Windows 10 napreduje prema planu

poruka: 105
|
čitano: 14.512
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 napreduje prema planu".
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Ovo vjerojatno kupujemo...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Kaj nece biti free za 8.1 juzere? Ooo vrag ti cucke i MSu.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ukay1000 kaže...
Kaj nece biti free za 8.1 juzere? Ooo vrag ti cucke i MSu.

Ja vjerujem da hoče biti free  nadogradnja za nas koji imamo orginal win 8.1{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

Nekako sam optimističan prema novom izdanju.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Ja sam pročitao kako bi obična verzija trebala biti besplatna dok će se enterprise naplaćivati.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
EvilRobi kaže...
Ja sam pročitao kako bi obična verzija trebala biti besplatna dok će se enterprise naplaćivati.

 

Besplatna za sve??? To mi nekako ne zvuči kao Microsoft {#}

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
EvilRobi kaže...
Ja sam pročitao kako bi obična verzija trebala biti besplatna dok će se enterprise naplaćivati.

A ja čitao negdje da će nama koji imamo W7 biti neka mala cijena nedogranjde, kao i onima koji imaju 8/8.1, a ako se prelazi sa Viste/XP-a ili samo kupuje da će biti cijena niža od dosadašnjih, ali ne puno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
EvilRobi kaže...
Ja sam pročitao kako bi obična verzija trebala biti besplatna dok će se enterprise naplaćivati.

To su opovrgnuli odavno.

 

Zadnja info je da će za 8/8.1 usere biti free. To je ionako trebao biti Update 2 a ne kompletno novi OS.

 

Bilo bi im jako pametno da ponude upgrade za 9.99/19.99 za Win7 usere...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Friday kaže...

Ovo vjerojatno kupujemo...

Tak sam si nekak i ja razmišljal ;)

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

hoće se moći napravit upgrade i na studentskim MSDNAA verzijama ili samo na komercijalnim?

 

Pitam zato jer kad izađu više neću imati pristup MSDNAA verzijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 11:57 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

tekst na slici (koji se dobro uklapa u MS-ove fiks-ideje) me napadno podsjeća na Ein Volk, ein Reich, ein Führer {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Sum_of_all_fears kaže...
EvilRobi kaže...
Ja sam pročitao kako bi obična verzija trebala biti besplatna dok će se enterprise naplaćivati.

To su opovrgnuli odavno.

 

Zadnja info je da će za 8/8.1 usere biti free. To je ionako trebao biti Update 2 a ne kompletno novi OS.

 

Bilo bi im jako pametno da ponude upgrade za 9.99/19.99 za Win7 usere...

Cek malo, sto je s DirectX-om? Hoce li DX 12 biti sluzbeno dostupan za Win 7 i Win8/8.1 ili iskljucivo za Win 10?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

Poznavajući MS, mogli bi otkantati podršku na Win7. Treba nekako gurati 8/8.1 i 10 a ubacivanje novih tehnologija u Win7 sigurno nije rješenje.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
lllnuclearlll kaže...

hoće se moći napravit upgrade i na studentskim MSDNAA verzijama ili samo na komercijalnim?

 

Pitam zato jer kad izađu više neću imati pristup MSDNAA verzijama.

Kljuć sa msdnaa ti je orginal ključ...ako bude free nadogradnja za win 8 korisnike budeš i ti dobio

9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Samo par informacija:

 

1. Microsoft još uvijek nema definiranu cijenu ni putanju nadogradnji na Windows 10. Dakle, sve priče oko besplatnih nadogradnji i besplatnog OS-a za sada prihvaćajte s mrvicom rezerve jer to nije službena informacija.

 

2. Windows 10 izlaze paralelno na svim podržanim platformama (čak i Raspberryu 2). Ovo nije iz namjere da pokore svijet već da si jednostavno omoguće najveću bazu softvera koja bi se mogla vrtiti na više platformi. Drugim riječima, ako netko napiše program, može kao završnu verziju dobiti produkt koji se vrti i na stolnom PC-u, na tabletu, na Xboxu, na Windows Phoneu itd. i to jednostavnim prilagođavanjem programa i unutar Visual Studia ili koje god baze programiranja jer je kernel na svim uređajima u osnovi isti.

Svojedobno ste me tu popljuvali kad sam tvrdio da bi Windows Phone bio daleko zastupljenija mobilna platforma da nisu svako malo izbacival nove verzije a stare mobitele ostavljali bez mogućnosti nadogradnji. Ovim potezom Microsofta je sve rečeno...

 

3. Da ponovim, sve informacije oko Windowsa 10 koje govore da bi upgrade mogao biti besplatan ili da bi sami OS kao takav bio besplatan uzimajte s rezervom. To nisu službene informacije jer se isto tako kao "neslužbena" informacija pojavila pretpostavka da bi Microsoft mogao "rentati" licencu za Windows 10 kao što to radi s Office 365, dakle platiš neku siću za godinu dana ali je to licenca samo za godinu dana, nakon toga platiš opet i tako u krug. Niti ovo nije nevjerojatan scenarij, može se desiti da Microsoft kaže da mu moramo platiti 4,99 USD za godinu dana korištenja Windowsa 10 i da za svih (karikiram) 1.5 milijardi uređaja plaćamo toliko godišnje. Tu računam i sve platforme, Xbox, PC, tableti, WP uređaji, handheld uređaji (oni koji se koriste u skladištima ili ih imaju konobari, imaju još raznih namjena...), industrijski uređaji koji će se pojaviti (za kontrolu klima uređaja, grijanja...), multimedijalni centri u automobilima, multimedijalni uređaji za TV ili oglasne panoe itd.

 
1 7 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Windows 10 kao operativni sustav je odličan iz mog pogleda i persperktive (na VMware) i sviđa mi se. Pošto MS trenutno razvija Windows Phone 10 koji je mnogo bolji nego 8.1, posebno mogućnost dodavanja custom pozadine iza tileova i organiziranje postavki koji su sada nered u 8.1. S obzirom da su otkantali XP, što je prema mom mišljenju velika greška jer još se nisam rastao s njim (dualboot sa Mint17 XFCE), nadam se da neće ukinuti podršku za 7 i pokušavati nametnuti trenutni 8.1 i nadolazeći 10. Koliko ja znam, 10 je baziran na user feedbacku, ako se ne varam. Sve u svemu samo da ne otkantaju 7, inače bi bila ogromna greška.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 napreduje prema planu

I kad bi trebao izaci Windows 10.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu

Consumer preview vjerojatno ide na MS Igniteu početkom 5. mjeseca. RTM nikad nije išao odmah (mjesec-dva) nakon CPa, tako da se ponovno vraća u igru 10.10.2015 kao potencijalni datum Ali ima jedan problem - subota je. Mislim da do sada je uvijek bilo tijekom tjedna...

 

Pretpostavljam CP u 5. mjesecu, RC (vjerojatno samo jedan, imali su TP, Developer(e) i Consumer) tijekom 7. mjeseca i RTM vjerojatno u 10. mjesecu. Valjda.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

... sve priče oko besplatnih nadogradnji i besplatnog OS-a za sada prihvaćajte s mrvicom rezerve jer to nije službena informacija.

 Sam Microsoft te odavno pobio:

Klik

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
kizo2703 kaže...
Thinker kaže...

... sve priče oko besplatnih nadogradnji i besplatnog OS-a za sada prihvaćajte s mrvicom rezerve jer to nije službena informacija.

 Sam Microsoft te odavno pobio:Klik

Nisam ni tvrdio da neće biti moguća nadogradnja ali isto tako lako moguće da će nadogradnja biti besplatna samo za uređaje koji su kupljeni u određenom vremenskom periodu, npr. 3 mjeseca prije izlaska službene verzije Windowsa 10. Ista je takva situacija bila s mogućnošću nadogradnje s Windows 7 na Windows 8.

Obrati pozornost na onaj dio "... a qualified Windows device is upgraded to Windows 10..."

Ponavljam - Microsoft još uvijek nema službeno definiranu shemu nadogradnji niti definiranu cijenu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 17:41 (Thinker).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...
"... a qualified Windows device is upgraded to Windows 10..."

Ponavljam - Microsoft još uvijek nema službeno definiranu shemu nadogradnji niti definiranu cijenu...

 Pod ''qualified'' se misli na ove minimalne uvjete:

 

Processor:   1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2
RAM:   1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
Free hard disk space:   16 GB
Graphics card:   Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver
A Microsoft account and Internet access

 

Naravno, sve to će biti moguće samo ako je licenca genuine i sistem prođe provjeru!

Isto kao što je bilo i dosada!

 

Ponavljam: ako nemaš neke konkretne vijesti, ne širi rekla-kazala nazovi vijesti!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 18:07 (kizo2703).
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
kizo2703 kaže...
Thinker kaže...
"... a qualified Windows device is upgraded to Windows 10..."

Ponavljam - Microsoft još uvijek nema službeno definiranu shemu nadogradnji niti definiranu cijenu...

 Pod ''qualified'' se misli na ove minimalne uvjete:

 

Processor:   1 gigahertz (GHz) or faster with support for PAE, NX, and SSE2
RAM:   1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
Free hard disk space:   16 GB
Graphics card:   Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver
A Microsoft account and Internet access

 

Naravno, sve to će biti moguće samo ako je licenca genuine i sistem prođe provjeru!

Isto kao što je bilo i dosada!

 

Ponavljam: ako nemaš neke konkretne vijesti, ne širi rekla-kazala nazovi vijesti!

Da, naravno da ja koji sudjelujem u prodaji Microsoftovih proizvoda i u kontaktu sam s Microsoft Hrvatska širim rekla-kazala vijesti dok ti širiš službene i provjerene. Qualifiedje dovoljno širok pojam da jednako tako predstavlja softversku platformu za nadogradnju koja osim hardverskih uvjeta zadovoljava i još neki drugi uvijet koji ti nisi naveo. To se može poslije svesti na računala i uređaje kupljene s legalnim Windows 7/8/8.1 unutar 3 mjeseca prije službenog izlaska Windows 10. Dakle, svi se veselimo da će nadogradnja MOŽDA biti besplatna za sve ali računaj da jošNEMA SLUŽBENIH INFORMACIJA da će to biti tako. Čitaj s razumijevanjem, ne s pretpostavljanjem.

 

Tu informaciju oko besplatne nadogradnje na Windows 10 sam išao provjeravati isti tren kada se pojavila jer računaj da ima velikih korisnika koji kupuju licence preko Open Licence programa i nije mala stvar plaćati takav ugovor 3 godine ako im je prvi idući OS besplatan. A za sada NEMA SLUŽBENIH INFORMACIJA DA JE UPGRADE NA WINDOWS 10 BESPLATAN. Trebam li staviti veći font da to dođe do izražaja i da bude pravilno shvaćeno??? Tu informaciju ću prihvatiti kao službenu kad Microsoft potvrdi da je upgrade besplatan za sve uređaje s legalnim Win 7/8/8.1 licencama. I opet ponavljam, to nije nigdje navedeno na Microsoftovim stranicama jer se ovo QUALIFIEDmože svakojako tumačiti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

Da, naravno da ja koji sudjelujem u prodaji Microsoftovih proizvoda i u kontaktu sam s Microsoft Hrvatska širim rekla-kazala vijesti dok ti širiš službene i provjerene.

 

Čitaj s razumijevanjem, ne s pretpostavljanjem.

 

Tu informaciju oko besplatne nadogradnje na Windows 10 sam išao provjeravati isti tren kada se pojavila jer računaj da ima velikih korisnika koji kupuju licence preko Open Licence programa i nije mala stvar plaćati takav ugovor 3 godine ako im je prvi idući OS besplatan. A za sada NEMA SLUŽBENIH INFORMACIJA DA JE UPGRADE NA WINDOWS 10 BESPLATAN. 

 Onda bi trebao znati da je odmah objavljeno da će besplatni Windows 10 važiti SAMO ZA KUĆNE KORISNIKE, ne i za poslovne kupce.

 

Da, upravo tako, čitati - svašta se nađe na blogs.windows, samo ako se hoće.

 

EOD

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
online
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...
..

Da, naravno da ja koji sudjelujem u prodaji Microsoftovih proizvoda i u kontaktu sam s Microsoft Hrvatska širim rekla-kazala vijesti dok ti širiš službene i provjerene. Qualifiedje dovoljno širok pojam da..

- još gore, ti uopće ne razumiješ ništa. Argument ti je autoritet?

- ako čekaš službenu obavijest, strpi se još malo, kad je dobiješ objavi, pa nastavi.

 

-MS kaže, svi od win7sp1 (znači ne npr XP/Vista, odnosno ne Ent.lic., ne čisti 7 bez SP1, čak ni win8 bez 8.1 koji se ne naziva SP) a pošto se za razliku od PC-desktopa ovo odnosi na razne platforme, .. (kratim nepotrebno lamentiranje), qualified je 'sitnica' koja je zadovoljena samim time što je već gore neki od OSeva koji su uključeni u free nadogradnju.

-MS kaže, da će mogućnost biti na raspolaganju godinu dana od trenutka izlaska.. za sad ne znamo kad je izlazak (10.10. zvuči logično ali tko zna, ako znaš pliz, reci).

 

-just in case, evo opet MSova str. ako je potreban neki 'službeni dokaz', tj to kaže MS, ne ja ili neki bezveznjak kao kizo.. koje visoki autoritet (vjerojatno regionalni sales manager koji suflira CEOima) s lakoćom pobije. .. ipak, ako može neki 'papirnati' argument s tvoje strane, npr gdje to MS kaže što ti kažeš?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Thinker, gospe ti, ne laprdaj.

 

Ako je navedeno na MSovim stranicama/blogovima/forumima, službeno je. Damo ti linkove i ti dalje po svoje...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

 

Momci, smirite duhove, ove informacije ne iznosim zato da izazovem svađu.

 

Dakle, 26.2.2015. održan je u Microsoftovom centru u Zagrebu sastanak prodavača Microsoftovih proizvoda (Microsoft Sales Trening). Na današnji dan to je informacija od prije 9 dana. Tamo je jedna od tema bila Windows 10. Odmah na početku je Microsoftov predavač rekao da nema službenih informacija o načinu i uvijetima upgradea Windowsa 10 niti o cijeni. Pri tome je napomenuo da se Microsoftova centrala u Redmondu još nije oglasila oko toga i da Microsoft Hrvatska nema nikakvu službenu vijest koja bi mogla potvrditi da će upgrade biti besplatan za sve korisnike s Win 7/8/8.1 licencama.

Drugi susret s cijenama "besplatnog" upgradea na Windows 10 bio mi je prošli tjedan kada sam se opet raspitivao kod svih službenih kanala nabave softvera imaju li ikakvu informaciju i svi su opovrgnuli da postoje službene vijesti oko besplatnog upgradea za sve moguće uređaje koji imaju valjanu Windows 7/8/8.1 licencu. I njihova je pretpostavka da će biti obuhvaćeni samo uređaji kupljeni u određenom periodu prije službenog izlaska Windowsa 10. Raspitivanje je bilo upravo zbog Small Business korisnika i isplativosti ulaska u Open Licence Program.

 

Ako odete na http://blogs.windows.com/business/2015/01/30/windows-10-for-enterprise-more-secure-and-up-to-date/ i čitate, vidjet ćete da je poanta teksta da unutar Enterprise grupe (praktički sve što je iznad Foundationa Servera) neće biti moguć besplatan upgrade na Windows 10 ni pod kakvim uvijetima. Dakle, neće vrijediti kupovina uređaja unutar određenog perioda i da se time ujedno dobije mogućnost besplatnog upgradea. I u tekstu se opet za Windows 10 upgrade za kućne i Small Business korisnike vraćamo na link http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/about?ocid=WIN10_0_WOL_Hero_Home_Windows-10_Null_01 i na već viđen tekst gdje se opet spominje "We will offer a free upgrade to Windows 10 for qualified new or existing Windows 7, Windows 8.1 and Windows Phone 8.1 devices that upgrade in the first year!"

I tu opet dolazimo do onog mog da ovo qualified nije uopće u ovom trenutku definiran. Imamo definirane hardverske zahtjeve i to je trenutno sve.

 

Ponavljam, i ja bih bio sretan da je Windows 10 upgrade besplatan za SVE MOGUĆE UREĐAJE S VALJANOM WINDOWS 7/8/8.1 LICENCOM ali to u ovom trenutku još uvijek nije niti službeno objavljeno niti službeno potvrđeno. Ono, dajte mi napišite kako hoćete da vam objasnim a da vi to shvatite. Uhvatili ste se tumačenja s nekoliko web sajtova koji su navedene tekstove s Microsoftovih stranica uzeli zdravo za gotovo i rastumačili da će svi uređaji sa svim valjanim Win 7/8/8.1 licencama imati pravo na besplatan upgrade a ja vam samo pokušavam rastumačiti da to JOŠ UVIJEK NIJE SLUŽBENI STAV MICROSOFTA I DA TO NIJE SLUŽBENO OBJAVLJENO. Ne bih ni slova napisao ovdje da na navedenim Microsoftovim stranicama izrjekom stoji da će besplatan upgrade vrijediti za SVE uređaje uz postojeće licence Win 7/8/8.1 koji zadovoljavaju minimalne hardverske zahtjeve. Ali toga tamo nema!!! I opet se vraćamo na to da će se tek u budućnosti pojaviti informacija što to točno predstavljaju "qualified new or existing Windows 7, Windows 8.1 and Windows Phone 8.1 devices".

 

Na kraju drugog linka vam piše: "It is our intent that most of these devices will qualify, but some hardware/software requirements apply and feature availability may vary by device. Devices must be connected to the internet and have Windows Update enabled. ISP fees may apply. Windows 7 SP1 and Windows 8.1 Update required. Some editions are excluded: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, and Windows RT/RT 8.1. Active Software Assurance customers in volume licensing have the benefit to upgrade to Windows 10 enterprise offerings outside of this offer. We will be sharing more information and additional offer and support terms in coming months."

 

I dajte si malo pročitajte http://winsupersite.com/windows-10/windows-technical-preview-users-should-be-able-upgrade-rtm-version-windows-10

Tamo se također autor teksta zapitao da li je potvrdan odgovor nekog iz Microsofta ujedno i finalno i definitivno DA ("Aul's use of the word intent is likewise of note because, well, you never know what might go wrong. He can't just say yes.").

 

P.S. I vijest na MS blogu nas vraća opet na drugi link iz moje priče i onog famoznog "qualified"...

 

P.P.S. Broj Microsofta je 0800 300 300, možete sami zvati pa pitati, broj ureda u Zagrebu je 01 4802 500 pa ih pitajte ako meni ne vjerujete. Ili im pišite. http://www.microsoft.com/hr-hr/about/default.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 22:13 (Thinker).
 
2 3 hvala 1
15 godina
online
Re: Windows 10 napreduje prema planu
Thinker kaže...

 

..

 

Na kraju drugog linka vam piše:..

- to piše od prvog dana.. i to znamo. Tj, 'obična' licenca. Enterprise, VLK itd. nisu dio toga (provjeri moj prošli post), ali onaj tko ima takvu licencu već ima odgovarajuću opciju (i za njega je svaki soft jednako free, win-office-itd..). Ovo je ''urbi et orbi'' juzerima od MSa, ne partnerima i insiderima.

- Ne treba nam čak ni direktni tajni tel... jer osoblje supporta nema veze s najavama u budućnosti. To nije njihov job.

- mješaš prijašnju praksu da MS kroz OEMe dozvoljava upgrade na noviji OS kako nebi trpjela prodaja trenutnih računala. To zapravo nema veze s MSom, nego s OEMom, kao i opcija npr downgradea. To nije ono što ovom porukom kaže MS, svima (ne samo njima), ne onima koji kupe PC. Uopće nevezano za OEM-HW. Isključivo licenca i konkretne ver.OSa koje su 7-8-81 ali zapravo 7sp1 i 8.1 (jer moraju biti upgradeani da bi zadovoljili req. tj kvalificirali se..).

 

pišem precizno (osim ako pogriješim ili smatram da se podrazumijeva). Pokušaj tako, bit će manje nesporazuma.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 napreduje prema planu
ihush kaže...
Thinker kaže...

 

..

 

Na kraju drugog linka vam piše:..

- to piše od prvog dana.. i to znamo. Tj, 'obična' licenca. Enterprise, VLK itd. nisu dio toga (provjeri moj prošli post), ali onaj tko ima takvu licencu već ima odgovarajuću opciju (i za njega je svaki soft jednako free, win-office-itd..). Ovo je ''urbi et orbi'' juzerima od MSa, ne partnerima i insiderima.

- Ne treba nam čak ni direktni tajni tel... jer osoblje supporta nema veze s najavama u budućnosti. To nije njihov job.

- mješaš prijašnju praksu da MS kroz OEMe dozvoljava upgrade na noviji OS kako nebi trpjela prodaja trenutnih računala. To zapravo nema veze s MSom, nego s OEMom, kao i opcija npr downgradea. To nije ono što ovom porukom kaže MS, svima (ne samo njima), ne onima koji kupe PC. Uopće nevezano za OEM-HW. Isključivo licenca i konkretne ver.OSa koje su 7-8-81 ali zapravo 7sp1 i 8.1 (jer moraju biti upgradeani da bi zadovoljili req. tj kvalificirali se..).

 

pišem precizno (osim ako pogriješim ili smatram da se podrazumijeva). Pokušaj tako, bit će manje nesporazuma.

Enterprise korisnike je u thread uveo korisnik kizo2703, ne ja. Ja sam imao slučaj da me firma koja je kupovala 20 računala tražila ponudu za Open Licence Program. Dakle, ono što bi spadalo u Small Business Company. A ispalo je da im ja ne mogu pružiti točnu informaciju kolika im je isplativost takve kupnje bez neke cijene prvog idućeg Windows OS-a koji bi im došao kroz Software Assurance. Office paket im nije presudan za rad jer mogu i bez njega. I što im ja u ovom trenutku mogu objasniti??? To da mogu potpisati OLP ugovor a da će im možda prvi upgrade na idući OS biti ionako besplatan??? I opet da je cijena upgradea neka simbolična, bi li takav korisnik nakon što potpiše trogodišnji ugovor od mene kupio išta drugo? Zato mi treba službena informacija a ona kao takva još ne postoji.

 

A sad ovo što si naveo, boldao sam ti ono što ti pretpostavljaš jer to nije izrjekom navedeno na Microsoftovim stranicama. Dakle, opet se vraćamo na onaj qualidied device s početka priče. Kada će na stranicama pisati ALL DEVICES WITH LEGAL WINDOWS 7/8 LICENCES onda ću prihvatiti to kao službenu informaciju i vjerovat da će upgrade tim korisnicima biti besplatan. Ovako, vjeruj mi, Microsoft ima dovoljno vremena da objavi što to točno predstavljaju qualified devices i da uvijeti budu onako kako sam i rekao da mogli biti - uređaji s licencama koji su kupljeni unatrag 3 mjeseca od datuma izlaska Windowsa 10.

 

Ako osoblju Microsofta Hrvatska nije job da pruže takvu informaciju, daj mi objasni koja je njihova svrha???

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2015 17:51 (Thinker).
9 godina
offline
Windows 10 napreduje prema planu

Lako je trkeljati o besplatnim licencama dok se to tiće vas kao kućnih korisnika koje zaboli truba hoće li biti tako ili ćete čekati pojavu prvog cracka za nove Windowse.

Da bi shvatili važnost istinite i provjerene službene informacije, shvatite to ovako - ja vas zamolim da mi budete jamci da će upgrade na Windows 10 biti besplatan. Ja prihvatim vaše jamstvo, svima trubim da će upgrade biti besplatan i kažem da imam jamce za to. Uvijet jamstva je da mi vi plaćate punu plaću godinu dana ako izgubim posao a upgrade nije besplatan.

 

Ima nekoga tko želi sa mnom do javnog bilježnika?

 

Shvatite da se tu u poslovnom okruženju ne radi o jednoj licenci nego o ugovorima koji su vrijedni od 50.000 kn na više...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 napreduje prema planu

-MS ovo 'objavljuje' malim/kučnim/običnim korisnicima, ne partnerima, firmama i sl. (oni ionako ovisno o licenci imaju konstantno mogućnost korištenja najnovije verzije softwarea, ako i nemaju, takve licence su godišnje pa opet imaju najnoviju opciju..).

-izbaci iz nabrajanja, SBS, server, enterprise, ... nema veze.

-smisao MS hr? To treba dokučiti, osim kod reaktivacije druge koristi od njih nema, npr ne mogu ponuditi neki paket/licencu nego upućuju na odgovarajućeg partnera kao MSan i sl., helpdesk za otklanjanje kvarova vjerojatno nitko nikad nije nazvao, da bar za certificiranje pojedine nove instance app koju u firmi razvijemo možemo kod njih brže/jeftinije nego u Redmondu, koristili bi barem za to (da nas ne gnjavi npr antivirus kod instalacije nove server-clijent app). Ovako (ako se ne varam regionalni centar je premješten..) ne služe baš nečem osim podjeli penkala (nema više eventuša..). Ovisno što se teh.novog desi jednom godišnje dobri predavači/demonstratori ugl Algebra ili techdaysi i to je to..

 

-tebe neka firma/zadužena osoba konkretno zapitkuje oko free upgradea? LOL. Ja bi im iz vica prodao potemkinova sela i još navlakuše pride.. pa i vip bon.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice