Weibo ima više korisnika od svog uzora Twittera

poruka: 7
|
čitano: 2.332
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Weibo ima više korisnika od svog uzora Twittera".
15 godina
offline
Weibo ima više korisnika od svog uzora Twittera

Mislim da ce se u buducnosti u svemu pojavljivat dvije 'apsolutne' statistike - svjetska i kineska :)

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Weibo ima više korisnika od svog uzora Twitter

Yep ... 

:-)

 

bio sam u Kini prije mj dana. Mislim da su sve prešišali i do 2020 će biti apsolutna velesila na mnogim područjima: ekonomska, tehnološka, vojna ...

 

Alibaba je prije 3 dana objavila poslovne rezultate: 60% YoY rast, 103% rast na cloud computingu (AliCloud), 37% rast od početka godine - bolje nego Amazon i Google.

 

Kinezi ništa ne uvoze - sve žele sami proizvoditi.

 

Uber - Didi (kineska verzija)

Amazon - Alibaba (kineska verzija)

Google - Baidu (kineska verzija)

Facbook - WeChat (kineska verzija)

Sve njemačke aute (jako su popularni u Kini) proizovde tamo. 

Njemačku pivu - proizvode tamo.

 

Ako hočeš iznajmit gradski bicikl, platiš ga 1 yuan (1 yuan = 1 kuna) za sat vremena vožnje. Platiš mobitelom preko WeChat-a. I tako za dosta toga. Malo su napredni po pitanju plačanja i korištenja novih tehnologija u financijama.  Ima dobar članak u zadnjoj mreži (Ivanković) o toj temi. :-)

 

Imaju plan raditi prugu od Pekinga do NewYorka (ispod Beringova prolaza, eto da bude najveći podmorski tunel ikad).

Zatim prugu od Penkinga do Londona i lijepo plasirati svoje proizovde brzo, efikasno i jeftino u "razvijeni" svijet.

Kupili su najveće grčke luke (Pirejsku i Atensku) i sad grade brzu prugu preko Srbije i Mađarske do Budimpešte.

Samo napomena - sve radove financiraju Kinezi.

 

Baš me zanima kad će ekipa u Rotterdamu i Hamburgu shvatiti da imaju konkurenta sa juga i da im je "nešto pao promet".

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 20:01 (jozobozo).
11 godina
offline
Weibo ima više korisnika od svog uzora Twittera

1. Twitter koriste uglavnom džabalebaroši na smartphoneima.

2. Smartphonei su u Kini rašireniji od ostale osobnoračunalne opreme.

3. Populacija Kine je 1,382,710,000 (podaci iz 2016.), populacija SAD-a i EU zajedno je 834,704,430 (podaci s Wikipedie).

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Weibo ima više korisnika od svog uzora Twitter
jozobozo kaže...

Zatim prugu Penkinga do Londona i lijepo plasirati svoje proizovde brzo, efikasno i jeftino u "razvijeni" svijet.


 

 

Prvi vlak do Londona je stigao nedavno.

"Razvijeni svijet" će uskoro ući u ne baš veselo razdoblje.

Hrvatska će živjeti od turizma, zapad od financijskih usluga i weba, a ostatak svijeta će raditi za šaku riže. Jes, kako da ne.

12 godina
neaktivan
offline
Weibo ima više korisnika od svog uzora Twittera

Neki dan baš razmišljam kako je Kina ustvari tako neotkriven svijet za nas...a preogroman je

Mislim svi znaju one osnove tipa puno smoga, prozvodnja i koji je glavni grad.

A evo imaju skoro milijardu i pol ljudi...pa čime se svi ti ljudi bave, šta je popularno tamo, životne navike i sl. Zamislite da o americi znate samo koji je glavni grad i da imaju fast food.

To je samo moje razmišljanje, ne kažem da bi nekoga uopće trebalo zanimati...ali mislim da veliku ulogu u tome ima odvojenost na internetu i društvenim mrežama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Weibo ima više korisnika od svog uzora Twitter
Motorino kaže...

Neki dan baš razmišljam kako je Kina ustvari tako neotkriven svijet za nas...a preogroman je

Mislim svi znaju one osnove tipa puno smoga, prozvodnja i koji je glavni grad.

A evo imaju skoro milijardu i pol ljudi...pa čime se svi ti ljudi bave, šta je popularno tamo, životne navike i sl. Zamislite da o americi znate samo koji je glavni grad i da imaju fast food.

To je samo moje razmišljanje, ne kažem da bi nekoga uopće trebalo zanimati...ali mislim da veliku ulogu u tome ima odvojenost na internetu i društvenim mrežama.

Kineske osnove su prilično široke, a večinu toga moš naučit ili saznat od zapadnjaka koji več deset godina žive u Kini.Točnije ovaj dole jubitu kanal, koji je zapravo suradnja dvoje zapadnjaka koji žive u Kini.

 

https://www.youtube.com/user/churchillcustoms/videos

 

Glavni idejni autor ADV China kanala je serpentza, ili ukratko prvi zapadnjački bloger koji je iz Kine počeo uplodat video uratke o život u Kini.

 

https://www.youtube.com/user/serpentza/videos

12 godina
neaktivan
offline
Re: Weibo ima više korisnika od svog uzora Twitter
rambox kaže...

Kineske osnove su prilično široke, a večinu toga moš naučit ili saznat od zapadnjaka koji več deset godina žive u Kini.Točnije ovaj dole jubitu kanal, koji je zapravo suradnja dvoje zapadnjaka koji žive u Kini.

 

https://www.youtube.com/user/churchillcustoms/videos

 

Glavni idejni autor ADV China kanala je serpentza, ili ukratko prvi zapadnjački bloger koji je iz Kine počeo uplodat video uratke o život u Kini.

 

https://www.youtube.com/user/serpentza/videos

 Gledao sam ih, zanimljivi znaju bit.

Mislim tko kopa i koga zanima saznat će o svemu naravno, ali ono s obzirom na veličinu i populaciju o Kini se zna dosta malo. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice