Windows 7 SP1 - detalji

poruka: 32
|
čitano: 5.361
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 SP1 - detalji".
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Nadam se da  će biti popravljene greške kojih sada ima..

 
0 6 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Stipa.03 kaže...

Nadam se da  će biti popravljene greške kojih sada ima..

 

Kao koje na primjer?

Lijep pozdrav ;)
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 SP1 - detalji

kad ovo izadje, idem u trgovinu kupiti ga.

*n00b us3r*
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Zbog takvih kao ovi gore, ja bih izdao Windows 7 Sa Integriranim SP1 odmah na početku. Tako da ne biste trebali čekad SP1 za nabavku novih Windowsa. :-)

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Dado_ZG78 kaže...
Stipa.03 kaže...

Nadam se da  će biti popravljene greške kojih sada ima..

 

Kao koje na primjer?

isto ja bih to htio znati.

http://www.biohost.info/whmcs/aff.php?aff=070
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

ja mislim da 90% sedmica radi ono fenomenalno i nema smila još sp1

Neznam di se ide za to .
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

slažem se, nema još nikakve potrebe za SP1, Win 7 out of the box radi ko beba. btw, Stipa.03, na kakve greške misliš?

Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
RPG vs TENK kaže...

ja mislim da 90% sedmica radi ono fenomenalno i nema smila još sp1

 

Pa ako ih radi fenomenalno 90% onda ih svakako jos 10% ima potrebe za SP-om, ne?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 16:26 (sina-k).
15 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Kako 90% windowsa radi ok, a 10% ne. Sta je ovih 10% sa tvornickom greskom?

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Windows 7 SP1 - detalji

Win 7 ima neki bug sa refreshiranjem sadrzaja foldera, zbog cega se dogadaju svakakvi bugovi, moze se vidjet i na microsoftovim forumima, ni oni sami ne znaju zasto se to dogada. Cak se cini i da ignoriraju problem, a mnogi ljudi ga imaju. Npr nakon sto se nesto izbrise, taj file ostane (tj bolje receno njegova ikona) sve dok se ponovno ne stisne refresh ili ako se ne priceka neko vrijeme. Takoder ako se stisne new folder onda se taj folder ne napravi odmah nego tek nakon 5-10 sekundi ili ako se ne stisne refresh. I to nije jedini bug, ima ih jos npr. s network managmentom, nekad se zna zaglavit odabir mreza itd, pa je jedino popravljanje logon, logoff.

16 godina
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji

jel se kome javio problem kod preimenovanja nekog fajla na dekstopu, da taj fajl nakon toga nestane s deska.. a pojavi se tek nakon refresha.. nije baš neki problem refreshat ali.. malo je debilno Smijeh

16 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Meni se explorer.exe cesto rusi tako da i nije bas savrsena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Renesis kaže...

Win 7 ima neki bug sa refreshiranjem sadrzaja foldera, zbog cega se dogadaju svakakvi bugovi, moze se vidjet i na microsoftovim forumima, ni oni sami ne znaju zasto se to dogada. Cak se cini i da ignoriraju problem, a mnogi ljudi ga imaju. Npr nakon sto se nesto izbrise, taj file ostane (tj bolje receno njegova ikona) sve dok se ponovno ne stisne refresh ili ako se ne priceka neko vrijeme. Takoder ako se stisne new folder onda se taj folder ne napravi odmah nego tek nakon 5-10 sekundi ili ako se ne stisne refresh. I to nije jedini bug, ima ih jos npr. s network managmentom, nekad se zna zaglavit odabir mreza itd, pa je jedino popravljanje logon, logoff.

meni ne pravi probleme kod refresha ili brisanja datoteka, sve radi u realnom vremenu bez refresha

vjerojatno je to neki sitni postotak u pitanju

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Panta_rei kaže...

Meni se explorer.exe cesto rusi tako da i nije bas savrsena.

 

Ako ti se ruši nakon desnog klika miša - uradi ovo

 

regedit - HKEY_CLASSES_ROOT - * - (ne sjećam se sad jeli "shell" ili "shellex") i probaj brisati jednu po jednu stavku da vidiš u čemu je prolem

[normalno backup prije toga]

 

Meni je problem pravio "WinRAR" dok nisam instalirao 64 bitni, nakon nekog vremena ponovo isti problem pa sam skontao da je do "kasperskog", izbrisao sam "kaspreky" iz tog "shell-a" i sad radi sve OKAY.

Saki Saki 5$
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Desilo mi se jednom ovo sa brisanjem foldera i jedno 2-3 puta problem sa refreshom + kod brisanja fajlova desilo mi se da se izbriše cijeli folder.

Hvala bogu na undelete-u.

Saki Saki 5$
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

meni se desit nekad sa mozillom kad je zatvorim ostane upaljen proces (firefox.exe) pa kad je ocu opet otvorit nece dok sam ne prekinem proces. sad neznam jeli do mozille ili sedmica nesto zeza... ostalo sve za 5 Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
robx kaže...

meni se desit nekad sa mozillom kad je zatvorim ostane upaljen proces (firefox.exe) pa kad je ocu opet otvorit nece dok sam ne prekinem proces. sad neznam jeli do mozille ili sedmica nesto zeza... ostalo sve za 5 Cool

od kad sam instalirao firefox 3.6 radi potpuno normalno bez tih problema koje sam imao sa verzijom 3.5

16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Koje greške ima Win7?

Pričam o 64-bitnim.

 

Pa recimo, sa Asusovom pločom P5K sa Attanastic L1 mrežnom, mrežna se u nasumičnim intervalima zblesira. Repair pomaže i onda ponovo za 5 minuta ili 5 sati.

Problem sam otklonio ultrajeftinom karticom na realtekovom čipsetu. S njom radi ok.

Inače, pod XP-om ta ista L1 kartica radi dobro. Isprobao sve drajvere i sve moguće fore sa foruma. Ništa nije pomoglo osim kupovine nove kartice.

 

Isto tako, meni ne radi 32 bitni explorer, za razliku od 64-bitnog (za koji opet ne postoji flash). Ostali browseri rade ok.

 

Oba buga stvaraju probleme hrpi ljudi po netu, nije samo do mog stroja.

 

Za početak je sasvim dovoljno.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
MahnitiTapir kaže...

Koje greške ima Win7?

Pričam o 64-bitnim.

 

Pa recimo, sa Asusovom pločom P5K sa Attanastic L1 mrežnom, mrežna se u nasumičnim intervalima zblesira. Repair pomaže i onda ponovo za 5 minuta ili 5 sati.

Problem sam otklonio ultrajeftinom karticom na realtekovom čipsetu. S njom radi ok.

Inače, pod XP-om ta ista L1 kartica radi dobro. Isprobao sve drajvere i sve moguće fore sa foruma. Ništa nije pomoglo osim kupovine nove kartice.

 

Isto tako, meni ne radi 32 bitni explorer, za razliku od 64-bitnog (za koji opet ne postoji flash). Ostali browseri rade ok.

 

Oba buga stvaraju probleme hrpi ljudi po netu, nije samo do mog stroja.

 

Za početak je sasvim dovoljno.

 

imao sam isto problema nestajala mi je mreza to su bili krivi driveri jer su preko updatea dosli novi i sad mi sve radi kako treba bez prekida..inace o sedmici mogu rec sve najbolje niti jedan jedini error nisam vido dosad a ovo sto je bilo za mozillu ovo za proces ista sstvar mi se desavala na xp-u i visti to je definitivno do mozille bilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 20:55 (PlayMaker10).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Renesis kaže...

Win 7 ima neki bug sa refreshiranjem sadrzaja foldera, zbog cega se dogadaju svakakvi bugovi, moze se vidjet i na microsoftovim forumima, ni oni sami ne znaju zasto se to dogada. Cak se cini i da ignoriraju problem, a mnogi ljudi ga imaju. Npr nakon sto se nesto izbrise, taj file ostane (tj bolje receno njegova ikona) sve dok se ponovno ne stisne refresh ili ako se ne priceka neko vrijeme.

Ajme šta me ovo živcira kada nešto izbrišem pa nekada taj folder ostane dok ne stisnem refresh.

Konzolitis - destroying games since PS 2
16 godina
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Tony kaže...
Renesis kaže...

Win 7 ima neki bug sa refreshiranjem sadrzaja foldera, zbog cega se dogadaju svakakvi bugovi, moze se vidjet i na microsoftovim forumima, ni oni sami ne znaju zasto se to dogada. Cak se cini i da ignoriraju problem, a mnogi ljudi ga imaju. Npr nakon sto se nesto izbrise, taj file ostane (tj bolje receno njegova ikona) sve dok se ponovno ne stisne refresh ili ako se ne priceka neko vrijeme.

Ajme šta me ovo živcira kada nešto izbrišem pa nekada taj folder ostane dok ne stisnem refresh.

vjerojatno ista vrsta debilnog problema ko onaj moj gore sa "rinejmanjem" Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 SP1 - detalji

a jbg ništa nije savršeno... a bolja je od precijenjenog xp-a (kojeg sam presato koristiti čim je vista izašla)

Nudim pozivnice za Lockerz. PM na mail (leonardo.vrcek@gmail.com). Za invite posjetite ovu stranicu: http://www.wix.com/invitez/tehlockerzinvitez
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Mi koji slušamo muziku koristeći WMP12 imamo iritirajući problem s crossfader-om koji jednostavno ne valja. Dvije pjesme miksa normalno a kod treće umjesto miksanja "odsvira" tišinu onoliko sekundi na koliko smo namjestili fader i tako redom...Užasno i frustrirajuće. Ne kužim,guraju svoje playere za sve a padaju na trivijalnim stvarima....

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Ma sigurno da ima stvari za popravti i doraditi sa SP-om, ali zaista nisu krucijalne. Sedmica u globalu radi perfektno i stabilno.

Prvi Windowsi (uz također 64 bitnu Vistu) koji mi se niti jednom nisu srušili.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Dado_ZG78 kaže...

Ma sigurno da ima stvari za popravti i doraditi sa SP-om, ali zaista nisu krucijalne. Sedmica u globalu radi perfektno i stabilno.

Prvi Windowsi (uz također 64 bitnu Vistu) koji mi se niti jednom nisu srušili.

 

Meni su se svi windowsi rusili, 95 i 98 ni jedamput al to ne racunam :).

 

Xp par puta radi rama al problem rjesio zamjenom rama nesto su zezali i jedamput virusi izjeli pc otisao mi trial s NODa od onda sam se opametio

i kupio anti-virus :D.

Vista- U beta fazi par puta sama od sebe niasam ni isao gledat zasto jer ipak nije bio finalni proizovod, finalna vista 32bitna u pocetcima radi drivera nekih

opet moja greska.

Sedmica- beta nijedamput, finalna verzija par puta greska s grafickom forisirao sam OC i pocela se pregrijavat i par puta sta sam na procu isao otkljucat L3 i sve fino radi igram cod mw 2 par sati i BSOD :) opet moja greska, sve u svemu sedmica savrseno radi i stvarno phvale M$-u na trudu sto su izdali ovakav proizvod.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2010 1:19 (f1lt3r).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji

Ne razumijem ljude koji su u stanju neki proizvod ili marku (od Mobitela, OS-ova do automobila i sl.) braniti kao da im život ovisi o tome.

 

I ja se slažem da je Win7 korak naprijed i da su dosta dobri. I koristim ih - doma.

 

Ali da rade PERFEKTNO - ne rade.

 

Pusti priču o kućnim korisnicima. Pričajmo o korporativnim.

Uzmimo samo ova 2 problema koja ja imam - ovo sa (ispravnom) mrežnom koja ne radi (ispravno) i ovo sa 32 bitnim Explorerom koji ne vidi mrežu.

Sad, zamisli admina koji bi trebao napraviti upgrade na npr. 50 računala pri čemu je dobar dio njih različit i počnu mu se pojavljivati ovakvi problemi.

Pa da se se ubiješ...

 

Zato čekanje SP1 itekako ima smisla i niti jedan admin ozbiljnije mreže neće instalirati Win7 prije SP1 (osim ako nije totalni mazohista).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Renesis kaže...

Win 7 ima neki bug sa refreshiranjem sadrzaja foldera, zbog cega se dogadaju svakakvi bugovi, moze se vidjet i na microsoftovim forumima, ni oni sami ne znaju zasto se to dogada. Cak se cini i da ignoriraju problem, a mnogi ljudi ga imaju. Npr nakon sto se nesto izbrise, taj file ostane (tj bolje receno njegova ikona) sve dok se ponovno ne stisne refresh ili ako se ne priceka neko vrijeme. Takoder ako se stisne new folder onda se taj folder ne napravi odmah nego tek nakon 5-10 sekundi ili ako se ne stisne refresh. I to nije jedini bug, ima ih jos npr. s network managmentom, nekad se zna zaglavit odabir mreza itd, pa je jedino popravljanje logon, logoff.

To i još s ikonama na desku..kad staviš neke koje nisu u shell-u nakon prvog restarta prikazuju se deformirane -pola ikona pola boja deska. Tako i u mapi na desku npr. new folder/igre/- shortcut ikone su crne ili polovične( Ultimatex64). Inače sve radi za 5.

IBM ( I Blame Microsoft)
15 godina
offline
Windows 7 SP1 - detalji

Koliko vidim svi koji nabrajaju da imaju te kojekakve probleme vrte 64-bitne Win7... A meni 32-bitna radi bez grešaka, bit će da je još malo rano za prelazak na 64-bitni sistem, jedino ako nemaš preko 4GB memorije... Sve ostalo je skakanje pred rudo jer očito 64bitni sistem i driveri nisu baš ispeglani, a stavljat 64bitni sitem da se vrte 32-bitni programi definitivno nema smisla.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Dado_ZG78 kaže...
Stipa.03 kaže...

Nadam se da  će biti popravljene greške kojih sada ima..

 

Kao koje na primjer?

 

 

 

iritira me kada odem u control panel i probam ući u bilo koju opciju i sve se smrzne te sruši.  Bez ikakvog pravila.  Recimo jednom se to desi kada hoću ući u opciju system and security a drugi puta na opciji network and internet.  Isto tako kada uđem u windows live mail i hoću nešto komentirati na newsima  windows live se smrzne i sruši te mi onemogućava bilo kakav komentar. Vidim na netu da nisam jedini s ovim problemima.  Usput , radi se o originalnim win7.

15 godina
online
RE: Windows 7 SP1 - detalji
Gnjavator kaže...

Koliko vidim svi koji nabrajaju da imaju te kojekakve probleme vrte 64-bitne Win7... A meni 32-bitna radi bez grešaka, bit će da je još malo rano za prelazak na 64-bitni sistem, jedino ako nemaš preko 4GB memorije... Sve ostalo je skakanje pred rudo jer očito 64bitni sistem i driveri nisu baš ispeglani, a stavljat 64bitni sitem da se vrte 32-bitni programi definitivno nema smisla.

 

 

 

 

problemi koje sam naveo javljaju mi se na obje verzije win 7.  I na 64 i na 32  bitnim win7....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice