Windows 8 početkom 2013.?

poruka: 98
|
čitano: 19.024
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 početkom 2013.?".
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
pristojan kaže...

Ja sam još na XP-u i nema šanse da se prebacujem na 7icu.Kada 2014 ukinu podršku za XP,tek tada ču se prebaciti na neki noviji OS{#}

Ima ljudi koji su još uvijek na W2k i oni sretni i sve im radi! I isto čekaju neke nove Windowse i tek onda će prebaciti!

Mitsuoka kaže...

Ajde ako ne bude smaka svijeta pa da ga i vidimo {#}

 

Jedino ne kuzim sta svi s*ru o Visti, 2 godine mi je radila na laptopu, bez ikakvog stekanja, srusila mi se mozda 2 puta i to radi pregrijavanja laptopa koji je danonocno radio.

S driverima nikakvih problema, to sto su neki to pokretali na slabom kompu pa im je stekalo pa resursi ovo ono, pa onda okolo prenosili Vista je smece i tako to, a da vi sami niste koristili vistu vise od 5 minuta. meni resurasa nikada nije zafalilo, vise mi koristi 7(x64) nego Vista onda...

(7 sada oko 1,5GB pa i navise, Vista oko 1GB). 

Najglasniji se{#}atori po Visti je nikad nisu ni imali instaliranu!! A memorija je i napravljena da se troši ,ne da stoji prazna!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
pristojan kaže...
renoboXX kaže...

kaj vi prićate o smak svijeta......nema šanse da bude o tom prićaju već godinama pa ništa...........a sad na temu: hm ja sad ima win 7 i sve je super i sve ima pa kaj će onda imat win 8......nećemo morat nikakve program skidat.......jer bu sigurno imao sve........mene zanima sad kako će izgledat win 8.........jedva ćekam...............samo će se opet ćekat po 3-4 mj.....da dođu svi driveri.........ja sam ćekao za win 7, 3 mj da mi izađu driver za chipes i nez toćno ali možda ćak i za grafu.....ali ćim izađe beta odmah je instaliravam da vidim kakva je.......

Nije "ćekam" nego "čekam"

hahahhahaha..............pa to mi je slučajno............jer pišem brzo pa mi je pobjeglo.....xd.........kaj me jeb......svi s pismenosti......

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
renoboXX kaže...

hahahhahaha..............pa to mi je slučajno............jer pišem brzo pa mi je pobjeglo.....xd.........kaj me jeb......svi s pismenosti......

 

pišem i ja brzo pa mi ne pobjegne, i skrati malo s tim točkicama, izgleda kao da fuckin moresov kod pises

 

@kizo2703 pa da, to samo flejmaju, zato jer nisu mogli igrati omiljenu igru jer im je komp bio zastario. Nadobudni klinci instaliraju vistu na 512MB, neki stari proc @1.8GHz i HDD od 30GB pa govore da ne valja jer zauzima previse na njihovom kompjuteru, a roditelji im ne zele kupit novi, pa automatski je smece. Na tome ne mozes ni 7 pokrenit, ali su u meduvremenu nabavili novo pa se niko ne zali -.-'

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
kizo2703 kaže...

Najglasniji se{#}atori po Visti je nikad nisu ni imali instaliranu!! A memorija je i napravljena da se troši ,ne da stoji prazna!! {#}

nije da sam se nasao medju ovim cenzuriranima ali ako osim OS-a pokreces browser i word onda ti je svejedno i mozes pricati kako je memorija napravljena da se trosi. medjutim ako radis u aplikacijama koje gutaju RAM onda ti ta razlika puno znaci.

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
renoboXX kaže...
pristojan kaže...
renoboXX kaže...

kaj vi prićate o smak svijeta......nema šanse da bude o tom prićaju već godinama pa ništa...........a sad na temu: hm ja sad ima win 7 i sve je super i sve ima pa kaj će onda imat win 8......nećemo morat nikakve program skidat.......jer bu sigurno imao sve........mene zanima sad kako će izgledat win 8.........jedva ćekam...............samo će se opet ćekat po 3-4 mj.....da dođu svi driveri.........ja sam ćekao za win 7, 3 mj da mi izađu driver za chipes i nez toćno ali možda ćak i za grafu.....ali ćim izađe beta odmah je instaliravam da vidim kakva je.......

Nije "ćekam" nego "čekam"

hahahhahaha..............pa to mi je slučajno............jer pišem brzo pa mi je pobjeglo.....xd.........kaj me jeb......svi s pismenosti......

 

ja sam sto se tice pisanja totalno na tvojoj strani. nepismenost je izljeciva a i sam sam relativno nepismen. meni smetaju gluposti koje pises.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?

PS CS3 i 3DS 2009 mislim, doduse ne profesionalno pa mi nije bila toliko bitna brzina, ali to je druga stvar, opet sad vjerojatno imas 7 koji trosi isto pa se ne zalis ... :/

 

i po meni nisi medu cenzuriranima, ti bar imas razloga za to misljenje

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 21:28 (Mitsuoka).
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
Mitsuoka kaže...

PS CS3 i 3DS 2009 mislim, doduse ne profesionalno pa mi nije bila toliko bitna brzina, ali to je druga stvar, opet sad vjerojatno imas 7 koji trosi isto pa se ne zalis ... :/

 

i po meni nisi medu cenzuriranima, ti bar imas razloga za to misljenje

imam 7 doma na kompjuteru (4GB) koji ni antivirus nema instaliran. par puta sam donio posao kuci i izivcirao se sporoscu. ista konfa sa xp-om je to puno bolje radila. na poslu radim sa (od PC-ja) 8GB RAM-a i iz prakticnih razloga imam XP instaliran.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
Commodore kaže...
Mitsuoka kaže...

PS CS3 i 3DS 2009 mislim, doduse ne profesionalno pa mi nije bila toliko bitna brzina, ali to je druga stvar, opet sad vjerojatno imas 7 koji trosi isto pa se ne zalis ... :/

 

i po meni nisi medu cenzuriranima, ti bar imas razloga za to misljenje

imam 7 doma na kompjuteru (4GB) koji ni antivirus nema instaliran. par puta sam donio posao kuci i izivcirao se sporoscu. ista konfa sa xp-om je to puno bolje radila. na poslu radim sa (od PC-ja) 8GB RAM-a i iz prakticnih razloga imam XP instaliran.

mozda je to bas zato jer nemas antivirus instaliran... uglavnom, ne znam ja sto je tebi onda brzo ako ti je 7 spor :/ meni sve instantno otvara. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
Commodore kaže...

nije da sam se nasao medju ovim cenzuriranima ali ako osim OS-a pokreces browser i word onda ti je svejedno i mozes pricati kako je memorija napravljena da se trosi. medjutim ako radis u aplikacijama koje gutaju RAM onda ti ta razlika puno znaci.

Pa baš ... nije samo browser i word .... evo kaj trenutno radi i sve radi ko podmazano .... i tak svaki dan .... {#}

 
 

Commodore kaže...

imam 7 doma na kompjuteru (4GB) koji ni antivirus nema instaliran. par puta sam donio posao kuci i izivcirao se sporoscu. ista konfa sa xp-om je to puno bolje radila. na poslu radim sa (od PC-ja) 8GB RAM-a i iz prakticnih razloga imam XP instaliran.

A kod mene upravo suprotno! {#}

A ovo je kanta za zabavu na koju ponekad donesem i projekt i radim u ACAD Architecture ,uz sve ostalo!

 

A sad dosta {#} ,tema je o izlasku Windowsa 8!! KLIK

 

I još malo o Windows 8 - KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 22:03 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Damn 73 procesa ? lool
Sigurno ti komp malo sad spor ipak je ram na 80%
Al nekuzim kak onom sa 4 gige rama pa mu spor ili mu slab proc ili mmu win puni virusa....
Jer windows 7 nije spor sigurno,pogotovo ne od xp-a

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?

Spor nije uopće ,i može on radit i sa 90 procesa bez problema da se to uopće ne osjeti u radu!

Da je stariji procesor i memorija možda ,ali sa ovima ,nema šanse! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 22:01 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Ma moze i Athlon XP vuci 150 ovakvih sleeping procesa LOL

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
renoboXX kaže...

staršno kako ti se da da još budeš na xp-u.........ja sam bio na xp-u dok nije izašla 7-icaa, na vistu se nisam ni prebacivao jer je bila šrot.......a kad bude izašla 8-ica odmah se prebacujem niš nebum ćekal jesdino drajvere......

Ajde sada iskreno, koliko vas je preslo sa WinXP na Win Vista/7 ponajprije zbog Aero sucelja? {#}

WinXP je u rukama covjeka koji zna sto radi sasvim ok OS, istina nije bas previse idiotproof, ali sto se moze? Zasto bi netko mijenjao OS koji im radi kako treba?

 

sirka666 kaže...
Commodore kaže...

driveri, trosenje resursa, nekompatibilnost mnogih starijih aplikacija, nestabilnost....

Sve mogu razumit osim ovoga boldanog. Pa BSOD na XP je bija redovita pojava dok na visti se pojavljiva jako malo. Osim ako pod nestabilnost nisi nešto drugo mislija a ne samo BSOD. 

Nestabilnost ne podrazumjeva samo BSOD (od kojeg se ionako cesto mozes lako izvuci), nego i kojekakve stvari koje bi trebale raditi, ali misteriozno samo ispale nekakvu poruku s greskom i odbijaju raditi. Ili iznenadno i neobjasnjivo rusenje programa.

BSOD mogu izazvati samo (losi) driveri, kernel je gotovo cist od bugova...

 

Btw. ono sto mene zanima je hoce li MS nastaviti politiku ucjene da bi stvorio potrebu za novim OS-om. (kao ova prica sa DX10 koji ne radi na WinXP). Cini se meni da, kako usavrsavaju Windowse, sve teze uspjevaju uvjeriti ljude da je novija verzija toliko bolja da je se isplati kupovati :D

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 22:27 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Znaci tamo negdije 8.  - 9.mj mozemo ocekivati BETA v.

Let Pain Be Your Friend, For It Is The Only Friend Who Will Tell You The Truth And Make You Cry Before Making You Realise That You're Doing Something.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Skužili su da se radi o maketingu i ničemu drugome.

Već 7 je samo prepakirana Vista, a 8 će biti prepakirana (minimalno dorađena) 7-ica.

 

Kada stvari gledaš tržišno, važno je da svako malo nešto novo predstavljaš, kao s autima, da se o tome priča, da se nabija cijena...

Za korisnike je dovoljno malo tweakati sučelje i dodati podršku za par novih standarda - što drugo uopće čačkati?

 

Samo naprijed MS, vaše sunce je ionako na zalazu, otperjajte sa stilom.

Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
sirka666 kaže...
Commodore kaže...

cuj tebi osobno??  pa i ruzne zene se udaju, nekome su najljepse. cinjenica da je velika vecina ljudi vistu zaobisla i da win7 tek sad preuzima primat i to od XP-a govori drukcije.

Pa šta je visti falilo?

 

Ma visti nije nista falilo. Isti Windows 7 samo bez eye-candy taskbara. Radila je jednako dobro kao sto mi i radi Windows 7. Samo eto dosao novi windows ljudi su bili zbunjeni

par kriticara je bilo glasnije nego zdrav razum i jednostavno usta do usta se proglasilo da je Vista losa sto nije imalo nikakvog temelja u nicemu. Microsoft par godina kasnije posalje

dvojcu da napisu taskbar i refactoring sa Vista u 7 i voila svi odusevljeni.... 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?

Uvijek se može instalirati neki Linux i ne biti ovisan o zločestom MS-u koji hoće ''samo nabijat cijene''!! {#}

 

A da vidiš ,igre!! {#} Sorry ,zaboravil sam da je to problem!

A ništa ,onda kupi Mac ,99% posto igara radi i na njemu!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 1:15 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Tesko da ce 8-cu raditi od nule, vec ce se temeljiti na Visti/7, ali pripremaju neke ozbiljne promjene.

 

http://www.engadget.com/2010/10/23/ballmer-next-release-of-windows-will-be-microsofts-riskiest-p/

 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
Mitsuoka kaže...
Commodore kaže...
Mitsuoka kaže...

PS CS3 i 3DS 2009 mislim, doduse ne profesionalno pa mi nije bila toliko bitna brzina, ali to je druga stvar, opet sad vjerojatno imas 7 koji trosi isto pa se ne zalis ... :/

 

i po meni nisi medu cenzuriranima, ti bar imas razloga za to misljenje

imam 7 doma na kompjuteru (4GB) koji ni antivirus nema instaliran. par puta sam donio posao kuci i izivcirao se sporoscu. ista konfa sa xp-om je to puno bolje radila. na poslu radim sa (od PC-ja) 8GB RAM-a i iz prakticnih razloga imam XP instaliran.

mozda je to bas zato jer nemas antivirus instaliran... uglavnom, ne znam ja sto je tebi onda brzo ako ti je 7 spor :/ meni sve instantno otvara. 

nije pitanje koliko brzo otvara aplikaciju nego koliko brzo radi unutar aplikacije. totalno mi je svejedno oce li mi aplikaciju otvoriti za 5 ili 10 sekundi jer to radim par puta dnevno. no kad imam veci projekt, sa ukljucenim ghostom drugog projekta onda mi sami zoom in-zoom out, pan, traje pola sekunde duze a to je operacija koju radim 10 puta u minuti

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
soundstream kaže...

Damn 73 procesa ? lool
Sigurno ti komp malo sad spor ipak je ram na 80%
Al nekuzim kak onom sa 4 gige rama pa mu spor ili mu slab proc ili mmu win puni virusa....
Jer windows 7 nije spor sigurno,pogotovo ne od xp-a

manje slobodnog rama. meni jedan proces (projekt) zna progutati 3GB. govorim o radnom render stroju koji sigurno nema virusa jer nije spojen na internet. procesor je i5 750 na 3.8 i na XP-u osjetno brze radi. da mi je aktivno 73 procesa zabrinuo bi se. neko se time hvali.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
kizo2703 kaže...

Uvijek se može instalirati neki Linux i ne biti ovisan o zločestom MS-u koji hoće ''samo nabijat cijene''!! {#}

 

A da vidiš ,igre!! {#} Sorry ,zaboravil sam da je to problem!

A mozes i ostati na trenutnoj verziji windowsa te se na njoj igrati ;)

 

Bilo kako bilo, meni ce linux za igranje u doglednoj buducnosti postati realnost, jer je wine cesto kompatibilniji sa starim windows igrama od windowsa samih... {#}

 

soundstream kaže...

Sigurno ti komp malo sad spor ipak je ram na 80%

Nije dok ne dotakne 100%, tada pocinje masovni swap i postaje gadno :D

 

kizo2703 kaže...

Spor nije uopće ,i može on radit i sa 90 procesa bez problema da se to uopće ne osjeti u radu!

I 90 otvorenih notepada je 90 procesa :D

Bitnije je koliko svaki od tih procesa uzima procesorskog vremena. E to ne mozes rastegnuti, koliko god dobar scheduler imao ;)

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 1:54 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Nisu valjda ludi izbaciti pocetkom 2013? Po tradiciji (citaj iz ekonomskih razloga) Microsoft stanca OS-eve krajem godine da bi "uhvatio" Bozic odnosno da bi veliki proizvodaci laptopa i cega sve ne, imali vrjeme da bi plasirali svoje proizvode

 

Ovo na wzoru vele da ce biti 2012. Nikad nisu promasili :)

A programmer is just a tool which converts caffeine into code
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 početkom 2013.?

@Commodore... a onda si uzmi jaci komp.

 

Moj komp simultano vrti 24/7:

- mySQL server

- MS SQL server

- IIS7

- Visual Web Developer

- 1 virtualnu masinu

- Outlook sa n GB inboxom

- nekoliko RDP prozora

- nekoliko notepada

- photoshop

- skype

- 20ak tabova u chrome-u

 

i sve radi fluidno... na win 7

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Vista SP2 = Win7

Win7 i danas ima problema sa driverima kao što ih je imao XP, prošli tjedan smo selili jednu firmu sa XP na Win7 i majhem totalni, em sporo do bola na malo starijim kompovima, em ne radi pola programa, em pola drivera ne možeš naći ni povećalom na Internetu... užas. Ali, što ćeš inzistirali su da žele Win7 skin pa eto im ga na, sada moraju investirati u nove programe/licence, novi hardver...

 

Znači uspjeli su napravit Aero2 koji treba Directx11? Ili kako netko kaže više neće podržavati Directx12 na Win7 (moguće).

Iskreno, nek počnu raditi stvari za Windows 8 koje nam stvarno trebaju, a ne da forsaju social shit...

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
tnakir kaže...

@Commodore... a onda si uzmi jaci komp.

 

Moj komp simultano vrti 24/7:

- mySQL server

- MS SQL server

- IIS7

- Visual Web Developer

- 1 virtualnu masinu

- Outlook sa n GB inboxom

- nekoliko RDP prozora

- nekoliko notepada

- photoshop

- skype

- 20ak tabova u chrome-u

 

i sve radi fluidno... na win 7

ono o zapinjanju sam govorio za kucni kompjuter, koji ce svakako ubrzo ici novi (zbog igara), mrzim kad donesem posao kuci i najdraze bi mi bilo da uopce nemam instalirane pro aplikacije. na poslu imam, uz Maca, kompjuter koji sasvim dobro radi, po performansama je pri vrhu na sluzbenom forumu aplikacije koju najvise koristim. i svakako mi ne pada na pamet da kupujem windowse da bi dobio...... sta?  aero? meni u poslu OS treba taman toliko da otvorim aplikaciju. ako mi novije verzije aplikacija budu nekompatibilne sa winXP, ko sto je jedna sad nekompatibilna sa win7 pa je pokrecem u XP compatibility modu, onda cu biti prisiljen. za sada sve super funkcionira. da ne govorim kako win7 jos nema normalan driver za moj A0+ printer. da i printer kupim novi? jos 25k kn za aero?

13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
zbuzanic kaže...

Vista SP2 = Win7

Win7 i danas ima problema sa driverima kao što ih je imao XP, prošli tjedan smo selili jednu firmu sa XP na Win7 i majhem totalni, em sporo do bola na malo starijim kompovima, em ne radi pola programa, em pola drivera ne možeš naći ni povećalom na Internetu... užas. Ali, što ćeš inzistirali su da žele Win7 skin pa eto im ga na, sada moraju investirati u nove programe/licence, novi hardver...

 

Znači uspjeli su napravit Aero2 koji treba Directx11? Ili kako netko kaže više neće podržavati Directx12 na Win7 (moguće).

Iskreno, nek počnu raditi stvari za Windows 8 koje nam stvarno trebaju, a ne da forsaju social shit...

mozda bi bilo najbolje da zadnjim updateom prije izlaska win8 onemoguce svaku novu instalaciju na win7 :)

 

win7 je trebao biti besplatan SP za Vistu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 9:02 (Commodore).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 početkom 2013.?

Samo ću kvotat kolegu koji je u drugoj temi stavil jedini pametan post :

tnakir kaže...

Ajme dosadni ste.

Ja ću samo dodat : mlatite praznu slamu!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 13:05 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
kizo2703 kaže...

Samo ću kvotat kolegu koji je u drugoj temi stavil jedini pametan post :

tnakir kaže...

Ajme dosadni ste.

Ja ću smo dodat : mlatite praznu slamu!!

jako konstruktivan i zanimljiv post. obrati paznju na izmlacenu slamu u vlastitim postovima. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?

Evo ti onda jedan konstruktivan : Windows 7 ti ne radi kak treba?? 

 

Format C: i instaliraj XP (ili kaj već hoćeš) i gotovo!!

 

Zadovoljan?! {#}{#}

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A sad malo o temi ,za promjenu!! {#}

 

By the way ,izašli su screenshotovi setup-a upgrade kopije Windowsa 8!!

 
 
Izvor 1   Izvor 2

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 13:19 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: Windows 8 početkom 2013.?
EVO kaže...

Hm  čini mi se da taman dolazi ovako:

 

WIN Me/2000 (2000 je još bio i dobar, ali me)

WIN Xp (izvrstan)

WIN Vista (ne ispolirana)

WIN 7 (Najbolji)

 

WIN 8: ???

 

Ako pogledamo gore, opet bi trebo doć promašaj, al ostaje vidjet, možda se desi situacija kao sa 95,98, dvi zlatne verzije.

 

Hm, jedva čekam, samo da ne bude odgađan kao Vista.

Eh i Win98 je bio žešći drek, tek je Win98SE bio ono pravo :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice