Xbox na ARM-u?

poruka: 21
|
čitano: 4.072
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xbox na ARM-u?".
12 godina
offline
Xbox na ARM-u?

Ili Xbox izlazi prekasno ili win9 izlaze prerano.

Ili Arm arhitektura planira izdati mocne procesore ili mi PC gameri ovaj put pusimo do kraja.

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xbox na ARM-u?

Pa 2013-14. sam planirao ili složiti potpuno novu konfiguraciju ili kupiti next gen XBOX. Ako su ove glasine istinite slažem novi PC.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Xbox na ARM-u?

ako xbox ima win OS koja je onda razlika između njega i kante?znaci i on ce imati instalacije crackove i sve sto sad imamo na PC-u?znaci da vise nece biti konzolaskih igara jer logicno ako izađe na xboxu to je odmah i na PC-u?

 
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Xbox na ARM-u?
Fermi kaže...

Pa 2013-14. sam planirao ili složiti potpuno novu konfiguraciju ili kupiti next gen XBOX. Ako su ove glasine istinite slažem novi PC.

koji ce biti sposoban vrtiti shah i sl. :P

 

pa sto fali arm-u u xboxu? to samo moze astronomski podic performanse usporedno sa sadasnjim pregazenim procesorom... a bio je pregazen vec u samom trenutku izlaska!!!

16 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?
bugonja kaže...

ako xbox ima win OS koja je onda razlika između njega i kante?znaci i on ce imati instalacije crackove i sve sto sad imamo na PC-u?znaci da vise nece biti konzolaskih igara jer logicno ako izađe na xboxu to je odmah i na PC-u?

Jako teško. Kako je napisano, Xbox će biti baziran na ARM arhitekturi, a PCi još dogledno vrijeme na x86 arhitekturi, trebalo bi svaku igru prekompajlirati za PC.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox na ARM-u?
TranceMight kaže...
Fermi kaže...

Pa 2013-14. sam planirao ili složiti potpuno novu konfiguraciju ili kupiti next gen XBOX. Ako su ove glasine istinite slažem novi PC.

koji ce biti sposoban vrtiti shah i sl. :P

 

pa sto fali arm-u u xboxu? to samo moze astronomski podic performanse usporedno sa sadasnjim pregazenim procesorom... a bio je pregazen vec u samom trenutku izlaska!!!

Ah čuj. Ja radije za 2-3 godine u PC stavim intelov Haswell, nvidia Maxwell, 20+ giga DDR 4 rama i SSD. Taj PC sažvače i ispljune taj "next gen" XBOX na ARM-u. Naravno Microsoft če vam zaračunat ruku i nogu za konzolu.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
15 godina
neaktivan
offline
Xbox na ARM-u?

I kada napokon izađe još uvijek će biti slabiji od prosječnog PC-a.{#}

Only a dead noob is a good noob.
 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xbox na ARM-u?

biti temeljena na Windowsima 9

 

znaci umjesto RROD imat cemo BSOD, kul. :)

Umirovljenici se odmaraju na klupama, a groblja zjape prazna!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 11:32 (0.o_qwerty).
 
9 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Xbox na ARM-u?

Pa Windowsi 8 izlaze tek druge godine (ako izađu). To bi trebalo značiti da novi X-Box izlazi tek za minimalno 3 godine. Ovo je još manje vjerojatnije, možda ako se ova gospodarska kriza u svijetu produži to i bude scenarij. Ne vjerujem da će microsoft odmah nakon izlaska W8 prekinuti bilo kakve optimizacije i odmah ići na W9, tako da su valjda te glasine samo to.

 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Xbox na ARM-u?

Ma to su sve nagađanja,prije 5 minuta sam na N4G-U ćito da će novi box izaći za božić 2012.

A o hardweru postoje samo nagađanja i kod mikrosofta i kod sony-a.

Treba pričekat kad izađu i vidjet kaj se isplati više,uzeti neku od konzola ili sastavljat pc

Ali kolko sam čito svi se slažu da će ovaj puta konzole ipak biti jeftinije,pogotovo neće biti primjera ko sony koji je pošio 300 buksa

You, me, or nobody is gonna hit as hard as life!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Xbox na ARM-u?

Arm CPU je niskorist u ovoj situaciji. Imam ga u synology nas-u i nije los, ali cim treba malo zvakanja (npr kad uploadam slike pa NAS treba generirati galeriju i thumbove) - odma patnja. odgovorno tvrdim da ARM ne moze gurati igre u full HD-u, a posto konzola izlazi za godinu-dvije u najboljem slucaju, mogu samo misliti kakvi ce biti game engine-i u to vrijeme ...

colonello bastardo
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xbox na ARM-u?

Nekako mi se čini da Xbox ide prema mobitelima, možda je to ideja? Da se igre lako portaju na Windows Phone 8?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?
colonello_Bastardo kaže...

Arm CPU je niskorist u ovoj situaciji. Imam ga u synology nas-u i nije los, ali cim treba malo zvakanja (npr kad uploadam slike pa NAS treba generirati galeriju i thumbove) - odma patnja. odgovorno tvrdim da ARM ne moze gurati igre u full HD-u, a posto konzola izlazi za godinu-dvije u najboljem slucaju, mogu samo misliti kakvi ce biti game engine-i u to vrijeme ...

Ocito je da se ne radi o trenutnim Arm procesorima nego o buducima. Pa sigurno nece staviti procesor, koji ti imas u nas-u i slab ti je, u konzolu koja izlazi nakon izlaska win9 a win8 izlazi za godinu dana.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox na ARM-u?
formula1live kaže...

Pa Windowsi 8 izlaze tek druge godine (ako izađu). To bi trebalo značiti da novi X-Box izlazi tek za minimalno 3 godine. Ovo je još manje vjerojatnije, možda ako se ova gospodarska kriza u svijetu produži to i bude scenarij. Ne vjerujem da će microsoft odmah nakon izlaska W8 prekinuti bilo kakve optimizacije i odmah ići na W9, tako da su valjda te glasine samo to.

 microsoft već prije izdavanja buduće verzije ima planove i manje dev timove za verziju nakon tj još dok je sedmica bila u nekoj beta verziji radilo se na win8

colonello_Bastardo kaže...

Arm CPU je niskorist u ovoj situaciji. Imam ga u synology nas-u i nije los, ali cim treba malo zvakanja (npr kad uploadam slike pa NAS treba generirati galeriju i thumbove) - odma patnja. odgovorno tvrdim da ARM ne moze gurati igre u full HD-u, a posto konzola izlazi za godinu-dvije u najboljem slucaju, mogu samo misliti kakvi ce biti game engine-i u to vrijeme ...

 a ja odgovorno tvrdim da nisi u pravu

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?
colonello_Bastardo kaže...

Arm CPU je niskorist u ovoj situaciji. Imam ga u synology nas-u i nije los, ali cim treba malo zvakanja (npr kad uploadam slike pa NAS treba generirati galeriju i thumbove) - odma patnja. odgovorno tvrdim da ARM ne moze gurati igre u full HD-u, a posto konzola izlazi za godinu-dvije u najboljem slucaju, mogu samo misliti kakvi ce biti game engine-i u to vrijeme ...

Sad je malo prerano za nagađanja još, znat ćemo dok objave službeno specse ili ako "slučajno" leakaju. ARM procesori su izrazito jaki prema odnosu potrošnje/performansi, tako da bi mogla ispasti itekako jaka mašina iz toga na kraju.

13 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?
ko kaze da ce win 9 bit na komp mozda 9 bude win8 samo prilagodjen xboxu
Ne mogu se nis sjetit!!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox na ARM-u?
zoki.zlikowski kaže...

Nekako mi se čini da Xbox ide prema mobitelima, možda je to ideja? Da se igre lako portaju na Windows Phone 8?

Već se bez problema portaju s xboxa 360 na WP7.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?
ma bas xpc se zove mislim
Ne mogu se nis sjetit!!!
15 godina
offline
Re: Xbox na ARM-u?

ARM je budućnost.

 

Ova trkeljanja da nije do koljena x86 su najblaže rečeno presmješna.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Xbox na ARM-u?

Nisu mi jasna ova razmišljanja tipa ARM procesori su preslabi i za HD video pa po tome šta imaju tražiti u novom xboxu... Razmišljaj logički - Microsoft SIGURNO neće izdati konzolu na kojoj se ne možeš igrati, koja ima lošije performanse od prethodne generacije i na kojoj nećeš moći gledati svoj video u HDu. A sad što će, kako će i kada ostaje za vidjeti. {#}

He who is brave is free.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox na ARM-u?
bugonja kaže...

ako xbox ima win OS koja je onda razlika između njega i kante?znaci i on ce imati instalacije crackove i sve sto sad imamo na PC-u?znaci da vise nece biti konzolaskih igara jer logicno ako izađe na xboxu to je odmah i na PC-u?

Ima i sada "Windowse".  I ne funkcionira kao računalo u onom klasičnom shvaćanju. Ne znači, drugačija je arhitektura što se najbolje vidi kod loše prebačenih igara sadašnje generacije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice