Windows 8 i dalje u padu

poruka: 33
|
čitano: 5.235
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 i dalje u padu".
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

To vam govori o tome da korisnici već neko vrijeme računala ne mijenjaju svake dvije godine, već ih koriste dulji niz godina. Software već dulji niz godina ne diktira hardware kao što je to bilo prije deset i više godina. A tako se onda ne mijenja ni operativni sustav. Svi noviji MS-ovi OS-i od Viste pa nadalje su skroz OK za sve što nekom korisniku treba (naravno uz aplikacije) i tu nema nekih spektakularnih i praktičnih prednosti jednog pred drugim.

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
deckard kaže...

To vam govori o tome da korisnici već neko vrijeme računala ne mijenjaju svake dvije godine, već ih koriste dulji niz godina. Software već dulji niz godina ne diktira hardware kao što je to bilo prije deset i više godina. A tako se onda ne mijenja ni operativni sustav. Svi noviji MS-ovi OS-i od Viste pa nadalje su skroz OK za sve što nekom korisniku treba (naravno uz aplikacije) i tu nema nekih spektakularnih i praktičnih prednosti jednog pred drugim.

Ma Windowsi izlaze prečesto. Frekvencija bi trebala biti 5 godina, a ne 2-2.5 godine. Ovako poluproizvod ostane poluproizvod, a servis pack se zapakira u "nove" Windowse. Al konzumerizam i kapitalizam rade svoje i to je to. Nije to samo s Windowsima...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 12:24 (lllnuclearlll).
16 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i dalje u padu

Ja se isto vratio sa osmice na sedmicu.

Linux više nije pod "others" - krenuli su u proboj {#}

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
lllnuclearlll kaže...
deckard kaže...

To vam govori o tome da korisnici već neko vrijeme računala ne mijenjaju svake dvije godine, već ih koriste dulji niz godina. Software već dulji niz godina ne diktira hardware kao što je to bilo prije deset i više godina. A tako se onda ne mijenja ni operativni sustav. Svi noviji MS-ovi OS-i od Viste pa nadalje su skroz OK za sve što nekom korisniku treba (naravno uz aplikacije) i tu nema nekih spektakularnih i praktičnih prednosti jednog pred drugim.

Ma Windowsi izlaze prečesto. Frekvencija bi trebala biti 5 godina, a ne 2-2.5 godine. Ovako poluproizvod ostane poluproizvod, a servis pack se zapakira u "nove" Windowse. Al konzumerizam i kapitalizam rade svoje i to je to. Nije to samo s Windowsima...

Obzirom da su se Windowsi 8 mogli nabaviti za 40$ za ljude koji su imali Vistu ili 7 ne vidim nikakav problem u frekventom izlasku. 8.1 je besplatna nadogradnja, tako da ako si kupio Vistu 2006, dodao si 200kn 6 godina kasnije i sad si miran idućih par godina, a šuška se da će i 10 biti besplatan za korisnike osmice.


Isplativo po meni, naravno onaj tko želi.

 

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Mene zanima zašto se W8 i W8.1 odvajaju po svim člancima kao 2 zasebna operativna sustava.

 

Zar nije 8.1 samo nadogradnja na 8, nešto kao service pack?

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Windows 8.1 je uveo dosta promjena koji su trebali biti u samom Windows 8. A neki još uvjek koriste Windows 8 i ne žele staviti 8.1.

''It's not broken, It's a game feature''
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
Friday kaže...

Ja se isto vratio sa osmice na sedmicu.

Linux više nije pod "others" - krenuli su u proboj {#}

 

Ja to drugacije gledam XP je bio meni sasvim ok Vistu nisam koristija a 7-mica mi je bila vauu kad sam prisa na nju s Xp-a i mogu rec da sam s njom vise nego zadovoljan stoga ju i drzim na dicijem kompu a 8- micu koristim na svom kompu i nema teorije da se vratim nazad, doduse navikavanje je poduze trajalo al svarija san njene mane. A sad ono zasto sam tebe Friday citirao je Linuks i njegov proboj je probija se on ka i laksativ kad ide u proboj pa se probije i zavrsi u kanalizaciji, nikad Linuks nece bit ni blizu najgoroj verziji winsa.
Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Ja sam se dugo suzdržavao od updateanja sa 8 na 8.1, čak nisam niti updateao (oduvijek na svim kompovima imam isključene update), dok nisam jedan dan napravio glupost i updateao sve na 8.1. Osmica mi je radila savršeno, na 8.1 sa svim najnovijim driverima i updateima sam doživio/primijetio dva užasna problema:

- nakon buđenja sustava iz sleepa ne podiže mi se mrežna (device cannot start), pa moram ulazit u Device Manager deinstalirat ju i odabrati "scan for hw changes", traje 10 sekundi ali je ipak gnjavaža. Radi se o originalnoj Intel ploči (dakle referentni dizajn) s Intel mrežnom (82579V) tako da mi je teško povjerovat da je hardware kriv.

- MS Defender nekad upadne u loop i drži jednu jezgru/thread pod 100% opterećenjem cijelo vrijeme.

Inače meni je Metro sasvim OK i nije mi jasno zašto ljudi žale za Win 7 interfaceom. Ne sjećam se da je itko žalio za Program Managerom (Win 3.1) nakon prelaska na Start izbornik (Win95). 

Moj PC  
1 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
lllnuclearlll kaže...

Ma Windowsi izlaze prečesto. Frekvencija bi trebala biti 5 godina, a ne 2-2.5 godine. Ovako poluproizvod ostane poluproizvod, a servis pack se zapakira u "nove" Windowse. Al konzumerizam i kapitalizam rade svoje i to je to. Nije to samo s Windowsima...

Ako uz Windows 8.1 imaš instaliran i Office 2013, tada su zakrpe često velike po 1GB svakoga mjeseca. U roku od nekoliko mjeseci preuzeo sam sigurno 7-8GB zakrpa. Najveća je bila s 8.0 na 8.1 cca 950MB, a taj da su stigle još neke zakrpe, pa je sve skupa bilo veliko 2,1GB. Kao da sam preuzeo cijeli novi OS i Office.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
lllnuclearlll kaže...

Mene zanima zašto se W8 i W8.1 odvajaju po svim člancima kao 2 zasebna operativna sustava.

 

Zar nije 8.1 samo nadogradnja na 8, nešto kao service pack?

Nije. Vidiš da su i u prodaji te dvije verzije odvojene.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
BudalastoStvorenje kaže...

Nije. Vidiš da su i u prodaji te dvije verzije odvojene.

 

Dodatno: svi vlasnici Windowsa 8 (verzije 9200) moraju napraviti update na 8.1 (verzija 9600) do 12. siječnja 2016, da bi mogli imati podršku do 2023.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
lllnuclearlll kaže...

Mene zanima zašto se W8 i W8.1 odvajaju po svim člancima kao 2 zasebna operativna sustava.

 

Zar nije 8.1 samo nadogradnja na 8, nešto kao service pack?

-filozofiranje MSa.. inače bi bio SP, ovako je 'novi' OS..

.. ali je i nadogradnja, obavezna, besplatna.. za w8 usere u suprotnom, nema npr ie11, dx12.. i support za w8 se gasi 2018. Juzer može birati.. (?), zapravo odgoditi..

 

BudalastoStvorenje kaže...
lllnuclearlll kaže...

Mene zanima zašto se W8 i W8.1 odvajaju po svim člancima kao 2 zasebna operativna sustava.

 

Zar nije 8.1 samo nadogradnja na 8, nešto kao service pack?

Nije. Vidiš da su i u prodaji te dvije verzije odvojene.

 

-ne, u prodaji je samo jedna-novija, naravno postoje zalihe pa dok se ne počiste. btw, w7 od 2015 nema (osim zaliha)

 

 

tema tj statistika je bezvezarija, tumačenje.. 8.0 je normalno u padu ili nazovimo to 'pretakanje' rezije u 8.1. Dali je jedan ili dva OSa.. statistika i MS.

XP je u očekivanom padu, jer se posljedice supporta počinju osjećati. (hint, planiran travanj 2014 je prolongiran zbog banaka, kao i java7..) to je već dovoljno da svi poslovnjaci zbog jave8 moraju na noviji OS, tj pitanje je dana kad banking (psolovni) neće raditi s java7... kućni juzeri ionako biraju po boli, ne po cijeni-potrebama, ali kako stare kante crkavaju, mijenja ih noviji HW, driveri + gaming.. i to ih gura na noviji, 7-8/8.1

-bilo bi ih više na 8.1 da su torrenti brži, pa sad i dodatni problemi (koji nemaju veze s MSovim supportom) kao TPB.. tako da taj dio juzera preferira 7, tj jeftiniji key. Da MS izda veziju 8.1 ili 8.2 + Ultimate dodatkom tad bi možda statistika bila drugačija. Možda kad otkriju npr wBing? .. ali ta ver. im nije dovoljno 'jaka', jači je ultimatedišn, još ako je ''86bitni''.. (LOL).

 

MS kroji PR ili privid želja. Statistika samo melje brojeve. Interpretacija ovisi o oku promatrača.. i zapravo je nevažno. Predviđam, da će se win-10 širiti ko vruće kifle, jedino da TPB proradi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

bolje windows 8 nego nekakav komet iz prijašnjeg članka. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Interesantna stvar sa sedmicom, mislim da će se stvar sa njom kretati slično kao i sa XP-om. Žnači možete preskočiti i dvije generacije Win OS-a a da budete i dalje u toku. Istina je da se brzo smjenjuju.

Meda
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i dalje u padu

Normalno da će padati kada je 8.1 besplatna nadogradnja a Microsoft je ukinuo podršku za "čistu" osmicu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
Otkud ti ideja da je Microsoft ukinuo podrsku za cistu 8-icu?!?
Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
nicky.sl kaže...
Otkud ti ideja da je Microsoft ukinuo podrsku za cistu 8-icu?!?

nije ukinuo, do 18te.. ali te 'tjera'.. za sve nadogradnje, tvoj izbor je danas ili za koji mjesec.. npr ie, itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
'ihush kaže...
nicky.sl kaže...
Otkud ti ideja da je Microsoft ukinuo podrsku za cistu 8-icu?!?

nije ukinuo, do 18te.. ali te 'tjera'.. za sve nadogradnje, tvoj izbor je danas ili za koji mjesec.. npr ie, itd.

Šta nije nedavno bila vijest tu na bug-u da Microsoft neće dati ažuriranja ako korisnici ne naprave update na 8.1 Update 1? Ili je to vrijedilo za čisti 8.1?

15 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
PlayMaker10 kaže...
...

Šta nije nedavno bila vijest tu na bug-u da Microsoft neće dati ažuriranja ako korisnici ne naprave update na 8.1 Update 1? Ili je to vrijedilo za čisti 8.1?

pa ta vijest je (recimo) točna.. to nije gašenje supporta.

drugačije, neki updatei su lančano povezani, prerequised.. pa moraš imati prethodni za idući, tako MS prisiljava da se to obavi SAD, ne poslje.. dodatno, ako npr sklone update (nazovimo ga SP1) za 8.0 na 8.1 tad normalni juzeri imaju problem, prošla baba s kolačima (jednako za XP, Seven.. ne možeš vječno odgađati a od nekog datuma isključivo novija ver radi..).

Tako da 'defacto' juzeri se prisiljuju.. nema tu nekog izbora (a realno nema ni razloga ne ići na 8.1 jer je OK).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 23:21 (ihush).
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Nikad mi nije bio jasan mentalni sklop korisnika koji se s Osmice vraćaju na Sedmicu...zašto? što na starijem valja a na novijem ne? Uvijek težim novijem i savršenijem, tako i kod OS-eva. Na kraju krajeva i Vista SP2 je bila odličan OS. Windows 8.1 je najbolji OS do sada koji je izišao iz Redmonda i čvrsto stojim iza toga!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 5:05 (BlackMoon).
Moj PC  
4 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
BlackMoon kaže...

Nikad mi nije bio jasan mentalni sklop korisnika koji se s Osmice vraćaju na Sedmicu...zašto? što na starijem valja a na novijem ne? Uvijek težim novijem i savršenijem, tako i kod OS-eva. Na kraju krajeva i Vista SP2 je bila odličan OS. Windows 8.1 je najbolji OS do sada koji je izišao iz Redmonda i čvrsto stojim iza toga!

Svatko ima svoje razloge, ja sam bio oko pola godine na osmici pa sam se vratio na sedmicu, a sad na tabletu imam full windows 8.1 i ok mi je, ali mislim da ću se i dalje držat sedmice na kompu.

 

Manje je naporan i ima manje nepotrebnog "smeća". Tjeraju te da napraviš microsoft account, pa onda bing search, slanje informacija o lokaciji, personalizacija, stalno neko update-anje i komuniciranje sa serverima i šta sve ne.

 

Sedmicu staviš i ne moraš gotovo ništa podešavat ni brinut se ičemu, nice and clean te nema starta koji je napravljen za tablete odnosno touch uređaje.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 5:48 (Hyperion).
12 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Bila bi zgodna i anketa ko ima legalne windowse... {#}

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i dalje u padu

Vecina studenata informatike i računalstva bi trebala imati pristup msdnaa programu odnosno besplatnim windowsima.

Fortune favours the brave
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
BlackMoon kaže...

Nikad mi nije bio jasan mentalni sklop korisnika koji se s Osmice vraćaju na Sedmicu...zašto? što na starijem valja a na novijem ne? Uvijek težim novijem i savršenijem, tako i kod OS-eva. Na kraju krajeva i Vista SP2 je bila odličan OS. Windows 8.1 je najbolji OS do sada koji je izišao iz Redmonda i čvrsto stojim iza toga!

Također, igre na 8.1 rade užasno - sa svakom drugom sam imao problema i morao raditi reinstalaciju OSa.

Na Windows 7 te iste igre radile su savršeno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
Hrvojeee kaže...

Također, igre na 8.1 rade užasno - sa svakom drugom sam imao problema i morao raditi reinstalaciju OSa.

Na Windows 7 te iste igre radile su savršeno.

 

Dosta ekipe je prijavilo da BF4 radi dosta brže pod osmicom. Ja nisam obraćao pažnju (imam lock na 76 FPS).

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i dalje u padu
Ako se nešto većini korisnika ne sviđa, onda se Microsoft i ostale firme mogu na glavu postaviti i rade samo u korist svoje štete. Nažalost, nisu izvukli pouku iz Coca Cola - Coke slučaja. Da mogu ovaj svoj kupljeni profesionalni softwer koristiti na nekom drugom operativnom sistemu odmah bi iz revolta prestao koristiti windowse.
Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
Jura iz druge galaksije kaže...
Ako se nešto većini korisnika ne sviđa, onda se Microsoft i ostale firme mogu na glavu postaviti i rade samo u korist svoje štete. Nažalost, nisu izvukli pouku iz Coca Cola - Coke slučaja. Da mogu ovaj svoj kupljeni profesionalni softwer koristiti na nekom drugom operativnom sistemu odmah bi iz revolta prestao koristiti windowse.

I to je Microsoft krivac? Što taj softver nije dostupan na ostalim platformama.

 

A ne developer tog softvera?

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu
lllnuclearlll kaže...

Mene zanima zašto se W8 i W8.1 odvajaju po svim člancima kao 2 zasebna operativna sustava.

 

Zar nije 8.1 samo nadogradnja na 8, nešto kao service pack?

Nema veze naziv i tržišnom prodajom novog sistema sa verzijom istog. Mogu ga nazvati i 'Čungalunga'. Za usporedbu imaš Mac OS X (X od 10 na rimskog) koji se već više od deceniju nije pomakao od verzije 10, tako da su većina verzija 10, pa 10,1, 10,2 pa do 10,8 dobijali po mačkama i to redom: Cheetah/Puma, Jaguar, Panther, Tiger, Leopard, Snow Leopard, Lion i Mountain Lion da bi zadnje dvije verzij, mislim 10.9 i 10.10 nosile naziv Mavericks i Yosemite. Svi su to zasebni operativa sustava, iako im je zajedničko ime Mac OS X ali ga na tržištu prodaju kao primjerice Yosemite. Da ne kažeš da su se (kada su verzije Viste ili Sedmice predstavljenje, mislim od Home do Ultimate), ismijavali MS-u kada su na jednoj konferenciji k'o fol nudili, Home Edition, Professional Edition, Ultimate Editin sve po cijeni od $127, da bi na kraju postale besplatne.. ali ništa se ne brini platiš ti to kroz basnoslovno skup komad željeza. I još se svim silama trudi da se Mac OS X ne nađe u nekoj Hackintosh konfiguraciji.

 

Slična se stvar desila i Firefoxu, sjećaš se kada su korisnici sa nestrpljenjem čekali verziju 3,5 pa onda dugoo očekivanu 4.0 da i odjednom počeli štancati verzije ludo poput nadogradnje da bi trenutna verzija bila mislim 34.0.5. i to sve radi konkurencije iz Googla.

 

Što se tiče Microsofta i tu itekakvih pomutnji ima.. svi sustavi od Viste do 8.1 su Windowsi verzije 6.x, čak je zadnja tkzv. 10 ili tačnije nosio naziv Verzije 6.4 (8.1 je bio 6.2, a 8 je bio 6.2 i tako sve do 6.0) da bi u procurjelom Buildu 9901 Windows dobio 'konačno' verziju 10.0 koja će se slagati sa imenom Windowsa. A tri verzije između jedostavno nisu ni postojale.

tako nemoj da te buni 8 i 8.1, jer po meni je dobro smišljeno jer razlika je mala isto kao što je razlika između Viste i 7-ce. 

 

Eh sada da bi došao do odgovora na tvoje pitanje moraš odgovoriti zašto s Windowsi 7 dobili to ime, iako prije njega ima sigurno više od 7 verzija. Malo više o tome imaš ovdje:

http://windows.about.com/b/2009/11/13/how-windows-7-got-its-name.htm

Tako da 8.1 bi komotno mogao nositi naziv 9 tako da ovaj koji izlazi na jesem ima naziv 10. Plus ona afera oko 'koda' unutar Windowsa.

 

Valjda ti je sada malo jasnije da verzije i buildovi i patchevi baš i nemaju veze sa krajnjim proizvodom kojeg kupiš u dućanu.

 

 

BudalastoStvorenje kaže...
* * *

Ako uz Windows 8.1 imaš instaliran i Office 2013, tada su zakrpe često velike po 1GB svakoga mjeseca. U roku od nekoliko mjeseci preuzeo sam sigurno 7-8GB zakrpa. Najveća je bila s 8.0 na 8.1 cca 950MB, a taj da su stigle još neke zakrpe, pa je sve skupa bilo veliko 2,1GB. Kao da sam preuzeo cijeli novi OS i Office.

Nema teorije da skineš toliko zakrpi, ili skidaš nanovo iste koje se nisu dobro instalirale, ili nešto ne valja.

Ja sam instalirao Windows Embedded 8.1 Industry Pro with Update (isto kao i 8.1 + neki featuresi) ponudio mi da skida 1.7 GB ali sudeći po protoku podataka kroz Ehernet nije mi ništa od toga skinuo (valjda je to došlo sa sistemom čekajuči samo da se instalira), vrtio vrto download i onda na kraju krenula instalacija 68 zakrpi.

Office ima neki komad zakrpe od 900 MB manje više i to je to. 

Ali svaki mjesec 1GB zakrpe, nema teorije pogotovo ne ukupno 7-8 GB zakrpa. Nešto ne valja kod tebe. Ali da su zakrpe postale basnoslovno velike - jesu.

Meni ne smeta, ali se može desiti situacija kod mog rođaka kojem sam dao licencu Windowsa 8 i rekao mu da sačeka kod men još malo da mu skine zakrpe koje su ogromne, jer doma će mu progutati svih 2 GB prometa koji ima. Nije htio da sluša i to se upravo desilo... do kraja mjeseca studenog vozio se na 64 kbps vezi. Slična stvar mi se desila na Androidu kod drugarice, ove zakrpe od Apps joj požderu sav novac koji napuni 'silne' Megabajte.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i dalje u padu

Nema teorije da skineš toliko zakrpi, ili skidaš nanovo iste koje se nisu dobro instalirale, ili nešto ne valja.

Ima teorije. I sve je u redu. I skinuo sam puste gigabajte zakrpa. I nisam jedini.

 

Dodajem dvije slike, premda to nisu najveće količine zakrpa.

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i dalje u padu

Ja sam koristio 7 godinama, no onda sam prešao na 8.1 što mi je bilo nekako prirodno.7 je odličan OS, i 8.1 nije po ničemu bolji, osim po jednoj stavci, brzini bootanja.Jednostavno je 8.1 brža od 7.I to nije subjektivni dojam već činjenica, mislim, nema tu nekakve magije, 8.1 jednostavno ima nekakav hibridni hibernation način bootanja i gašenja računala pa se zato i windoze "dižu" i gase brže od starijih verzija.

Po svemu ostalome 7 i 8.1 su tu negdje.Jedino sam na sučelju 8.1 ugasio charmove, boota se u klasični desktop,instalirao sam Start8 meni i dodao gadgete, tako da više manje u praksi imam sučelje 7, dok mi metro dobro dođe za shortcutove, tako da mi nemam zakrčen klasični desktop.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice