WePad za mase u kolovozu

poruka: 27
|
čitano: 5.034
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WePad za mase u kolovozu".
14 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

ovo je već računalo u pravom smislu riječi,moglo bi se upotrijebiti i za nešto drugo osim za jeftinu instant zabavu

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WePad za mase u kolovozu

i što, namjerno su napravili ovako FUGLY interface ???

 

Nevjerojatno ! Taman se čovjek poveseli, misli biti će neki "pravi" konkurent iPodu !

 

Ma pogledajte samo na youtubeu video, ma mislim ... WTF IS THAT THING ?? Jesu li oni prije 3 dana otkrili photoshop i "bevel efekte" ??

 

 

F*U*J ! Neodlučan

:-)
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
zoran123456 kaže...

i što, namjerno su napravili ovako FUGLY interface ???

 

Nevjerojatno ! Taman se čovjek poveseli, misli biti će neki "pravi" konkurent iPodu !

 

Ma pogledajte samo na youtubeu video, ma mislim ... WTF IS THAT THING ?? Jesu li oni prije 3 dana otkrili photoshop i "bevel efekte" ??

 

 

F*U*J ! Neodlučan

Ne mora nužno značiti da je ovo konačna verzija interface-a. Što se specifikacija tiče izgleda obečavajuće, a što će na kraju biti, viditi ćemo u zadnjem kvartalu godine.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

Prava konkurencija bi bili veliki igraci kao Acer, Asus, HP i ostali a neka Neofonie firma sa 10 zaposlenika.

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

cekaj malo uzmes uređaj rezolucije 1366*768 i ne možeš gledat HD video Neodlučan

 

definitivno ova skuplja predstavlja pravi tablet, bar ovakvo na papiru, i kako stvari sada izgledaju to je masu bolje od iPad-a

ali bumo vidjeli još

 

www.stripovi.tk
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 21:06 (ivoleko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
WePad za mase u kolovozu

Na papiru je sve predobro i ako izvedba bude dobra ovo bi mogla bit zvijer.

 

Ono sta je mene strah je da bi ovo mogao bit jedan od onih uredaja kojima plastika skripi i koji se cine prelagano za svoje dimenzije.

Kao oni prvi mobiteli sa touchom, sve super ali nekako nije to to, kao da nes fali.

 

Nadam se da nisam u pravu, zelim sto vecu konkurenciju ipadu jer je to samo boljitak nama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

Ja mislim da ce ovaj tablet snaci ista sudbina kao i hrpa drugih pokusaja da se stvori kvalitetan tablet(archos,msi,notion ink itd...). Sve mi se to cini nabrzinu napravljeno,   konkurencije ipadu radi  Neodlučan

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu

Povijest je bezbroj puta dokazala da specifikacije kod ovakvih uredjaja ne znace apsolutno nista.

Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
meddle kaže..

 

Ono sta je mene strah je da bi ovo mogao bit jedan od onih uredaja kojima plastika skripi i koji se cine prelagano za svoje dimenzije.

Kučište je magnezij-aluminijsko.

 

Specifikacije su dosta bolje od ipadovih, s baterijom od 6 sati (ako se pokaže točnim) biti će daleko bolje rješenje jer koliko sam shvatio sve što fali ipadu je posljedica želje da baterija što dulje potraje.

Pa sad ako ovi uspiju pokrenuti i flash i kameru i hd video, a da baterija potraje 6 sati mislim da će to biti dostojna konkurencija.

Naravno ostaje argument da će ipak to sve na ipadu biti fluentnije i brže pa čekam prve rewieve.

 

Cijena je i dalje prevelika i siguran sam da u skoro vrijeme neću kupovati ove gadgete (jer mi je laptop sasvim dovoljan) ali mislim da je ova cijena posljedica cijena ostalih proizvođača, sve se to vrti oko 500-800$

14 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
wyks kaže...
meddle kaže..

 

Ono sta je mene strah je da bi ovo mogao bit jedan od onih uredaja kojima plastika skripi i koji se cine prelagano za svoje dimenzije.

Kučište je magnezij-aluminijsko.

 

Specifikacije su dosta bolje od ipadovih, s baterijom od 6 sati (ako se pokaže točnim) biti će daleko bolje rješenje jer koliko sam shvatio sve što fali ipadu je posljedica želje da baterija što dulje potraje.

Pa sad ako ovi uspiju pokrenuti i flash i kameru i hd video, a da baterija potraje 6 sati mislim da će to biti dostojna konkurencija.

Naravno ostaje argument da će ipak to sve na ipadu biti fluentnije i brže pa čekam prve rewieve.

 

Cijena je i dalje prevelika i siguran sam da u skoro vrijeme neću kupovati ove gadgete (jer mi je laptop sasvim dovoljan) ali mislim da je ova cijena posljedica cijena ostalih proizvođača, sve se to vrti oko 500-800$

Nisam mislio da je ovaj od plastike nego da je takav tip uredaja. Opet kazem, nadam se da nije, tj. da ce bit sto bolji da appleov (a i od drugih firmi) odgovor bude sto bolje za sto nizu cijenu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu

linux znaci modabilnost sto me veseli, ali svejedno ne mogu naci namjenu ovom uredaju kao sto ne mogu ni iPadu (govorim za sebe)

 

nije da ih ne bi volio imati, ono cisto radi gadget efekta, ali stvarno neznam sto bih s njima pored desktopa...

14 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu

sad su u trendu pa se prepucavaju tko će složiti bolji,ni ja ne mogu naći primjenu takvim uređajima rađe ću kupiti laptop sa i5 procesorom koji mi može poslužiti i kao zamjena za stolno,ali kako kažu svaka roba nađe svog kupca i što je skuplja i jednostavnija to bolje

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
protjeran
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
blackalbum kaže...

sad su u trendu pa se prepucavaju tko će složiti bolji,ni ja ne mogu naći primjenu takvim uređajima rađe ću kupiti laptop sa i5 procesorom koji mi može poslužiti i kao zamjena za stolno,ali kako kažu svaka roba nađe svog kupca i što je skuplja i jednostavnija to bolje

 

Ovo je kao da dodjes na temu di se raspravlja o kupnji motora pa kazes da su tebi motori glupi i da ces kupit auto. Bikeri ti zahvaljuju na doprinosu temi.

14 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
ansha kaže...
blackalbum kaže...

sad su u trendu pa se prepucavaju tko će složiti bolji,ni ja ne mogu naći primjenu takvim uređajima rađe ću kupiti laptop sa i5 procesorom koji mi može poslužiti i kao zamjena za stolno,ali kako kažu svaka roba nađe svog kupca i što je skuplja i jednostavnija to bolje

 

Ovo je kao da dodjes na temu di se raspravlja o kupnji motora pa kazes da su tebi motori glupi i da ces kupit auto. Bikeri ti zahvaljuju na doprinosu temi.

dobra usporedba tko ima za auto ima i za motor,točno to ovi padovi su roba za ljude koji imaju laptop i imaju viška para za takve uređaje,jer ovakav uređaj ne može zamjeniti laptop kao što ni motor ne može zamjeniti auto,ali ako imaš love kupit ćeš i ovakav uređaj i u ,samo što se za razliku od ipada ovaj uređaj može upotrijebiti kao računalo,samo je jedan problem da sve ne ostane na papiru

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
WePad za mase u kolovozu

Temeljno pitanje je vrijeme autonomije. Svi drugi komentatori, svaki za sebe, imaju pravo kada ističu ovu ili onu manu odnosno prednost. Živi bili pa vidjeli!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

Riješiš se Linuxa, staviš xp i deri.....

Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
perkoxcar kaže...

Riješiš se Linuxa, staviš xp i deri.....

...i s time apsolutno pobijemo smisao "pada"-tablet računalstava kao takvog Cool

Ovdje vidimo masu widgeta u svrhu koristenja tabletom, slicno kao sto iPad ima apps(e), i to naravno samo po sebi nije lose jer na ovakvoj platformi widgeti dobivaju svoju puninu, no UI ovakav kakav su predstavili u Demu na youtube je u krajnju ruku diskutabilan, "all I see is cluter everywhere" i jednostavno skrolanje kroz poduzi virtualni "pad" da bi se snaslo u masi widgeta je stvarno previse nabacano i neorganizirano iako postoji i ta opcija no ne vidim joj svrhu ako barem ne mogu grupirati objekte na "padu" prema svrsi/vrsti djelovanja. UI definitivno treba logickog i umjetnickog masnog dotjerivanja. Ako ce proizvod takav izaci na police ne ocekujem ikakav utjecaj na iPad. S hardwareske strane weePad je "PC" i kao takav je "otvorenog" tipa sto moze biti dobro ali i lose ako se pocne pretjerivati. Osobno smatram boljom solucijom Appleov pristup "zatvorenog" uredjaja koji mora prvenstveno "zadovoljiti" korisnika, a tek onda mu dozvoliti razne eskapade i modanja istog. Kontrolirano okruzje moze posluziti kao temelj kavalitetnijeg utjecaja na "okolinu" samog uredjaja. WeePad iako dobro stoji na papiru mislim da nece poluciti nekakv "izvrstan" uspijeh, no vidjet cemo!

Imamo Hrvatsku...u Banani...
16 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
perkoxcar kaže...

Riješiš se Linuxa, staviš xp i deri.....

Ma, za one s takvim razmišljanjem je najbolje da stave Windows 95.... Očito je neke Bill dobro izdresirao.

 

Što se tiče uređaja, kao potencijalnom kupcu tableta, čini mi se vrlo solidno. Tako nešto priželjkujem već od pojave netbooke, možda će ovaj biti upotrebljiv. Meni je dovoljno da može na net, otvara PDF, čita mail, Flash, ... ne očekujem mogućnost pokretanja 3D Studija ili nešto slično. Bitan je ekran, mala masa, autonomija, mogućnost spajanja...

There's no business like showbusiness
16 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
southy kaže..

Što se tiče uređaja, kao potencijalnom kupcu tableta, čini mi se vrlo solidno. Tako nešto priželjkujem već od pojave netbooke, možda će ovaj biti upotrebljiv. Meni je dovoljno da može na net, otvara PDF, čita mail, Flash, ... ne očekujem mogućnost pokretanja 3D Studija ili nešto slično. Bitan je ekran, mala masa, autonomija, mogućnost spajanja...

 

 točno to.

 ljudi imaju sasvim krivu percepciju o uređaju kojem uopće nije cilj zamijeniti bilo kakvo računalo.

 a posebno su mi simpatični ovi što sebe, valjda, smatraju centrom svemira pa tvrde kako je (bilo koji) tablet sasvim nepotreban jer, eto, *njima* ne treba.

16 godina
neaktivan
offline
WePad za mase u kolovozu

http://www.apple.com/pr/library/2010/04/14advisory_ipad.html

 

čini se da ih previše misli da im ipak treba 

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WePad za mase u kolovozu

ma, uvijek ima onih koji *moraju* nešto imati, po svaku cijenu a bez neke sasvim jasne ideje o korištenju; posebno je to očito kad je fancy gadget poput iPada u pitanju.

ja samo kažem da se ne može generalizirati i zaključiti kako je nešto nepotrebno isključivo zato što dotičnoj osobi ne treba ili ne zna što bi s njim.

tablet će meni osobno za neke stvari poslužiti puno bolje nego laptop (s tim da ga nikako ne može zamijeniti, ali to uopće i nije svrha tableta), a na kraju mi je sasvim svejedno čiji model će biti u pitanju ako zadovoljava moje uvjete.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 16:28 (fler).
14 godina
offline
WePad za mase u kolovozu

Kome treba iPad pored WePada?

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu

ovakav bi uređaj bio sjajan za studente, na putovanjima, citanje internet, ali mislim da, ako ga drzis s obje ruke i pises palcima, nemozes do sredine ekrena...

definitivno mi izgleda bolji od iPada, ali vrijeme ce pokazati, iPad ce skoro sigurno imati bolju fluidnost ekrene, to je tesko nadmasiti, ali sto se hardwera tice, nema zamjerke, no po kojoj ce se cijeni prodavati i dali ce ga biti u hrvatskoj???

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
15 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
A nitko se ne pita o bateriji ha?
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
najteze je pogoditi kako ce biti optimiziran, no to cemo otkriti tek kad izađe, jel zna neko nes vise, mouda neke novosti
kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
14 godina
neaktivan
offline
RE: WePad za mase u kolovozu
jel ima nekih novosti o ovome cudu???
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
15 godina
neaktivan
offline
WePad za mase u kolovozu

Well, that went well.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice