Vista i u 2015. godini ide dalje

poruka: 33
|
čitano: 4.881
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vista i u 2015. godini ide dalje".
13 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Eh,Vista...U ono vrijeme je bila bolja od XP-a za onog tko je imao hardver za nju.Bio sam Windows fanboy onda nekada davno...Ali me surova realnost razuvjerila kada sam prvi puta bootao Linux tamo 2010-te.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 14:28 (g12356).
Moj PC  
1 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Od tih ~4% vjerovatno pola i ne zna koji ima Windows.
14 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Vista je meni osobno bio i ostao najljepši Windows, baš je oku ugodna. 

Swedish latin super funk.
Moj PC  
16 0 hvala 1
14 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Ljudi su postali razmaženi. Žale se na stvari koje sasvim OK rade. Popljuvali su Vistu kada je izašao, a pokretali su ga na 512 RAM-a. Istina je da se čak i XP vuče kao krepana mačka ispod 512 MB. Porediti stabilnost XP-a i Viste u stanju bez servis pakova je smiješno. Tek je XP SP1 učinio sistem stabilnim i upotrebljivim. Vista je već u startu bila ispolirana i nisam imao ni jedan BSOD. Sedmica je sve to digla na jednu višu razinu, ali to sada nije tema.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
H4X0R kaže...
Od tih ~4% vjerovatno pola i ne zna koji ima Windows.

 sreo sam neke ljude (zanimljivo - mahom državne firme, medicinske ustanove i nešto malo privatnih) koji ne samo da ne znaju koji je Win na računalu (niti što je to i čemu služi!) nego niti koji postoje uopće. ("to je nama informat'čar tu i ne smije se dirat. a i ja ti ne znam ništa."). kroejša rulz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Ajar kaže...
H4X0R kaže...
Od tih ~4% vjerovatno pola i ne zna koji ima Windows.

 sreo sam neke ljude (zanimljivo - mahom državne firme, medicinske ustanove i nešto malo privatnih) koji ne samo da ne znaju koji je Win na računalu (niti što je to i čemu služi!) nego niti koji postoje uopće. ("to je nama informat'čar tu i ne smije se dirat. a i ja ti ne znam ništa."). kroejša rulz. 

 

A zašto bi top sportaš, kirurg, medcinski tehničar ili kipar mora znati koji OS ima? I kakve veze ima GEO položaj sa time tko ne zna koji OS koristi?

 

Znaš li ti od čega se rade gume i koje procesore imaš u autu?

GIS/GEO freak
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
imilicevic kaže...
Ajar kaže...
H4X0R kaže...
Od tih ~4% vjerovatno pola i ne zna koji ima Windows.

 sreo sam neke ljude (zanimljivo - mahom državne firme, medicinske ustanove i nešto malo privatnih) koji ne samo da ne znaju koji je Win na računalu (niti što je to i čemu služi!) nego niti koji postoje uopće. ("to je nama informat'čar tu i ne smije se dirat. a i ja ti ne znam ništa."). kroejša rulz. 

 

A zašto bi top sportaš, kirurg, medcinski tehničar ili kipar mora znati koji OS ima? I kakve veze ima GEO položaj sa time tko ne zna koji OS koristi?

 

Znaš li ti od čega se rade gume i koje procesore imaš u autu?

 Gume se rade od smjesa polikarbonata.Svaka guma ima drugačiju smjesu pa se to nemože uvijek najtočnije reći bez da kršiš IP tvrtke koja je napravila gumu.

Što se tiče procesora u autima za takve se još uvijek najčešće koriste stari motorolini procesori.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
12 godina
protjeran
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
sirka666 kaže...

Vista je meni osobno bio i ostao najljepši Windows, baš je oku ugodna. 

 

Objektivno gledajući, izlaskom Sedmice izgubila je tu titulu. Ali da, zaista ima nešto u onom elegantnom taskbaru. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
g12356 kaže...

 Gume se rade od smjesa polikarbonata.Svaka guma ima drugačiju smjesu pa se to nemože uvijek najtočnije reći bez da kršiš IP tvrtke koja je napravila gumu.

Što se tiče procesora u autima za takve se još uvijek najčešće koriste stari motorolini procesori.

 You're missing the point (motorola je past). Zašto bi ljudi kojima to nije sturka bili svjesni OS-a koji im ne služi ničemu? Zašto bi to znali? Misliš da 90% smartphone populacije zna (i briga ih je) kojim im se Android gore vrti i koliko RAM-a imaju?

GIS/GEO freak
14 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
NiramX kaže...
sirka666 kaže...

Vista je meni osobno bio i ostao najljepši Windows, baš je oku ugodna. 

 

Objektivno gledajući, izlaskom Sedmice izgubila je tu titulu. Ali da, zaista ima nešto u onom elegantnom taskbaru. 

 Sedmica nema ovo lijepo zelenkasto s lijeve strane. Nego je sve bijelo.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
sirka666 kaže...
NiramX kaže...
sirka666 kaže...

Vista je meni osobno bio i ostao najljepši Windows, baš je oku ugodna. 

 

Objektivno gledajući, izlaskom Sedmice izgubila je tu titulu. Ali da, zaista ima nešto u onom elegantnom taskbaru. 

 Sedmica nema ovo lijepo zelenkasto s lijeve strane. Nego je sve bijelo.

 

Zaboravio sam na to, ali dobra poanta. No, degustibus non disputandum est.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
15 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Meni je Vista bila i ostala odličan OS. 7 nisam ni koristio, s Viste sam "preskočio" na 8 i kasnije nadogradnje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Nemojte me krivit, vistu do sada nika nisam imao priliku koristit, puno ljudi ju je bzvz pljuvalo kao i 8icu. Nisu se naucili na nagle promjene, a ono s driverima itd. sve se dalo rješit ako imaš imalo mozga, a ako nemas ili ti to jednostavno neide odes kod frenda koji zna 

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Zanimljive su te statistike. Posebice o udjelim pojedinog OS-a u svijetu koje se temelje na posjećenosti određenih web stranica. Kao da ne postoje računala koja uopće ne pristupaju na net a još manje na te određene web stranice.

 

Kako mi je grah pao da održavam IT u uredu, a među inim je i web stranica, prije par dana sam ažurirao isti i usput sam prošvrljao po statistici a rezultat je vidljiv u prilogu. Da li ova statisitka išta pokazuje? Pokazuje sve i ništa. Kada se uzme u obzir da se izmiksa i obradi hrpa ovakvih rezultata, meni se čini da je ovdje statistika sama sebi svrha.

 

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Vista SP2 = ljepsa sedmica
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Vista je bila ispred svog vremena te ju tadašnji hardver nije mogao pratiti.

Za surfanje i multimediju (reprodukciju) je bila donekle u redu, no sve povrh toga ne. 
Doslovno je proždirala sustavske resurse (sam Windows). Sjećam se da nakon boota, 1.5 GB RAM-a je zahtjelava od tadašnjih 2 GB koliko sam imao.

Te je to u njeno vrijeme bio neki prosjek koliko je tko imao RAM-a. 

Danas, Vista sigurno odlično radi na modernom hardveru, ali sumnjam da ju je pored 8-ice (8.1) isplativo instalirati.


Netko je ranije napisao kako je Vista najljepši Windows OS.
Slažem se u potpunosti. Kada je došao taj Aero s njom, zaljubio sam se na prvi pogled.
Vista aka Longhorn s odličnim dizajnom i lošim performansama.
Oh, so 2006./2007. 

Taskbar i Start iznad okvira taskbara. Nešto!

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

mislim da je jedan od glavnih razloga što je Vista bila mržena bio uvođenje UAC i potreba potvrđivanja svaki put kad se pokreće neka instalacija. to nije dobro sjelo mnogima, pogotovo ako su imali naviku instalirati i deinstalirati svaku vražiju stvar na koju su naišli

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Korisnici su pokazali koliko vole ovaj OS hehe

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

A Bugovci baš ne želite objaviti da je udio XP-a narasao za 4,69% u odnosu na mjesec prije (znači udio je narasao za više % nego što ukupno korisnika koristi Vistu) a prema netmarketshare.com niti istaknuti da ima neslužbenu podršku do 2019. zamjenom stavke u registryu ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 17:59 (drstoka).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Jedini bolji od viste je bio ME 

Vistu koliko god si se trudio nisi mogo "nahranit"

Vjerojatno zato jel jel su service.msc procesi bili puni memory leakova

Istina bog service packovi su popravili stvar al puno prekasno.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 18:15 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
imilicevic kaže...
g12356 kaže...

 Gume se rade od smjesa polikarbonata.Svaka guma ima drugačiju smjesu pa se to nemože uvijek najtočnije reći bez da kršiš IP tvrtke koja je napravila gumu.

Što se tiče procesora u autima za takve se još uvijek najčešće koriste stari motorolini procesori.

 You're missing the point (motorola je past). Zašto bi ljudi kojima to nije sturka bili svjesni OS-a koji im ne služi ničemu? Zašto bi to znali? Misliš da 90% smartphone populacije zna (i briga ih je) kojim im se Android gore vrti i koliko RAM-a imaju?

 Ja sam samo htio reći da čak i o stvarima kojima se ne bavim da osim ako mi se nešto baš ne gadi...da sam inženjer/znanstvenik u duši i da želim o svemu barem neku sitnicu znati(iako sam još uvijek tek dodiplomski završio).Tj. čak i o stvarima sa kojima se ne bavim volim "razmišljati inženjerski" a ne razmišljati kao da su one nekakva "crna pandorina kutija".

Čak i među običnom populacijom ima i takvih ljudi.Iznenađujuće je veliki broj ljudi koji vole tako nekakve osnove svake znanosti znati ali ih obično spriječi nedostatak vrmena novaca i truda.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
g12356 kaže...
imilicevic kaže...
Ajar kaže...
H4X0R kaže...
Od tih ~4% vjerovatno pola i ne zna koji ima Windows.

 sreo sam neke ljude (zanimljivo - mahom državne firme, medicinske ustanove i nešto malo privatnih) koji ne samo da ne znaju koji je Win na računalu (niti što je to i čemu služi!) nego niti koji postoje uopće. ("to je nama informat'čar tu i ne smije se dirat. a i ja ti ne znam ništa."). kroejša rulz. 

 

A zašto bi top sportaš, kirurg, medcinski tehničar ili kipar mora znati koji OS ima? I kakve veze ima GEO položaj sa time tko ne zna koji OS koristi?

 

Znaš li ti od čega se rade gume i koje procesore imaš u autu?

 Gume se rade od smjesa polikarbonata.Svaka guma ima drugačiju smjesu pa se to nemože uvijek najtočnije reći bez da kršiš IP tvrtke koja je napravila gumu.

Što se tiče procesora u autima za takve se još uvijek najčešće koriste stari motorolini procesori.

 Alo covjece, pitaj oko sebe koju verziju androida imaju na telefonu 90% ih nezna, windowsa ima manje verzija pa ajde kao znaju ali nisu sigurni. Gdje ti zivis?!

15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Wolverine kaže...

mislim da je jedan od glavnih razloga što je Vista bila mržena bio uvođenje UAC i potreba potvrđivanja svaki put kad se pokreće neka instalacija. to nije dobro sjelo mnogima, pogotovo ako su imali naviku instalirati i deinstalirati svaku vražiju stvar na koju su naišli

 Da stvarno, nije da su bila potrebna 3klika da se to makne.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Wolverine kaže...

mislim da je jedan od glavnih razloga što je Vista bila mržena bio uvođenje UAC i potreba potvrđivanja svaki put kad se pokreće neka instalacija. to nije dobro sjelo mnogima, pogotovo ako su imali naviku instalirati i deinstalirati svaku vražiju stvar na koju su naišli

 A još je najbolja fora što su najglasniji protivnici toga (pa i kod nas) bili ''power'' useri koji su paralelno koristili i neki unixoid (OS X, Linux) gdje je takvo nešto potpuno normalno!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Vista sa SP1 a pogotovo sa SP2 nije ništa lošija od Windowsa 7, to tvrdim jer sam koristio "čistu" Vistu nakon toga sa SP1 i 2 i Windows 7 nije ništa drugo nego Vista SP2 sa malim promjenama u izgledu. To je samo dokaz koliko je zapravo lako prevarit ljude.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 23:17 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
PlayMaker10 kaže...

Vista sa SP1 a pogotovo sa SP2 nije ništa lošija od Windowsa 7, to tvrdim jer sam koristio "čistu" Vistu nakon toga sa SP1 i 2 i Windows 7 nije ništa drugo nego Vista SP2 sa malim promjenama u izgledu. To je samo dokaz koliko je zapravo lako prevarit ljude.

-ne, razlika je i u buildu. (malo sarkazma?)

 

svaki OS je savršen, Vista je kičasta, Osmica isprano-plosnata, Sedmica zlatna sredina, ... o ukusima se ne raspravlja, jer je moj jedini OK.

problem Viste je bio tad dominantni XP + generacija HWa s premalo RAMa. Današnji OSevi pod minimum zahtijevaju 512MB (to je tad bio plafon), tj OS uopće nije problem, nego aplikacije-korištenje.. npr browsanje. Bilo koji OS (ne samo win) da se stavi na prosječan HW od prije 10-15g, bi samo štucao, malo tog korisnog bi se moglo. Opet, ne OS, nego (sad svi!) apps... (eh-da).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 23:29 (ihush).
15 godina
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Još kad je vista izišla sam kupio komp na kojem je bila predinstalirana vista i nikakvih problema nisam imao, čak neću da je maknem i instaliram neki drugi OS nego na taj PC uvijek stavljam vistu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Moze savjet ekipa imam originalan vista 64 bit ultimate koji ne koristim nego koristim w7 krekirani,jel tako da ce bolje raditi na visti posto imam origi? Lp

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vista i u 2015. godini ide dalje
Vrijednost kljuceva nema apsolutne veze s radom OSa.

Jedino ako vrtis neku W7 superextragold IPT bla bla kopiju koja je zapravo modificirani stock, sto je u najvise slucajeva najgluplja, najnestabilnija i najnesigurnija opcija za instalirati.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
13 godina
neaktivan
offline
Vista i u 2015. godini ide dalje

Ja bih stavio Vistu čisto radi duševnog mira...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice