje isto imaju klase izrade).

 

Ne mijesati kruske i jabuke.

 

 

 

Svatko tko voli pivu, zna razliku izmedju stakla i plastike

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira

Jednom jedan mudar čovjek reče da ako moraš objašnjavati sarkazam, onda ga niti ne upotrebljavaj.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zaostalost koja šokira

To stoji. Recimo moja Nokia N8 je malo deblja, ima Carl Zeiss leće (od kojih je par actually od stakla), ali ne zavaravam se da je bolja od Canona ili Nikona. Niti fotkama zarađujem novac. Ali za uhvatiti informaciju, trenutak inspiracije, nešto zanimljivo, neku uspomenu - zakon. Uvijek je sa mnom, puna baterija i spremna za fotkanje u dvije sekunde. A za razliku od ostalih mobitela ima Xenon i dobra je i po lošijem svjetlu. Meni dovoljno. Da se furam na profesionalca, to bi bila druga stvar. Neki kažu da je bolja od kompakta starih nekoliko godina, a kakve no-name jeftinjave sam vidio za 700 kn prije desetak godina, možda je i istina, možda ne.

http://connect.dpreview.com/post/5533410947/smartphones-versus-dslr-versus-film

Ovdje se vidi u kojim situacijama se Lumia 1020 i iPhone mogu mjeriti sa DSLR fotićima raznih generacija.

11 godina
offline
Zaostalost koja šokira

jel ce biti moguce ovakva kavalitea slika što opali ova leća na teleskopu za nekih 20ak godina i na mobitelima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaostalost koja šokira

Click-bait naslov, click-bait članak koji jedva išta pošteno objašnjava, još je uz to u kategoriji skandala.

 

Sramota! 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaostalost koja šokira
NecroKnight kaže...

Click-bait naslov, click-bait članak koji jedva išta pošteno objašnjava, još je uz to u kategoriji skandala.

 

Sramota! 

 Ja mislim da je pisac ovoga teksta htjeo da napise informativan i saljiv clanak, pa je u zaru inspiracije za salu u potpunosti zaboravio da napise i koju konkretnu informaciju. U svakom slucaju slazem se, iako humoristican tekst (koji se meni licno svidio), na kraju je u potpunosti ispao samo beskoristan i neinformativan clanak.

14 godina
offline
Zaostalost koja šokira

Oleg pokušava biti troll ili koji k? Jel ima koji njegov tekst, a da se ne svađa s nekim? Sad je već počeo izmišljati neprijatelje.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

I dalje sam uvjerenja da fotografija sa smartphone uredjajem od 7000 kn, recimo iPhone 6S je opcenito znatno losije kvalitete od fotografije snimljene jednostavnom compact kamerom od 1000 kn. A to cak i ja primjetim koji sam totalni amater za fotografiranje.

 

Nemere bit, kad na 6S i ostalim "zastava-brod  & 1x dnevno moraš punit telefonima" upališ HaDeR, to ubija. Kakaf Lupino, SLR i ostali bakrači.

Kad je trava florescentna, nebo petrolej a voda tirkizna, ima da ti pamet stane. Papci i geekovi bacaju novfce za neki komad stakla, šatro bolji eF i drkica na raw kad dodatno ubiješ suštinu...

10 godina
suspendiran
offline
Re: Zaostalost koja šokira
hrc_smb kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

I dalje sam uvjerenja da fotografija sa smartphone uredjajem od 7000 kn, recimo iPhone 6S je opcenito znatno losije kvalitete od fotografije snimljene jednostavnom compact kamerom od 1000 kn. A to cak i ja primjetim koji sam totalni amater za fotografiranje.

 

Nemere bit, kad na 6S i ostalim "zastava-brod  & 1x dnevno moraš punit telefonima" upališ HaDeR, to ubija. Kakaf Lupino, SLR i ostali bakrači.

Kad je trava florescentna, nebo petrolej a voda tirkizna, ima da ti pamet stane. Papci i geekovi bacaju novfce za neki komad stakla, šatro bolji eF i drkica na raw kad dodatno ubiješ suštinu...

 

1. Pronaći generičku sliku na internetu. Bilo kakva će biti dobra. Ili još bolje, fotkati iPhoneom kakav objekat u stanu, recimo stolicu, psa ili papirić na podu. Samo okineš i ne zamaraš se previše.

2. Otvoriti sliku u Photoshopu (najnoviji afkors), prije toga skinuti s torrenata gomilu PS pluginova, recimo sve od Alien Skina, Redynamix HDR ili AutoFX.

3. Črčkati s pluginovima do mile volje, pravilo glasi više = bolje, ne zamarati se previše s time što radiš, bitno je samo da radiš nešto. Umjetnost dolazi iz duše! 

4. Otvoriti profil na DeviantArt i nasrati što je više moguće fotki u jednom danu. 

5. ???

6. PROFITIRAJ!

 

 

Fuck yea, look at me, I'm an artist bitch!

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
hrc_smb kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

I dalje sam uvjerenja da fotografija sa smartphone uredjajem od 7000 kn, recimo iPhone 6S je opcenito znatno losije kvalitete od fotografije snimljene jednostavnom compact kamerom od 1000 kn. A to cak i ja primjetim koji sam totalni amater za fotografiranje.

 

Nemere bit, kad na 6S i ostalim "zastava-brod  & 1x dnevno moraš punit telefonima" upališ HaDeR, to ubija. Kakaf Lupino, SLR i ostali bakrači.

Kad je trava florescentna, nebo petrolej a voda tirkizna, ima da ti pamet stane. Papci i geekovi bacaju novfce za neki komad stakla, šatro bolji eF i drkica na raw kad dodatno ubiješ suštinu...

 

1. Pronaći generičku sliku na internetu. Bilo kakva će biti dobra. Ili još bolje, fotkati iPhoneom kakav objekat u stanu, recimo stolicu, psa ili papirić na podu. Samo okineš i ne zamaraš se previše.

2. Otvoriti sliku u Photoshopu (najnoviji afkors), prije toga skinuti s torrenata gomilu PS pluginova, recimo sve od Alien Skina, Redynamix HDR ili AutoFX.

3. Črčkati s pluginovima do mile volje, pravilo glasi više = bolje, ne zamarati se previše s time što radiš, bitno je samo da radiš nešto. Umjetnost dolazi iz duše! 

4. Otvoriti profil na DeviantArt i nasrati što je više moguće fotki u jednom danu. 

5. ???

6. PROFITIRAJ!

 

 

Fuck yea, look at me, I'm an artist bitch!

 

 

 

 

 

 

Prije sramota nego profit.

 

Nego, kao što kaže hrc, fotić od 1000kn gazi svaki mobitel danas, i gazit će još minimalno 5 godina... slika uslikana s najboljim ajfonom je polje kukuruza kad se otvori na kompu, a ne samo zrnata slika. Na mobu dobro izgleda jer je mali ekran

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaostalost koja šokira
Svaka čast. Ovo je nekakvo natjecanje sa 24sata u nekvaliteti članaka? A druga glupost (pored sagmo članka koji je napisan na razini najgoreg sastava u petom osnovne) je da autor mora odvojiti pola članka i upozoriti nas na sarkazam... Pa majko sveta, zar i ti Baže...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Zaostalost koja šokira
GSP kaže...

jel ce biti moguce ovakva kavalitea slika što opali ova leća na teleskopu za nekih 20ak godina i na mobitelima?

 Ne vjerujem. Ovo je unikatna leća, rađena po točno određenim parametrima. Čitao sam o "sličnoj" leći, tj. leći isto namijenjenoj teleskopu. Ak se dobro sjećam, kada su izlili staklo u kalup, to se hladilo godinu dana (tak nekako, nemam nikakav link, sorry). Vjerojatno je postupak hlađenja bio kontroliran (okolna temperatura, vlaga, čestice u zraku, tlak i tko zna što još...).

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Zaostalost koja šokira

Stvarno losa sala. Za prosjecnog ajfon-fejzbuk korisnika tehnologije je plasticna leca vise nego dovljna da stavlja selfie na instagram. Bilo bi bedasto i iracionalno ugradjivat bilo sta bolje. Danas mobitel od 1000 kn ima vrhunsku kvalitetu fotografije u dobrim svjetlosnim uvjetima. No i dalje kad nema svjetla jedino sta ti moze pomoc je dobra optika i naravno veca optika, dakle mobaci otpadaju. i ajfoni 7 i mobitel star 10 godina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaostalost koja šokira
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

I dalje sam uvjerenja da fotografija sa smartphone uredjajem od 7000 kn, recimo iPhone 6S je opcenito znatno losije kvalitete od fotografije snimljene jednostavnom compact kamerom od 1000 kn. A to cak i ja primjetim koji sam totalni amater za fotografiranje.

 Ma i to je površni stereotip. Imaš smeća od kompakata (čak i za tih 1000kn) kojima fotoaparati na smartphoneovima dobro konkuriraju
u defaultnim idiot fotkanjima. No fotiće izdiže zoom. Pa kome je bitan, smartphone jednostavno (bez dodataka) to fizički nemože(osim nekog kvazi digitalnog zooma). 
Ali većini netreba. I nema smisla rugati se gadgetima u odnosu na profesionalnu specijaliziranu opremu. Neki malobrojni jednostavno trebaju kiper nosivosti 400 tona, ne zanima ih to što i Rimčev concept one ima isto puno konja i košta samo petinu cijene. Brkaju se kruške i jabuke. Valja opisati o kakvom je teleskopu riječ. 
Neki profesionalni teleskopi su savršeno zadovoljni i "smartphone klasom" senzora, jer im je recimo bitno samo snimiti dovoljno
rezolucijski i šumom kvalitetnu, ali što širu snimku koju se digitalno automatski preklapa u potrazi za lutajućim uljezima, ili se koristi za optičko klasificiranje udaljenosti
objekata. Subaru ima jednu danas tehnički pomalo arhaičnu osobinu: ogledalo od jednog komada(8,2 metarskog). Zato su potrebne takve leće. 
Susjed mu, Keck ima dva po 10 metara. Drugi susjed, Maxwell ima mozaičnih 15 metara(samo je specijaliziran za infracrveno do mikrovalni spektar za razliku od prva dva koji su vidljvi do infracrveni spektar)... tako, te stvari... što bi rekli, nisu svi teleskopi isti.
Moj doma Celestron sasvim je zadovoljan sa seljobeljo dslr kamerom našrafljenom gore kad mi se baš da sve to teglit nekamo... a eto isto je "teleskop".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice