Watsonove nove mogućnosti

poruka: 13
|
čitano: 2.500
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Watsonove nove mogućnosti".
15 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti

dao sam mu fotku (jasnu, čistu i izbliza) svojeg cucka s lopticom u njonji kako pliva u jezeru. rezultat "prepoznavanja": ptica 63%, kralježnjak 52%, životinja 71%. ima tu još puno posla. Watson je još uvijek beba. 

 

e, da: classifier je bio postavljen na "animal" (default je "all"), čime je rezultat još gluplji.

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 13:16 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Watsonove nove mogućnosti
Ajar kaže...

dao sam mu fotku (jasnu, čistu i izbliza) svojeg cucka s lopticom u njonji kako pliva u jezeru. rezultat "prepoznavanja": ptica 63%, kralježnjak 52%, životinja 71%. ima tu još puno posla. Watson je još uvijek beba. 

 Ja evo stavio sliku koljca, kaže da su cipele. Nije baš precizan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
16 godina
protjeran
offline
Watsonove nove mogućnosti

Tako se sada uz ranijih 8 ukupno nudi 13 usluga pognojenih Watsonom  

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
 
5 0 hvala 3
16 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti

Kad računalo dosegne jačinu procesiranja ljudskog mozga, i kad ljudi isprogramiraju AI koji može dalje sam učiti i razvijati se kako ćemo gledati na to računalo?

 

Jer generalno bit će malo razlike između njega i živih bića (barem što se tiče razmišljanja i svijesti).

 

Tko nije pogledao, preporučujem film "Her".

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 21:17 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Watsonove nove mogućnosti

Nego, ozbiljno: tko to mrzi lektora i zašto mu je zabranio korigirati članke prije objavljivanja?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti

Uploadao sam krivo rotiranu sliku, no svejedno je jako precizan! Meat_Eater 67%

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Watsonove nove mogućnosti
0x4c756b61 kaže...

Uploadao sam krivo rotiranu sliku, no svejedno je jako precizan! Meat_Eater 67%

human 68%

znam mnogo ljudi za koje bi rekli da je "grd ko pes" ali da bi se dvoumio za te ljude sa jedva 68% je li ili nije čovjek, neznam baš...

 

no mislim da shvaćam koncept pošto uistinu mnogi ljudi liče na (svoje) pse a jadno računalo još to nemože shvatiti i dapače, vrlo precizno uočava tu sličnost XD

16 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti

Ako je ovo na slici Watson, gledam ga i mislim kao prva računala pred 30 godina. Kakvog Watsona onda možemo očekivati za 20-30 godina, mislim na odnos veličine i mogućnosti

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 22:38 (HCSC).
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Watsonove nove mogućnosti

 Ma nemoj mi reći da je to slika, ja mislio to neki video... 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 1:26 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Watsonove nove mogućnosti
lllnuclearlll kaže...

Kad računalo dosegne jačinu procesiranja ljudskog mozga, i kad ljudi isprogramiraju AI koji može dalje sam učiti i razvijati se kako ćemo gledati na to računalo?

 

Jer generalno bit će malo razlike između njega i živih bića (barem što se tiče razmišljanja i svijesti).

 

Tko nije pogledao, preporučujem film "Her".

 Je... ali posto znamo da nitko od nas nije savrsen, simulirati ljudski mozak odnosno dio koji bi bio zaduzen za AI u potpunosti (100%) je vrlo tezak zadatak kada niti sami nismo 100% iskoristivi odnosno nas mozak koliko god genijalni bili.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 4:03 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Watsonove nove mogućnosti
lovac82 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Kad računalo dosegne jačinu procesiranja ljudskog mozga, i kad ljudi isprogramiraju AI koji može dalje sam učiti i razvijati se kako ćemo gledati na to računalo?

 

Jer generalno bit će malo razlike između njega i živih bića (barem što se tiče razmišljanja i svijesti).

 

Tko nije pogledao, preporučujem film "Her".

 Je... ali posto znamo da nitko od nas nije savrsen, simulirati ljudski mozak odnosno dio koji bi bio zaduzen za AI u potpunosti (100%) je vrlo tezak zadatak kada niti sami nismo 100% iskoristivi odnosno nas mozak koliko god genijalni bili.

 Ti si opet jedan od onih s 10% mozga?

15 godina
offline
Watsonove nove mogućnosti

a paz' ovo u privitku. mislim da ne moramo strahovati od terminatora. 

pustinjski ljisic pustinjski ljisic
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice