Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

poruka: 36
|
čitano: 4.950
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja".
16 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Pa kad su isforsirali sve skupa...

Freak Show Inc.
 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

ma nije to .. neg nisu računali da ćeš preć na linux.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
ihush kaže...

ma nije to .. neg nisu računali da ćeš preć na linux.. :)

 

Zivim od MS-a, ali imam Debian server u radnoj sobi

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

a kad bi umjesto OSa koristili riječ žena?..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

A ja upravo naručio Win10 PRO.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Windowsi 10 su smijurija. Možda se opamete za koju godinu.

mag.iur.
 
8 21 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Ajde barem navedi argumenta.nitko te nece shvatit ozbiljno ovako.
15 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Nemam neki stav o Win10, vrlo kratko ih koristim, za sada OK dok se priviknem.

 

No ja ipak vidim potencijal da bi moglo biti ako ne onda blizu milijarde, jer je ostalo još 28 mjeseci do kraja 2018. godine, a za prvih 11 mjeseci već imaju više od 1/3.

 

Potencijal vidim u isporukama PC u narednim godinama, sve će više bit isporuke Win10, noviji hardver će vjerojatno dobivati podršku uglavnom za novije OS i kao najveći potencijal vidim DX12 za koji sam pročitao da je Win10 only, pa kada se razmašu novi naslovi, polako će i raja preći za novim igrama i novim OS.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Koristim mobilni internet od 20 GB prometa mjesecno. Genijalci iz MS-a su koncipirali 10-ku tako da mi moju dnevnu kvotu potrose za pola sata, a ja uopce nisam isao na internet. Naravno da sam se vratio na 7-micu

 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Ljudima nagurali nadogradnju niz grlo, i onda je to najbrze rastuci OS

Inace, i sam ih koristim vec skoro godinu dana, i to svojom voljom, apgrejdao sam sa 8.1, i jako sam zadovoljan.

Jedina ''sitnica'' koja mi opako pali zivce je sto W10 svako toliko svojevoljno vrati asocijacije na neke svoje programe (podsjecaju malo na HAL9000 i SkyNet )

PSN id: Diskach
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 10:04 (disco).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
@andromeda - tvoju dnevnu kvotu interneta potrošilo ti je nešto drugo a ne W10.

Za ilustraciju, zadnji update na verziju .494 na računalu i na telefonu, zajedno, potrošio je manje od 500 MB internet prometa. Takva ažuriranja idu jedanput mjesečno. U međuvremenu defender ažurira antivirus, uglavnom 20-40 MB. Dakle operacijski sistem W10 nikako ti ne može potrošiti dnevnu kvotu interneta.
7 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

je, baš mi je bitan dx12 kao što mi je bitan lanjski snijeg.

obilazim tako firme i svi rade na win 7.

nije im palo na pamet preći na win8 a ne na 10.

 

a od dx 9 sam poludio u razlici vs 10 pa 11, pa sad 12...

 

dx9 je (za gejmere) bio revolucija, ostalo je bespotrebna šminka. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
to je ta Googlova strategija, o kojoj ja pišem već mjesecima. Preko "svojih" IT-vaca održati što šareniju strukturu operativnog sistema, kritizirajući W10, a osobito mobile verziju, pa onda na jesen izići s CromeOS-om i pokušati što više toga preuzeti na sebe. Strateški vodi se gadna igra. Pobjednik bude pisao povijest.
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
U firmi koristimo samo win7 i par Win8.1 i nemamo namjeru prijeci na 10-u. Prvenstveno zbog razlicitosti sucelja i nacina rada (modern i aplikacije) OS-a za koje bi djelatnicima trebao dugi period prilagodbe. Sto bi znacilo veci pritisak na IT odjel po pitanju podrske. Sekundarno bi to bili problemi sa aplikacijama, "spijuniranjem", domenom, updateima itd. Produkcija je dovedena do stabilne samoodrzive razine u kojoj sve radi po specifikacijama. Napominjem da je provedeno rudinentalno testiranje na 2 stroja i uspanovljeni su problemi sa bar dvije poslovne aplikacije koje koristimo.
Hot Rodney
 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

s radošću očekujem seppuku svih vodećih menadžera kompanije. jasno, ako su časni ljudi. no kao što znamo, riba smrdi od glave ali se čisti od repa pa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Exploder kaže...
... zbog razlicitosti sucelja i nacina rada (modern i aplikacije) ...

HA?! O cem ti pricas?

 

Pa sucelje cijelog Win10 OS-a je mix Win7 i Win8.

 

Cak stovise, puno lakse je "ovladat" suceljem Win10 nego sto je to bio Win8.

 

Win32 aplikacije se ponasaju jednoako u sva 3 OS-a, tako da je korisniku zapravo svejedno koji vrti.

 

Dok su moderne aplikacije tj UWP aplikacije sada u windowu te se ponasaju kao tradicionalne Win32.

 

Druga stvar ako ti nesta ne radi na Win10 - to je legitiman razlog ne prelaska, ali razlike u sucelju i nacinu rada?! Daj molim te!

 

 

Osim toga je cudno sto (i ako) aplikacije ne rade na Win10, a radile su na Win8 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2016 13:23 (nathan.fake).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
mikulam kaže...
 pa onda na jesen izići s CromeOS-om i pokušati što više toga preuzeti na sebe.

 Kako da ne. Ne znam samo kako će privući ljude da im to koriste.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Exploder kaže...
U firmi koristimo samo win7 i par Win8.1 i nemamo namjeru prijeci na 10-u. Prvenstveno zbog razlicitosti sucelja i nacina rada (modern i aplikacije) OS-a za koje bi djelatnicima trebao dugi period prilagodbe.

 

Ne ulazim u opravdanost prelaska na win 10 (kod mene vecina u firmi je presla, ja nisam). Ali kakve vi cimpanze imate zaposlene ako im treba dugi period prilagodbe?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Eee bolje da ti ne opisujem koja je razina inf. pismenosti. Imamo visoko neobrazovan kadar.
Hot Rodney
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Ne pricaj budalastine. Razlike između 7. i 10. su ogromne. Drugi put čitaj s razumijevanjem, svi su na 7, a samo 2 (dva) stroja su na 8.1.
Hot Rodney
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Exploder kaže...
Ne pricaj budalastine. Razlike između 7. i 10. su ogromne. Drugi put čitaj s razumijevanjem, svi su na 7, a samo 2 (dva) stroja su na 8.1.

 

LOL, OK. Ja koristim windowse od 3.11 na ovamo pa kao ne znam koje su razlike. A u zivotu sam toliko ljudi obucio za rad na racunalu da ne znam uopce s cime bih to usporedio. Drugaciji start meni i defaultni skin po mom kriteriju ne prolazi pod "ogromnu" razliku. Korisnika treba zanimati da li ima ikonu za svoju aplikaciju na desktopu. Ako aplikacija radi na win10 - razlike nema. Kraj...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Friday kaže...

 LOL, OK. Ja koristim windowse od 3.11 na ovamo pa kao ne znam koje su razlike. A u zivotu sam toliko ljudi obucio za rad na racunalu da ne znam uopce s cime bih to usporedio. Drugaciji start meni i defaultni skin po mom kriteriju ne prolazi pod "ogromnu" razliku. Korisnika treba zanimati da li ima ikonu za svoju aplikaciju na desktopu. Ako aplikacija radi na win10 - razlike nema. Kraj...

Nema plavo E na desktopu i automatski panika. Ne mogu se prijavit na web napisan u ASP.Net 2.0 sa AD loginom

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
@Exploder - kod mene nema nikakve razlike, sve radi na Win10 kao što je radilo i na Win7. A radi doista svašta - od 64-bitnih novih aplikacija do najstarijih iz 1995. godine, dakle 8 bitnih MS DOS aplikacija. Primjerice MS DOS program za linearno programiranje savršeno funkcionira i dan danas. A nije jedini, ima ih još. Niti jedan jedini problem nisam doživio. Kao prednost Win10 mogu istaknuti sigurnosti od malicioznih upada izvana. I tu je doista superioran nad prethodnim verzijama OS.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Za nas it-ovce, migracija sa sedmice na desetku je čisti harakiri.
Pod sedmicom je sve uštimano, umreženi matrični printeri, dos postavke i ostalo da to sve radi, mreža, čak i office iz kojeg se printa direktno..
Preć na desetku sa 200+ kompova i 2x printera i ovisnih uređaja treba jebačka lova i vrijeme. Ovo klikni-pa-nadogradi ne igra ni na birtijskoj kasi.

Može se (vjerovatno i morat će se), al ne udarno i preko kurca. Već vidim kako nema drivera za Fujitse x64.... IT odjel će najebat....


 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
Lol... Bez problema nadogradili 150 PCja i 20ak laptopa u domeni. Uredi po cijeloj ex YU. Ne znam sto vas muci...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Kada sam prošle godine intalirao W10 na svoj PC radili su u tak,tak sa podosta bugova (najgori onaj za blokiranim "startom") potom sam ubrzo odustao i vratio se na prijašnji W7.Zatim je nedugo stigla W10 10.582 verzija i kod frenda rade zaista stabilno i sada sa aneversary uptadeom dat ču drugu šansu W10,mislim da ču biti vrlo zadovoljan jer su i proizvođači raznog sowftvera popravili kompatibilnost i stabilnost.Windows je isto što i "vino" treba vremena da sazriju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 12:39 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja
nitro_vip kaže...
Za nas it-ovce, migracija sa sedmice na desetku je čisti harakiri.
Pod sedmicom je sve uštimano, umreženi matrični printeri, dos postavke i ostalo da to sve radi, mreža, čak i office iz kojeg se printa direktno..


Taj IT odjel već sada mora znati što može, a što ne može napraviti. Pa neće čekati da mu netko kaže da napravi migraciju i onda ustanovi na nema drivere za neke ključne printere. Kakav je to IT odjel?

8 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Osobno ne želim OS X, a nisam nikakav prgramer da idem na linux.... znači zapeo sam na windowsu :/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Mi u firmi smo i dalje na w8.1.

 

Koliko vas se privatno prebacilo na w10? I da li se isplati prelaziti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 napreduju sporije od očekivanja

Trebaš imati u vidu da aplikacije po raznim uredima koriste stariji (poput mene - 59 g.) i raznorazni rođaci koji su tu ne zato što su informatički pismeni. Nama starijim se ne mijenja navike, a ovi drugi ....su rođaci. ;) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice