Windowsi XP i dalje prvi

poruka: 50
|
čitano: 7.942
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi XP i dalje prvi".
16 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

A komentara, Boze dragi, samo isto drobe, opet, opet i opet.

Evo, predvidjam, ako se ne bude raspravljalo o pravopisu, preselice se rat na XPvsVista.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Najbolje zvuči činjenica da je OS Windows XP 8 godina nakon svog izlaska i dalje na prvom mjestu!!

Iako osobno mislim da je Vista bolja, preko ove činjenice se ne može lako preći, jer to se do sada nije desilo ni sa jednim MS OS-om.

Svaka čast časnoj starini!

 

My deepest respect!

 

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

To nije nimalo začuđujuće.

Radi se o poslovnim korisnicima.

Nema kod njih nabacivanja demo igri, skidanja gomila torrenta i tko zna čega sve ne čime se bave home useri.

Prioriteti su potpuno drugačiji.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

ništa ćudno, pogledajte koliko škola koristi xp, a svi uredi, tako da nije ništa ćudno

i ja bi se odavno privacija na vistu al jbg kad komp neće, pa ne mogu ništa,

a za novi triba para

AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Whalter vT kaže...

Najbolje zvuči činjenica da je OS Windows XP 8 godina nakon svog izlaska i dalje na prvom mjestu!!

Iako osobno mislim da je Vista bolja, preko ove činjenice se ne može lako preći, jer to se do sada nije desilo ni sa jednim MS OS-om.

Svaka čast časnoj starini!

 

My deepest respect!

 

 Pa to je zato kaj su poslodavci imali hebenih 8 godina za unapredivanje infrastrukture na XP za razliku od 2 godine za Vistu.
Uostalom za poslovne svrhe je nekima dovoljan i DOS, kaj ce im Vista?
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Još jedan dokaz superiornosti XP-a nad Vistom. E, al sad će doći Windowsi 7, koji su već u beti izvrsni, uz manje propuste, no zato jest beta. Ti će Windowsi, ako budu imali pristupačnu cijenu, pomesti ostale OS-e (bar se ja nadam, valjda ću uštedjeti do izlaska Professional ili kako će se već zvati najjača i najbolja verzija tih Windowsa, jer radim na XP Professional i još me nikada nije iznevjerio. Što znači dobra stara škola! Cool

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Pa cemu mjenjat dobrog konja nema smisla, XP nakon kaj je dobio Service pack 2 postao je odlican i s njim vise nema problema radi bez bugova i to je to a koristit ce se i dalje a cekamo Windows 7 jasno koja se pokazalo brz i odlican!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Jason Bourne kaže...

Kaže se Europa - Europi...

- nemojte biti kao index.hr

bla-bla, dlaka u jajetu, Evropa = Europa. ali, mogao si se odlučiti iskomentirati biser poput "... tijekom 2010-te godine", ili, pak, "2005-te".... Cool

btw, W XP!

Da se Facebook server srusi, 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali, stavi ovo u sig...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2009 13:45 (sam).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi

Prije svega u nekim uredima državnih poslovnih korisnika ne žele uopće nove investicije jer su zadovoljni i
sa starim "konjem" ali ne jer je on bolji od Viste nego eto ne žele trošiti,a na sedmicu će prijeći jer je on "kao" naslijednik
XP-a(možeš mislit)....a na Vistu nisu prešli jer što se tiče nekih naših korisnika a i korisnika istočne europe

XP može još dugo vladati a naravno kriza pogoduje održavanju XP-a kao takvog .Sad da pitate u našoj vrloj policiji

što je to VIsta ili win7 ,većina bi samo rekla da je čula ,to nam ne treba...a tek bolnice ,pa škole idt..itd   i eto vam

neumoljive statistike.Većini je to ulaganje u "novo" besmisleno a niti ne kuže kakva su to poboljšanja i razlike kad

slanje maila i ispis mogu još i sa XP-om!!!!

Private
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Morate uzeti u obzir da sve te ustanove, tvrtke koje koriste OS star 8 godina vjerojatno imaju i PC konfiguracije stare toliko, ili par godina mladje. E sad, prelazak na novi OS za njih bi znacio ne samo ulaganje u software, nego bi moralo doci do promjene i hardware-a sto je puno vece ulaganje koje vecina tvrtki, ustanova, itd ne zeli investirati buduci da sasvim stabilno djeluju i na XP-u... Kriza, cemu bespotrebno bacati novac?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windowsi XP i dalje prvi

U trenutku kad je Vista izašla nije postojao niti jedan valjani razlog za preći s XP na nju,niti se jedan valjani razlog pojavio do dana današnjeg.XP SP2 is all you rly need,sve do izlaska Win 7 kad odlazi u zasluženu mirovinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Ja se na xp i vistu vise nevracam!

 

Sedmica je predobra, i ocekujem da svi pređu na nju jer nema vise potrebe za "zastarjelim" windowsima.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
QFlash kaže...

U trenutku kad je Vista izašla nije postojao niti jedan valjani razlog za preći s XP na nju,niti se jedan valjani razlog pojavio do dana današnjeg.XP SP2 is all you rly need,sve do izlaska Win 7 kad odlazi u zasluženu mirovinu.

SP2? A Win XP SP3? Ma da.. najbolja je ona dobra stara Win XP SP2 "corporate edition" verzija... Smijeh
Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2009 17:14 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
kooboora kaže...

Morate uzeti u obzir da sve te ustanove, tvrtke koje koriste OS star 8 godina vjerojatno imaju i PC konfiguracije stare toliko, ili par godina mladje. E sad, prelazak na novi OS za njih bi znacio ne samo ulaganje u software, nego bi moralo doci do promjene i hardware-a sto je puno vece ulaganje koje vecina tvrtki, ustanova, itd ne zeli investirati buduci da sasvim stabilno djeluju i na XP-u... Kriza, cemu bespotrebno bacati novac?!

To u pravilu nema veze sa time. U tvrtki u kojoj ja radim, zaposleno je 800 ljudi. Računala koja smo nabavili u prvom mjesecu za cca 400 ljudi su hardverski vrlo moderna i sva su nakon nabave spuštena sa Viste na XP. Nije stvar u ulaganju već u profesionalnim potrebama. To je ono što sam ovdje više puta tvrdio i što se u praksi dokazuje. Profesionalci ne traže lijep izgled desktopa i prozirne "prozore" već funkcionalnost specijaliziranih aplikacija i "lagan" sustav koji ne troši previše radne i diskovne memorije. Stvar je zapravo vrlo jednostavna i jasna: Vista je cjenjena kod kućnih korisnika, XP će se zadržati i biti hvaljen kod profesionalaca.
15 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi

Vista je Gatesov abortus,a Sedmica je ono šta je trebala biti

doktor za grafe i ludosti
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2009 17:56 (dery).
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Who needs Vista anyway???????
Shiny Vista go home, and don’t come back!
Nema komentara "bube na dopu" u ovoj temi, čudno!

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Misionar kaže...
kooboora kaže...

Morate uzeti u obzir da sve te ustanove, tvrtke koje koriste OS star 8 godina vjerojatno imaju i PC konfiguracije stare toliko, ili par godina mladje. E sad, prelazak na novi OS za njih bi znacio ne samo ulaganje u software, nego bi moralo doci do promjene i hardware-a sto je puno vece ulaganje koje vecina tvrtki, ustanova, itd ne zeli investirati buduci da sasvim stabilno djeluju i na XP-u... Kriza, cemu bespotrebno bacati novac?!

To u pravilu nema veze sa time. U tvrtki u kojoj ja radim, zaposleno je 800 ljudi. Računala koja smo nabavili u prvom mjesecu za cca 400 ljudi su hardverski vrlo moderna i sva su nakon nabave spuštena sa Viste na XP. Nije stvar u ulaganju već u profesionalnim potrebama. To je ono što sam ovdje više puta tvrdio i što se u praksi dokazuje. Profesionalci ne traže lijep izgled desktopa i prozirne "prozore" već funkcionalnost specijaliziranih aplikacija i "lagan" sustav koji ne troši previše radne i diskovne memorije. Stvar je zapravo vrlo jednostavna i jasna: Vista je cjenjena kod kućnih korisnika, XP će se zadržati i biti hvaljen kod profesionalaca.
 Otkud znaš što profesionalci traže?
Ovo o memoriji i diskovima je već smiješno.
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Perica kaže...
Misionar kaže...
kooboora kaže...

Morate uzeti u obzir da sve te ustanove, tvrtke koje koriste OS star 8 godina vjerojatno imaju i PC konfiguracije stare toliko, ili par godina mladje. E sad, prelazak na novi OS za njih bi znacio ne samo ulaganje u software, nego bi moralo doci do promjene i hardware-a sto je puno vece ulaganje koje vecina tvrtki, ustanova, itd ne zeli investirati buduci da sasvim stabilno djeluju i na XP-u... Kriza, cemu bespotrebno bacati novac?!

To u pravilu nema veze sa time. U tvrtki u kojoj ja radim, zaposleno je 800 ljudi. Računala koja smo nabavili u prvom mjesecu za cca 400 ljudi su hardverski vrlo moderna i sva su nakon nabave spuštena sa Viste na XP. Nije stvar u ulaganju već u profesionalnim potrebama. To je ono što sam ovdje više puta tvrdio i što se u praksi dokazuje. Profesionalci ne traže lijep izgled desktopa i prozirne "prozore" već funkcionalnost specijaliziranih aplikacija i "lagan" sustav koji ne troši previše radne i diskovne memorije. Stvar je zapravo vrlo jednostavna i jasna: Vista je cjenjena kod kućnih korisnika, XP će se zadržati i biti hvaljen kod profesionalaca.
 Otkud znaš što profesionalci traže?
Ovo o memoriji i diskovima je već smiješno.
 Nije ni najmanje smijesno.
Na bazi par stotina firmi s kojima radimo i na desetinama tisuca korisnika, korisnici Viste se mogu skoro pa rucno nabrojati. Vista ne daje poslovnim korisnicima apsolutno nista vise od XP-a, a trazi vise. Mislim da je prava statistika puno gora od sluzbene za Vistu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi

...ma državne ustanove kao što su bolnice i ambulante ,pa čak i policija  i uredi državne uprave neće prijeći

na Vistu ,a teško i na win7 jer jednostavno im se ne da mijenjati sve što se tiče prilagodbe svojih zaposlenika na

na novi OS jer to treba platiti a također(nikoga ne podcjenjujući) svima windowsi ne trebaju (većini) osim

maila,možda što ispisati i par jednostavnih aplikacija,čak sam se susreo da prelaze na open office jer je besplatan a  MS Office nije..

...a slično se razmišlja i s OS MS-a(ono što je skupo bježžžžž).Profesiionalcima se i ne da objašnjavati Vistu ili win7 jer im se jednostavno ne da ili im nije isplativo

a ne zato što je XP bolji.A kad dođe win7 opet će biti ista priča---"Prijeđimo na njega jer je on naslijednik XP-a ,a ne Vista"...i tako

sve po istom rekla-kazala za većinu korisnika.....i molim liijepo pitajte u saboru bilo koga za onim silnim lapima da li tko uopće

zna što je vista i zašto IT stručnjak(profi) njima nije stavio Vistu recimo na lap?Da li taj profi IT uopće misli za naše "sabornike" da oni znaju nešto

o tome osim ako nisu čuli od djece .Tako nam je svugdje,mislite da se u net.cafe -ima isplati stavljati Vistu kad i tako toga ima
dosta i zato XP ostaje iako je već skoro otišao u povijest,ali neće nestti jer ima onih koji ga "obožavaju" a pošto ga
još ima dosta moraju i na njemu još zaraditi jer eto Vista kao ne valja što je daleko od istine.

Private
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2009 18:57 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP i dalje prvi

ja mislim da su ljudi previše skeptični i slušaju medije koji napuhavaju sve oko nas te naravno papige koje ponavljaju za njima

xfire: ravingrabbid MSN: fgrabant@hotmail.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
QFlash kaže...

U trenutku kad je Vista izašla nije postojao niti jedan valjani razlog za preći s XP na nju,niti se jedan valjani razlog pojavio do dana današnjeg.XP SP2 is all you rly need,sve do izlaska Win 7 kad odlazi u zasluženu mirovinu.

 XP će i dalje živjeti, ali će dobiti izvrsnog "unuka", kad mu je "kćer" tako jadna. Vrijeme mu je da ode u mirovinu, ali će se još održati, jer kvalitetne stvari napravljene su da traju. U računalnom svijetu, XP je jedan od najboljih primjera za kvalitetu koja ne posustaje. Osmijeh
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
16 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Ne preferira Windows XP 2/3 korisnika, nego Vistu koristi 1/3 zato sto je primorana :D .... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Dragon wizard kaže...
QFlash kaže...

U trenutku kad je Vista izašla nije postojao niti jedan valjani razlog za preći s XP na nju,niti se jedan valjani razlog pojavio do dana današnjeg.XP SP2 is all you rly need,sve do izlaska Win 7 kad odlazi u zasluženu mirovinu.

 XP će i dalje živjeti, ali će dobiti izvrsnog "unuka", kad mu je "kćer" tako jadna. Vrijeme mu je da ode u mirovinu, ali će se još održati, jer kvalitetne stvari napravljene su da traju. U računalnom svijetu, XP je jedan od najboljih primjera za kvalitetu koja ne posustaje. Osmijeh
 Potpis!
"In vino veritas" "Quod capita tot sententia"http://i44.tinypic.com/1z3at89.jpg
16 godina
protjeran
offline
Windowsi XP i dalje prvi

XP je najbolje sto su do sada napravili ,bolje bi im bilo da su nastavili raditi na osuvremenjivanju tog OS novim tehnologijama umjesto na stvaranju na oci liepe Viste.

Koristim i Vistu ali bez one vizuelne sminke i bez stotinjak suvisnih servisa.Kad se posveti koji sat iskljucivanju kojekakvih gluposti i Vista je dobar OS, ali opet  nije ni blizu uzitku rada kao na starom dobrom XP-u.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Hyperion kaže...

Ja se na xp i vistu vise nevracam!

 

Sedmica je predobra, i ocekujem da svi pređu na nju jer nema vise potrebe za "zastarjelim" windowsima.

 
Samo ti očekuj, W7 je samo ušminkana Vista.. za neuke i ne nudi ništa revolucionarno, da nudi novi File System ili nešto novo u odnosu na XP i Vistu, tada bi to značio novi OS. Ovako, samo mali bugfix viste i šminkica za djecu. Sve se da raditi na XP-u i radit će se idućih X godina... Pa i igranje jer ja sam zagriženi gamer i ne vidim načina da mi netko uvali Vistu ili W7 jer ću imat transparent prozorćić. WOW efekt WOW generacije :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 15:38 (zbuzanic).
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
Perica kaže...
Misionar kaže...
kooboora kaže...

Morate uzeti u obzir da sve te ustanove, tvrtke koje koriste OS star 8 godina vjerojatno imaju i PC konfiguracije stare toliko, ili par godina mladje. E sad, prelazak na novi OS za njih bi znacio ne samo ulaganje u software, nego bi moralo doci do promjene i hardware-a sto je puno vece ulaganje koje vecina tvrtki, ustanova, itd ne zeli investirati buduci da sasvim stabilno djeluju i na XP-u... Kriza, cemu bespotrebno bacati novac?!

To u pravilu nema veze sa time. U tvrtki u kojoj ja radim, zaposleno je 800 ljudi. Računala koja smo nabavili u prvom mjesecu za cca 400 ljudi su hardverski vrlo moderna i sva su nakon nabave spuštena sa Viste na XP. Nije stvar u ulaganju već u profesionalnim potrebama. To je ono što sam ovdje više puta tvrdio i što se u praksi dokazuje. Profesionalci ne traže lijep izgled desktopa i prozirne "prozore" već funkcionalnost specijaliziranih aplikacija i "lagan" sustav koji ne troši previše radne i diskovne memorije. Stvar je zapravo vrlo jednostavna i jasna: Vista je cjenjena kod kućnih korisnika, XP će se zadržati i biti hvaljen kod profesionalaca.
 Otkud znaš što profesionalci traže?
Ovo o memoriji i diskovima je već smiješno.
 
Možda je tebi smiješno, ali eto iz svog posla vidim da ljudi traže brzinu i stabilnost, izgled je nebitan. Memorija i diskovi su vrlo bitni pošto većina poduzeća ima neka prosječna računala sa 512mb/1gb memorije i ne misle davati novce za novi hardver jer im sve radi kako treba. Poslovni korisnik nema 1212 programa već ima office/open office/ie/firefox/outlook/thunderbird i eventualno poslovnu aplikaciju i želi da to radi bez problema. Tu vista ne prolazi, osim ako imaju nove mašine, ali to je tako rijetko da bi ih mogao na prste nabrojati.

16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
QFlash kaže...

U trenutku kad je Vista izašla nije postojao niti jedan valjani razlog za preći s XP na nju,niti se jedan valjani razlog pojavio do dana današnjeg.XP SP2 is all you rly need,sve do izlaska Win 7 kad odlazi u zasluženu mirovinu.

 Kad si tako strasno pametan, objasni razliku Windows 2000 i XPa i zasto je prijelaz na XP logican/bolji il sta god.
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Nema smisla ovo dalje raspravljat jer činjenice idu u korist xp.Ljubitelji viste vole više vistu i to nije i ne može biti razlog da je bolja.Više volin Hrvatsku ali su Francuzi dobili i bolji su.

doktor za grafe i ludosti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP i dalje prvi
zbuzanic kaže...
 
Možda je tebi smiješno, ali eto iz svog posla vidim da ljudi traže brzinu i stabilnost, izgled je nebitan. Memorija i diskovi su vrlo bitni pošto većina poduzeća ima neka prosječna računala sa 512mb/1gb memorije i ne misle davati novce za novi hardver jer im sve radi kako treba. Poslovni korisnik nema 1212 programa već ima office/open office/ie/firefox/outlook/thunderbird i eventualno poslovnu aplikaciju i želi da to radi bez problema. Tu vista ne prolazi, osim ako imaju nove mašine, ali to je tako rijetko da bi ih mogao na prste nabrojati.

Poduzeća mijenjaju hardware svakih 4 do 5 godina, jer osim OS i poslovne aplikacije rastu i traže više rama i diska.
S druge strane zašto i meni desktop nebi lijepo izgledao.
16 godina
offline
Windowsi XP i dalje prvi

Bugovci, danas vam baš ne ide (mislim i na to kako ste preneli vest o Crackulousu). U trenutku izdavanja Viste, na većini poslovnih računara u SAD je i dalje bio Windows 2000, tako da je ovo "Visti ide loše u poslovnom okruženju jer 71% poslovnih korisnika i dalje koristi XP" nešto što bi rekla osoba koja ne razume kako stvari funkcionišu.

 

Poslovni korisnici skoro nikad ne upgrade-uju OS-eve na računarima koje već poseduju, iz više razloga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice