Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

poruka: 32
|
čitano: 5.110
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način ".
16 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Nisam još updateao ali jedva čekam. Na glavnom računalu mi je Vivaldi već godinu dana jedini browser i oduševljen sam

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Koja je prednost Vivaldija naspram FF?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Ges kaže...

Koja je prednost Vivaldija naspram FF?

Brzina, geste, prilagodljivost UI-a, općenito prilagodljivost do sitnih detalja

12 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Odličan i jako brz browser! Pogotovo na Youtubeu.

Vjerojatno će mi uskoro postati glavni browser.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 9:01 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Ges kaže...

Koja je prednost Vivaldija naspram FF?

 Najviše brzina.

Pa prilagodljivost.

 

Ima još 2-3 stvari koje ne mogu namjestiti da budu ko u FireFoxu. Kad to sredim, prelazim potpuno na Vivaldi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
online
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
ParaNO1d kaže...
Ges kaže...

Koja je prednost Vivaldija naspram FF?

Brzina, geste, prilagodljivost UI-a, općenito prilagodljivost do sitnih detalja

 prilagodljiviji je od FF? Jer jedino zaštio koristim FF je upravo prilagodljivost

12 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Ges kaže...
ParaNO1d kaže...
Ges kaže...

Koja je prednost Vivaldija naspram FF?

Brzina, geste, prilagodljivost UI-a, općenito prilagodljivost do sitnih detalja

 prilagodljiviji je od FF? Jer jedino zaštio koristim FF je upravo prilagodljivost

 Vidi ovo, samo mali dio opcija:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Najvažnija stvar, na koju sam se naviknuo na FF-u, a ovdje nije izvediva je to da su na FF-u tabovi DO VRHA ekrana, i kad ih hoću kliknuti, samo gurnem miša do vrha ekrana i mogu ih aktivirati, gasiti itd, a u Vivaldiu se nalaze nekoliko pixela ispod vrha, pa miš do gore, i onda ga malo spustiti.

To je namjerno napravljeno, da možeš uhvatiti prozor i micati ga čak i kad je "full screen". Al meni to uopće ne treba, nikad ne mičem prozor, a s tabovima radim stotine do tisuće puta na dan...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 9:10 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
CyberDemonVZ kaže...

Najvažnija stvar, na koju sam se naviknuo na FF-u, a ovdje nije izvediva je to da su na FF-u tabovi DO VRHA ekrana, i kad ih hoću kliknuti, samo gurnem miša do vrha ekrana i mogu ih aktivirati, gasiti itd, a u Vivaldiu se nalaze nekoliko pixela ispod vrha, pa miš do gore, i onda ga malo spustiti.

To je namjerno napravljeno, da možeš uhvatiti prozor i micati ga čak i kad je "full screen". Al meni to uopće ne treba, nikad ne mičem prozor, a s tabovima radim stotine do tisuće puta na dan...

 

12 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
gobonja kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Najvažnija stvar, na koju sam se naviknuo na FF-u, a ovdje nije izvediva je to da su na FF-u tabovi DO VRHA ekrana, i kad ih hoću kliknuti, samo gurnem miša do vrha ekrana i mogu ih aktivirati, gasiti itd, a u Vivaldiu se nalaze nekoliko pixela ispod vrha, pa miš do gore, i onda ga malo spustiti.

To je namjerno napravljeno, da možeš uhvatiti prozor i micati ga čak i kad je "full screen". Al meni to uopće ne treba, nikad ne mičem prozor, a s tabovima radim stotine do tisuće puta na dan...

 

 Too legendo!!!  

Nemoj reći da si se radi ovog učlanio na forum?? 

 

HVALA!!

 

P.S. javio sam im nekoliko ideja vezanih uz tabove i navigiranje.

i SVE su uveli pod opcije!!!

Jedino sam mislio da ovu nisu (ne znam kako, ali nisam je primjetio! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Nisam uopće do sada čuo za ovaj browser, malo sam googlao i brzi zaključak, papa google chrome 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Mr.ddevil kaže...

Nisam uopće do sada čuo za ovaj browser, malo sam googlao i brzi zaključak, papa google chrome 

 Meni ga je buraz preporučio. Velim ja njemu, iz čista mira preći na no mame browser? Jesi lud?

I onda sam ga isprobao :D i izgleda da će postati default browser.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

P.S. za zainteresirane, podržava pluginove od Chromea.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Sve super jedino mi se i dalje desi da ne radi na nekim stranicama kako treba. Imaju li drugi slicnih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Najbolji browser koji sam koristio. Jedina mana je što još uvijek nema sugestije kad se searcha Google.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Magnolia_fan kaže...

Sve super jedino mi se i dalje desi da ne radi na nekim stranicama kako treba. Imaju li drugi slicnih problema?

 Nisam primijetio, ali ga još ni nisam koristio 100%.

Možeš dati primjere stranica pa da provjerimo?

chutac kaže...

Najbolji browser koji sam koristio. Jedina mana je što još uvijek nema sugestije kad se searcha Google.

 Vidiš, nisam ni primijetio. Idem im napisati za taj problem. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Koristio ga na samom početku. Falilo je dosta opcija, tako da sam ga sve manje i manje koristio. Instalirao novu Operu - oduševio se! 
Vivaldiu ću opet dati šansu kao drugi browser. Nadam se da će me pozitivno iznenaditi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
ParaNO1d kaže...

Brzina, geste, prilagodljivost UI-a, općenito prilagodljivost do sitnih detalja

Prilagodljivost...? Kad bude postojala poštena alternativa Firefoxovom Tree Style Tab add-onu, onda možemo pričati o prilagodljivosti.

16 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
Mirko935 kaže...
ParaNO1d kaže...

Brzina, geste, prilagodljivost UI-a, općenito prilagodljivost do sitnih detalja

Prilagodljivost...? Kad bude postojala poštena alternativa Firefoxovom Tree Style Tab add-onu, onda možemo pričati o prilagodljivosti.

Ovo je add-on. Vivaldi u sebi ima implementirano puno više nego bilo koji drugi browser. O tome se radi. A kako je Vivaldi Chromium base browser postoji add-on i za njega koji radi isto što i Tree Style Tab kod FF-a.

13 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Koristim Vivali već 10ak mjeseci, no razmišljam o promjeni. Naime zadnjih mjesec-dva kad gledam video na FB, u 50% slučajeva imam problema sa zvukom. Izgleda kao da je zvuk usporen na 10% od normalne brzine izvođena. Upalim video na Chromu, nikakvih problema, zar sam jedini koji se susreo s ovim problemom? Ide sad update i nadam se da će to biti rješeno, u sprotnom nema smisla nastaviti koristit ovaj browser.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 14:27 (BinHex).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
ParaNO1d kaže...

Ovo je add-on. Vivaldi u sebi ima implementirano puno više nego bilo koji drugi browser. O tome se radi. A kako je Vivaldi Chromium base browser postoji add-on i za njega koji radi isto što i Tree Style Tab kod FF-a.

Šta mi znači što ima ne znam koliko toga implementiranog kad nema onog što mi je kod browsera najbitnije?

 

A taj koji postoji radi isto, ali ne radi isto; u odvojenom prozoru je, tabovi su i dalje gore (bar na Chromeu, nisam na Vivaldiju gledao) itd. Zato rekoh "poštena alternativa" misleći na to da mi mora dati bar toliko i toliko kvalitetno koliko TST na FF-u. A na toj razini, nažalost ili ne, nije.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na

Trenutno nije prilagođen do najsitnijih detalja.

 

Ne može se odabrati da ne sprema povijest pregledavanja, Save browsing History nudi od Jedan dan do spremanja u Beskonačnost, tj. nema opcije da se ne uopće ne sprema povijest.

Čak i to ne bi bio problem kad bi bila opcija da se sva povijest briše prilikom izlaska iz browsera. Niti toga nema, a to ima čak i Internet Explorer.

 

Također, kad otvorim novi tab, želim da ostane u pozadini, a ne da se odmah prebaci na njega. Gdje to podešavam?

 

Također još jedna vrlo iritantna stvar, kada se pokrene browser otvori se sa jednim praznim tabom. I onda u adress baru tog praznog taba ukucam neku adresu. I onda se ta ukucana web adresa otvori u novom tabu, a ovaj prazan tab ostane prazan. Čemu to, koji k, zašto se ne otvori u tom tabu u kojem sam i ukucao tu adresu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 15:15 (50w755c).
13 godina
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
50w755c kaže...

 

Također, kad otvorim novi tab, želim da ostane u pozadini, a ne da se odmah prebaci na njega. Gdje to podešavam?

 

Također još jedna vrlo iritantna stvar, kada se pokrene browser otvori se sa jednim praznim tabom. I onda u adress baru tog praznog taba ukucam neku adresu. I onda se ta ukucana web adresa otvori u novom tabu, a ovaj prazan tab ostane prazan. Čemu to, koji k, zašto se ne otvori u tom tabu u kojem sam i ukucao tu adresu?

 Kako otvaraš novi tab? Klikom na kotačić miša mi se tab otvara u pozadini, ako idem desni klik na link onda mi nudi otvori u novi tab, otvori novi tab u pozadini. A lijevi klik na link otvara poveznicu u trenutnom tabu. Najnormalnije ponašanje za browser, bez ikakvih podešavanja.

 

To dolje s ostavljanjem praznog taba se meni ne događa. Također ni u vezi toga nisam ništa podešavao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na

Nikad to nije radilo, a ne kužim di bi trebalo ići ovo pod "Suggest URL".

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Znači preporučili bi umjesto Firefoxa?

 

Jel ima addonovoe: LastPAss, Xmarks?

I da li ima da su bookmarkovi sa lijeve strane (chrome znam da nema)?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

I još jedna stvar koja fali a ima kod Firefoxa...

Ako slučajno zatvorim neki tab, kod Firefoxa se taj tab može ponovno otvoriti kad se pogleda popis zadnjih zatvorenih tabova u historyju...

Da li toga ima negdje za podesiti u Vivaldiju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 17:10 (50w755c).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na

U Vivaldiju stisneš CTRL+Z i otvori se zatvoreni tab.


Ima bookmarke sa lijeve strane, bookmarke, downloadse, notese, history, ja sam još stavio kalendar i Google tražilicu.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
neaktivan
offline
Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni način

Ok, to prolazi, to mi je promaklo.

 

Da li ga se može podesti da automatski prilikom pokretanja ide u Private Browisng Mode kao kod firefoxa?

Nek mi netko još odgovori u vezi historyja i ostaloga, da li se može podesti da ne pamti nikakav history, odnosno da ga briše pri zatvaranju browsera?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Vivaldi 1.11 donosi novi logo i unaprjeđeni na
cRoNuS kaže...

Znači preporučili bi umjesto Firefoxa?

 

Jel ima addonovoe: LastPAss, Xmarks?

I da li ima da su bookmarkovi sa lijeve strane (chrome znam da nema)?

 Probaj Firefox Nightly 57

 

http://www.soundstream.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice