Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

poruka: 45
|
čitano: 6.546
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu".
13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

S cijenama kave je HG spot imao nije ni čudo što im se događa. U današnje vrijeme više nije važno koliko imate fizičkih poslovnica pošto svi imaju web shopove i obično besplatnu dostavu za kupovine  iznad određenog iznosa.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

ma steta bilo kakvu firmu u Hrvatskoj razhebat...a mnogo ih je mnogo bankarski sustav...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Interesantno. Neka samo jedan vjerovnik (kojemu ne treba imovine, već keš) pokrene stečajn postupak, vrlo lako može pobijat pravne radnje od strane ZABA-e.

Evl
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Meni je žao i sramotno je, što u jednom Osijeku imam samo turboskupi Links kada se zaželim pogledati i kupiti nekakvu računalnu komponentu.

Nedostaje mi taj HG-spot, nedostaje mi Ve-mil.

Postoji taj glupi Konikom koji se totalno izgubio u cijenama i prodaji informatičke opreme, te par malih kućnih (preskupih) trgovina.

Pogledajte pošto je u Konikomu HD 5850 {#} (zadnja stavka u cjeniku) 2526 kn

Ti ljudi kao da su se izgubili u prostoru i vremenu.

 

Si tacuisses, philosophus mansisses
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

isto je u SK...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Meni je žao i sramotno je, što u jednom Osijeku imam samo turboskupi Links kada se zaželim pogledati i kupiti nekakvu računalnu komponentu.

Nedostaje mi taj HG-spot, nedostaje mi Ve-mil.

Postoji taj glupi Konikom koji se totalno izgubio u cijenama i prodaji informatičke opreme, te par malih kućnih (preskupih) trgovina.

Pogledajte pošto je u Konikomu HD 5850 {#} (zadnja stavka u cjeniku) 2526 kn

Ti ljudi kao da su se izgubili u prostoru i vremenu.

 

Links nije skup ako uzimaš jednu dvije stvari, ili ako ti se ne da čekati poštu hehe.

15 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Jeb*e, ja pročitao "Žaba dala zeleno svijetlo"

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Meni je žao i sramotno je, što u jednom Osijeku imam samo turboskupi Links kada se zaželim pogledati i kupiti nekakvu računalnu komponentu.

Nedostaje mi taj HG-spot, nedostaje mi Ve-mil.

Postoji taj glupi Konikom koji se totalno izgubio u cijenama i prodaji informatičke opreme, te par malih kućnih (preskupih) trgovina.

Pogledajte pošto je u Konikomu HD 5850 {#} (zadnja stavka u cjeniku) 2526 kn

Ti ljudi kao da su se izgubili u prostoru i vremenu.

 

Ma Konikom je qurac za informatiku. Loše cijene, loš izbor i možda i najjadnije - nestručno osoblje. Pitaš ga za neki informatički proizvod, a on te pogleda ko da si ga pitao smisao života. Strašno. Sjećam se kad sam prije par godina htio kupiti procesor AMD 5000+; prvo što je cijena bila, ako se dobro sjećam, 200kn viša od konkurencije (sam procesor koštao je onda cca 500kn), drugo: čekao sam petnaestak minuta dok ga "prodavač" nije našao na kompu i onda mi ga je probao uvalit kao pod nekim popustom, a i dalje 200 kn skuplji od ostalih...

 

Što se tiče HG spota... Ako se iščupaju iz ovoga onda bi ih trebalo postaviti kao vladajuću stranku da iščupaju i Hrv iz krize.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Meni je žao i sramotno je, što u jednom Osijeku imam samo turboskupi Links kada se zaželim pogledati i kupiti nekakvu računalnu komponentu.

Nedostaje mi taj HG-spot, nedostaje mi Ve-mil.

Postoji taj glupi Konikom koji se totalno izgubio u cijenama i prodaji informatičke opreme, te par malih kućnih (preskupih) trgovina.

Pogledajte pošto je u Konikomu HD 5850 {#} (zadnja stavka u cjeniku) 2526 kn

Ti ljudi kao da su se izgubili u prostoru i vremenu.

 

nije da branim Links - ali zna biti ponekad najjeftiniji - daleko od ostalih - webshopova. a i kada na tim istim, jeftinjaka firmama obracunate troskove obrade kredita i podizanje cijena zbog placanja karticom, dobit ce te i visu cijenu od linksove - koji se ocito opredjelio za placanje karticama, jer ima istu cijenu za gotovinu i kartice....

12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
xyan kaže...
nije da branim Links - ali zna biti ponekad najjeftiniji - daleko od ostalih - webshopova. a i kada na tim istim, jeftinjaka firmama obracunate troskove obrade kredita i podizanje cijena zbog placanja karticom, dobit ce te i visu cijenu od linksove - koji se ocito opredjelio za placanje karticama, jer ima istu cijenu za gotovinu i kartice....

Da, kad imaju akcije za ventilatore i neka kućišta, neke hard diskove koji im stoje 2 godine na skladištu i tako to.

Evo, idem kupiti GTX 570.

Pogledam u Linksu najjeftinija Gainward 2569 kn

Pogledam na Webu IQ grupa  Zotac 2142 kn

 

Sad zamisli da kupujem cijelo računalo u dijelovima {#}

Si tacuisses, philosophus mansisses
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 19:49 (Provjeren).
13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

usporedi isti proizvod u razlicitim trgovinama - ovako. tak da nisi bas u pravu. i da, vjerojatno sam 200x provjerio svoju tezu prije nek sam svoje kupio i valjana je teza. i na kraju je ispalo, uz malo srece i reformiranja cijena, da je links bio najjeftiniji i da si placao u gotovini....treba pratiti malo - imaju sad dobre akcije skoro svaki tjedan. eto klik 1klik 2 - to je najjeftinija dostupna gtx580 u hrvatskoj

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Bichanich kaže...

Što se tiče HG spota... Ako se iščupaju iz ovoga onda bi ih trebalo postaviti kao vladajuću stranku da iščupaju i Hrv iz krize.

kad vjerovnicima dajes udio u poduzecu za otpis duga... lako je izvuci se iz krize... ak igraci imaju razloge za to :)

siguran sam da bi banke rado dale svoj dug za udio u RH, primjerice nasim nekretninama :)))) mislis da je to rjesenje ? :P

16 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

sta sad ide prenamjena u lanac fast food restorana ili?

ako je netko propao vec 3 puta, propast ce opet...

od usluge pa nadalje su katastrofa bili, jesu i bit ce

potpis :D
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Hacker-ri kaže...

sta sad ide prenamjena u lanac fast food restorana ili?

ako je netko propao vec 3 puta, propast ce opet...

od usluge pa nadalje su katastrofa bili, jesu i bit ce

Sad si me sijetio,slažem se da im usluga suck-sa, prije 2/3 godine sam kod njih došao kupiti ventilator za kućište i tako sam i rekao, dobar dan, imate li ventilator za kućište od coolermaster-a (mislim da je ta firma bila,ne sijećam se), prodavač kaže dobar dan i tipka po kompu neš, nakon minute me pita koji ventilator, onaj bijeli i tu ga više ništa nisam skužio, pa mu opet pokušam objasnit, trebam ventilator za kućište velićine 80mm i još sam naveo cijenu sa njihove stranice(ne sijećam se sad kolika je bila) i on kaže ahaa, samo trenutak i opet tipka po kompu minutu/dvije i na kraju mi kaže hm, pa nemamo ih više xD, ista stvar kada sam pitao za termalnu pastu, u dva mjeseca sam sam tri puta pitao dali imaju termalnu pastu i nikada je nisu imali (istina je da sam istovremeno bio i u feniks-u pa je ni oni nisu imali,ne znam u čem je bila stvar) i sad pitam u hg spotu jel znaju gdje bi još mogao nabaviti termalnu pastu, prodavač mi kaže pogledajte preko puta u bossiz-u...

16 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Ovo me oduvjek fasciniralo kao prodavaca, kad me ljudi pitaju di ima za kupit nesto cega nema kod nas (btw ne prodajem kompove)... Mi vam ustvari nismo ljudi, mi smo enciklopedije znanja, ja kad zavrsim s poslom idem okolo po gradu po ducanima( mi ni ne jedemo ni ne spavamo, nit imamo privatni zivot, mi smo tu zbog vas i to za super placu) i gledam ko sta prodaje da mogu drugi dan rec kad me netko pita! I jos me ekipa trazi da im idem na net i trazim brojeve tel od dotixnih ducana, a neki bi i da zovemo sa svog telefona ... Znam da je OT al morao sam reagirat, a ovo je samo kap u moru....
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 23:51 (disco).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
molim te...
oces mi rec da ne znas koji su ti konkurentski ducani i koji MOZDA imaju opremu koju ti NEMAS??
vi to jednostavno ne zelite reci iz meni razumnog i jednostavnog razloga...
nisi blesav da konkurenciji radis profit...
ali se ni ne potrudis napravit ga sebi
potpis :D
14 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
disco kaže...

Pa termalnu pastu bi svatko trebao imati kao specializirani dućan za računala, to je kao da u tokić (ili bilo kakav slićan dućan za auto dijelove) dođete i tražite ulje za motor i svaki put kada dođete oni ga nemaju i normalno da se nećete vozit na starom ulju ili bez ulja pa pitate kad već oni nemaju,koji dućan bi mogao imati i onda dobite nekakav odgovor kao pa pogledajte preko puta na kiosku... meni osobno su hg spot i feniks vrlo blizu pa sam kod njih najviše puta išao,sitluacija je takva da dođeš u feniks i odma ti dođe jedan prodavač i kaže izvolite kako vam mogu pomoći i ti mu objasniš što tražiš i odma te odvede do tog proizvoda i kaže karakteristike, dok u hg spotu te niko ni ne primjeti, meni to osobno ni ne smeta, nije mi problem naći proizvod koji tražim, ali mi je smiješno da kad pitaš prodavača za neki proizvod koji prodaje pa da on nema pojma o njemu i u feniksu skidam kapu prodavačici za koju vijerujem da ju opće ne zanimaju računala, ali ona se barem trudi da ti pomogne oko kupnje...(isprićavam se za off topic, ali samo sam htio podjeliti svoja iskustva)

14 godina
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

kupovao sam dok je HG Spot bio u Brune Bušića dolje u podrumu pa bi mi bilo žao da zbog nekih ljudi koji nisu znali voditi tako nešto i okoristili se na HG Spotu on propadne, imali su dobre cijene no u jednom momentu krivim vođenjem tvrtke te zapošljavanjem pogrešnih ljudi krenuo je njihov strmoglavi pad, šteta ...

informatika je kao labirint, jednom uđeš i više nikako da izađeš
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
dagoberhr kaže...

kupovao sam dok je HG Spot bio u Brune Bušića dolje u podrumu pa bi mi bilo žao da zbog nekih ljudi koji nisu znali voditi tako nešto i okoristili se na HG Spotu on propadne, imali su dobre cijene no u jednom momentu krivim vođenjem tvrtke te zapošljavanjem pogrešnih ljudi krenuo je njihov strmoglavi pad, šteta ...

ma propast HGspota nije krivo zaposljavanje krivih ljudi (u Rijeci u svakom ducanu rade po 2 kriva- u svim bransama)...

kriva je pohlepa...

otvaranje ducana (govorim za Rijeku) gdje su otvorena 2 ducana unutar 3km, VAN centra grada...

Belveder i Skurinje bas i nisu centar da se netko spusti najredovotijim busevima i kupi komponentu...

to je pohlepa i glupost u jednom...

u Skurinjama su otvorili ogroman prostor koji nisu mogli popunit pa je bilo MONITOR-----metar supljeg----- monitor/ Printer--------2 m suplje--------- printer

 

da su bili pametni, zatvorili oba i otvorili jedan na Korzu (ne u Robnoj kuci Ri na 4 katu gdje produ 2 zive duse dnevno), bi imali i profit....

zato su oni propali, nisu njima jadni ljudi nista krivi (barem ne toliko da ih se optuzuje da su oni krivi za propast...

potpis :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Hacker-ri kaže...

ma propast HGspota nije krivo zaposljavanje krivih ljudi (u Rijeci u svakom ducanu rade po 2 kriva- u svim bransama)...

kriva je pohlepa...

otvaranje ducana (govorim za Rijeku) gdje su otvorena 2 ducana unutar 3km, VAN centra grada...

Belveder i Skurinje bas i nisu centar da se netko spusti najredovotijim busevima i kupi komponentu...

to je pohlepa i glupost u jednom...

u Skurinjama su otvorili ogroman prostor koji nisu mogli popunit pa je bilo MONITOR-----metar supljeg----- monitor/ Printer--------2 m suplje--------- printer

 

da su bili pametni, zatvorili oba i otvorili jedan na Korzu (ne u Robnoj kuci Ri na 4 katu gdje produ 2 zive duse dnevno), bi imali i profit....

zato su oni propali, nisu njima jadni ljudi nista krivi (barem ne toliko da ih se optuzuje da su oni krivi za propast...

Iskreno, onaj prostor u Mercatoru je bio najbolji, naravno zbog parkinga. U centru mrzim kupovati, koma je za parking i nošenje robe. Belveder također katastrofa. No kad su otvorili dućan u Mercatoru već su bili duboko u glibu... Tako da sve što sam kupio u Hgspotu sam kupio na Belvederu, lijepo pješke po stepenicama iz grada :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Jakovp kaže...

Iskreno, onaj prostor u Mercatoru je bio najbolji, naravno zbog parkinga. U centru mrzim kupovati, koma je za parking i nošenje robe. Belveder također katastrofa. No kad su otvorili dućan u Mercatoru već su bili duboko u glibu... Tako da sve što sam kupio u Hgspotu sam kupio na Belvederu, lijepo pješke po stepenicama iz grada :)

moras bit svjestan da njihovi potrosaci nisu samo ljudi od 20 na gore koji imaju aute...

ekipa ide iz skole pa ce kupit nesto usput, ili im stara radi u gradu negdje... uostalom, centar je centar...

Mercator je bio preveliki prostor za tako nesto i kladim se da nisu sa prometom pokrili ni 20% najma a di jos ostalo...

parking u centru grada je p... smoke, imas brdo parkinga na kojem cu kad god nac mjesta (nismo mi Zg)...

 

potpis :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Hacker-ri kaže...

moras bit svjestan da njihovi potrosaci nisu samo ljudi od 20 na gore koji imaju aute...

ekipa ide iz skole pa ce kupit nesto usput, ili im stara radi u gradu negdje... uostalom, centar je centar...

Mercator je bio preveliki prostor za tako nesto i kladim se da nisu sa prometom pokrili ni 20% najma a di jos ostalo...

parking u centru grada je p... smoke, imas brdo parkinga na kojem cu kad god nac mjesta (nismo mi Zg)...

 

Pa istina, ja sam prije 20te godine išao pješke poslije škole do tamo, ai da moram uzimati nešto veće (kućište, monitor, tv) sigurno bih rađe išao u mercator. 

 

U svakom slučaju bilo bi mi idealno da je neki normalan dućan u centru s garažom (tc, mercator, vtc), npr Links :)

 

Može se naći parking u Rijeci, ali opet ga moram plaćati, i nikad neću biti na dva koraka od dućana, a i često pada kiša, ili je prevruće... Uglavnom garaža ima puno više prednsti.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
xyan kaže...

usporedi isti proizvod u razlicitim trgovinama - ovako. tak da nisi bas u pravu. i da, vjerojatno sam 200x provjerio svoju tezu prije nek sam svoje kupio i valjana je teza. i na kraju je ispalo, uz malo srece i reformiranja cijena, da je links bio najjeftiniji i da si placao u gotovini....treba pratiti malo - imaju sad dobre akcije skoro svaki tjedan. eto klik 1klik 2 - to je najjeftinija dostupna gtx580 u hrvatskoj

Briga mene za GTX 580 !!

Zašto bih ja kupio "isti" proizvod kad je Zotac odlična GTX 570 kartica a jeftinija je od najeftinije Linksove 400 kn.

E onda, ideš složiti neko računalo iz više srednje klase i zbroji, pa će ti prisjesti kupovina.

 

EVO npr;

i5 2500k

Asus, AsRock ili Gigabyte matičnu , chipset Z68

Memoriju 2x4GB

SSD 80 GB

Mehanički disk 1TB

Cooler za CPU

Napajanje 550W

Grafička GTX 570

 

To ti je osnova, ostali dijelovi, kao kućite, DVD pržilica itd..itd.. su nebitni, po izboru.

 

Nisam ti ništa nametnuo nego mi lijepo složi konfiguraciju iz Linksa, a ja ću tebi iz ADM-a ili Protisa, obojica plaćamo gotovinom.

 

Ajde care kad je Links tako "povoljan" {#}

 

 

 

 

 

Si tacuisses, philosophus mansisses
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...
xyan kaže...

usporedi isti proizvod u razlicitim trgovinama - ovako. tak da nisi bas u pravu. i da, vjerojatno sam 200x provjerio svoju tezu prije nek sam svoje kupio i valjana je teza. i na kraju je ispalo, uz malo srece i reformiranja cijena, da je links bio najjeftiniji i da si placao u gotovini....treba pratiti malo - imaju sad dobre akcije skoro svaki tjedan. eto klik 1klik 2 - to je najjeftinija dostupna gtx580 u hrvatskoj

Briga mene za GTX 580 !!

Zašto bih ja kupio "isti" proizvod kad je Zotac odlična GTX 570 kartica a jeftinija je od najeftinije Linksove 400 kn.

E onda, ideš složiti neko računalo iz više srednje klase i zbroji, pa će ti prisjesti kupovina.

 

EVO npr;

i5 2500k

Asus, AsRock ili Gigabyte matičnu , chipset Z68

Memoriju 2x4GB

SSD 80 GB

Mehanički disk 1TB

Cooler za CPU

Napajanje 550W

Grafička GTX 570

 

To ti je osnova, ostali dijelovi, kao kućite, DVD pržilica itd..itd.. su nebitni, po izboru.

 

Nisam ti ništa nametnuo nego mi lijepo složi konfiguraciju iz Linksa, a ja ću tebi iz ADM-a ili Protisa, obojica plaćamo gotovinom.

 

Ajde care kad je Links tako "povoljan" {#}

 

 

 

 

 

ti si {#}. rekao sam "i da sam placao gotovinom" i to se odnosi na mene i moju konfu. drugo vec sam par puta napisao da se ocito links prebacio (odavno) na karticno placanje - buduci da je to vrlo vjerojatno najcesci oblik placanja kod njih. Sukladno tome, ne naplacuju troskove kredita(2% ukupno), i ne naplacuju kamate, a jos najvaznije ne povisuju cijene - kao sto to cine ADM i Protis tvoj omiljeni (imali su prije disclammer da se cijene povisuju 7-8% fixno, danas je to i vise...). dakle ako se slozi ista konfiguracija u linksu i adm-u, Links ce ispasti jeftiniji. 

 

Nadalje ne treba ulaziti u analizu, jer ce se potvrditi moja teza, a i uvukao si me u teski {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
xyan kaže...

ti si {#}. rekao sam "i da sam placao gotovinom" i to se odnosi na mene i moju konfu. drugo vec sam par puta napisao da se ocito links prebacio (odavno) na karticno placanje - buduci da je to vrlo vjerojatno najcesci oblik placanja kod njih. Sukladno tome, ne naplacuju troskove kredita(2% ukupno), i ne naplacuju kamate, a jos najvaznije ne povisuju cijene - kao sto to cine ADM i Protis tvoj omiljeni (imali su prije disclammer da se cijene povisuju 7-8% fixno, danas je to i vise...). dakle ako se slozi ista konfiguracija u linksu i adm-u, Links ce ispasti jeftiniji.

Nadalje ne treba ulaziti u analizu, jer ce se potvrditi moja teza, a i uvukao si me u teski {#}

Ti imaš nedokazive, lako oborive, nestručne hipoteze i ništa više.

Links je za keš preskup, a kao i HG-Spot ima ponekad neku akciju pojedine komponente i to je sve.

Nitko ne govori o "tvojoj konfi" niti me zanima kartično plaćanje.

 

Složi konfiguraciju koju sam ti naveo iz Linksa, pa ćeš onda biti relevantan faktor u komunikaciji.

Ovako, lupaš bez veze.

Si tacuisses, philosophus mansisses
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...
xyan kaže...

ti si {#}. rekao sam "i da sam placao gotovinom" i to se odnosi na mene i moju konfu. drugo vec sam par puta napisao da se ocito links prebacio (odavno) na karticno placanje - buduci da je to vrlo vjerojatno najcesci oblik placanja kod njih. Sukladno tome, ne naplacuju troskove kredita(2% ukupno), i ne naplacuju kamate, a jos najvaznije ne povisuju cijene - kao sto to cine ADM i Protis tvoj omiljeni (imali su prije disclammer da se cijene povisuju 7-8% fixno, danas je to i vise...). dakle ako se slozi ista konfiguracija u linksu i adm-u, Links ce ispasti jeftiniji.

Nadalje ne treba ulaziti u analizu, jer ce se potvrditi moja teza, a i uvukao si me u teski {#}

Ti imaš nedokazive, lako oborive, nestručne hipoteze i ništa više.

Links je za keš preskup, a kao i HG-Spot ima ponekad neku akciju pojedine komponente i to je sve.

Nitko ne govori o "tvojoj konfi" niti me zanima kartično plaćanje.

 

Složi konfiguraciju koju sam ti naveo iz Linksa, pa ćeš onda biti relevantan faktor u komunikaciji.

Ovako, lupaš bez veze.

ti si blago receno zaostao...jel ti citas uopce sta ja pisem - ocito da ne. eto konfe

12 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Ne da mi se čitati otpočetka, ali situacija danas u usporedbi s prije 5-6 godina je katastrofalna. Ubacili su se neki novi igrači (Konikom, Chipoteka, MakroMikro), a sve to kad se usporedi s onim HGspotom i Vemilom iz onog doba je p...n dim. Ti vaši web shopovi koji nemaju ništa na lageru su možda dućani za vas, za mene nisu. Ja želim pogledati monitor prije kupnje, primiti miša u ruku, tastaturu odabrati po kliku i sl. A ove kupnje po slikama mi ne pale osim ako ne kupujem VGA karticu ili procesor (što se ne sjećam kad sam zadnji put kupio).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Ti imaš nedokazive, lako oborive, nestručne hipoteze i ništa više.

Links je za keš preskup, a kao i HG-Spot ima ponekad neku akciju pojedine komponente i to je sve.

Nitko ne govori o "tvojoj konfi" niti me zanima kartično plaćanje.

 

Složi konfiguraciju koju sam ti naveo iz Linksa, pa ćeš onda biti relevantan faktor u komunikaciji.

Ovako, lupaš bez veze.

Mislim da je svaka usporedba retaila i web shopa u najmanju ruku smijesna.

 

Retail: ima lager, ima vise ljudi zaposlenih, ima rezije i jos sto drugih troskova

Webshop: nema lager, manje zaposlenih, placaju rezije, ali za puno manje prostore

 

Sve se svodi na to koliko te novac kosta. Jedan prosjecni retailer nigdje u svijetu ne moze prezivjeti na marzama web shopova, koje su u prosjeku (ovdje uzimam hrvatski web shop kao primjer) cca 5%. Kad se ukalkulira samo trosak lagera dodjemo na puno vise cijene od onih koje se vrte po web shopovima.

 

Najbolji primjer toga je ADM kojem je prosjecna cijena u zadnjih godinu dvije porasla jer je posao krenuo, a samim time se povecavaju troskovi ljudstva i logistike, a sve se to lijepo odrazi na cijeni.

 

Links i hgspot mozda jesu skupi kad ih se usporedi s webshopovima, no to jednostavno nema smisla - na web shopu ne mozes doci i vidjeti i osjetiti kako neki uredjaj izgleda ili kako se ponasa u radu. Svakako ne znam kako ces provjeriti dali ti mis koji kupujes odgovara, kakva je slika na monitoru, koga ces pitati za savjet kad se u nesto bas previse ne razumijes - sve ovo je samo mali dio koji retail ima i koji taj isti retail mora odnekud naplatiti, a web jednostavno tih troskova nema, pa se samim time to odrazava na niskim cijenama.

Jos jedna bitna stvar kod cijene u retailu je da navedenu stvar koju zelis kupiti mozes dobiti iste sekunde, odnijeti na blagajnu, platiti i za pola sata doma uzivati u novom tv-u, laptopu ili necem trecem, dok kod weba toga nema, a vjerujte mi da su ljudi za to spremni platiti, da ne pricam o xy situacija kad protisov software koji hvata cijene na nabavi malo podivlja pa stavi cijenu koja je debelo ispod nabavne samo kako bi bio najjeftiniji, pa se ja napravim blesav i pokusam naruciti navedeni artikl, a gospoda se ispricaju kako isti trenutacno nije raspoloziv kod dobavljaca iako imam uvid na stanje lagera dobavljaca i vidim da je taj proizvod dobavljiv u dovoljnim kolicina, ne samo kod jednog, vec kod par dobavljaca i onda skuzis da se za par stotina kuna jednostavno ne isplati nekome dati da radi budalu od tebe i da ti laze i prodaje muda pod bubrege, no to je samo moje skromno misljenje... :o)

 

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
15 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Pogledajte pošto je u Konikomu HD 5850 {#} (zadnja stavka u cjeniku) 2526 kn

Ti ljudi kao da su se izgubili u prostoru i vremenu.

 

haha gtx 260  košta 2168 kn

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Sphynx kaže...
Mislim da je svaka usporedba retaila i web shopa u najmanju ruku smijesna.

 

Retail: ima lager, ima vise ljudi zaposlenih, ima rezije i jos sto drugih troskova

Webshop: nema lager, manje zaposlenih, placaju rezije, ali za puno manje prostore

 

Sve se svodi na to koliko te novac kosta. Jedan prosjecni retailer nigdje u svijetu ne moze prezivjeti na marzama web shopova, koje su u prosjeku (ovdje uzimam hrvatski web shop kao primjer) cca 5%. Kad se ukalkulira samo trosak lagera dodjemo na puno vise cijene od onih koje se vrte po web shopovima.

 

Najbolji primjer toga je ADM kojem je prosjecna cijena u zadnjih godinu dvije porasla jer je posao krenuo, a samim time se povecavaju troskovi ljudstva i logistike, a sve se to lijepo odrazi na cijeni.

 

Links i hgspot mozda jesu skupi kad ih se usporedi s webshopovima, no to jednostavno nema smisla - na web shopu ne mozes doci i vidjeti i osjetiti kako neki uredjaj izgleda ili kako se ponasa u radu. Svakako ne znam kako ces provjeriti dali ti mis koji kupujes odgovara, kakva je slika na monitoru, koga ces pitati za savjet kad se u nesto bas previse ne razumijes - sve ovo je samo mali dio koji retail ima i koji taj isti retail mora odnekud naplatiti, a web jednostavno tih troskova nema, pa se samim time to odrazava na niskim cijenama.

Jos jedna bitna stvar kod cijene u retailu je da navedenu stvar koju zelis kupiti mozes dobiti iste sekunde, odnijeti na blagajnu, platiti i za pola sata doma uzivati u novom tv-u, laptopu ili necem trecem, dok kod weba toga nema, a vjerujte mi da su ljudi za to spremni platiti, da ne pricam o xy situacija kad protisov software koji hvata cijene na nabavi malo podivlja pa stavi cijenu koja je debelo ispod nabavne samo kako bi bio najjeftiniji, pa se ja napravim blesav i pokusam naruciti navedeni artikl, a gospoda se ispricaju kako isti trenutacno nije raspoloziv kod dobavljaca iako imam uvid na stanje lagera dobavljaca i vidim da je taj proizvod dobavljiv u dovoljnim kolicina, ne samo kod jednog, vec kod par dobavljaca i onda skuzis da se za par stotina kuna jednostavno ne isplati nekome dati da radi budalu od tebe i da ti laze i prodaje muda pod bubrege, no to je samo moje skromno misljenje... :o)

 

Pozdraf...

Nikad nisam u Linksu (Osijek) doživio da nekom uključe monitor, da mu daju da isproba grafičku, procesor, memoriju, pa ako ti se ne sviđa a radi, vrati je. (šipak)

Nema toga.

O proizvodu koji želim kupiti se informiram na forumima, raznim web portalima , našim i stranjskim, te mi nije potreba "osjetiti" grafičku u ruci jer ti NITKO u Linksu neće otvoriti kutiju i samo je zbog tebe "isprobati".

 

Ja ne kupujem kompjutersku opremu kojoj je ambalaža otvarana, odmah tražim rabat (ako želim baš to kupiti i zakonski su ga dužni dati, ali ga ne daju).

 

Links prodaje monitore, kućišta s polica a ni to zakonski nije dozvoljeno ako krajnjem kupcu ne da rabat na robu od 20% pa na više, što je na zapadu normalno.

 

Briga mene što Links ima 100 zaposlenih.

Dok su radili Ve-mil i HG-Spot čovjek je mogao povoljno kupiti računalnu opremu, a nisu bili Web shop.

Od kad su propali, ovi luđaci iz Linksa su nabili nenormalno velike marže a svi manji prodavači ih prate. Zato mi je drago da postoje IQ grupa i ostali Web shopovi gdje mogu kupiti GTX 570 za 2150 kn a ne davati bandi 2560 kn u Linksu.

 

Čovječe, ja za razliku u novcu kupim jedan Samsung F3 1TB (razlika samo od grafičke kartice)

 

Pogledaj i idiotske cijene u Konikomu (kolega @Dery je citirao moj post).

 

Sačekam dva dana i hop, evo je, gtx 570 stigla,  dečki iz Overseas Expressa mi je dovezu kući, neotvarane kutije, bez poštarine (iznos preko 2t kn).

Sad pogledaj uštedu ako kupujem kao što navedoh gore i cpu 2500k, matičnu, memoriju, SSD, mehanički disk, napajanje...kućište....

 

Uštedih ja u trenu 1000 kn, a to u današnje vrijeme nije malo, priznat ćeš{#}

 

Si tacuisses, philosophus mansisses
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 1:03 (Provjeren).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice